Ugrás tartalomhoz

Fotó

Kard és Mágia

• Válasz írásához lépj be
3435 hozzászólás érkezett eddig

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7277 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.07.18, 09:44

Aki nem olvasná a címlapi cikkeket:

Kard és Másodteremtés

• Ratface és Orastes kedveli ezt.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1761 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.07.04, 19:28

A scene köszöni szépen, jól van, én rendszeresen mesélek KéM-ben, az 5e-re meg teszek nagy ívben, annyira nem jó :punk:

• Ratface kedvelte ezt

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 3927 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.07.04, 17:55

Mi történt a scene-el? :( 3 éve nem újul a honlap ! :( Pedig lehetne karakter-kirakás, új modul, új osztály, stb :(

A mi játékaink jellemzően KéM alapúak. Többször megpróbáltam feltalálni a spanyol viaszt, de mindig oda lyukadtam ki, hogy apróságokat módosítok inkább.

A mostani verzió:

- harcérték és HP: harcosok minden szinten, papok és tolvajok 2/3 szintenként, varázslók minden második szinten kapnak +1 támadást ÉS d6 HP-t

- képzettségek: mindenki hármat kap (egy szűkített listából) harcosok, varázslók és papok képzettségének értéke 2/3*szint, tolvajoké szint*1

- varázslatokat a tolvajok és harcosok nem kapnak, papok 2/3*szint darabot, varázslók 1*szint darabot

- mentődobás mindig: vonatkozó főjellemző bónusz + szint - ellenfél szintje (vagy ha nem ellenfél, az építmény/dungeon szintje) vs. 12

- fegyverek sebzése kicsit át van írva, mert az átlag HD d6 lett (harcosoknak is)

- 'nulladik szintű közemberek' a KéM-nél alacsonyabb erőszintű világ

A szabályok célja az volt, hogy:

- legyen még gyorsabb a harc (kevesebb HP mindkét oldalon)

- de ugyanakkor legyenek hősiesek a JK-k (a jellemző ellenfél nulladik vagy első szintű)

- mindenre ugyanazt a három számsort használjuk (a kiemelt sorozat +1/+2/+3/+4/+5/stb, a közepes sorozat +1/+2/+2/+3/stb, a gyenge +0/+1/+1/+2/+2/stb.). A harcos kiemelt értéke a harcérték (támadás ÉS HD), a tolvajé a képzettségek, a varázslóé a varázslatok száma. A papok (de lehetne bárd is) mindenhol a közepes sorozatot kapják.

A Lamentations... hatása az egyszerűbb rendszerek irányába tagadhatatlan :) Viszont kicsit túlzásnak éreztem, hogy csak a tolvaj kapjon képzettségeket (a harcos és varázsló soha), vagy hogy csak a harcos fejlődjön harcban ( a tolvaj és varázsló soha).

Garaboncias

Garaboncias

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 244 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2017.07.04, 11:27

Ez így van, és ez egy jó dolog. :)
Ellenben ezek a hekkek nem nagyon jutnak el a KéM-játékos közösséghez, és innen nézve tényleg olyan, mintha teljesen elhalt volna a dolog.

Amikor a Kard és Másodteremtés alapszabályain dolgoztam, végig kellett olvasnom ezt a topikot, hogy ne találjam fel a spanyolviaszt. Visszaolvasva találtam érdekes háziszabályokat, konverziókat, de némelyik link már halott volt, és csak a hozzászólásokból lehetett rekonstruálni a hajdani tartalmat. Más ötletekkel meg csak Facebook-on találkoztam. Szóval, igencsak hasznos lett volna valami gyűjtemény, amelyet átnyálazhatok a saját változat kidolgozása előtt. És még most is hasznos lenne ilyesmi.

Vannak blogok és oldalak, ahol az adott szerző a saját ötleteit összeszedi (pl. a Kard és Másodteremtésnek van wordpress-oldala: https://masodteremtes.wordpress.com, és Facebook-oldala is: https://facebook.com/KardesMasodteremtes), ez már előrelépés, és Fb-csoportokba is vannak feltöltött fájlok. De az lenne a legideálisabb, ha a szerzők maguk küldhetnék el a fejlesztéseiket egy közös felületre - ez egy egyszerű Google-táblázattól kezdve egy DM's Guild összetettségű dologig sok minden lehetne.

És, persze, ugyanez a Helvécziára is igaz.

Módosította Garaboncias: 2017.07.04, 11:29

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3195 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.07.04, 08:00

Szerintem a KéM mostanra beépült egy csomó mesélő repertoárjába: egy csomó hekk, vagy önállóbb szabályrendszer kiindulási alapját képezi és képezte, ami szerintem nagyon jó, és fontos. Pl. a nálunk már hamarosan a 100. játékülésnél járó, nordikus low fantasy kampányunk szabályainak is ez szolgáltatta az alapját, ami aztán fokozatosan változott.

Tehát, szerintem a KéM nem vész el, csak átalakul. :)

alister

alister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3441 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.07.04, 05:53

Mi történt a scene-el? :(

Amióta kijött, azóta DnD5-öt mesélek (meg Helvécziát, de az más (káposztás)tészta).

De amúgy öcsém most egy új KéM hekkelésen dolgozik (1920-as évek, jazz, alkohol, személyes istenek, stb.), és én is lehet, hogy visszatérek hozzá, mert az egyik csapatomnak a DnD5 túl szerteágazó.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5964 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.07.03, 22:43

Én a magam részéről épp D&D5E-t mesélek. Előtte több, mint egy évig ment az alapvetően Savage Worlds-höz kiadott Sundered Skies világán játszódó KéM kampányunk. Az elborultabb kalandötleteimhez pedig a SaWo könnyebben hekkelhető. (Bár elgondolkodtam egy KéM alapú Mutants & Masterminds -on, de túl nagy fának ítéltem.) Egyszerűen most más van porondon. De biztos visszatérek még hozzá. ;)

Bulldy

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7277 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.07.03, 21:46

Nem arra gondoltam, de valóban, lassan ideje lenne már annak is, hogy összeszedjem magam, és írjak egy bemutatót. :)

Ellenben jövőre lesz 10 éves a Kard és Mágia, és erről méltón kellene megemlékeznünk.

Ja, most, hogy végre nem mobilról nézegetem a fórumot, rájöttem, hogy kevertem a Fantomast a Tomas Mannal. :)

A Másodteremtésre vonatkozó üzenet azért átment, szóval gond egy szál se. :)

A kerek évfordulóra pedig valóban lehetne csapni valamit...

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 3967 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.07.03, 18:43

Mi történt a scene-el? :( 3 éve nem újul a honlap ! :( Pedig lehetne karakter-kirakás, új modul, új osztály, stb :(

A szerző elfoglalt, lusta és melankólikus, a többi szerző nemigen ír dolgokat, viszont ott van pl. a Másodteremtés, mint komoly és pozitív példa arra, hogy az egész csak akarat és fantázia kérdése. :)

De jövőre tényleg jeles évforduló lesz.

És érdekes az Örökség-kampány körüli tapogatózás is.  :sherlock:

• GothPunk és Garaboncias kedveli ezt.

Garaboncias

Garaboncias

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 244 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2017.07.03, 18:08

Nem arra gondoltam, de valóban, lassan ideje lenne már annak is, hogy összeszedjem magam, és írjak egy bemutatót. :)

Ellenben jövőre lesz 10 éves a Kard és Mágia, és erről méltón kellene megemlékeznünk.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7277 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.07.03, 16:59

Ha a középföldés "hekk"-ről van szó, én tartom, hogy kanyaríts hozzá egy bemutató cikket, és küldd be az LFG-nek. Címlapon a helye.

Garaboncias

Garaboncias

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 244 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2017.07.03, 16:51

Én bízom benne, hogy előbb-utóbb az Örökség-kampányból is születik valami kiadvány, amely kikerül a KéM-honlapra. :)

Volt arról szó korábban, hogy össze kéne gyűjteni a rajongói kiegészítéseket és szabályvariánsokat, és valami publikálható változatban kirakni, de nem nagyon harapott rá senki.

A jövő évi jeles fordulóra meg mindenképpen ki kell találnunk valamit! :gitar:

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1037 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.07.03, 15:51

Minden csak a közösségen (például rajtad, de rajtam és a többieken is) múlik. Ha bárki csinál valami értelmeset közülünk és elküldi elGabornak, biztosra veszem, hogy az anyag kikerül a KéM honlapjára. 

Saját részről a Békák Kolostoráról szóló kritika/ismertető az, ami még a nyáron jön és kapcsolódik a KéMhez, plusz az épp futó KéK kampányom (Karlav) kapcsán érzem úgy, hogy inkább KéM-re átírva lenne érdemes közzétennem. De ez távlati dolog.

Amúgy jövőre jeles évforduló jön...

• Ratface és Orastes kedveli ezt.

nornwarrior

nornwarrior

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 215 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2017.07.03, 14:54

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 3967 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.06.25, 19:59

Üdv!

Felkerült a blogra az Örökség-kampány tizedik része. :)

• chomy, Ratface, Orastes and 2 others like this

Garaboncias

Garaboncias

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 244 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2017.06.20, 16:15

Kard és Másodteremtés – Végre kalandmodullá kalapálódott a "Hé, komám, hol a hordóm?" tesztjáték is, pedig egyetlen egy vasdombi törp kovácsot sem kellett segítségül hívnom hozzá:

https://masodteremtes.wordpress.com/2017/06/20/kalandmodul-he-komam-hol-a-hordom/

:machoman:

• elGabor, Ratface, Narmor and 1 other like this

Azael

Azael

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 171 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.06.16, 10:45

Én ezért szeretem a 4e-t, mert ott a tulajdonság próbákhoz is hozzáadod a szinted felét. Mondjuk ott meg mentődobások nincsenek, így általában azok helyett is tulajdonság próbákat dobatok.

Garaboncias

Garaboncias

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 244 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2017.06.08, 20:11

galu22: Ezek a nemszeretem-dolgok mind D&D-örökségek, és bár mindegyik változik kiadásról kiadásra, azért az alap elgondolás ugyanaz lehetett mögöttük: a különleges helyzetek és adottságok kiemelése, amely a kalandozókat megkülönbözteti az "átlag lakosságtól". Ha nem is feltétlen az ynevi stílusú kiválasztottságra kell gondolni, de valamiféle speciális hangsúlyra mindenképpen. Mind a skillek, mind a mentődobások szerintem erre az elvre épülnek, és encounter-központú szemlélethez lettek kitalálva. A varázslatszint kontra varázsló szintje már más kérdés, de azért annyira nem nehéz szerintem elmagyarázni az újoncoknak. De lehet, hogy más elnevezés valóban segíthetne a dolgon.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 3927 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.06.08, 18:25

Attól is függ, hogy itt most mit értünk konkrétan játékosbarát alatt, és mikhez viszonyítva.

A legtöbb általam ismert rendszer nagyjából úgy néz ki, hogy

- nincsenek benne plusz specializációk (pl. harcosnak a bónusz sebzés)

- alacsonyabb az életerőkocka (harcosnak d8/d6+1, tolvajnak d4, mindig máshogy) bár a KéM-ben a sebzés is magasabb

- első (nem harmadik) szintről indul a játék

- a mágiahasználók nem kapnak bónusz varázslatokat (egy varázslat naponta első szinten...)

- nincs isteni bajnok lehetőség bónusz varázslatokért

Én pont azt szeretem a KéM-ben, hogy ha a szabályokat betű szerint alkalmazzuk, olyan karaktereket kapunk, akiket nem kell mindentől félteni. Ezzel mérsékli a passzív játékot, mert "egy hiba általában belefér", nem fagynak le a játékosok, ha rázósabb szitut kell mérlegelni, összességében pörgősebb, érdekesebb játékot eredményez, mint az ultrahalálos minimál rendszerek.

Két dolog van, amit nem igazán szeretek*:

- hogy nem bírom elmagyarázni sosem, hogy a harmadik szintű varázsló miért nem tud harmadik szintű varázslatot ellőni. (ha nem lennék lusta, már átneveztem volna a varázslatszinteket valahogy, hogy ne számmal jelöljük őket)

- illetve nem bírom elmagyarázni, hogy miért létezik a mentődobások külön kategóriája. Azt szoktam mondani, hogy a képességpróba az akkor van, ha fel tudsz készülni (labdázol valakivel), a mentődobás meg ha meglepetésként ér (valaki hozzád vág egy követ). De egy játékos rámutatott, hogy ebben az esetben butaság, hogy a mentődobás szintenként javul, a képességpróba meg nem. Annyiban maradtunk, hogy ha akar akkor dobjon ügyesség próbát reflex mentő helyett, de mondta, hogy "felőlem maradhat így" :nyenye:

*edit: én jobban szeretem a háttereket a képzettség helyett. Pl. "kalóz +4", csomózás-úszás-hajózás-egyensúly-hamiskártya helyett. Ezt persze tudtam saját kezűleg javítani, a mentődobások intézményét viszont nem nagyon.

Módosította galu22: 2017.06.08, 18:27

Garaboncias

Garaboncias

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 244 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2017.06.06, 23:25

Attól is függ, hogy itt most mit értünk konkrétan játékosbarát alatt, és mikhez viszonyítva.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]