Ugrás tartalomhoz

Fotó

Kard és Mágia

• Válasz írásához lépj be
3630 hozzászólás érkezett eddig

Garaboncias

Garaboncias

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 414 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2017.12.09, 16:16

Napfogyás - A hetedik Kard és Másodteremtés kalandmodul. Ezúton is köszönet a játékosoknak a tesztalkalomért! :)

• Narmor kedvelte ezt

Garaboncias

Garaboncias

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 414 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2017.11.25, 19:58

Bepillantás a Boszorkány(úr)konyhámba: https://masodteremtes.wordpress.com/2017/11/25/egybol-ketto/

• Ratface, Orastes, Nocturna and 1 other like this

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4150 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.11.21, 18:52

Az "évad" kifejezés kapcsán felmerült bennem - bár lehet, hogy ezt nem ide, hanem a mesélői fórumba kéne átvinnem: Ti mennyire szoktátok fejezetekre vagy évadokra bontani a kampányaitokat, és ez milyen mesélői és mesélési következményekkel jár? :nos:

Nálunk bevált, hogy egy játékalkalom = egy epizód, külön odafigyelünk rá, hogy le legyen zárva a játék. (soha nem jön ugyanaz a csapat, legalább 1-2 változás mindig van).

Részben emiatt alakult úgy, hogy sokszor mesélek kifejezetten rövid, kevesebb, mint tíz alkalomból álló minikampányokat, amiket nevezhetünk évadoknak.

Általában a játékosok döntenek, hogy merre tovább, így egy kalandív vége felé szoktam erről előre érdeklődni. Pl. mikor a szajhák cégének dolgoztak, hogy megszabadítsák őket a kullancsoktól - tolvajcéh stricijei - már utalgattak rá, hogy meg kellene nézni ki a franc az a vén khitáj fazekas, akinek viszik a totál gagyi kerámiáit, mint a cukrot, miközben mindenki hajbókol neki, és hogy miért van tele a csatorna felfegyverzett tetovált khitáj figurákkal, miközben egy bandaháborút vívnak, és oda kéne az ember. Viszonylag természetesen jött elő az a szál, hogy utánanéztek a khitáj lakosságnak, és feltérképezték a csatornákat.

• macmelon és Garaboncias kedveli ezt.

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4073 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.11.21, 16:50

Esetünkben csak utólagosan látható, hogy itt zárult le a kampány egyik íve; a cselekmény - elvileg - mehetett volna radikálisan eltérő irányokba is, és akkor máshol lehetett volna meghúzni a vonalat. Az első ív vége (az eredeti csapatot elérő majdnem-TPK) gyakorlatilag váratlan volt; ha nem úgy alakulnak az események, akkor biztosan más irányt vesz a sztori.

• Garaboncias kedvelte ezt

Garaboncias

Garaboncias

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 414 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2017.11.21, 14:41

Nem volt TPK, a kampány folytatódik, csak a beszámolóírást fejezem be, legalábbis ebben a formában: kevés visszhangja van, ellenben nagyon sok vele a munka, amit más szerepjátékos projektekre tervezek fordítani. De két játékülésről még lesz összefoglaló, és egy olyan ponton fejezem be, amit tekinthetünk akár a "második évad" lezárásának is. :)

Esetleg a játékosok átvehetnék a következő "évadtól" a stafétát, és írhatnának felváltva egy-egy rövidebb beszámolót a későbbi kalandjaikról, és akkor arányosabban megoszlanak köztük a terhek (magyarul is megteszi, ide a fórumba, kurtább terjedelemben). :)

Nálunk pl. minden játéknál a játékosok feladata a krónikaírás - noha nem kötelező, csak ajánlott, és XP járhat érte.

A más szerepjátékos projekteket nyilván leplezetlen izgalommal várjuk. :sor:

Az "évad" kifejezés kapcsán felmerült bennem - bár lehet, hogy ezt nem ide, hanem a mesélői fórumba kéne átvinnem: Ti mennyire szoktátok fejezetekre vagy évadokra bontani a kampányaitokat, és ez milyen mesélői és mesélési következményekkel jár? :nos:

Módosította Garaboncias: 2017.11.21, 14:42

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4073 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.11.21, 09:07

A jáéknapló alapján ekkorra a játékosok már érezhetően gyámoltalanabbá váltak és óvatosabbak lettek, mint korábban, és erre az eddig elhullott karakterek száma jó indok. Kíváncsian várom az azóta bekövetkezett TPK-ról szóló folytatást.

Nem volt TPK, a kampány folytatódik, csak a beszámolóírást fejezem be, legalábbis ebben a formában: kevés visszhangja van, ellenben nagyon sok vele a munka, amit más szerepjátékos projektekre tervezek fordítani. De két játékülésről még lesz összefoglaló, és egy olyan ponton fejezem be, amit tekinthetünk akár a "második évad" lezárásának is. :)

Egy előzetes a következő epizódból: Álmosrév, egy békés (?) tengerparti kisváros:

tumblr_ozrd1rKS4U1rxmn3vo1_1280.png

alister: Ezek a beszkennelt játékdokumentumok mindig nagyon bejönnek. Köszönöm! :sor:

Módosította elGabor: 2017.11.21, 09:08

alister

alister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3449 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.11.21, 07:26

Hát ez elég menő! Köszi szépen :leborul:

Köszönöm! Szívesen! :)

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4150 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.11.20, 21:36

Térkép esetleg nincs hozzá?

Korábban ígértem pár térképet, most már meg is tudom mutatni őket. :)

A legfontosabb talán a Lemúria nyugati és középső-északi vidékét átfogó térkép, az eredeti kampány helyszíneinek 90%-a ezen található. Hasonlóan fontos szerepet töltött be az Aranypart és Azúrhomok városa, valamint a déltengeri szigetvilág egy szelete. Sztígia és a Fekete Királyságok

ugyan csak említés szintjén kerültek elő, de előbbiről van egy terjedelmesebb bejegyzés a blogon.

Végül, de nem utolsó sorban, meg kell említenünk azt a helyet is, ahonnan minden elindult: Samat Rogonnak, a félisteni hatalmú máguskirálynak a palotakertjét.

Hát ez elég menő! Köszi szépen :leborul:

cserébe egy kis metallica (már mindenki elfelejtette, hogy húsz-huszonöt éve azért elég jók voltak)

• Orastes kedvelte ezt

alister

alister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3449 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.11.20, 19:50

Korábban ígértem pár térképet, most már meg is tudom mutatni őket. :)

A legfontosabb talán a Lemúria nyugati és középső-északi vidékét átfogó térkép, az eredeti kampány helyszíneinek 90%-a ezen található. Hasonlóan fontos szerepet töltött be az Aranypart és Azúrhomok városa, valamint a déltengeri szigetvilág egy szelete. Sztígia és a Fekete Királyságok

ugyan csak említés szintjén kerültek elő, de előbbiről van egy terjedelmesebb bejegyzés a blogon.

Végül, de nem utolsó sorban, meg kell említenünk azt a helyet is, ahonnan minden elindult: Samat Rogonnak, a félisteni hatalmú máguskirálynak a palotakertjét.

• elGabor, Narmor és Garaboncias kedveli ezt.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 5974 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.11.20, 13:38

Bulldy, a parti nem menne 10. éve, többé-kevésbé ugyanazokkal a játékosokkal, ha nem bírnánk egymást.
Kb egyformán nagypofájú az összes játékos, ami a játékban időnként okoz kalamajkát, ritkábban ostoba karakterhalálokat és vicces helyzeteket.

Legutöbb Marvin karaktere dobott egy szép természtes 1-est előadásra, nagy közönség és befolyásosabb személyek előtt. Harsányan és őszintén kiröhögtük, igen jól esett. :buszke:

Akkor most Csernus meg Freud ott néz érdeklődve az egyik sarokból? :nemertem:

Módosította Orastes: 2017.11.20, 13:38

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6093 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.11.20, 12:40

Annyira lájtosak ezek a konfliktusok, hogy egy nyilvános fórumon is előkerülnek. Hát, ti tudjátok.

Bulldy

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1956 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.11.20, 12:15

Csernus doki téved, ha nem bírnánk egymást, már nem játszanánk együtt 10 éve. Valamiért ezek a súrlódások jönnek elő online, amelyeket élőben többnyire egy röhögéssel lerendezünk (valószínűleg mert Orastes szeret úgy tenni, mintha minden pont az ő zseniális terveinek megfelelően alakult volna (lásd még: "kuss, én így szállok le a bicikliről"), noha ez távolról sincs így mindig). 

Permanensen pöcsfejekkel a mazochistákon kívül nyilván se játszik, én sem, örömmel jelenthetem, hogy jelen partinkban inkább a baráti ugratás az alaphang, az időnként előforduló feszültségeket (pl. az egyik kevéssé sikerült paródiagonosz karakterem, Buck, a fuck) lerendezzük diplomatikusan. 

Módosította Marvin: 2017.11.20, 12:16

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6093 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.11.20, 11:56

[RPG-Csernus ON]
Ha nem bírjátok egymást, miért játszotok együtt?

A fórumos megnyilvánulások alapján nekem az jön le, hogy bőven van valós élet - beli konfliktus a játékban hozott döntések miatt. Nem néha-néha, hanem állandóan.

Az én alaptézisem az, hogy ha valaki egy farok, azzal nem ülök le játszani. Pont.

De gondolom nektek jó így, ha már évek óta ez megy.

[RPG-Csernus OFF]

Bulldy

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1956 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.11.20, 09:07

Azért a műfajhű kis sunnyogások és a játékosok közt IRL is feszültséget keltő, amúgy hót felesleges köcsögösködés közt van némi halovány átmenet, ezt remélem te is érzékeled. 

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 5974 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.11.18, 10:17

Marvin, ilyen gonosz hely ez a Caldwellia. :nod:

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1956 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.11.18, 08:58

Ja, ellentétben a bátor Drusussal, aki simán elárulta a többieket, továbbá egy ábrándos elf önfeláldozó vetődése nélkül már szintén rég kifingott volna. De hát mondhatjuk, hogy ezek műfaji sajátosságok a caldwelliánában.

• Orastes kedvelte ezt

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 5974 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.11.17, 19:46

Holid, nem volt TPK mostanság, az én karakterem elhullott, de más karakter egy ideje nem, mert ezek gyáva buzik! :amccoy:
  • Ratface kedvelte ezt

Hoild

Hoild

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 169 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.11.17, 18:38

Üdv!

Felkerült a blogra az új kampánybeszámoló. Ez még nem a tegnapi (van egy két alkalmas késésem), de egy elég különös kalandról szól. A mostani után még két játékalkalomról tervezek beszámolót írni, aztán a sorozat - mert elég kevés érdeklődés kísérte, és mert másra kell az időm - befejeződik.

Persze a játék megy tovább, és más formában még talán megismerhetőek lesznek az eredményei.

Köszi a beszámolót!

Kiszúrtam benne pár javítanivalót:

"They wore chains bound them to the tree,"

"binding" vagy "that bound"

"Proceeding further west, than back northeast,"

"then"

A jáéknapló alapján ekkorra a játékosok már érezhetően gyámoltalanabbá váltak és óvatosabbak lettek, mint korábban, és erre az eddig elhullott karakterek száma jó indok. Kíváncsian várom az azóta bekövetkezett TPK-ról szóló folytatást.

alister

alister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3449 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.11.16, 19:48

Van térkép, ha nem felejtem el, akkor jövő héten beszkennelem és feltöltöm. :)

• Orastes kedvelte ezt

seti

seti

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 881 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.11.13, 20:33

Nagyon örülök, hogy végre ismét olvashattam egy Lemúria kalandbeszámolót! Nem vagyok a KéM elkötelezett rajongója, de a Lemúria blogot anno nagy élvezettel olvastam, egy-egy részt többször is, szóval tényleg nagyszerű, hogy a másik kedvencemmel a Spelljammerrel együtt ez is újjáéledt.

Csak így tovább!  :ok:

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]