Ugrás tartalomhoz

Fotó

Kard és Mágia

• Válasz írásához lépj be
4267 hozzászólás érkezett eddig

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4987 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.25, 18:12

Frissítettem a dokumentumot, bekerültek a varázslatok. A goész iskolák közül még nem mindegyik készült el. Igazából már egész úgy állnak a szabályok, hogy nemsoká akár tesztelni is lehetne őket.

Na, megvan amit kerestem. Hadvezér jellegű "eszes" harcosoknak.
http://bernietheflumph.blogspot.com/2013/10/captain-osr-class.html

Röviden:
- fegyverek, vértek, támadás ugyanúgy, mint a harcos
- HP eggyel rosszabb kocka szerint

specializáció, +2 sebzés helyett:
- követőknek +2 morál (állandó)
- magasabb szinten ő maga immunis a félelemre
- harci áldás vagy buzdító beszéd (+1 támadás, morál, sebzés). Csak harc előtt vagy a harc szünetében alkalmazható. Legfeljebb szint*1 alkalommal naponta

A DnD 4E warlordnak van gyógyítós és kezdeményezést adó képessége is, de szerintem ez a három elég jól leegyszerűsíti a dolgot.

Módosította galu22: 2020.05.25, 18:13

pierredelacroix

pierredelacroix

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 637 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.17, 11:11

Két amazon, az egyik tengerész, a másik amazon osztályú, az már nem is rossz. :nos:

??? :) :) :)

Módosította pierredelacroix: 2020.05.17, 11:11

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6406 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.17, 10:31

Két amazon, az egyik tengerész, a másik amazon osztályú, az már nem is rossz. :nos:

Garaboncias

Garaboncias

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.17, 10:05

Amazon lehet tengerész osztályú? :titok:

Akkor erőteljes VO-ja lesz. :hc:

Ha Amazon "fajú" karakterre gondolsz, akkor ők csak akkor kapnak +2 VO-bónuszt, ha többen harcolnak együtt. Csak az Amazon alosztálynak jár emellett a Szint/2-es VO-bónusz is, de az nem többosztályúsítható a Kalózzal.

Módosította Garaboncias: 2020.05.17, 10:06

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6406 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.17, 09:33

Amazon lehet tengerész osztályú? :titok:

Akkor erőteljes VO-ja lesz. :hc:

Premier

Premier

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 607 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.16, 16:07

Az Amazonok Szint/2-vel és a Tengerészek Szint/3-mal javuló VO-bónusza csak akkor jár, ha az Ügyesség-bónusz is hozzáadódik a VO-hoz? Vagy az Ügyességtől függetlenül akkor is megkapják, ha meglepték őket?

Sem az osztályok leírása (14. old.) sem a meglepetésszabály (23. old.) nem írja, hogy ne kapnák meg, tehát megkapják.

Garaboncias

Garaboncias

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.16, 12:35

Az Amazonok Szint/2-vel és a Tengerészek Szint/3-mal javuló VO-bónusza csak akkor jár, ha az Ügyesség-bónusz is hozzáadódik a VO-hoz? Vagy az Ügyességtől függetlenül akkor is megkapják, ha meglepték őket?

Ynas_Midgard

Ynas_Midgard

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1092 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.09, 23:55

Ha bonyolítani akarod, akkor szerintem 10 + varázslat szint + szörny bónusz is működik (mivel az tkp. a tulajdonságmódosítók helyett van).

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4433 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.09, 19:55

Pontosan.

morgorito

morgorito

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 687 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.09, 19:20

Lapozgattam a Szörnyek és Kincsek füzetet, és nem világos, hogy a szörnyek varázslatszerű képességei ellen dobható mentődobásoknak mi a célszáma? Egy random példa: Zselatinkocka, "Akit megérint, Kitartást kell dobnia, vagy 3d6 körre megbénul"
A füzet elején, az általános szabályoknál sem láttam erre iránymutatót.

Ha jól tudom minden nem specifikált mentő/próba Közepes nehézségű.

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3366 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.09, 19:14

Lapozgattam a Szörnyek és Kincsek füzetet, és nem világos, hogy a szörnyek varázslatszerű képességei ellen dobható mentődobásoknak mi a célszáma? Egy random példa: Zselatinkocka, "Akit megérint, Kitartást kell dobnia, vagy 3d6 körre megbénul"
A füzet elején, az általános szabályoknál sem láttam erre iránymutatót.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6406 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.09, 12:54

Az új (sajnos a járvány miatt épp szünetelő) kampányunkban egy félork harcos/tolvajom (1/1) van, nos bizonyos dolgokban egészen hatékony tud lenni, persze azért is, mert olyan képzettségeket vettem fel neki, amik nem osztály-függők (minden szint beleszámít) így egészen jó neki:
Mászás; Úszás; Ugrás; Osonás
Gyengébbek, de van: Egyensúlyozás; Zárnyitás; Csapdák eltávolítás és még egy, ami nem ugrik be.
Ezek mellé van egy elég jó (+4) támadása és sebzése a harcos miatt (+5) és persze mindig jól jön a plusz kezdemény és az esetleges orvtámadás is. :nos:

Garaboncias

Garaboncias

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.09, 12:53

Mondjuk az elsőre következetlenségnek tűnik, hogy ha a karakter X. szinten lesz új Képzettségben jártas a szabályokban leírtak alapján, akkor a teljes szintjét hozzáadhatja a dobásaihoz, ellenben ha új osztályt felvéve kap Képzettségeket, akkor nem. De igazából ez egységesíthető mesélői döntéssel is.

Igazat megvallva ennek szerintem főleg "tolvajvédelmi" szerepe van.

Elvégre, ha a tolvajképzettségek azonnal a teljes szinten lennének, akkor kb. a (magasabb sebzésű) orvtámadás lenne egy azonos szintű tolvaj egyetlen igazi előnye.

Nekem nagyon tetszik a Kard és Mágia megközelítése. Lehetsz többkasztú, de vagy speckó esetekben (tolvaj/illuzionista egy magától adódó koncepció) vagy magas szinteken éri csak meg.

Az alapvetően "játékosi" szintek (tehát kb. 9-el bezárólag, nem játszottam még kampányban ahol valaki sokkal tovább jutott volna) alatt minden kaszt egyedisége jól megmarad.

Egyetértek, így kiegyensúlyozottabb az egész. Mesélőként én sem ehhez nyúlnék hozzá, hanem a menet közben megtanult Képzettségekhez: valószínűleg nálam egyről indulnának.
(Kivételek lennének KaMatban a kultúraspecifikus Tehetségekkel megszerzett új jártasságok, mert azok esetében a teljes szint hozzáadódik a dobásoknál.)

morgorito

morgorito

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 687 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.09, 12:45

Mondjuk az elsőre következetlenségnek tűnik, hogy ha a karakter X. szinten lesz új Képzettségben jártas a szabályokban leírtak alapján, akkor a teljes szintjét hozzáadhatja a dobásaihoz, ellenben ha új osztályt felvéve kap Képzettségeket, akkor nem. De igazából ez egységesíthető mesélői döntéssel is.

Igazat megvallva ennek szerintem főleg "tolvajvédelmi" szerepe van.

Elvégre, ha a tolvajképzettségek azonnal a teljes szinten lennének, akkor kb. a (magasabb sebzésű) orvtámadás lenne egy azonos szintű tolvaj egyetlen igazi előnye. 

Nekem nagyon tetszik a Kard és Mágia megközelítése. Lehetsz többkasztú, de vagy speckó esetekben (tolvaj/illuzionista egy magától adódó koncepció) vagy magas szinteken éri csak meg.

Az alapvetően "játékosi" szintek (tehát kb. 9-el bezárólag, nem játszottam még kampányban ahol valaki sokkal tovább jutott volna) alatt minden kaszt egyedisége jól megmarad.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6725 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.08, 22:28

A tolvajképességek, mint a szabályok is leírják, maradnak, de a négy extra tolvajképessége csak a tolvaj szintnek megfelelő lesz (vagyis kalózként nem fejlődik).

Huhh, ez eddig elkerülte a figyelmemet! Jó, hogy szóba került. :)
Egyrészről jogos, mert a többosztályúság még így is igen erős, másrészt viszont akkor külön kell könyvelni a karakterlapon ezt a négy Képzettséget.
Szerintem nem kell.
Ha jól emléxek, KéM-ben a karakter szintje a képzettség módosító, de max. 10.
Ezért nem is kell könyvelni.
Amikor a többkasztú karakter a tolvajképességeket használ, nem adod hozzá a teljes karakter szintet a dobáshoz, csak a tolvaj kaszt szintjét.
Nem gondolom, hogy ez extra adminisztrációt igényelne.
Talán nem a könyvelés erre a legtalálóbb szó. Itt nyilván nem bonyolult adminisztrációra gondoltam, hanem arra, hogy legalább egy külön jelöléssel meg kell különböztetni azt a bizonyos négy Képzettséget a többitől. Így szintlépéskor az azok mellé felírt számot nem növeled tovább, csak a többiét.
Amikor harcos/tolvaj karakterrel játszottam, akkor kb így nézett ki nálam (képzettségnevek lehet mások, rég volt már:

...
Idomítás
(T) Lopózás
(T) Rejtőzés
(T) Zsebmentszés
(T) Értékbecslés

:)

Bulldy

Módosította Bulldy: 2020.05.08, 22:28

Garaboncias

Garaboncias

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.08, 21:54

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4433 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.08, 18:29

RTFM testvér kinyilatkoztatásai, vol. 1, p. 16:

A többosztályú karakter módosító jellegű értékei (pl. Hp, mentődobások, támadásbónusz, szint és tapasztalati pont) összeadódnak.

:mester:

wisp

wisp

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 262 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.08, 16:44

"Nincs osztályváltás, a 4. szintű tolvaj szintlépéssel 4. szintű tolvaj / 1. szintű kalóz lesz, összegezve pedig 5. szintű karakter."

Támadni, mentőt dobálni 4. szintű tolvajként vagy 1. szintű kalózként fog? Vagy 5. szintű kitudjamiként?

Nekem úgy lenne logikus, hogy összeadódnak a 13. oldali táblázatban lévő bónuszok. Szóval a támadása pl. +3 lenne: +2 a 4. sz tolvajból és +1 az 1. sz harcosból.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2582 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.08, 16:05

"Nincs osztályváltás, a 4. szintű tolvaj szintlépéssel 4. szintű tolvaj / 1. szintű kalóz lesz, összegezve pedig 5. szintű karakter."

Támadni, mentőt dobálni 4. szintű tolvajként vagy 1. szintű kalózként fog? Vagy 5. szintű kitudjamiként?

Garaboncias

Garaboncias

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.08, 15:18

A tolvajképességek, mint a szabályok is leírják, maradnak, de a négy extra tolvajképessége csak a tolvaj szintnek megfelelő lesz (vagyis kalózként nem fejlődik). 

Huhh, ez eddig elkerülte a figyelmemet! Jó, hogy szóba került. :)

Egyrészről jogos, mert a többosztályúság még így is igen erős, másrészt viszont akkor külön kell könyvelni a karakterlapon ezt a négy Képzettséget.

Szerintem nem kell.

Ha jól emléxek, KéM-ben a karakter szintje a képzettség módosító, de max. 10.

Ezért nem is kell könyvelni.

Amikor a többkasztú karakter a tolvajképességeket használ, nem adod hozzá a teljes karakter szintet a dobáshoz, csak a tolvaj kaszt szintjét.

Nem gondolom, hogy ez extra adminisztrációt igényelne.

Talán nem a könyvelés erre a legtalálóbb szó. Itt nyilván nem bonyolult adminisztrációra gondoltam, hanem arra, hogy legalább egy külön jelöléssel meg kell különböztetni azt a bizonyos négy Képzettséget a többitől. Így szintlépéskor az azok mellé felírt számot nem növeled tovább, csak a többiét.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]