Ugrás tartalomhoz

Fotó

News, Rumours and Damned Lies #3

• Válasz írásához lépj be
1464 hozzászólás érkezett eddig

MAXXxxx

MAXXxxx

The MAXXxxx

• Fórumita
  • 2682 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.05.26, 18:11

Ahogy wolf irja, de kihagyva a slusszpoent:
miutan csak GW bolt es GW online-on arulnak, utana hirtelen 30-40%-os arcsokkentes es megjelenes, mint a nagy megvalto. Egyben lejaratva a helyi boltokat is, ahol elgondolkodik a naiv vasarlo, hogy ha eddig a bolt ennyire atcseszte, akkor ezt teszi a WM/Malifaux/tarsaival is (fuggetlenul attol, hogy igaz vagy sem, igy egyben lejaratva a konkurrenciat is).

Ilac

Ilac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1154 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.05.26, 13:02

Röviden a pontok:
...

Köszi, h beírtad! :sor: :sor: :sor: :sor:

Szintén. :koszonom:

Grof

Grof

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2817 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.05.26, 12:00

Röviden a pontok:
...

Köszi, h beírtad! :sor: :sor: :sor: :sor:

Wolflord

Wolflord

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 955 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.05.26, 11:51

Röviden a pontok:
a resinre átállás után nem fog sok minden változni a GW szempontjából.

Indoklás:
a GW az új vevőkre utazik, akik így nem is emlékezhetnek arra, mi volt régen.
a GW azt szeretné, ha direktben tőle rendelnének.
E miatt a következőket lépte meg: 2000 környékén a csak online boltok kiszorítása (erre a lépésre mondjuk még én is emlékszem).
Ekkor még a LGS-eket nem vette célbe.

Minden évben áremelés: ezzel szeretné elérni, hogy most már az LGS-ek se tartsanak sok mindent (állandó emelések miatt nem veszik, ott marad a polcon, nincs értelme tartani), inkább rendeld meg online/vedd meg direktben tőlük.

Ennek oka: LGs-nek jókora árréssel adja (kb 50%), amin minimális nyeresége van. Direktben veszik tőle, nagy nyereség (kb 10 *-es), növekszik az értékpapír, befektetők örülnek.

GW taktikájában frusztráló: soha semmiről nem szólnak, mit-miért csinálnak (más cégekkel ellentétben).

Végeredmény tehát: minden nagy területre ne LGS kerüljön, hanem tényleges GW bolt, ahol ilyesmi nincs, az rendeljen az adott GW boltból, ami legközelebb van hozzá.

Grof

Grof

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2817 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.05.26, 11:17

Ebben az esetben valaki (aki látta) meg tudná írni a lényeget. :)
Én, ugyanis már lecsúsztam róla.
Köszi. :sor:

Csatlakozom a kéréshez :-)

Ilac

Ilac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1154 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.05.26, 10:57

Ebben az esetben valaki (aki látta) meg tudná írni a lényeget. :)
Én, ugyanis már lecsúsztam róla.
Köszi. :sor:

Marneus_AC

Marneus_AC

Lord of Macragge

• Fórumita
  • 911 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.05.26, 05:14

egy erdekes nezopont az egeszhez:

Hehehhe !

A videót eltávolították :-)

MAC

MAXXxxx

MAXXxxx

The MAXXxxx

• Fórumita
  • 2682 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.05.25, 16:58

egy erdekes nezopont az egeszhez:

szeli

szeli

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 126 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.05.25, 15:48

Műgyanta?
Mint veterán makettező üdvözlöm a döntést, jóval részletgazdagabb struktúra hozható létre mint bármi más - eddig - használt anyaggal. Ugyan olyan nehéz sorjázni és festeni mint a fémet, cserébe kisebb a súly ami tereptárgyra állításkor akár jól is jöhet. Viszont a gyanta alkatrészek nagyon könnyen törnek - pl. szállítás - az anyag ridegsége miatt. Nem t'om hogy szerepelnek majd a huzamosabb használat során...
...az ára meg izé... van ez a program, hogy ,,Céges jachtot minden managgernek!,, a GW-nél, szerintem ez is ennek a része... :rohog: :rohog: :rohog:

Ilac

Ilac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1154 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.05.25, 12:54

Szerintem a gévé nem hülye, nem is írtam sehol.

Konkrétan nem gondoltam egyetlen konkrét hozzászólásra/hozzászolóra se, csak úgy általánosságban írtam. :D :virag:

Grof

Grof

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2817 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.05.25, 12:15

Ez most lehet, hogy prosztó beszólásnak fog tünni, de nem annak szánom.
Az árat alapvetően az határozza meg, hogy mennyiért veszik meg az adott dolgot.
Minden más (mennyibe került előállítani, más mennyiért adja stb.) csak viszonyítási alap.
És erre egy rakás példát lehetne hozni (az apple-lel kezdve).
Mégis a döntés micro szinten történik, azaz te (mi) döntünk. Kell ennyiért vagy sem?
Ennek fényében arról van értelme irogatni, hogy nekem megéri-e, vagy ez már túlzás, és hogy szarok rá, vagy idegesít, de arról már nem igen, hogy a GW hülye-e vagy sem. Ezt majd ők megítélik a forgalmi és nyereségességi adataik alapján.

Szerintem a gévé nem hülye, nem is írtam sehol. Hogy légből kapott dolgokra fogva emel (másokat néz hülyének), az más kérdés, a kapitalizmusban a profitmaximalizálás fontos dolog (és ezt nem csak anyagi dolgokkal lehet elérni). Pontosan, ahogy te írtad: a fogyasztó döntése, támogatja-e a céget a vásárlásával. Szerencsére nem csak egy wargame van, vagy ha csak egynek a szabályai tetszenek akkor vannak alternatív gyártók is.

Ilac

Ilac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1154 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.05.25, 11:23

Ez most lehet, hogy prosztó beszólásnak fog tünni, de nem annak szánom.
Az árat alapvetően az határozza meg, hogy mennyiért veszik meg az adott dolgot.
Minden más (mennyibe került előállítani, más mennyiért adja stb.) csak viszonyítási alap.
És erre egy rakás példát lehetne hozni (az apple-lel kezdve).
Mégis a döntés micro szinten történik, azaz te (mi) döntünk. Kell ennyiért vagy sem?
Ennek fényében arról van értelme irogatni, hogy nekem megéri-e, vagy ez már túlzás, és hogy szarok rá, vagy idegesít, de arról már nem igen, hogy a GW hülye-e vagy sem. Ezt majd ők megítélik a forgalmi és nyereségességi adataik alapján.

Bat21

Bat21

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2616 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.05.25, 09:16

Kezdődik azzal hogy a fém cuccost valami szilikonkeverék formába öntik, a műgyantát meg fémbe. A fém öntőformák költsége meg nagyságrendekkel drágább mint a szilikoné.

Jogos, ezt nem tudtam. Akkor a három tényezőből egy drágult, kettő ócsult, az arányokat meg nem tudjuk, de h a gévé drágítani fog, az biztos :-)

Jap, nem hiszem hogy különösebben meghatná a GW-t a tech. csere és gondolom nem fognak hirtelen visszatérni fém figurákhoz. Szóval akár le is nyelhették volna, csak hülyén nézett volna ki a board mítingen, hogy 'hát, nem akartuk a játékosokat megszivatni, szóval idén nem 300 milla lesz a nyereség, csak 240.' Vagy akármi.

De nem látunk bele, lehet hogy csak a tech. csere ennyire megdobja a költségeket.
....
Haha, ugye senki nem vette be ? :D :P

Grof

Grof

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2817 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.05.25, 09:07

ha a fenti definiciók szerint sikerül a saját céged működését átalakítanod, akkor valószínüleg örülnél neki - ha nem csökken a forgalmad.

Persze. Sőt, akkor lennék a legjobb fej, ha sikerülne rabszolgákkal dolgoztatnom ingyé', etetni sem etetném őket, csak halott társaik húsával :-D Ettől még kifogásolhatná bárki a gyártási gyakorlatomat.

Kezdődik azzal hogy a fém cuccost valami szilikonkeverék formába öntik, a műgyantát meg fémbe. A fém öntőformák költsége meg nagyságrendekkel drágább mint a szilikoné.

Jogos, ezt nem tudtam. Akkor a három tényezőből egy drágult, kettő ócsult, az arányokat meg nem tudjuk, de h a gévé drágítani fog, az biztos :-)

Bat21

Bat21

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2616 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.05.25, 07:50

...nagyjából azonos árú előállítási technológia felhasználásával...

Ha a nagyjából az a 'cuccok öntése formába' akkor igen, egyébként nem. Kezdődik azzal hogy a fém cuccost valami szilikonkeverék formába öntik, a műgyantát meg fémbe. A fém öntőformák költsége meg nagyságrendekkel drágább mint a szilikoné.
Anno amikor először jött elő, hogy a PP átáll a fém figurákról elég jól ki lett vesézve a téma a hivatalos fórumon.

Ettől függetlenül örül a fejem, hogy anno egy doboz grey hunter után abbahagytam a GW cuccok vásárlását :)

kgb

kgb

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 735 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.05.25, 07:32

Jahogyakkor én nagyon nem vagyok képben.
Még a mostani árnál is drágább lesz a Blood Knigth... aha.

...ráadásul olcsóbb anyagból, nagyjából azonos árú előállítási technológia felhasználásával, olcsóbb nyersanyag és késztermék szállítási kondíciók mellett. Ez így szép! :-)

Igazán nem akarok flame war-t indítani (bár még soha nem csináltam ilyet, sőt részt sem vettem benne), de alapvetően ha a fenti definiciók szerint sikerül a saját céged működését átalakítanod, akkor valószínüleg örülnél neki - ha nem csökken a forgalmad. Ezzel persze nem támogatni kívánom a nyilvánvaló kizsákmányolási céllal meghozott üzletplitikai döntéseket, inkább csak egy másik látószöget hoznék be :gyagya:

Grof

Grof

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2817 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.05.25, 06:58

...ráadásul olcsóbb anyagból, nagyjából azonos árú előállítási technológia felhasználásával, olcsóbb nyersanyag és késztermék szállítási kondíciók mellett. Ez így szép! :-)

Bala

Bala

Programmer of FELDB

• Moderátor
  • 3765 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.05.25, 06:23

MAXXxxx

MAXXxxx

The MAXXxxx

• Fórumita
  • 2682 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.05.24, 18:58

Viszont pl most örülhetnek a Vampire játékosok, mert lesz műanyag Blood Knight (gondolom olcsóbban).

és Chosen :)

Bala, műgyanta lesz és drágább :felvon:

meghozza olyan 20%-al dragabb.
£51.25 --> £61.50

de a legjobb a GW oldalan levo kep az uj szuper reszletekrol, ami femhez kepest nincs, viszont van 2-3 ontesi hiba.

Módosította MAXXxxx: 2011.05.24, 19:03

kgb

kgb

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 735 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.05.24, 18:50

Viszont pl most örülhetnek a Vampire játékosok, mert lesz műanyag Blood Knight (gondolom olcsóbban).

és Chosen :)

Bala, műgyanta lesz és drágább :felvon:

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]