Ugrás tartalomhoz

Fotó

Kard és Mágia

• Válasz írásához lépj be
3856 hozzászólás érkezett eddig

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 818 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.30, 17:31

Ami volt, s ami lesz...
https://wp.me/p8uQbQ-6N

Hoild

Hoild

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 214 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.14, 19:36

Tudtommal csak jegyzetben létezik, de a szerző szerintem nem zárkózik el a megosztásától. (Amúgy már én is elküldtem a kalandom a Zulbar-Mongót követelő rajongóknak!)  :D

Ha eLGábor délelőtti KaTás meséjére nem marad szabad hely a számomra, akkor legszívesebben a Zulbar-Mongóra jelentkeztem volna. De szerencsére adódott, így viszont erről sajnos lemaradtam (a bőség zavara). Remélem, lesz még módom ezt a kalandot is bepótolni.

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 818 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.13, 23:20

Kard és Másodteremtés – Keresd a kószát! (kalandmodul)

Avagy: Van, mi modul, s elkészül. A három próbajáték mindegyikéhez képest vannak benne változások, így a tizenöt tesztjátékos számára is nyújthat újdonságot. Jó játékot kívánok hozzá mindenkinek, aki kipróbálná!

Premier

Premier

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 579 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.30, 01:57

Ha elég ember elég hangosan sír érte, az növeli az esélyét egy diszkócsászár modul megjelenésének, vagy csak a t. szerző lesz tőle idegesebb?

Szia! Rendes, szépen, kiadható formában megírt modul csak akkor lehet belőle, ha előtte valamikor egy kicsit kibővítem, és úgy is letesztelem - és nemrég bekövetkezett munkahelyi változások miatt akkor is csak legkorábban valamikor tavasszal.

A nyers jegyzetek privát megosztásáról lehet szó.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2319 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.28, 18:21

Tudtommal csak jegyzetben létezik, de a szerző szerintem nem zárkózik el a megosztásától. (Amúgy már én is elküldtem a kalandom a Zulbar-Mongót követelő rajongóknak!)  :D

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1703 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.28, 14:01

Ha elég ember elég hangosan sír érte, az növeli az esélyét egy diszkócsászár modul megjelenésének, vagy csak a t. szerző lesz tőle idegesebb?

Premier

Premier

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 579 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.28, 10:04

Nekem legalábbis teljesen szimpatikus, noha ritkán játszom varázshasználó karaktert (mostani KaTán is Conor, a barbár voltam),

OFF, de nem tudom megállni: ilyen originalitás után kénytelen leszek valahol, valamilyen játékban Nanoc az eszkimó barbárral játszani.

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1141 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.28, 08:47

galu22: Nem tervezem megváltoztatni a varázslatrendszert, vagy a varázslatok leírását, de néhány örökölt bonyolítás le lesz kerekítve. Ha az alapokról kellene felépítenem egy mágiarendszert, az más lenne (nem feltétlenül Helvéczia-szerű, hanem mondjuk a sword&sorcery sztorikhoz illeszkedő), de a Kard és Mágia esetén már vannak stabil várakozások, amelyeket nem szeretnék felrúgni. Szóval maximum egy másik rendszerben...

Köszi a választ!

A Helvéczia varázslatai alatt nem a komponenseket értettem, hanem, hogy pl. össze lett vonva az ugrás és az esés egy varázslatba, vagy a KéK esetén, hogy a gyógyítás tartalmazza a méreg lassítást, a klasszikus gyógyítást, de egyes betegségek ellen is jó. 

(azaz nem kell külön slow poisont és cure light wounds-t memorizálni, cserébe kevesebb varázslatrekesz van)

Szerintem a Kard és Mágiához passzol a saját varázslatrendszere, az általános, klasszikus DnD hangulatot megidéző kalandozófantasyhez pont ez illik. Nekem legalábbis teljesen szimpatikus, noha ritkán játszom varázshasználó karaktert (mostani KaTán is Conor, a barbár voltam), így tapasztalatom inkább mesélői oldalról szól a varázslatok mellett.

Mindenesetre könnyen otthoni igényekre szabható a rendszer, mesélőként átvariálhatod a varázslatokat, akár az osztályokat is. Én az utóbbi időben amúgy azon gondolkodtam, ha mai eszemmel kezdenék hozzá a Kazamaták és Kompániákhoz (bár tény és való, hogy az eredetihez sem én kezdtem hozzá, hanem Solaron barátom, s aztán megörököltem tőle), akkor a Kard és Mágiát transzformálnám át B/X kompatibilissé (Alapfokon Kard és Mágia  :D), mert a KéM 10 év alatt sem vesztett számomra értékéből, sőt, igazából minél jobban kiismerem, annál elégedettebb vagyok vele. 

Módosította Narmor: 2018.11.28, 08:49

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4611 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.27, 22:18

3 hozzaszolas spoilerezes okan elrejtve. 

elGabor: kerlek ne olvasd el oket. :) 

turin

turin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3221 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.27, 10:26

galu22: Nem tervezem megváltoztatni a varázslatrendszert, vagy a varázslatok leírását, de néhány örökölt bonyolítás le lesz kerekítve. Ha az alapokról kellene felépítenem egy mágiarendszert, az más lenne (nem feltétlenül Helvéczia-szerű, hanem mondjuk a sword&sorcery sztorikhoz illeszkedő), de a Kard és Mágia esetén már vannak stabil várakozások, amelyeket nem szeretnék felrúgni. Szóval maximum egy másik rendszerben...

Köszi a választ!

A Helvéczia varázslatai alatt nem a komponenseket értettem, hanem, hogy pl. össze lett vonva az ugrás és az esés egy varázslatba, vagy a KéK esetén, hogy a gyógyítás tartalmazza a méreg lassítást, a klasszikus gyógyítást, de egyes betegségek ellen is jó. 

(azaz nem kell külön slow poisont és cure light wounds-t memorizálni, cserébe kevesebb varázslatrekesz van)

OFF

Nagyon szeretem a K&M-t, de pont a varázslatrendszer általad leírt és bennem hosszú évek mesélése során kialakult igénye miatt fordultam a DCC felé, mert konkrét D&d-esque rpg-ben (tehát nem önálló, bármilyen rpg-hez passzintható rendszerben) ennél jobb megvalósítását még nem láttam az említett dolgoknak. Ez olyan erős késztetés, hogy még a rendszer egyéb, általam esetleg kevésbé preferált dolgait is hajlamosabb vagyok elnézni.

Mindettől függetlenül nagyon várom a második kiadást, és mindig szívesen ülök le vele játszani, ha van kivel (évek óta nem volt).

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4496 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.27, 06:22

Köszi a választ!

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4300 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.26, 21:53

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4496 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.26, 19:11

Ha Gábor esetleg megnézi:

Szombaton esett néhány szó arról, hogy előbb vagy utóbb lesz Kard és Mágia 2.0. Nem hiszem, hogy sok mindent változtatnék az első kiadáson, amiket nem szoktam használni a rendszerből, azok könnyen átugorhatók. (képzettségek, hogy ne legyek ennyire rejtélyes)

Egy dolog érdekelne. A tervezett mágiarendszer milyennek készül?
Az első kiadásban a klasszikus "sok varázslatot lehet memorizálni, cserébe csak kevés dologra jók", vagy a Helvéczia (és a KéK) megoldása szerinti "kevesebb varázslatrekesz, de cserébe a varázslatok össze vannak vonva, így hasznosabbak" mágiarendszer várható?
(szerintem a második szórakoztatóbb, természetesen YMMV)

Módosította galu22: 2018.11.26, 19:12

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 818 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.25, 21:48

“Hanem én, ha Uraságod helyében volnék, nem nagyon állnék szóba egy kószával.”

Jöjjön hát a három alkalomról szóló összevont összefoglaló!

Keresd a kószát! - (Kard és Másodteremtés) - mesélői és rendszertesztelői szempontból:

Játékosok:

• Tolkien Tábor 2018. augusztus 10. – 6 fő (mindenki előre legyártott példakarakterekkel)
  • D&D klub 2018. november 9. – 6 fő (Marvin saját karakterrel, mindenki más előre legyártott példakarakterekkel)
  • Kalandorok Társasága VIII. 2018. november 24. – 3 fő (mindenki előre legyártott példakarakterekkel)

Legjobb dolog:

Ez a kaland minden alkalommal tudott számomra is új dolgokat megmutatni. Érdekes volt azt is látni, hogy az utolsó szituációt hányféleképpen próbálta a három különböző csapat megoldani: egészen meglepő ötletek is születtek.

Legrosszabb dolog:

Nem vagyok benne biztos, hogy sikerült minden játékost a kellő mértékben elszórakoztatnom vele, de azért úgy láttam, a döntő többség végig élvezte. Persze, lehet, hogy tévedek, és mind a tizenötüknek igazán remek élmény volt.

Legegyedibb dolog:

Huh, hát ebben a kalandban tényleg rengeteg utazás volt! Több héten át zajló cselekmény, többszáz (ezer körül?) megtett kilométer. Régóta ki akartam valami ilyesmit próbálni, hiszen a tolkieni történetek egyik sajátossága, hogy sokan sokfele mennek bennük sokáig. Érdekes élmény volt, tanulságos, de miután egymás után háromszor is megtapasztaltam, egy darabig most nem szeretnék hosszabb utazásokat mesélni. :D

Játéktechnika:

Példakarakterek: A 14. alkalommal is tudnak egy-egy új aspektust kihozni az általam már unásig ismert példakarakterekből, és ez hízelgő. Szerencsére játéktechnikai gubanc nem volt velük a három közül egyik alkalomnál se. Fontos fejlemény, hogy ennél a kalandnál használtuk először az egyszerűsített, egyoldalas példakarakteres változatot a régi helyett, és ez annyival áttekinthetőbbnek és használhatóbb szerkesztésűnek bizonyult, hogy nem is kellett átírni őket karakterlapokra.

Új vagy saját karakterek: Füstös Gimpar előtt hatalmas jövő áll, már elkezdtük Marvinnal átbeszélni, mire fogja használni hatalmas vagyonát és befolyását; ellenben még mindig el-elfelejtődik, hogy a Kincsvadászok nem értenek a hosszúíj használatához.

Osztályok: Ehhez a kalandhoz nem árt, ha van egy Vándor a csapatban, vagy legalább olyasvalaki, aki jól olvas nyomokat. A tesztkalandoknál ez megvolt. A többi osztály egy-egy aspektusa is tudott érvényesülni a játékok során, noha ezt a kalandot szerintem többféle összetétellel is könnyen lehet abszolválni.

Mentődobások: Bezony, „elcsattant” egy Homály-tűrés mentődobás az egyik tesztjátékosnál. Nem a szituációból fakadt a cselekedete, de valamiért így reagált le egy helyzetet. A többi típusú mentődobás emlékeim szerint csak NJK-knál fordult elő mindhárom alkalommal. Vagy ha játékos karakternél is, akkor az nem volt annyira érdekes, hogy megragadjon.

Homály: Voltak komolyabb morális dilemmák, a három játék egyetlen Homály-pontja mégsem ezekből fakadt, hanem egy játékosi reakcióból (lásd az előző pontot). Ezen felül a Homály külső fenyegetés képében is megjelent, de szerencséjükre egyik alkalommal sem jelentett igazi kihívást a három csapatnak a megmenekülés.

Remény: No, itt kipróbáltam egy érdekes dolgot kísérletképpen. A három tesztcsapat nem azonos Remény-pont mennyiséggel indult, és menet közben se egyformán bőkezűen adogattam a Remény-pontokat. Ez tudatos volt, mert kíváncsi voltam, érdemben mennyire befolyásolja a csapatok eredményességét. Nos, ha az eredményességet nem is igazán, de a pontokkal való gazdálkodást és tervezgetést azért befolyásolta. Nyilván karakterfüggő is, kinek mennyire fontos a Remény-pont (például a bőrváltáshoz elengedhetetlen, ezért Grimfara viselkedését erőteljesebben befolyásolhatja, játékosa hogyan gazdálkodik vele), de egyúttal motivál is arra, hogy keressék a lehetőséget a Remény-pontok szerzésére.

Szerencse: Szerintem ennél a kalandnál a játékosi döntések sokkal nagyobb szerepet játszanak, mint a szerencse, de azért komolyabban befolyásolhatja az eredményességet egy-egy balul sikerült dobás. Premierről is kiderült például, hogy rossz szerepjátékos, mert rosszakat dob. ;)

Térkép: Oké, térkép nélkül ebbe a kalandba bele se kezdj! A legideálisabb, ha a Középfölde Atlaszát is használod hozzá. Mindhárom alkalommal készültem nyomtatott kistérképpel is, de végül hasznosabbnak bizonyult, hogy a KaTára vittem az Atlaszt, mert onnantól egyértelműen azt használtuk minden alkalommal. Korábban gondolkodtam azon, hogy nem lenne-e érdemes egy hexatérképet gyártani hozzá, de úgy ítéltem, hogy akkor a játékosok fel akarnák fedezni a hexákat, és ez elterelhetné a figyelmüket a fontosabb feladataikról. Meg ha hexánként kellene dobálni bármit is, az iszonyúan elnyújtaná a játékmenetet. Ugyanakkor a távolságok megbecsléséhez jól jött volna, ez tény. (Ha valaki meg akarna ajándékozni engem karácsonyra, nem akarna egy magyar nyelvű Vadonföld-hexatérkép gyártásában segédkezni? Felosztásnak egy hexa = 20 km lenne az ideális, ezért nem jók a The One Ringes, Adventures in Middle-earth-ös térképek.)

Tehetségek: Nem igazán voltak előtérben, bár a bőrváltók medvealakja még mindig érdekes megoldásokat szülhet egy-egy szituáció rendezésére. :) Én kifejezetten örülök annak, hogy eddig Grimfara szinte minden korábbi játékosa megpróbálta nem csak harci helyzetben felhasználni, hanem egész ötletes módokon élni vele.

Képzettségek: Az Utazás-szabályok alkalmazása és a kaland jellege miatt fontosak voltak. Több Képzettség kapcsán is el kellett magyaráznom, hogy mire jó, hogyan lehet használni, mert az elnevezés nem mindig segített. Az AD&D-s párhuzamok viszont igen. :) Én továbbra is úgy érzem, hogy a KaMathoz illik ez a sokféle Képzettség, és egyelőre eszemben sincsen összevonni néhányat amolyan újhullámos mintára (pl. Úszás+Mászás+Ugrás->Atlétika). Persze, ha a Kard és Mágia második kiadása ezt megtenné, készítenék hozzá konverziót. ;)

Középfölde megjelenítése játéktechnikával: Itt megint az Utazás-szabályokat emelném ki, amelyeket már lassan rutinosan használok. Ennek ellenére MIND A HÁROM JÁTÉKALKALOMMAL MEGFELEDKEZTEM A HARMADIK FÁZISRÓL, és nem dobattam a Vezetőkkel a megérkezésre. Shame on me! Hozzáteszem, mivel itt alapvetően nem A-pontból B-pontba történt az utazás, hanem célszemélyek megkeresésére irányult, nehéz is végpontot meghatározni a megérkezéshez. De majd a kalandmodulba direkt beleírom, hahá! További észrevétel ide: a sajátos tolkieni természetfeletti megjelenítése mesélői eszközökkel kiemelt fontosságú egy-egy szakasznál.

Klasszikus KéM-szabályok: Talán az alap mechanikát leszámítva most mintha kicsit háttérbe szorultak volna. Ez amolyan vérbeli Középfölde-mese volt, és az eszközök ennek voltak alárendelve.

A történetről:

SPOILEREK!

Spoiler

SPOILEREK VÉGE

A kalandból már készül a modul, írogatom, csak lassan haladok vele.

Ezúton is köszönöm mind a tizenöt játékosnak, valamint a Tolkien Tábor, a D&D klub és a Kalandorok Társasága szervezőinek!  :sor:  :sor:  :sor: 

Hoild

Hoild

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 214 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.19, 02:04

A "Diszkócsászár"-t lejátszottuk ma, Premier kolléga vezényletével, igazán remek darab, jól sikerült adoptálni a hozzá tartozó sajátos mikrovilághoz a KéM rendszerét, tehát aki KaTá-n erre nevezett, az igen jól tette, Az előre generált karakterek igen erősek, kicsit érdemes színezni rajtuk, de teljesen rendben vannak. Érthető okokból nem írok többet a kalandról, de nem fog csalódni, aki ezt választotta. :hc:

A mai bétatesztben való résztvételem sikeresen és maradéktalanul enyhítette az amiatti veszteségérzetet, hogy a KaTás helyfoglalásban lemaradtam róla.

Oda fog a modul tenni a KaTás csapatnak is rendesen, aztán remélhetőleg a szélesebb közönségnek úgyszintén. Hajrá-hajrá Premier!

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6147 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.18, 23:33

A "Diszkócsászár"-t lejátszottuk ma, Premier kolléga vezényletével, igazán remek darab, jól sikerült adoptálni a hozzá tartozó sajátos mikrovilághoz a KéM rendszerét, tehát aki KaTá-n erre nevezett, az igen jól tette, Az előre generált karakterek igen erősek, kicsit érdemes színezni rajtuk, de teljesen rendben vannak. Érthető okokból nem írok többet a kalandról, de nem fog csalódni, aki ezt választotta. :hc:

Hoild

Hoild

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 214 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.16, 21:24

https://kalandoroktarsasaga.hu/events/a-diszkocsaszar/

Ennek van/lesz valamiféle írott kalandmodul változata is?

Hogyne!

Mármint Kard és Mágiához, amit Premier mesél. (Mondjuk inkább őt kéne megkérdeznem...)

Szia! Jelenleg csak jegyzet formájában létezik, egy szépen közérthető formában kiadott verzió sajnos nem túl valószínű, bár nem is teljesen lehetetlen. Viszont mindjárt küldök egy privát üzenetet.

Gyász, hogy elkanalazták az összes szabad helyet az orrom elől, pedig lelkesen toltam volna a bugit a vérszopó cukoranyuciknak a táncparketten.  ;p

Premier

Premier

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 579 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.15, 15:14

https://kalandoroktarsasaga.hu/events/a-diszkocsaszar/

Ennek van/lesz valamiféle írott kalandmodul változata is?

Hogyne!

Mármint Kard és Mágiához, amit Premier mesél. (Mondjuk inkább őt kéne megkérdeznem...)

Szia! Jelenleg csak jegyzet formájában létezik, egy szépen közérthető formában kiadott verzió sajnos nem túl valószínű, bár nem is teljesen lehetetlen. Viszont mindjárt küldök egy privát üzenetet.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7900 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.13, 09:13

Kard és Mágia modulíró verseny – eredményhirdetés

chomy

chomy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1989 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.12, 16:31

Zsír, akkor nincs mit adminisztrálnunk. :)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]