Ugrás tartalomhoz

Fotó

Kard és Mágia

• Válasz írásához lépj be
3740 hozzászólás érkezett eddig

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 673 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.08.12, 18:21

A Magyar Tolkien Társaság nagy nyári táborában volt lehetőségem kétszer is egy-egy 3 órás Kard és Másodteremtés próbajátékot mesélni. Mindkét alkalomra 6-6 ember jött el, és különböző meséket kapott a két csapat. A játékosok túlnyomórészt kezdők voltak, egy-két profi rpg-s arcot leszámítva, és a szokásos 8 előre legyártott karakter közül választhattak. A tolkieni lore-t a szükséges mértékben vágták.

Első alkalommal egy teljesen új, még sohasem mesélt kalandot próbáltam ki rajtuk, a Keresd a kószát! címűt, amely a későbbiekben várható majd D&D klubon, esetleg KaTán, és letölthető kalandmodul formájában is. Második alkalommal pedig a már klubalkalmon lemesélt, és pdf-formájában hozzáférhető Napfogyás volt soron.

Most nem mennék bele a szokásos részletességgel bele a kiértékelésbe, csak néhány kósza (pun intended) gondolat a tapasztalatokról:

- A szabálymagyarázás a kezdőkre való tekintettel mindkét alkalommal elvett bő fél órát. Mivel nem volt lehetőségem előzőleg egyeztetni a leendő játékosokkal, így mindent ott helyben kellett megkérdezni és elmondani, továbbá a karaktereket is kiválasztani (+negyed óra). Mind a D&D kluboknál, mind a KaTa esetében azért óriási dolog az, hogy ezeknek a nagy része online letudható a játékalkalom előtt.

- Volt térképrészlet, ami kinyomtatva volt velem (Vadonföld), volt, amit a Középfölde Atlaszából mutogattam (Anduin-völgy, Beorn háza), volt, amit tabletről (Határfalva alaprajza), és volt, amit rajzoltam (Napfogyáshoz pathcrawl). Ez így kicsit kaotikusan hangzik, de szerintem nem volt az a gyakorlatban. 

- A Szövetség szerepköreinek csak akkor látták értelmét a játékosok, amikor Utazás-szabályokat használtunk. Ez pont ellentétes a KaTán tapasztaltakkal (Menekülés Gundabadból), ott nagyon jól működtek a szerepkörök a teljes játékidő alatt. Nem tudom még, hogy ez mennyire a modulok jellegén múlik, és mennyire az adott partiösszetételen és a játékosok összeszokottságán. Ezt még tesztelni szeretném sok alkalommal.

- Spoilerezni nem szeretnék, a játékokról csak annyit, hogy a Napfogyás esetén nem sokon múlt, hogy a parti veszítsen, és az "ellenfél" megszerezze azt, amit akar.  :kavar: A Keresd a kószát! pedig szült egy vicces aranyköpést, lásd a vonatkozó fórumos topicban. ;)

• elGabor, chomy, Ratface and 1 other like this

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4232 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.08.11, 11:08

Ilyenkor van alkalom játékra, tesztelésre. Közben készül a jubileumi kalandmodul is, az egyik illusztrációt pont nemrég kaptam kézhez. Nem posztolom, de... :D

• Ratface kedvelte ezt

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7623 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.08.10, 18:42

Még szűk két hónap van a beküldésig. Részeredményeket nem tudok.

chomy

chomy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1939 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.08.10, 18:20

Lehet tudni, hogy áll a KéM modulverseny? Hány pályamű érkezett, hányan jelezték a részvételi szándékukat de nem küldtek még?

(Csak kíváncsiságból kérdem)

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 649 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
   3                              

Kelt 2018.08.10, 09:51

Éppen a Fomalhaut az angol Wikipedia címlapsztorija. :3

(Na jó, a legközelebbi exobolygók, de a Fomalhauttal van illusztrálva.)

Módosította kukac: 2018.08.10, 09:52

• cobra kedvelte ezt

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7623 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.02, 07:43

1 hónap eltelt, de még bőven van idő csatlakozni a modulíró versenyhez:

http://lfg.hu/84229/

• Ratface kedvelte ezt

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 673 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.04, 08:24

Kard és Mágia modulíró verseny – a Kard és Mágia szerepjáték 10 éves-, az  Első Magyar D20 Társaság (E.M.D.T.) 15 éves fennállása alkalmából:

http://lfg.hu/84229/

Fight on!  :kungfu:

• Ratface kedvelte ezt

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 673 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.21, 14:34

"Tavaszi szél vizet áraszt..."

Kard és Másodteremtés – Tavaszi áradás (kalandmodul)

Még egyszer köszönet a tesztjátékért! ;)

• GothPunk és Ratface kedveli ezt.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7623 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.18, 15:29

A múltkorit ki szervezte? Konkrétan ezt: http://lfg.hu/60104/hirek/kard-es-magia-kalandmoduliro-palyazat/

Többünk keze van a dologban, de Chomy volt a főkolompos. Itt kezdett el szerveződni, de ez sem a legeleje.
Amúgy te is hozzászóltál. ;)

Elég jól bevált amúgy a formula. Erre épült a Helvéczia kalandmodulíró verseny is, amit elGaborral és BePével együtt szerveztünk meg (bár én jobbára csak felbujtó voltam, mert akkortájt elég rendesen el voltam látva munkával a DnegyvenD kapcsán).
Szóval szabályok terén lehet némi újrahasznosítást eszközölni, ha valaki érzi magában az erőt, illetve a Kard és Mágia modulíró verseny topikot is nyugodtan lehet használni ismét a szervezkedéshez. Elvégre erre készült.

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 673 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.18, 12:27

Az E.M.D.T. meg pár nap múlva lesz 15 éves:

http://lfg.hu/59951//az-elso-magyar-d20-tarsasag-es-a-kard-es-magia-tiz-eves-tortenete

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 649 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
   3                              

Kelt 2018.05.18, 12:07

A múltkorit ki szervezte? Konkrétan ezt: http://lfg.hu/60104/hirek/kard-es-magia-kalandmoduliro-palyazat/

Nincs sehol egy név, hogy kinek volt köze az egészhez...

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 649 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
   3                              

Kelt 2018.05.18, 07:36

Közben gondolkodtam hogy mit lehetne adni nyereménynek. Az 5 éves évfordulóra felmerült a bőrkötéses kiadás ötlete. Ha összeszedjük az összes alapkönyvet (K&M, Sz&K, MI), akkor az összesen 192 oldal (+5, meg át kéne szervezni a tartalomjegyzéket), akkor ha mondjuk a kalandíró verseny győztesét belerakjuk példakalandnak a végére, akkor kijöhetne egy szép jubileumi verzió (csak keresni kéne egy nyomdát. :P ), ha mondjuk 300 oldalban maximalizáljuk, akkor 100 oldal jutna a kalandra (vagy esetleg az első három helyezett kerülne bele. Esetleg ha nincs annyi értékelhető alkotás, akkor valami hivatalos modul?).

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6226 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.18, 07:30

Egy kalandíró verseny szerintem simán beleférne ismét. Annak van a legnagyobb haszna is, hiszen új modulokat ad a közösségnek.

Bulldy
  • chomy kedvelte ezt

GothPunk

GothPunk

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 917 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.18, 07:01

Spoiler

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 673 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.17, 21:57

Szerintem sokan lennénk, akik így vagy úgy időt és energiát fektetnénk a jubileum méltó megünneplésére, szóval ha az esetlegesen szervezkedők valamilyen módon a tudtunkra adnák, hogy hogyan tudnánk ebben segíteni, nem maradnának magukra. Egyébként sem elGabortól kellene elvárni, hogy megünnepeltesse magát vagy a művét. ;)
  • Orastes kedvelte ezt

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6121 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.17, 21:30

Amennyiben tényleg lesz print kiadása a Kard és mágiának, akkor a borítón mindenképpen helyet kell kapnia egy békának!  :hc:

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 649 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
   3                              

Kelt 2018.05.17, 21:23

Egy béka-tegóriás kaland egy A-kategóriás játékhoz?

Egyébként, most hogy visszanéztem az archívumokat, az 5 évesre volt egy modul-pályázatíró verseny is. (Még fel is ajánlottam, hogy segítek szervezni, de megoldották nélkülem.) Idén nem lesz ilyen?

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4232 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.17, 21:18

Békák Kolostora biztosan meglesz, kis példányszámú print kiadásban is. Mást nem merek ígérni, mert már annyi tervemmel felsültem, hogy magammal kapcsolatban sem merek találgatni. :)

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 673 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.17, 19:58

A halálosan precíz érzékszerveim nem tudták elkerülni a tényt, hogy idén lesz a K&M 10 éves. Lesz valami "ünnepség" ennek a tiszteletére?

Korábban is felmerült már ezen a fórumon a kérdés. Akkor azt a választ kaptuk, hogy a Békák kolostora kalandmodul mindenképpen megjelenik az évfordulóra, és talán valami más is; egy rendezvény pedig tervben van véve, de erről beszéljenek a szervezők. Nos, a szervezők azóta sem szólaltak meg, így nem lettünk okosabbak.

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 649 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
   3                              

Kelt 2018.05.17, 17:31

A halálosan precíz érzékszerveim nem tudták elkerülni a tényt, hogy idén lesz a K&M 10 éves. Lesz valami "ünnepség" ennek a tiszteletére?

• Ratface kedvelte ezt

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]