Ugrás tartalomhoz

Fontos! Olvasd el és add tovább! Ha regisztráltál valaha felhasználót az LFG.HU-n (vagy régebben az RPG.HU-n), akkor kérünk, hogy jelentkezz be vele, mert 2018. május 25-től a GDPR miatt változik az adatkezelés módja. Ha nem adsz külön engedélyt az adatait tárolására, a felhasználói fiókodat törölnünk kell.
Köszönjük.

Fotó

Kard és Mágia

• Válasz írásához lépj be
3733 hozzászólás érkezett eddig

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 600 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.21, 14:34

"Tavaszi szél vizet áraszt..."

Kard és Másodteremtés – Tavaszi áradás (kalandmodul)

Még egyszer köszönet a tesztjátékért! ;)

• GothPunk és Ratface kedveli ezt.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7542 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.18, 15:29

A múltkorit ki szervezte? Konkrétan ezt: http://lfg.hu/60104/hirek/kard-es-magia-kalandmoduliro-palyazat/

Többünk keze van a dologban, de Chomy volt a főkolompos. Itt kezdett el szerveződni, de ez sem a legeleje.
Amúgy te is hozzászóltál. ;)

Elég jól bevált amúgy a formula. Erre épült a Helvéczia kalandmodulíró verseny is, amit elGaborral és BePével együtt szerveztünk meg (bár én jobbára csak felbujtó voltam, mert akkortájt elég rendesen el voltam látva munkával a DnegyvenD kapcsán).
Szóval szabályok terén lehet némi újrahasznosítást eszközölni, ha valaki érzi magában az erőt, illetve a Kard és Mágia modulíró verseny topikot is nyugodtan lehet használni ismét a szervezkedéshez. Elvégre erre készült.

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 600 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.18, 12:27

Az E.M.D.T. meg pár nap múlva lesz 15 éves:

http://lfg.hu/59951//az-elso-magyar-d20-tarsasag-es-a-kard-es-magia-tiz-eves-tortenete

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 555 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
   3                              

Kelt 2018.05.18, 12:07

A múltkorit ki szervezte? Konkrétan ezt: http://lfg.hu/60104/hirek/kard-es-magia-kalandmoduliro-palyazat/

Nincs sehol egy név, hogy kinek volt köze az egészhez...

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 555 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
   3                              

Kelt 2018.05.18, 07:36

Közben gondolkodtam hogy mit lehetne adni nyereménynek. Az 5 éves évfordulóra felmerült a bőrkötéses kiadás ötlete. Ha összeszedjük az összes alapkönyvet (K&M, Sz&K, MI), akkor az összesen 192 oldal (+5, meg át kéne szervezni a tartalomjegyzéket), akkor ha mondjuk a kalandíró verseny győztesét belerakjuk példakalandnak a végére, akkor kijöhetne egy szép jubileumi verzió (csak keresni kéne egy nyomdát. :P ), ha mondjuk 300 oldalban maximalizáljuk, akkor 100 oldal jutna a kalandra (vagy esetleg az első három helyezett kerülne bele. Esetleg ha nincs annyi értékelhető alkotás, akkor valami hivatalos modul?).

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6186 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.18, 07:30

Egy kalandíró verseny szerintem simán beleférne ismét. Annak van a legnagyobb haszna is, hiszen új modulokat ad a közösségnek.

Bulldy
  • chomy kedvelte ezt

GothPunk

GothPunk

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 916 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.18, 07:01

Spoiler

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 600 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.17, 21:57

Szerintem sokan lennénk, akik így vagy úgy időt és energiát fektetnénk a jubileum méltó megünneplésére, szóval ha az esetlegesen szervezkedők valamilyen módon a tudtunkra adnák, hogy hogyan tudnánk ebben segíteni, nem maradnának magukra. Egyébként sem elGabortól kellene elvárni, hogy megünnepeltesse magát vagy a művét. ;)
  • Orastes kedvelte ezt

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6109 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.17, 21:30

Amennyiben tényleg lesz print kiadása a Kard és mágiának, akkor a borítón mindenképpen helyet kell kapnia egy békának!  :hc:

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 555 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
   3                              

Kelt 2018.05.17, 21:23

Egy béka-tegóriás kaland egy A-kategóriás játékhoz?

Egyébként, most hogy visszanéztem az archívumokat, az 5 évesre volt egy modul-pályázatíró verseny is. (Még fel is ajánlottam, hogy segítek szervezni, de megoldották nélkülem.) Idén nem lesz ilyen?

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4177 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.17, 21:18

Békák Kolostora biztosan meglesz, kis példányszámú print kiadásban is. Mást nem merek ígérni, mert már annyi tervemmel felsültem, hogy magammal kapcsolatban sem merek találgatni. :)

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 600 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.17, 19:58

A halálosan precíz érzékszerveim nem tudták elkerülni a tényt, hogy idén lesz a K&M 10 éves. Lesz valami "ünnepség" ennek a tiszteletére?

Korábban is felmerült már ezen a fórumon a kérdés. Akkor azt a választ kaptuk, hogy a Békák kolostora kalandmodul mindenképpen megjelenik az évfordulóra, és talán valami más is; egy rendezvény pedig tervben van véve, de erről beszéljenek a szervezők. Nos, a szervezők azóta sem szólaltak meg, így nem lettünk okosabbak.

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 555 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
   3                              

Kelt 2018.05.17, 17:31

A halálosan precíz érzékszerveim nem tudták elkerülni a tényt, hogy idén lesz a K&M 10 éves. Lesz valami "ünnepség" ennek a tiszteletére?

• Ratface kedvelte ezt

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 600 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.28, 10:06

Nem mondom, hogy teljesen eredeti lenne az alapkoncepció, de szerepjátékos szempontból még van benne kiaknázatlan lehetőség, ha szabadonengedjük a kreativitásunkat.

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4177 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.28, 09:09

Marvin: az "elég közepest" inkább értsük úgy, hogy "félelmetesen szar". :( Még a rossz fantasy filmek lelkesedése és vonzereje is hiányzik belőle. Egyszerűen csak nyomorúságos az egész.

Módosította elGabor: 2018.04.28, 09:09

• Ratface kedvelte ezt

Kaloz

Kaloz

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 924 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.28, 08:59

A klasszikus Sárkányszívben is van ilyen rész:

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2153 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.28, 08:51

Ilyesmiről szól Terry Gilliam Grimm c. (amúgy elég közepes) filmje is: 

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 600 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.27, 22:36

Egyébként ha már Süsü: egy sárkányfűárusból, kóbor "királyfiból" és kiskorú sárkányfattyból álló szélhámospartiban is nagy kalandpotenciált látok.

Ugyanígy meg lehetne csinálni, hogy az adott "szörny" megegyezik a trollvadászokkal és közösen előadják a hattyú halálát jó pénzért, egy társuk meg "szörnyűző amulettekkel" kereskedik. És, persze, párhuzamosan lennének a környéken igazi sárkányok/szörnyek, valódi szörnyvadászokkal és varázstárgykereskedőkkel, hogy mókásabb legyen az egész. Ha pedig olykor a szörny az áldozat és az ember a szörnyeteg, akkor már a Vaják-világnézet is beszivárgott a szettingbe.

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 555 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
   3                              

Kelt 2018.04.27, 14:36

Az akadémiás/piramisjátékos része mondjuk nem tudom, mennyire tudna működni nálunk, de érdekes a koncepció. Megnéznék egy kidolgozott és kipróbált verziót ebből.

Ez is egy gyakran visszatérő téma pedig, a Herri Potter pl. be szokott ugrani mindenkinek, bár ott nem hagyományos értelemben "kvesztelnek". SlaGerzson fordított egy lengyel RPG-t aminek van ilyen jellegű settingje: http://www.drivethrurpg.com/product/160255/Adventurers-Academy?cPath=6186_25010, valamint a Fate-ben is láttam ilyet: http://www.drivethrurpg.com/product/142732/Psychedemia-o-A-World-of-Adventure-for-Fate-Core?cPath=3924_19296, aminében a Soul Eater ment ilyen témában, CRPG-ben pedig az első Fable.

Módosította kukac: 2018.04.27, 14:36

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7542 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.27, 13:56

Szal a játékosok csak a helyi zsoldoscég vezérei? Az elején azt hittem, hogy valami West Marches szerű dologra gondoltok, csak expedíciók helyett szörnyekkel. Így viszont valami profitorientált Kalandozó Akadémiának tűnik.

Ja, a West Marches bevillant nekem is olvasás közben. Az akadémiás/piramisjátékos része mondjuk nem tudom, mennyire tudna működni nálunk, de érdekes a koncepció. Megnéznék egy kidolgozott és kipróbált verziót ebből.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]