Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Egyszer fent... - novella (Karrde)

• Válasz írásához lépj be
20 hozzászólás érkezett eddig

Arsentis

Arsentis

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 387 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.09.30, 21:27

Húha! Ez tetszett :nos:

Először is pirospont a témáért. Személy szerint imádom a tolvajokat, de gondolom, másnak is felüdülést jelent a sok mindenható tápgép mellett egy kis tolvaj, akinek bizony lapulnia kell, és nem az a megoldása mindenre, hogy "megyek, ütöm".

Ha M* novelláról van szó, úgy mégegy pirospont, amiért ez a laikus számára nem derül ki. Erről beszéltem a múltkor valamelyik írás kapcsán. Lehet örömöt okozni a tanult kollégáknak egy-egy utalással, de nem kell beleüvölteni az olvasó arcába a játékrendszert.

Amúgy pedig szép, összeszedett írás. Értelmes mondatszerkezetekkel, éppen csak annyira túlírva, ahogy azt egy fantasy novellánál szeretem/szeretjük(?). Van cselekmény, van történet, bár egy kis hiányérzetem volt a végén. Talán háttértörténet volt eredetileg? (Micsoda karakter válna belőle!)

A vége felé úgy tűnt, kicsit lankadt az író figyelme, de ezt nem rovom fel, mivel nem szándékosan lett ide felküldve...

Összességében annyit mondok, csak így tovább! Szívesen olvasnék tőled egy valóban kidolgozott novellát, ami nem csak a véletlennek (Lordsab-nak) köszönhetően kerül elém.

(nemszázalékolok)
:normaalis:

stargazer

stargazer

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 775 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.09.29, 21:35

tetszett! egyszerű, gyors, hangulatos, nem kiszámítható, életszerű, nekem nem tűntek fel a hibák.

Lordsab

Lordsab

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 50 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.09.29, 15:33

Én sem tudnám magamtól, de mivel a Solarah-n többször is szó esett róla, tudom, hogy van és hogy ott :(

Gil_Yepes

Gil_Yepes

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 39 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.09.28, 20:25

Sziasztok,
Lordsab én vagyok a gyökér, bocs, ennyire nem vagyok rajongó, úgylátszik....
Tényleg nem tudtam, hogy van ilyen, de mostantól megjegyzem, és kösz a felvilágosítást...
Sziasztok
Gil

Lordsab

Lordsab

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 50 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.09.28, 19:15

Gil_Yepes:
Van bizony, ha egy részletes(ebb) Hat város térképen keresed, pölö ami a szürkecsuklyáson van, akkor megleled Haddarennimtől keletre a hegyekben...

DBebe

DBebe

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 676 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.09.28, 17:37

Köszönet a novelláért, ez most igazán jólesett! Pörgős, a bevezetés nagyon eltalált, bár a "rakományukat" szón én is kissé elméláztam, de a "hasas esőfelhők" nagyon tetszett! Nagyon jól olvasható, mind a mondatok hossza, mind pedig a szóösszetételek illenek az íráshoz.
Csak gratulálni tudok, további sok sikert az íráshoz! Szeretném, ha más írásaid is felkerülnének az oldalra (én pontosan az efféle írások rajongója vagyok).

Gil_Yepes

Gil_Yepes

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 39 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.09.28, 16:31

Szerintem ehető a dolog, nekem tetszett, az elején a hangulatfestés nekem kicsit sok volt, és a "rakományukat" szót kicsit hangulattörőnek éreztem, de onnantól bepörögtek az események, és egész jó lett, Gratula, csak így tovább. Azt pedig külön kiemelném, hogy a címre építkezik a novella, ami részemről abszolút pluszpont!
Üdv
Gil
ui.: Miért MÁGUS? Van ilyen város, hogy Armen?

Odusz

Odusz

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 203 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.09.27, 11:21

bocsesz

Ardin_con_Tyrus

Ardin_con_Tyrus

KisMester

• Fórumita
  • 75 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.09.27, 10:02

Rövid, fordulatos, hangulatos. Egyszóval tetszett. A vége felé azt vártam, hogy kiderül a tolvaj komát feláldozták bűnbaknak. Tetszett, hogy nem így lett.

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4649 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.09.27, 07:55

Odusz
A nicktorzitas okan erezd sargalapozva magad, a kovetkezonel hatarozatlan idore bucsuzunk toled.
Felesleges Karrde helyett felhaborodnod.
Ha az IAC-cal kapcsolatban eljarasi kifogasod van, ott a panaszkonyv, es nem lesz szukseges minden iras ala kulon odarefrenezni az ellenerzeseidet.
Tovabbi kellemes napot!

Lordsab:
a hozzaszolasbol a teljesen jogos felhaborodast jelzo karomkodast kivettem. ennek az intezesenek mas modja van.

Módosította BePe: 2008.09.27, 18:53

Lordsab

Lordsab

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 50 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.09.26, 19:00

Odusz!

Először: A novellát nem rosszindulatból és nem teféle hibakeresőknek ajánlottam az IAC-on keresztül
Másodszor: Valamennyire igazad van és mostmár megbántam a gurítást.
Harmadszor: Ha mindenkit lecsesznek, aki az IAC-ot használja arra, amire való, akkor előbb-utóbb ugyanoda jutunk, mint előtte, 2 havonta 1 novella. Mindenki fél majd használni, mert Odusz bá mindent kritizál és leszid...

Módosította BePe: 2008.09.27, 07:55

Ravenheart

Ravenheart

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2870 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.09.26, 15:43

Én egyre jobban komálom az IAC funkciót. Egyrészt felhívja a figyelmünket olyan dolgokra, amik mellett elsikkadna, másrészt legalább több holmi kerül ki a címlapra, harmadrészt kicsit talán nyomást gyakorol ránk, hogy írjunk igényesebben, mert ki tudja mikor látjuk viszont a címlapon az irományunkat.:)
No meg hátha valakinek remek kezdő lökést ad, hogy egy skiccre 7-8 csillagot kap, és esetleg következő novelláját egyenesen majd a címlapra küldi.:)

Odusz

Odusz

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 203 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.09.26, 14:45

Lószab!

Neked hogy esne ha a skicced felrakná valaki ily bősz kritikusok elé mint mink?! Karrde kolléga helyében mondanék csúnyákat! Miért nem egy javított verziót sütöttetek el?

Lordsab

Lordsab

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 50 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.09.26, 12:03

Hátazúgyvolthogy... Tetszett a novella és gondoltam, mivel úgyis kevés MAGUS novella van rpg.hu-n újabban, címlapra gurítom...
Remélem nem nagy gond :S

Cruzifix

Cruzifix

Nagymester

• Fórumita
  • 812 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.09.26, 09:18

Szerintem is Jó! Könnyű és gördülékeny!
Hajrá!

Xik_uz

Xik_uz

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 217 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.09.26, 07:53

Nekem tetszett így reggelire, a hibák sem komolyak szerintem. Hajrá, így tovább!

Karrde

Karrde

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 4 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.09.26, 07:10

Üdvözlet Mindenkinek,

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat.
Megmondom őszintén eltátottam a szám, mikor megláttam a címlapon a "művemet".

Reakcióként:
Igen, elkelt volna egy alapos ellenőrzés, mielőtt az eredeti oldalra feltettem. Ez vonatkozik helyesírásra, de a szóismétlésre, mondatszerkezet ismétlésre is. Nem szolgál mentségemre, de ez a gyors skicc egy kis közösség pillanatnyi szórakoztatását célozta meg. Nem is gondoltam arra, hogy szélesebb, műértő közönség elé kerül. Ezt azonban majd megbeszélem Lord_sab kollégával.

Még egyszer köszönöm a hozzászólásokat.

Odusz

Odusz

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 203 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.09.25, 16:25

Bizony nekem feltűntek! Zavaróan. Nem is kevés. Látom máshonnan került ide, de a szerző javíthatna rajta. Ilyen apróságok mint betűcsere, tautológia, zavarják az ember szemét. Amúgy a mű jól meg van írva (pl. a mondatok kifejezőek és ha nincs éppen a már említettekekkel elrontva hangulatos is) és ötletes a tartalma.
Meg ha a cselekmény gyorsul célszerű rövidebb mondatokat használni. Szvsz.
8 csillag bíztatásnak

Mangon

Mangon

elmebeteg

• Fórumita
  • 284 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.09.25, 14:10

Szerintem jó volt, nekem a hibák se tűntek fel.

hajnalkrisztian

hajnalkrisztian

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 171 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.09.25, 12:30

Nekem tetszett. Azért elolvasnám a storyt a másik oldalról is, mint egy Tarantino filmben. :-)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]