Ugrás tartalomhoz

Fotó

Kard és Mágia

• Válasz írásához lépj be
4455 hozzászólás érkezett eddig

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4481 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.07.07, 08:36

EMDT62-63.png

Magyarul már megjelent anyagok, de gondoltam berakom. :)

Fefe

Fefe

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 456 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.07.01, 21:17

KÉM-re gondoltam.

Fefe

Fefe

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 456 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.07.01, 21:01

Valakinek van roll20 alá működő KÁM karakterlapja? a K*K teszthez kellene.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 5075 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.28, 16:57

A Castle Xyntillan mesélhető egy-az-egyben K&M alatt, vagy kell valamit módosítani rajta?

Szerintem Kazamaták és Kompániákhoz jobban illik, de megoldható. Amit át kellene emelni:
- bérencek használata (morál változás követése)
- kazamata fordulók használata
- első szinten indulás

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1521 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.28, 16:13

A Castle Xyntillan mesélhető egy-az-egyben K&M alatt, vagy kell valamit módosítani rajta?

Garaboncias

Garaboncias

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1328 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.25, 18:30

Apróság, de most jutott eszembe:

Szabálykönyv alapján a Vadonismeretnek Intelligencia-alapú Képzettségnek kell lennie, de mivel ez nem klasszikus értelemben vett ismeret/tudás, hanem tulajdonképpen a túlélést takarja, ezért jobb lenne, ha a Bölcsesség kapcsolódna hozzá. Látom, hogy a Helvécziában már eleve Bölcsességgel szerepel, tehát lehet, hogy ezt is már így használjátok a gyakorlatban.

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1521 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.24, 09:32

(Amit még zavarónak tartok, a célszámok mozgása: az elején még túl kell dobni a célszámot, később már az egyenlőségre is sikeres a próba...)

Nocsak, ez fel sem tűnt. Az ilyenekért kellene még párszor alaposan átolvasnunk a szabályokat, hogy maradtak-e még benne ellentmondásos dolgok, amelyek nyilván a gyakorlati alkalmazás során fel sem merülhettek.

Ezt a fórumos játéknál is bevezettem háziszabályként, valamint a Kard és M*-ban is átírtam: egyenlőség esetén az aktív fél nyer. És kész.

Garaboncias

Garaboncias

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1328 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.24, 09:29

(Amit még zavarónak tartok, a célszámok mozgása: az elején még túl kell dobni a célszámot, később már az egyenlőségre is sikeres a próba...)

Nocsak, ez fel sem tűnt. Az ilyenekért kellene még párszor alaposan átolvasnunk a szabályokat, hogy maradtak-e még benne ellentmondásos dolgok, amelyek nyilván a gyakorlati alkalmazás során fel sem merülhettek.

Orastes:

Azért te kivételezett helyzetben vagy ebből a szempontból, mert nyomon követted a változásokat. De az, amit most játszotok, már nem teljesen azonos azzal, ami a szabályfüzetben van, ezért is szükséges egy második kiadás. Nem maradhatnak a finomítások egy szűk kör kiváltságai.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8544 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.24, 09:19

Strato, pont hogy nekem a szerkesztésével nem volt semmi bajom

Ez nekem átjött, csak amiatt szóltam hozzá, mert Galu szerintem félreértette, hogy nem tartalmi, hanem formai elemekre utaltál.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6484 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.24, 08:58

Strato, pont hogy nekem a szerkesztésével nem volt semmi bajom (nyilván ezeket a szerző-szerkesztő jobban átlátja) ami pedig az ilyeneket illeti, hogy képzettségek összevonása, meg kisebb ráncfelvarrások, azt a házi kampányban egy ideje úgy használjuk, ahogy itt felhívták rá néhányan a figyelmet.

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1521 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.24, 08:57

Én se arra utaltam, hogy egy vesszőhiba miatt játszhatatlan lenne a játék. :D Persze, nehéz tökéletes kiadványt formázni, csak azért merült fel nálam is, mert amikor a Kard és MAGUS-hoz szedtem össze az anyagot, akkor kezdtem el az ilyenekre jobban figyelni. A cápáknál is inkább a körítés furcsa, nincs vele semmilyen játéktechnikai hiba.

Módosította kukac: 2020.06.24, 08:58

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8544 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.24, 08:44

Valahogy nagy nehezen azért tizenéve eljátszunk a Kard és mágiával, kisebb hibák akadnak ugyan, de ha rá is fér a szerkesztés, nekem nem tűnt kritikusnak a helyzet. :ezvan:

Nem is az.
Nagyjából három dolog merült fel, ami nem számít apróságnak. Ebből többen a képzettségek összevonását és a manőver szabály nehézségét említették. Ehhez tettem hozzá, hogy szerintem jobbak a Helvéczia/KéK sokoldalúbb varázslatai, mint a KéM alap készlete.

Orastes itt szerintem az előző, prózaibb témára, a tördelésre/szerkesztésre reagált, amit Kukac vetett fel.
Én azt mondom: ha van tér a javulásra, akkor azt próbáljuk meg kitölteni. Főleg akkor, ha az nem kerül sok munkába. :)

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 5075 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.23, 18:52

Valahogy nagy nehezen azért tizenéve eljátszunk a Kard és mágiával, kisebb hibák akadnak ugyan, de ha rá is fér a szerkesztés, nekem nem tűnt kritikusnak a helyzet. :ezvan:

Nem is az.
Nagyjából három dolog merült fel, ami nem számít apróságnak. Ebből többen a képzettségek összevonását és a manőver szabály nehézségét említették. Ehhez tettem hozzá, hogy szerintem jobbak a Helvéczia/KéK sokoldalúbb varázslatai, mint a KéM alap készlete.

Egy ilyen korú játéknál szerintem ez egyáltalán nem sok. (valójában a KéM az, amit én is legkevesebb helyen módosítanék, ennél még a SWN-be is jobban belenyúltam)

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6484 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.23, 17:23

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4481 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.23, 11:47

Igazából lehet, hogy Erillion mellé belefér a másik két régió (a játékosi leírások nem hosszúak, és inkább ötletadók). De ez nagyon előreszaladás még.

kukac: Tördelés terén már a Helvéczia is jobb teljesítményt nyújtott, de tudom még ajánlani a Xyntillant is - sok víz lefolyt azóta a Dunán. Annyira nem lesz a szabálykönyv dizájncentrikus, mint az OSE típusú munkák, de az áttekinthetőség, stb. egyértelműen fontos.

Fefe

Fefe

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 456 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.23, 10:55

Gondolom, ha ekkora igény van rá majd lehet később az is magyarul. Kezdő alapkönyves szettingnek szerintem tökéletes.

Módosította Fefe: 2020.06.23, 10:55

Ratface

Ratface

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 280 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.23, 09:43

A Tizenkét Királyság jóóóóó ...
akárcsak a Kassádia Nem tudom melyiknek örülnék jobban.
A csapat a Kassádiát választotta lezáródás előtt (jó volna mihamarabb folytatni),
de szívesen nekiesnék a 12K-nak mert olvasva imádom! 

Az igazán jó a Tizenkét Királyság bekerülése lenne, bár az a kampány még csak mostanság kezd beindulni, a járvány miatt volt benne némi szünet.

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1521 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.22, 21:09

Én még szeretném ha értelmesebben lenne formázva a dokumentum, lehetőleg elkerülve az olyanokat, mint pl. a fattyúsor 18-19. oldalon a cím az egyik oldalon, a törzsszöveg pedig a másik oldalon van (varázslatoknál szintén, a nevek nincsenek logikai kapcsolatban a szövegeikkel), vagy a rossz szóvégi elválasztás (26. oldal: "vé-derejét"), bár lehet ott a beépített helyesírás ellenőrző választotta el rosszul?

Valamint ha a tudomány nem lenne átvariálva a fantasy miatt (pl. Légicápa. Igen,a nemesgázok arról híresek, hogy nagyon könnyen reakcióba lépnek bármivel... Ha meg valami csökkent képességű gyerek innen tanul, akkor nem jut eszébe, hogy héliummal tüzet lehet oltani. Simán lehetne helyette akármilyen fantasy gáz, amit aztán jól el lehet adni fegyverként is a gazdag városuraknak.).

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1820 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.22, 20:56

- ruling példák. +5-ös manőverre mindenképp, de általánossában is jó lenne, hogyan kezel Gábor szociális helyzetet

+1 

A varázslatok tökéletesen jók a jelenlegi sorrendben. Könnyebb megtalálni mindent, mert elég egyetlen dolgot nézni, az abc sorrendet.

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1369 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.22, 18:37

Fomalhault le lesz cserélve a második kiadásban Erillionra, ezért ez ebből a szempontból irreleváns.

Kár, hogy nincs olyan smiley, hogy bús panda.

Fomalhaut nálam mindeképp TOP3 játékvilág, brilliáns ahogy van.
- nagyon ritka, hogy sikerül egy settingnek egyedi ízt adni úgy, hogy az elvetemültebb ötleteimet könnyen be tudjam illeszteni
- a sci-fi és elszálltabb fantazi settingeket azért szeretem, mert könnyen tudok benne a történelmitől eltérő kultúrákat szerepeltetni. Olyasmire gondolok, hogy Fomalhauton például (nekem!) elfér egy város, ahol arányaiban nagyon kevés nő van, ezért mindenki a kegyeiket keresi, és a házasságok is lineárisak (a Hold Börtönében c. Heinlein regényből). Ebben simán van egy-két vicces játékalkalom, de Fomalhauton, Troikán kívül max sci-fi be lehet betenni, a BEyond the Wall kampányba nem illett

- ugyanakkor a nem-emberi fajok sem teljesen idegenek, amik szintén tudnak viccesek lenni (bár Fomalhaut nekem kizárja a hagyományos fantazi fajokat, de az extrémebbeket be tudom tenni)

bónusz pontért sosem zavarodok bele, hogy milyen idő van, ugyanis mindig napos a klíma miatt :)

Attól még Fomalhaut megmarad, s ugyanúgy játszható lesz. Lehet hozzá modult írni, miegymás. Szerintem ezt nem úgy kell venni, hogy Erillion elvesz valamit a KéMtől, hanem épp hogy Erillion (Kassádia, Tizenkét Királyság stb.) bővíti a KéMben fellelhető lehetőségeket. Minél több világ, annál több ember talál benne valamit, ami miatt megéri elkezdenie játszani a rendszerrel. 

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]