Ugrás tartalomhoz

Fotó

Kard és Mágia

• Válasz írásához lépj be
3996 hozzászólás érkezett eddig

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8141 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.26, 15:52

A Sörfőzőmester bosszúja – játékbeszámoló

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8141 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.08.21, 08:27

A Sörfőzőmester bosszúja – játékbeszámoló

telge

telge

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 27 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.08.02, 07:42

Ha jól sejtem a főszerkesztő még mindig bepe@rpg.hu, nem?

Licar amúgy pont azért hagyta el Mungorvárost, mert elege volt a terméketlen dekadenciából, és komolyan gondolja a világ jobbítását. (Olykor a felvilágosult zsarnokság eszközeivel, de hát mit lehet tenni, ha az ember tényleg jobban tudja pár untermensch véglénynél, mi a jobb nekik?) 13. szintű varázslóként fejezte be egyébként, ha nem csalódom... 

bepe@lfg.hu mailcímrõl válaszolgatott nekem.

Az, hogy ennek az adott az NJK-nak a szüleit kivégeztette Licar, meg hogy õt magát rabszolgának adta el, még akár bele is férhet a világjobbító szándékba egyébként :D Az meg, hogy a csapat fõellensége szintén.

Köszönöm!

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8141 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.08.02, 07:05

Itt az első felvonás:
http://lfg.hu/93238/vegyes/a-sorfozomester-bosszuja-jatekbeszamolo-1-resz/

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2437 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.08.01, 19:45

Ha jól sejtem a főszerkesztő még mindig bepe@rpg.hu, nem?

Licar amúgy pont azért hagyta el Mungorvárost, mert elege volt a terméketlen dekadenciából, és komolyan gondolja a világ jobbítását. (Olykor a felvilágosult zsarnokság eszközeivel, de hát mit lehet tenni, ha az ember tényleg jobban tudja pár untermensch véglénynél, mi a jobb nekik?) 13. szintű varázslóként fejezte be egyébként, ha nem csalódom... 

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6223 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.08.01, 13:38

Írtam neked, a könnyebb kontakt érdekében, a Nagy Kék Üzenőjén is kommunikálhatunk.

telge

telge

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 27 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.08.01, 11:29

Ja és azt nem is mondtam, hogy a fõgonosz Licar a ti elsõ kampányotokból :D

telge

telge

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 27 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.08.01, 10:59

@telge, amennyiben saját anyagokat mesélnél, az érdekelne. :cool: Nem játszottam mindegyiket, csak sokat, a maradékot nem olvastam, mert modulokat nem szoktam megnézni.

A következõ alkalommal (34., valószínûleg aug. 17.) Mung szigetén a Chao nevû kikötõvárosból terveznek kiszabadítani egy bányarabszolgát (egy NJK húga), meg persze elemelni egy-két technológiai ketyerét, ha útjukba akad :D Az eddigi alkalmak alapján arra tippelek, hogy kb. 10% városi sunnyogás lesz, és 90% dungeon crawl. Ha jössz, akkor azt hiszem az lenne a legcélszerûbb, ha az említett NJK-nak egy beépített embere/ismerõse lennél a városban.

Más: Az egyik játékosom azt kérte, hogy írj egy pár mondatot magadról ami alapján dönteni tudna. CV-tõl és igazolványképtõl ezúttal még eltekintünk :D

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6223 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.07.30, 20:50

@telge, amennyiben saját anyagokat mesélnél, az érdekelne. :cool: Nem játszottam mindegyiket, csak sokat, a maradékot nem olvastam, mert modulokat nem szoktam megnézni.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8141 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.07.30, 19:12

Címezz meg nyugodtan engem is a novella@ mellett:
imnotbingo kukac gmail ponty com

telge

telge

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 27 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.07.30, 09:55

Elég ha elküldöd a novella_KUKAC_rpg.hu címre (az rpg.hu nem elírás), és ha nincs tele törvénysértésre felhívással/káromkodással, akkor kiteszik. Az én zs-kategóriás spamjeimet is ki szokták tenni, nem hinném, hogy egy játékbeszámolóval bármi gond lenne.

Kösz!

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 924 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.07.30, 08:41

Ha tényleg 33 alkalomnál tartotok már, akkor simán lehetne a beszámolókból egy cikksorozat (a felvezetésel és játécktechnikai változtatásokkal együtt). Itt a fórumon csak elvesznének egy idő után.

Az ötlet tetszik, kinek kell írnom ebben az ügyben? Stratonak?

Elég ha elküldöd a novella_KUKAC_rpg.hu címre (az rpg.hu nem elírás), és ha nincs tele törvénysértésre felhívással/káromkodással, akkor kiteszik. Az én zs-kategóriás spamjeimet is ki szokták tenni, nem hinném, hogy egy játékbeszámolóval bármi gond lenne.

telge

telge

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 27 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.07.30, 07:49

Nagyon menő, különösen az elátkozott vérbékás parittya menő! :hc:

(Ha időm és az egyéb tényezők engednék, szívesen be is szállnék.)

Köszönöm! Én részemrõl szívesen látnálak, megkérdezem a játékosaimat is, hogy csatlakozhatsz-e. IRL dolgok miatt az eheti meg a jövõ heti alkalom elmarad, de 17-én szombaton valószínûleg találkozunk.

Viszont a te esetedben fennáll az a probléma, hogy a legtöbb megjelent KéM-es modult (vagy az összeset akár) te már lejátszottad, úgyhogy esetenként fogod elõre ismerni a terepet, nem tudom, hogy ez mennyire öli meg számodra a játékélményt. Most egy pár alkalmon keresztül éppen saját anyagot fogok mesélni egyébként, de utána valószínû, hogy visszatérünk a megjelent modulokhoz.

Ha tényleg 33 alkalomnál tartotok már, akkor simán lehetne a beszámolókból egy cikksorozat (a felvezetésel és játécktechnikai változtatásokkal együtt). Itt a fórumon csak elvesznének egy idő után.

Az ötlet tetszik, kinek kell írnom ebben az ügyben? Stratonak?

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 962 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.07.29, 22:24

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6223 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.07.29, 19:40

Nagyon menő, különösen az elátkozott vérbékás parittya menő! :hc:

(Ha időm és az egyéb tényezők engednék, szívesen be is szállnék.)

telge

telge

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 27 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.07.29, 14:14

A Sörfõzõmester bosszúja - játékbeszámoló

Az alább leírt alkalmak során befejeztük a Szenvedés a Szigonyhal-szigeten modult, illetve lejátszottuk az Áldozati bárány modult. A lentebbi leírások ezekre a kalandokra nézve rontócokat tartalmaznak.

5. alkalom:

Spoiler

6. alkalom:

Spoiler

Propylában a parti ismét találkozott, és az Artemillekhez mentek. Elmondták Artemil Fraiennek, hogy a kard, amit kerestek sajnos a mirzával együtt ismeretlen helyre távozott. Fraien felvonta a szemöldökét, de végül hitt nekik, és új küldetést bízott rájuk: keressék meg Laran Mergaszt, a fiatal propylai nemest, aki tengerparti nyaralójában üdült, ahonnan valószínűleg elrabolták.

Még mielőtt útnak indultak volna, elmentek Ellinger templomába, ahol súlyos pénzek cseréltek gazdát, de végül Itri bemásolhatott a könyvébe egy újabb varázslatot, míg Mînre egy olyan varázslatot olvastak, amely egy hónapra megszüntette az átok mellékhatásait: az átok teljes megszüntetésére a karaktereknek nem volt anyagi keretük. Ezért Mîn egy kevésbé anyagias istenhez, Istárhoz fordult, akinek főpapnője egy küldetést adott neki: Khosurába küldte, hogy óvja meg Istár hitét a Négy Misztérium Városában egy meg nem nevezett veszélytől. Mihelyst ez megtörténik, állította a főpapnő, istennője feloldja majd a tébolyult békaisten átkát. 

7. alkalom:

A következő ülésünk azzal kezdődött, hogy Itri szerzett egy miniont: egy rabszolgaságba adott szabad propylai orvvadászt vásárolt a rabszolgapiacon, a neve Iphikratész Lekapénosz, tizennégy éves és íjász. Ő kezeli most többek között Itri lézerfegyverét is.

Miután a többiek is elintézték a bevásárlást, lóra (illetve Mîn esetében alpakkára) ültek, és elindultak a következő kaland felé, hogy megmentsék az Áldozati Bárányt.

Spoiler

8. alkalom:

Spoiler

Módosította telge: 2019.07.29, 14:19

telge

telge

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 27 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.07.28, 20:49

A Sörfõzõ mester bosszúja - játékbeszámoló

Van egy futó Fomalhaut-kampányom, aminek az üléseirõl jegyzeteket szoktam készíteni. Most tartunk a 33. alkalomnál. Az elsõ alkalmakról készített jegyzeteim elég szûkszavúak, az újabb alkalmakról már részletes, két-három oldal hosszú beszámolókat szoktam írni. Viszonylag új vagyok a mesélés bizniszben, igazság szerint ez az elsõ komoly kampányom, a játékosaim pedig hasonlóképpen rövid múlttal rendelkeznek.

Arra gondoltam, hogy megosztom itt a jegyzeteim elejét, és ha van akit érdekel akkor majd idõvel a többit is felrakom ide, hátha generál némi beszélgetést. Mivel még nem vagyok túlságosan tapasztalt mesélõ, hibákat is bõven követek el, tehát a tanácsokat is szívesen veszem.

Kiinduló helyzet: 

Három karakterrel kezdtünk Silvius Itri egy ember varázsló, Dolstier Mîn, egy félszerzet tolvaj, és Elmexander Helmar egy elf íjász. Tudom, hogy Fomalhauton alapvetően nincsenek nem emberi fajok, én úgy képzeltem ezt el hogy az egyéb humanoid fajok azok valójában a Homo Sapiens génmanipulált alfajai.

Mivel elsõ szinten kezdtünk azt javasoltam, hogy hozzon mindenki két karaktert. Végül ezt csak Mîn játékosa tette meg, aki generált egy különösen balfék (7-es intelligenciájú) elf varázslót Lirion Artemillt - õt én vettem át NJK-ként.

A karakterek közül Elmexander, Mîn és Lirion is kapott kalandkampót a játékosától. Helmarnak, egy tanyán élõ fiatal kovácsnak, titokzatos támadók mészárolták le a családját. Lirion egy népes és gazdag arisztokrata család sarja volt, akiknek éppen a közelmúltban ellopták egy nagyértékû, mágikus, de ránézésre teljesen jellegtelen kardját. A tolvaj történetesen Mîn volt, aki arra járt amikor égett a szomszéd palota, és kihasználva, hogy az elfek mind a tûzoltással foglalatoskodtak, besurrant, és meglovasította ami a keze ügyébe került. Lirion Artemill pedig, amikor tudomást szerzett róla, hogy a családját megkárosították, fejébe vette, hogy kinyomozza az esetet, így lett belõle kalandozó - egy rövid idõre.

1. alkalom

Az első kaland, amit lejátszottunk a Patkányfogó volt. Totálisan belezavarodtam a térképbe (pedig nem túl bonyolult), úgyhogy össze-vissza meséltem. Mindegy, egyetlen alkalom alatt kitakarították a dándzsönt, és bezsebelték megérdemelt jutalmukat.

Elég bõkezûen bántam a jutalommal: gyógyítás itala, pókmászás itala, tulajdonságnövelõ varázsital, láthatatlanság itala, és egy nem működő kristálygömb.

A tulajdonságnövelés varázsitala úgy mûködik, hogy az alany megissza és Ake-mentõt dob, ha kicsi akkor permanensen vagy ideiglenesen csökken a kiválasztott tulajdonság, a permanens növekedéshez 20 fölötti eredmény szükséges. Emiatt a karakterek ezeket egészen a közelmúltig nem tudták felhasználni, de a zsákmány többi részének jó hasznát vették a következõ kalandokban.

2. alkalom

Ezalkalommal már el is helyeztem a partit a térképen: Propylában kezdték meg pályafutásukat, Elmaxander Helmar a közeli Fuero Larban született, Mîn egy meg nem nevezett faluban, Itri pedig Akrásziában, és mindannyiukat a pénz és a kaland ígérete sodorta Propylába.

Az Artemill családban nem kizárólag idióták vannak, sőt a család többi tagja kifejezetten intelligens és könyörtelen. A karakterek palira akarták venni Liriont, és pumpolni azon a címen, hogy keresik az ellopott kardot, de a velük tárgyaló Artemill, Fraien rögtön levette a dolgot, és elmagyarázta nekik, hogy a nemes és meglehetősen gazdag Artemill-család nincs oda a szerződésszegőkért.

Elmagyarázta, hogy a kardot Kragon Torg propylai hadúr sírjából emelték ki, méghozzá Parmalion Herknek, a glourmi varázslónak a kérésére, aki szép summát fizetett ezért az Artemilleknek. Ezután felvetette, hogy a kardot a család egyik ellensége, a Sharwár mirza nevû arisztokrata lopathatta el.

A szabályrendszeren ezalkalommal két fontos változtatást hajtottunk végre. Itri játékosát kiskorában megharapta egy deondron és azóta allergiás a vance-i mágiarendszerre, úgyhogy manapontos rendszerre álltunk át. Másrészt a csata közbeni elhalálozásra is új szabályt vezettünk be.

A mágiahasználók nálam szintenként egységesen öt manát kaptak, a varázslatok költsége pedig n^2 lett, ahol n a varázslat szintje. A 0. és 1. szintű varázslatok kivételt képeznek - a 0. szintűek egy manát kóstálnak, az 1. szintűek 2-t. Az intelligencia/bölcsesség bónusz ott kapott szerepet, hogy mostantól minden sebzéshez, illetve egyéb a varázslatokhoz kapcsolódó dobáshoz hozzáadjuk a vonatkozó tulajdonságmódosítót. A varázstudók manája több órai (hat-nyolc) zavartalan alvás alatt töltődik vissza.

A másik változtatás az volt, hogy mostantól nem lehetett 0 ÉP alá menni, viszont 0 ÉP-nél kitartás mentőt kell dobnia minden karakternek. Ha megvan a próba akkor a karakter állapota stabilizálódott, és a győztes fél a csata után meggyógyíthatja, avagy kivégezheti, ahogy neki tetszik. Ha nincs meg a próba, akkor az ipse egy körön keresztül haldoklik, és amikor a következő körben következne, meghal. Ezt azonban meg lehet előzni gyógyitallal vagy gyógyítás varázslattal - ezek az elveszett ÉP-ket ilyen esetben nem pótolják, viszont a karakter állapotát stabilizálják. Ha egy 0 ÉP-jű stabilizálódott karakter valamilyen okból ismét sebződik, akkor általában meghal, ha csak kismértékű volt a sebzés, akkor dobhat megint kitartást.

3-4. alkalom:

A karakterek beépültek a mirza emberei közé: a mirza szolgálatába léptek, aki azt állította, hogy Glourmba hajózik. Valójában a Szigonyhal-szigetre hajózott, hogy ellenségét, Dúr Lánit elveszejtse. Itt a parti mindenféle szörnnyel harcolt azután: tűzhollókkal, majombestiákkal, ezerfogú kórókkal, egyéb aggresszív növényekkel, kétfejű kígyókkal és füstlidércekkel. Szereztek pénzt, borostyánt, valamint megszerezték Shriwasnár kristálynyelvét.

A karakterek végül hármas ügynökké váltak, mert a mirza parancsára beépültek Dúr Láni seregébe, ahol legnagyobb megdöbbenésükre Lirion Artemillel is találkoztak, aki Dúr Láni országos haverjaként elkísérte erre az útra azt. A karaktereknek az volt a tervük, hogy kijátsszák egymás ellen a két arisztokratát - Dúr Lánit és a mirzát. Ez a terv annyira nem jött be, mert Dúr Láni harcosai nagyrészt elhullottak a szigeten garázdálkodó szörnyeknek köszönhetően, míg a katonáival sokkal konzervatívabban bánó mirza mindössze egyetlen embert veszített.

Dúr Láni utolsó emberei a szárnyas majombestiákkal vívott teljesen értelmetlen küzdelemben hullottak el, ezután Mîn és Helmar (ekkor Itri nem volt velük, ő suttyomban visszatért a mirzához, hogy tájékoztassa a fejleményekről) már nem látott stratégiai értéket Dúr Lániban, ezért megölték, mondván, hogy legrosszabb esetben begyűjtik érte a jutalmat a mirzától.

Lirion Artemill a csata elején tollhullást varázsolt magára, és elfújta a szél, így nem volt jelen a barátja halálánál, tehát a két gátlástalan kalandor minden további nélkül elhitette az ostoba elffel, hogy Dúr Láni baleset áldozata lett - lefújta a szél a palota tetejéről miközben a majombestiákkal harcolt. (Azóta is a két játékos szavajárása, hogy "It must have been the wind!")

Viszont Lirion életbenmaradása felvetette a dilemmát, hogy melyik megbízójukhoz ragaszkodnak jobban: a mirza nyilván az elf megöléséhez, vagy legalábbis foglyulejtéséhez is ragaszkodott volna, az Artemill család meg nyilván nem vette volna jó néven, ha a csapat kiszolgáltatja az egyik tagjukat az ellenségnek.

Módosította telge: 2019.07.28, 20:55

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6223 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.07.02, 21:56

Garabonciás, szerintem nagyon jól megírt kaland volt, jó interpretációja volt egy tolkieni gondolatmag kibontásának, ahogy szerintem az eddigi kalandok is, amiben volt szerencsém részt venni nálad. :hedbeng2:

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 962 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.07.02, 17:10

Nekem a kalandon túl a "honnan jött az inspiráció" is nagyon tetszett - gondolok itt Tolkien és egyik (térképrajzoló) rajongója találkozására, majd a családi ereklyéből komoly referenciaponttá váló földabrosz esetére. Aki nem hiszi, járjon utána, burárum... :)

Nos, igazság szerint... (kalandspoiler következik)

Spoiler

Nyilván rengeteg olyan aprócska utalás van még ezen kívül a modulban, amely csak az igazi Középfölde-ínyencek számára tűnhet fel. De a kaland éppen attól működik, hogy ezek nélkül is kerek egész. :)

Talbot

Talbot

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 31 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.07.02, 16:33

Nekem a kalandon túl a "honnan jött az inspiráció" is nagyon tetszett - gondolok itt Tolkien és egyik (térképrajzoló) rajongója találkozására, majd a családi ereklyéből komoly referenciaponttá váló földabrosz esetére. Aki nem hiszi, járjon utána, burárum... :)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]