Ugrás tartalomhoz

Fotó

News, Rumours and Damned Lies #3

• Válasz írásához lépj be
1464 hozzászólás érkezett eddig

Bala

Bala

Programmer of FELDB

• Moderátor
  • 3765 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.05.24, 09:52

Viszont pl most örülhetnek a Vampire játékosok, mert lesz műanyag Blood Knight (gondolom olcsóbban).

és Chosen :)

Módosította Bala: 2011.05.24, 09:54

MAXXxxx

MAXXxxx

The MAXXxxx

• Fórumita
  • 2682 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.05.22, 11:27

Az idei évben ez lesz a GW második áremelése. Az okok: Az első áremelés az országban történt változásoknak volt köszönhető, pontosabban a helyi parlament megváltoztatta az adó kulcsokat és ezért történt az áremelés Januárban. A mostani áremelés a GW magyarázatában azért következik be, mert az összes fém figurát kivonják a piacról és helyére plasztik figurákat dobnak a piacra.

Ha igy vesszuk, akkor 3-ik :)
1 januarban az adokulcsok miatt, ami felig igaz, mivel tobbel emeltek, mint az adovaltozas.

most meg 2 aremeles van egymas mellett, egyszert az eves juniusi, ahol egesz 'kedves' 25%-os emeles is van par termeket ES van a fem-mugyanta miatti emeles, ami szinten valtozo 1 es 20% kozott valahol.

Viszonzásképen az új plasztik figurák gyönyörűek és részletesek lesznek (lásd az új Grey Knight-okat) köszönhetően az új gyártási technológiának. Itt kint mindenki teljesen be van indulva az új figurákra.

itt sajnos erosen gyanus,hogy hazudik a ceg.
- nem plasztik - mugyanta. Ez onmagaban mindegy, bar mugyanta kedvesen rakkelto tud lenni. Igaz az uj dobozokon ra lesz irva, hogy nem ajanlott a reszelovel a sorjaeltavolitas, bar nem a rakkelto hatasra, hanem karcolasmegmaradasra hivatkoznak.
- azert mert anyag valtozik meg nem lesz hirtelen reszletesek a figurak. Nincsenek a mesterdarabok ujrafaragva, legjobb esetben is az elkopo format csinaljak ujra, igy nem elhasznalt formaban ontik a femet, emiatt fog ugy tunni, hogy jobb. Masreszt netre kikerult kepeket megnezve (osszehasonlitva azokkal a figurakkal, amik megvannak nekem fembol) semmi kulonbseg nincs a ketto kozott.

angliai eletmodos dologban egyetertek veled, itt is hasonlo a helyzet (beleertve a telebolt gyerekekkel, igy szinte kar menni dolgot is)

Lazzaret

Lazzaret

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 85 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.05.22, 11:13

Angliából jelentem!

Az idei évben ez lesz a GW második áremelése. Az okok: Az első áremelés az országban történt változásoknak volt köszönhető, pontosabban a helyi parlament megváltoztatta az adó kulcsokat és ezért történt az áremelés Januárban. A mostani áremelés a GW magyarázatában azért következik be, mert az összes fém figurát kivonják a piacról és helyére plasztik figurákat dobnak a piacra. Ennek eredménye képen az összes olyan eszközt is kivonják a forgalomból amik kifejezetten a fém figurák szereléséhez kellett. Viszonzásképen az új plasztik figurák gyönyörűek és részletesek lesznek (lásd az új Grey Knight-okat) köszönhetően az új gyártási technológiának. Itt kint mindenki teljesen be van indulva az új figurákra.

Arra a kérdésre hogy a GW miért is nem tűnt még el a piacról nagyon egyszerű magyarázata van :) Itt kint az emberek megengedhetik maguknak ezt a hobbit. Csak az én példámból kiindulva valamivel több mint 3 hónapja dolgozom és már felszereltem egy 2500 pontos Warriors of Chaos Armyt, mindezt úgy hogy nem keresek helyi viszonylatban jól. Persze ebből a pénzből kifizettem az albérletet, a számlákat, a kaját és még haza is tudtam küldeni havi rendszerességgel a szüleimnek pénzt.

A boltok minden hétvégén tele vannak emberekkel - főleg gyerekekkel - akik ott játszanak, festenek és vásárolnak minden héten.

Nagyobból ennyi lenne :D

gojo

gojo

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2083 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.05.18, 22:47

na ez az egy dolog lehet, amivel talán nem számoltak. az utóbbi időben nagyon felfutott a netes blogok száma. ha ezeken a blogokon a hangadók elkezdik lehúzni a gw-t, akkor az már akár hatással is lehet rájuk. reménykedjünk. :D bár azért erre sem tennék komoly összeget...

koldun

koldun

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2493 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.05.18, 22:21

el tudom képzelni, hogy mondjuk japánban, ahol a kódexek ingyen letölthetőek (vagy voltak), mekkora eladást produkálhat a gw... :D

főleg az utóbbi néhány hónapban, mi? :titanic:

facebookon is megy az okosság:
FB

Módosította koldun: 2011.05.18, 22:28

gojo

gojo

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2083 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.05.18, 20:12

gojo, nem az áremelésről beszélünk (csak).
hanem arról, hogy az EU-n kívül minden GW termék csak a GW keretein belül vásárolható meg. Másfél-kétszeres áron pl Ausztráliában, stb...

Na ez a leszálló ág.

hát te tényleg semminek nem tudsz örülni! végre magyarként nem tiltanak el valamitől, erre te az asztrálokért aggódsz... :D nem lehetne egyszer végre örülni inkább valaminek? miért van az, hogy mindig a dolog rossz oldalát fogjuk meg? :D

én is aggódnék ezekért az országokért, csak a legtöbbről azt sem tudom, hogy hol, merre található... (vicc volt)gondolom egyébként nem ezek az országok viszik előre a gw szekerét leginkább pénzügyileg. el tudom képzelni, hogy mondjuk japánban, ahol a kódexek ingyen letölthetőek (vagy voltak), mekkora eladást produkálhat a gw... :D

Bala

Bala

Programmer of FELDB

• Moderátor
  • 3765 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.05.18, 14:10

más is hasonlókat fejteget...

http://ttfix.blogspot.com/2011/05/break-games-workshop-sales-restriction.html

http://www.belloflostsouls.net/2011/05/breaking-news-gw-retailer-embargo.html

http://lkhero.blogspot.com/2011/05/price-hikes-again.html

Bala

Bala

Programmer of FELDB

• Moderátor
  • 3765 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.05.18, 13:41

gojo, nem az áremelésről beszélünk (csak).
hanem arról, hogy az EU-n kívül minden GW termék csak a GW keretein belül vásárolható meg. Másfél-kétszeres áron pl Ausztráliában, stb...

Na ez a leszálló ág.

Zotyo

Zotyo

-= ZOTYO =-

• Fórumita
  • 7707 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.05.17, 23:30

Mondjuk nem ők tehetnek róla, hogy emelkedik a tej ára. Mi is jobban éltünk 10 éve.

gojo

gojo

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2083 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.05.17, 22:00

Ja, és a GW árakat is emel, kb 10%-t.
http://www.belloflostsouls.net/2011/05/gw-news-may-2011-price-increases.html

Ez a vég kezdete... vagyis a leszálló ág újabb lépcsője?

nagyjából 10 évvel ezelőtt vettem az első babákat. (vagy kicsivel több, bakker öreg vagyok...) akkor kb. minden fél évben, az emelések után elhangzott ugyanez. erre mi történt? ez a nyomorék gw még mindig él és virul, és azóta is fél évente árat emel. ezek kinyírhatatlanok. az a lépcső már olyan hosszú, hogy a pokolig leér, aztán mégis minden évben tovább építik lefelé gond nélkül.

Módosította gojo: 2011.05.17, 22:01

juritya

juritya

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 949 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.05.17, 17:55

Mért is jó ez a GW-nek? :szomoru: :ejj: :(

Pl. azért mert az ausztrál hivatalos viszonteladó nem döglik meg, mert még onnan is jobban megéri a MS-ről rendelni a cuccot, mint elmenni a boltba megvenni.

Más ötletem nincs, GW, bármi lehet :D

ez csak költői kérdés volt :D

Bala

Bala

Programmer of FELDB

• Moderátor
  • 3765 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.05.17, 13:47

Ja, és a GW árakat is emel, kb 10%-t.
http://www.belloflostsouls.net/2011/05/gw-news-may-2011-price-increases.html

Ez a vég kezdete... vagyis a leszálló ág újabb lépcsője?

Bala

Bala

Programmer of FELDB

• Moderátor
  • 3765 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.05.17, 10:28

Hogy egyértelmű legyen: most még nincs hely megkötés senkinek, május 31 után lesz.
De Mo az benne van a kalapban amúgy is, tehát ránk nemérvényes a dolog. Csak élhetünk most a 18%-kal. :)

Bat21

Bat21

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2616 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.05.17, 10:19

Sry, nem engedte szerkeszteni.

Nincs hely megkötés, most rendeltem és működött a kedvezmény.

Bat21

Bat21

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2616 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.05.17, 10:06

Akkor ez most MO-ra is igaz ?

MAC

Nem. Eu-n kívülre (néhány kivétellel, pl. svájc vagy norvégia) nem engedi az eladást.

Edit: jah, hogy a kedvezmény ? Jó kérdés.

Edit2: nincs kikötés a kedvezményen, csak annyi, hogy GW-s termékre használható.

Remember though that this voucher will only work on Games Workshop products - specifically, Warhammer Fantasy Battle, Warhammer 40,000, Lord of the Rings, Citadel Hobby and Black Library products.

Módosította Bat21: 2011.05.17, 10:11

Marneus_AC

Marneus_AC

Lord of Macragge

• Fórumita
  • 911 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.05.17, 09:57

Akkor ez most MO-ra is igaz ?

MAC

Bat21

Bat21

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2616 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.05.17, 08:53

Pl. azért mert az ausztrál hivatalos viszonteladó nem döglik meg, mert még onnan is jobban megéri a MS-ről rendelni a cuccot, mint elmenni a boltba megvenni.

Más ötletem nincs, GW, bármi lehet :D

juritya

juritya

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 949 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.05.17, 07:41

Bala

Bala

Programmer of FELDB

• Moderátor
  • 3765 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.05.17, 07:21

Maelstrom:
GW NO LONGER ALLOWING US TO SELL TO ROW CUSTOMERS

Games Workshop's new Terms and Conditions, which come into force on the 31st of May 2011 restrict the sale - among other things - of all of their products to the European Union, although there are a couple of countries (such as Norway and Switzerland) that are geographically within Europe but not in the EU that we can still sell to.

Obviously this means that all of our faithful Games Workshop customers from the Anglosphere - Australia, Canada, New Zealand and the United States - as well as those from Brazil, Chile, Peru, Russia, Japan and South Korea (apologies for those countries I have missed out) will now miss out on our superb service and cheap prices, but I'm afraid the terms and conditions of our contract with Games Workshop mean that we have to say goodbye.

But it's a cracking goodbye! From today until midnight (GMT) on Monday the 30th of May all of our customers will be able to use a 18% off UK RRP discount voucher code on Games Workshop products only, so you stock up on all of those items you'll need for your Warhammer, Warhammer 40,000 or Lord of the Rings armies - and of course all your paints and brushes!

Módosította Bala: 2011.05.17, 07:21

Bala

Bala

Programmer of FELDB

• Moderátor
  • 3765 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.05.11, 07:53

Megjelentek új WHFB FAQ-k
pl: http://www.games-workshop.com/MEDIA_CustomProductCatalog/m1780263a_FAQ_Warhammer_Rulebook__V1_4.pdf

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]