Ugrás tartalomhoz

Fotó

Kard és Mágia

• Válasz írásához lépj be
4277 hozzászólás érkezett eddig

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4999 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 18:23

A D&D már csak ilyen mágiában gazdag világot feltételez.
Kicsit engem is zavar, hogy nincs egy tisztességes "nem mágikus vezér" alosztály, de általában "a bárd nem bárd, hanem hadvezér: nem zenél és nem varázsol, cserébe lelkesít és irányít" módszerrel (azaz a képességek ugyanazok, de más a megjelenési formájuk) sikerül kezelni.

A bárd egyébként meglepően sok mindenre felhasználható osztály.
Közepes harcos, tud varázstárgyakat (tekercseket!) használni, felismeri a mágikus tárgyakat, az éneklés sok kiadásban a félelmet szünteti meg.

Nemrég az egyik játékos egy Buffy-szerű figyelő karaktert (Giles/Wesley) hozott össze, nagyjából változtatás nélkül. Nem zenélt, hanem varázsjeleket rajzolt a félelem elűzéséhez, és nem előadás képzettséget vett fel, de kábé ennyi.

De jó lenne tudós-varázslónak is (mint Evie a Múmiában).

alister

alister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3456 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 07:00

Mindig elfelejtem, hogy KéM-ben nincs morál (és reakciódobás). Egyébként ezt olyannyira nem vettem észre, hogy mindig is használtam...

Talán nevesítve nincsen a morál, de én is rendszeresen dobtam az NJK-knak meg a nem teljesen agyatlan szörnyeknek vagy kitartást/akaraterőt vagy intelligenciát, ha rosszul állt a szénájuk, és sokszor lett az eredménye rugalmas elszakadás vagy megadás. Ez valószínűleg olyasmi, amit az tapasztaltabb mesélő intuitíven is alkalmazni kezd, hogy a valószerűség érzését erősítse.

Némi SaWo után nekem két dolog hiányzik nagyon a D&D alapú játékokból:

1: a leadership edge-ek, amik a többieknek adnak bónuszokat, varázslat nélkül
2: tests of will + trick (taunt, intimidate, smarts trick, agility trick)
(edit: 3: na jó. opcióként tök jó lenne egy manapont alapú, SaWo-hoz hasonló, kevés gyenge varázslat, de az gyakran mágiahasználó)

Tudom, hogy van warlord/battlemaster osztály, de valahogy nem tudom elfogadni, hogy ezek nem állnak mindenki rendelkezésére.

A D&D már csak ilyen mágiában gazdag világot feltételez.
Kicsit engem is zavar, hogy nincs egy tisztességes "nem mágikus vezér" alosztály, de általában "a bárd nem bárd, hanem hadvezér: nem zenél és nem varázsol, cserébe lelkesít és irányít" módszerrel (azaz a képességek ugyanazok, de más a megjelenési formájuk) sikerül kezelni.

Szerintem fölösleges levenni d8-ra a d10-es HP-kockát. Minden más szerintem korrekt.

Egyetértek.

Módosította alister: Tegnap, 07:01

morgorito

morgorito

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 695 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.02, 21:43

Én a megterheltséggel vagyok így, mindig a KéM-ben keresem, azután rájövök, hogy a Helvécziában van kidolgozva.

Legalább mostmár tudom hogy nem vagyok egyedül. Pár dolog néha összefolyik.

Garaboncias

Garaboncias

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1240 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.02, 20:57

Ez igen vagány megoldás. Az Argonautikában azért nem vinném ilyen irányba, mert KéMben nincs morál, persze dobatható bátorságra (Kitartás), ám ehhez meg hozzájárul az a +x, amit a beszédével (Retorika dobásával) ad követőinek a vezér.

Mindig elfelejtem, hogy KéM-ben nincs morál (és reakciódobás). Egyébként ezt olyannyira nem vettem észre, hogy mindig is használtam...

Én a megterheltséggel vagyok így, mindig a KéM-ben keresem, azután rájövök, hogy a Helvécziában van kidolgozva.

De ki tudja, mit hoz majd a második kiadás.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4999 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.02, 18:54

Ez igen vagány megoldás. Az Argonautikában azért nem vinném ilyen irányba, mert KéMben nincs morál, persze dobatható bátorságra (Kitartás), ám ehhez meg hozzájárul az a +x, amit a beszédével (Retorika dobásával) ad követőinek a vezér.

Szerintem fölösleges levenni d8-ra a d10-es HP-kockát. Minden más szerintem korrekt.

Némi SaWo után nekem két dolog hiányzik nagyon a D&D alapú játékokból:

1: a leadership edge-ek, amik a többieknek adnak bónuszokat, varázslat nélkül
2: tests of will + trick (taunt, intimidate, smarts trick, agility trick)
(edit: 3: na jó. opcióként tök jó lenne egy manapont alapú, SaWo-hoz hasonló, kevés gyenge varázslat, de az gyakran mágiahasználó)

Tudom, hogy van warlord/battlemaster osztály, de valahogy nem tudom elfogadni, hogy ezek nem állnak mindenki rendelkezésére.

Módosította galu22: 2020.06.02, 18:57

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6734 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.02, 12:48

Bulldy

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1345 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.02, 10:38

Frissítettem a dokumentumot, bekerültek a varázslatok. A goész iskolák közül még nem mindegyik készült el. Igazából már egész úgy állnak a szabályok, hogy nemsoká akár tesztelni is lehetne őket.

Na, megvan amit kerestem. Hadvezér jellegű "eszes" harcosoknak.
http://bernietheflumph.blogspot.com/2013/10/captain-osr-class.html

Röviden:
- fegyverek, vértek, támadás ugyanúgy, mint a harcos
- HP eggyel rosszabb kocka szerint

specializáció, +2 sebzés helyett:
- követőknek +2 morál (állandó)
- magasabb szinten ő maga immunis a félelemre
- harci áldás vagy buzdító beszéd (+1 támadás, morál, sebzés). Csak harc előtt vagy a harc szünetében alkalmazható. Legfeljebb szint*1 alkalommal naponta

A DnD 4E warlordnak van gyógyítós és kezdeményezést adó képessége is, de szerintem ez a három elég jól leegyszerűsíti a dolgot.

Ez igen vagány megoldás. Az Argonautikában azért nem vinném ilyen irányba, mert KéMben nincs morál, persze dobatható bátorságra (Kitartás), ám ehhez meg hozzájárul az a +x, amit a beszédével (Retorika dobásával) ad követőinek a vezér. A harci képességeit meg nem szeretném visszafogni, olyan vezért képzelek el, aki első sorban harcol, nem hátulról irányítja az embereit. Nem illik ehhez a korszakhoz szerrintem az utóbbi. 

tar242

tar242

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 786 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.30, 20:31

tar242: Doc igen, amin azóta én is faragtam egy kicsit. Csekkold a mailedet, mindjárt küldök valamit.

Gábor, hálás köszönetem itt is a gyors segítségért!

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4440 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.30, 20:06

tar242: Doc igen, amin azóta én is faragtam egy kicsit. Csekkold a mailedet, mindjárt küldök valamit.

tar242

tar242

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 786 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.30, 19:55

Sziasztok! A segítségeteket kérném: ha valaki készített (vagy esetleg tudja, hogy honnan lehetne szerezni) KÉM-hez druida kasztleírást, akkor múlhatatlanul hálás lennék, ha ezt az infót esetleg megosztaná velem. Köszönöm!

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4999 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.25, 18:12

Frissítettem a dokumentumot, bekerültek a varázslatok. A goész iskolák közül még nem mindegyik készült el. Igazából már egész úgy állnak a szabályok, hogy nemsoká akár tesztelni is lehetne őket.

Na, megvan amit kerestem. Hadvezér jellegű "eszes" harcosoknak.
http://bernietheflumph.blogspot.com/2013/10/captain-osr-class.html

Röviden:
- fegyverek, vértek, támadás ugyanúgy, mint a harcos
- HP eggyel rosszabb kocka szerint

specializáció, +2 sebzés helyett:
- követőknek +2 morál (állandó)
- magasabb szinten ő maga immunis a félelemre
- harci áldás vagy buzdító beszéd (+1 támadás, morál, sebzés). Csak harc előtt vagy a harc szünetében alkalmazható. Legfeljebb szint*1 alkalommal naponta

A DnD 4E warlordnak van gyógyítós és kezdeményezést adó képessége is, de szerintem ez a három elég jól leegyszerűsíti a dolgot.

Módosította galu22: 2020.05.25, 18:13

pierredelacroix

pierredelacroix

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 637 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.17, 11:11

Két amazon, az egyik tengerész, a másik amazon osztályú, az már nem is rossz. :nos:

??? :) :) :)

Módosította pierredelacroix: 2020.05.17, 11:11

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6409 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.17, 10:31

Két amazon, az egyik tengerész, a másik amazon osztályú, az már nem is rossz. :nos:

Garaboncias

Garaboncias

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1240 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.17, 10:05

Amazon lehet tengerész osztályú? :titok:

Akkor erőteljes VO-ja lesz. :hc:

Ha Amazon "fajú" karakterre gondolsz, akkor ők csak akkor kapnak +2 VO-bónuszt, ha többen harcolnak együtt. Csak az Amazon alosztálynak jár emellett a Szint/2-es VO-bónusz is, de az nem többosztályúsítható a Kalózzal.

Módosította Garaboncias: 2020.05.17, 10:06

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6409 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.17, 09:33

Amazon lehet tengerész osztályú? :titok:

Akkor erőteljes VO-ja lesz. :hc:

Premier

Premier

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 607 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.16, 16:07

Az Amazonok Szint/2-vel és a Tengerészek Szint/3-mal javuló VO-bónusza csak akkor jár, ha az Ügyesség-bónusz is hozzáadódik a VO-hoz? Vagy az Ügyességtől függetlenül akkor is megkapják, ha meglepték őket?

Sem az osztályok leírása (14. old.) sem a meglepetésszabály (23. old.) nem írja, hogy ne kapnák meg, tehát megkapják.

Garaboncias

Garaboncias

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1240 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.16, 12:35

Az Amazonok Szint/2-vel és a Tengerészek Szint/3-mal javuló VO-bónusza csak akkor jár, ha az Ügyesség-bónusz is hozzáadódik a VO-hoz? Vagy az Ügyességtől függetlenül akkor is megkapják, ha meglepték őket?

Ynas_Midgard

Ynas_Midgard

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1092 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.09, 23:55

Ha bonyolítani akarod, akkor szerintem 10 + varázslat szint + szörny bónusz is működik (mivel az tkp. a tulajdonságmódosítók helyett van).

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4440 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.09, 19:55

Pontosan.

morgorito

morgorito

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 695 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.09, 19:20

Lapozgattam a Szörnyek és Kincsek füzetet, és nem világos, hogy a szörnyek varázslatszerű képességei ellen dobható mentődobásoknak mi a célszáma? Egy random példa: Zselatinkocka, "Akit megérint, Kitartást kell dobnia, vagy 3d6 körre megbénul"
A füzet elején, az általános szabályoknál sem láttam erre iránymutatót.

Ha jól tudom minden nem specifikált mentő/próba Közepes nehézségű.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]