Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Karen Traviss - A klonok haboruja (auer )

• Válasz írásához lépj be
34 hozzászólás érkezett eddig

Feanor

Feanor

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 301 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.09.28, 18:17

"egyszerűen arról van szó, kellett a megváltó gyerek, de így egyszerűbb volt Lucasnak, hogy a midikloriánok lenemzették azt kész."
Az osszes Foldon megfordult isten herejere ala tudnad tamasztani ezt valamivel? Netan ismered Lucast vagy valami?

Xik_uz

Xik_uz

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 217 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.09.24, 15:54

Inkább nem kommentelek,mert nagy jedi-/midikloriánellenes kirohanásokba torkollna (részemről). :)
Jólét!

GrofDilisnya

GrofDilisnya

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4958 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.09.23, 17:46

Na jól van, hagyjuk már ezt az elbasztt gyártott dolgot. Semmi ilyen nincsen a filmben, egyszerűen arról van szó, kellett a megváltó gyerek, de így egyszerűbb volt Lucasnak, hogy a midikloriánok lenemzették azt kész.
Úgy szar ez a rész, ahogy van.

mage

mage

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 199 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.09.22, 13:01

Gro: a lényagat nem értetted meg: nem palpatine, hanem a mestere gyártotta Anakint. Palpi egy sötét balf@$% volt a filmek alapján...

Kadmon

Kadmon

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 410 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.09.22, 07:00

Egyensúly az erőben:
http://www.darthsanddroids.net/episodes/0146.html
http://starwars.wikia.com/wiki/Chosen_One
Mindenre van magyarázatuk :D

GrofDilisnya

GrofDilisnya

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4958 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.09.20, 17:38

Blob:

Szerintem meg ez az egész midikloriános baromság az egyik legnagyobb hülyeség az egész előzménytrilógiában.
Persze, Palpi olyan baszott jövőbelátó volt, létrehozza Anakin gyereket, akivel majd császárrá lesz, de azt nem látja, ez az idióta kölök majd jól belevágja a lukba..ugyan már...

A Jedik meg...Joda mester és népi zenekara egy agyalágyult brigád. Nap mint nap találkoznak a leghatalmasabb sötét oldal használóval, de észre sem veszik, mert most a "sötét oldal mindent beborít"...

És szerinted az az egyensúly az erőben, hogy vannak jedik, de a Sithek kipusztultak?

shimoko

shimoko

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 284 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.09.18, 15:29

Hát akkor pont olyan jó stratéga lehetett, mint Sztálin elvtárs. Megjegyzem, Ep I alapján jediknél felvételi követelmény lehetett a negatív IQ-teszt eredménye. /Arénajelenet: büszkén előrántja mindenki afféle zsebmuszasiként a fénykardot: intelligens főgonosz esetében durr egy nagyobb hődetonátor, és nem kell több részt leforgatni. És EZEKBŐL lettek a Köztársaság tábornokai..... Szegény klónok.

Blob

Blob

Kockavadász Ogre

• Fórumita
  • 1604 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.09.18, 08:45

Kabal: azt hiszem, nem értetted meg az EP1-2-3 mögé elrejtett, bújtatott magyarázatot: Anakin Skywalkert Palpatine mestere készítette (lsd: midi-klorianok (?) nemzették (EP1), majd Palpatine mesél a mesteréről, aki életet tudott alkotni pusztán az erővel (EP3)).
A legenda szerint a kiválasztott elhozza az egyensúlyt az erőben - mit tett Anakin/Darth Vader? Nemzett két gyereket, leszámolt a túlságosan messzire és nem a jelenbe néző jedi tanáccsal, kiírtott minden Jedi-t, majd végül elpusztította a sithek mesterét, tanítvány nélkül hagyva, így végeredményben egy olyan új világot teremtett, ahol van két jedi, és nincsenek sithek.

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1252 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.09.17, 22:55

Kösz a magyarázatot. Sajna én ortodox hívő vagyok, nekem ezek az újgenerációs képregényes-animációs dolgok nem számítanak autentikus forrásnak. Azt hiszem, most már ki kéne bontani a két éve vásárolt Ep.I-II-III DVD-ket is...:-D
Qui-Gon meg a maga fene nagy bölcsességében rászabadította a világra Darth Vadert (és ha azt nézzük, hogy Anakin segítsége nélkül Mace Windu megöli a szenátort, akkor közvetve a Császárt is), milliók halálát okozva. Ha ő nem erősködik, a kis szőke kölök ott szárad el a Tatuinon. Jó, tudom, csak Jedi és nem jövőbelátó-abba is hagyom a sz*rfűrészelést...:-)

Shadowmasters

Shadowmasters

Yeti lovag

• Fórumita
  • 1087 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.09.17, 22:34

sorry a rossz helyesírásért, elgépelésekért, de késő van és már nem engedte szerkeszteni a hsz-t

Shadowmasters

Shadowmasters

Yeti lovag

• Fórumita
  • 1087 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.09.17, 22:32

kabal:
Yoda a III.rész végén elbeszélget Obi-vannal. Ott mondja hogy egy öreg barát elérte a halhatatlanságot, visszatért az erő honából, nem más int a te "a te öreg mestered".Erre Obi-van visszakérdez hogy Qui-gon? Igen.
Egyébként ha jól emlékszem amikor Anakin a II.részben megöli a taskeneket Qui-gon hangját lehet hallani ahogy ordít.
A film képregényváltozatában (és szerintem a regényben is van egy oylan rész még padme halála előtt ahol Yoda Qui-gonnal beszélget. Itt Yoda az mondja Qui-gonnak hogy sokat kell még tanulnia. Qui-gon pedig azt hogy a halál legyőzhető, s a segítségével bármikor akarata segítségével egyesülhet az erővel.
Egyébként Qui-gon nem középkategóriás jedi. Teljesen új meglátása van az erőről, csak ez a filmekben nem jelenik meg (az egyéb kiadványokban gyakran élő erőként hivatkozik rá stb).

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1252 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.09.17, 22:17

Shadowmasters: ez a Qui-Gonos értesülés honnan származik? Mert nekem teljesen új-bár az utóbbi időkben nem nagyon követtem a szakirodalmat. Hogy Qui-Gon halála után YODA MESTERE LESZ??? WTF??? Hadd idézzek A Birodalom Visszavág-ból!

"-Igenis készen állok!
-Készen állsz? Nyolcszáz éve tanítom a Jediket. ÉN tudom, mikor áll valaki készen."

Hát igen. Egy kérészéletű, középkategóriás Jedi mestere lesz a Galaxis egyik legbölcsebb lényének, aki évszázadok óta oktat a Jedi Akadémián. Nagyon valószínű.
Az, hogy a 3. epizódban sem tűnik el a Jedik teste, csak azt bizonyítja, hogy Lucas rég nem látta a 4-5-6. részt...:-) Az öreget azóta nem veszem komolyan, amióta kijelentette, hogy a lightsaber mostantól lézerkard, a blaster meg lézerpisztoly...

KekPafrany

KekPafrany

Kotnyeles Saláta

• Fórumita
  • 607 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.09.17, 21:10

"Azért érdekelne, hogy Jabba hogyan tudja elzárni a hutt űrt a két legnagyobb hadsereg elől."

Quarron, gondolj arra, hogy nem volt egy soványka darab. Biztos eldugaszolta a fenekével az egész kozmoszt :ugri:

Feanor

Feanor

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 301 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.09.17, 19:29

Hát biztos azután jött rá, hogy meghalt :ugri:

Krynn

Krynn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1171 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.09.17, 17:47

Feanor, jól jegyezd meg:
PÉNZBŐL SOHA NEM ELÉG! :ugri:

Shadowmasters: asszondod Qui-gon volt az első, aki képes volt erre, de mégsem tűnt el ehhez képest.

Shadowmasters

Shadowmasters

Yeti lovag

• Fórumita
  • 1087 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.09.17, 16:57

Üdv!
kabal: a jedik teste nem tűnik el alapból. Nézd meg a harmadik részt ott is simán meghalnak. Qui-gon az első aki rájön hogy hogyan térhet vissza a halálból és ő lesz Yoda mestere, meg Obi-vané is. Így tudnak majd ők is "szellemlényekké" válni. Az hogy Anakin miért jött vissza,már kicsit necces :ugri:

Feanor

Feanor

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 301 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.09.17, 15:42

Olyat mondani, hogy George Lucas a pénz miatt rendez további Star Wars filmeket (animációt, mind1) pont olyan, mintha azt mondanánk, hogy Bill Gates azért fejleszti a Microsodtot mert napi 3 milliárd dollár nem elég neki, 3 és felet akar. :ugri: Különösen a fantasy iparban, az ember nem pénzért dolgozik hanem szeretetből meg lelkesedésből. Pláne ha már milliomos vagy, nem értem hogy ezt az "azért szar mert csak a pénz miatt csinálták"-ot hogyan lehet még mindig eladni..

Quarron

Quarron

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 29 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.09.17, 14:16

Hát úgy tűnik, nem lesz többé SW film édibédi tízéves nélkül, de azért az összes közül Ashoka a legtűrhetőbb.
A történet szerintem több sebből vérzik, de hát ez már csak ilyen, amióta létezik a prequel, és ugye nem lehet mindenki Gendy Tartakowksy.
Egyszerűen nem tudom megemészteni, hogy modern tűzfegyverekkel felszerelt hadsereg középkori módon ront egymásra, fedezék és ész nélkül. De most legalább kiderült mi lesz, ha összcsap a két arcvonal...semmi. Jól lelövik őket.
Egy láda alá bújva be lehet palizni a droidokat (noha egy alapR2-es már kiszúrja az élőlényeket), és a droidok SZÓBAN kommunikálnak, sőt, félre is értik egymást, mert különben is IQ-nullák.
A képi stílus kialakítása szerintem remekül sikerült, hiba olyan baltával vágott mindenki, ám hangulat messze elmarad Clone Wars rajzfilmtől - gondolom a fiatal célközönség miatt.
Azért érdekelne, hogy Jabba hogyan tudja elzárni a hutt űrt a két legnagyobb hadsereg elől.

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1252 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.09.17, 13:57

A klasszikus trilógiában ("the good ones") határozottan a Sith Sötét Lovagjainak Rendjéről beszélnek, erre később aszongya Yoda, hogy Sithből csak kettő van, se több, se kevesebb-mester és tanítvány. Miért nem tűnik el Qui-Gon teste, mint minden Jedié? A Régi Köztársaság idejében miért tudtak az űrhajók kétszeres fénysebességgel utazni, az Új Remény idejére miért "felejtették el" ezt a tudást? Milliónyi ilyen kérdés van, ami bizonyítja az Episode I-II-III átgondolatlanságát.

Mosomedve

Mosomedve

Orbitron Megaharcos

• Fórumita
  • 1648 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.09.17, 13:00

Szerintem a Timothy Zahn művekből simám lehetne egy batman begins komor stílusú film trilógiát forgatni, csak azzal nem lehetne ennyi játékfigurát eladni...
Azon mindig is jókat nevetek, hogy egy mester egy tanítvány szabályt hányszor borítják fel, csak mert kell egy új figura...

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]