Ugrás tartalomhoz

Fotó

Kard és Mágia

• Válasz írásához lépj be
4457 hozzászólás érkezett eddig

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1829 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.22, 20:56

- ruling példák. +5-ös manőverre mindenképp, de általánossában is jó lenne, hogyan kezel Gábor szociális helyzetet

+1 

A varázslatok tökéletesen jók a jelenlegi sorrendben. Könnyebb megtalálni mindent, mert elég egyetlen dolgot nézni, az abc sorrendet.

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1387 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.22, 18:37

Fomalhault le lesz cserélve a második kiadásban Erillionra, ezért ez ebből a szempontból irreleváns.

Kár, hogy nincs olyan smiley, hogy bús panda.

Fomalhaut nálam mindeképp TOP3 játékvilág, brilliáns ahogy van.
- nagyon ritka, hogy sikerül egy settingnek egyedi ízt adni úgy, hogy az elvetemültebb ötleteimet könnyen be tudjam illeszteni
- a sci-fi és elszálltabb fantazi settingeket azért szeretem, mert könnyen tudok benne a történelmitől eltérő kultúrákat szerepeltetni. Olyasmire gondolok, hogy Fomalhauton például (nekem!) elfér egy város, ahol arányaiban nagyon kevés nő van, ezért mindenki a kegyeiket keresi, és a házasságok is lineárisak (a Hold Börtönében c. Heinlein regényből). Ebben simán van egy-két vicces játékalkalom, de Fomalhauton, Troikán kívül max sci-fi be lehet betenni, a BEyond the Wall kampányba nem illett

- ugyanakkor a nem-emberi fajok sem teljesen idegenek, amik szintén tudnak viccesek lenni (bár Fomalhaut nekem kizárja a hagyományos fantazi fajokat, de az extrémebbeket be tudom tenni)

bónusz pontért sosem zavarodok bele, hogy milyen idő van, ugyanis mindig napos a klíma miatt :)

Attól még Fomalhaut megmarad, s ugyanúgy játszható lesz. Lehet hozzá modult írni, miegymás. Szerintem ezt nem úgy kell venni, hogy Erillion elvesz valamit a KéMtől, hanem épp hogy Erillion (Kassádia, Tizenkét Királyság stb.) bővíti a KéMben fellelhető lehetőségeket. Minél több világ, annál több ember talál benne valamit, ami miatt megéri elkezdenie játszani a rendszerrel. 

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 5086 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.22, 18:03

Ezzel biztos egyedül vagyok, de:
A spellek leírásai ne ömlesztve betűrendben, hanem kasztonként és szintenként legyenek rendezve, a la AD&D  2ed phb, még akkor is ha ez némi redundanciát okoz.

Ez nem lenne jó így, AD&D-ben sem szeretem.
- szintes-karakterosztályos táblázat csak a napi memorizációhoz (és az első átolvasáskor) kell, és ilyen van is a könyvben
- mikor konkrétan egy varázslatot kell kikeresni játék közben, akkor nagyon zavaró, hogy a karakterosztályt és a szintet is tudni kell fejből ahhoz, hogy ki tudd keresni

Fomalhault le lesz cserélve a második kiadásban Erillionra, ezért ez ebből a szempontból irreleváns.

Kár, hogy nincs olyan smiley, hogy bús panda.

Fomalhaut nálam mindeképp TOP3 játékvilág, brilliáns ahogy van.
- nagyon ritka, hogy sikerül egy settingnek egyedi ízt adni úgy, hogy az elvetemültebb ötleteimet könnyen be tudjam illeszteni
- a sci-fi és elszálltabb fantazi settingeket azért szeretem, mert könnyen tudok benne a történelmitől eltérő kultúrákat szerepeltetni. Olyasmire gondolok, hogy Fomalhauton például (nekem!) elfér egy város, ahol arányaiban nagyon kevés nő van, ezért mindenki a kegyeiket keresi, és a házasságok is lineárisak (a Hold Börtönében c. Heinlein regényből). Ebben simán van egy-két vicces játékalkalom, de Fomalhauton, Troikán kívül max sci-fi be lehet betenni, a BEyond the Wall kampányba nem illett

- ugyanakkor a nem-emberi fajok sem teljesen idegenek, amik szintén tudnak viccesek lenni (bár Fomalhaut nekem kizárja a hagyományos fantazi fajokat, de az extrémebbeket be tudom tenni)

bónusz pontért sosem zavarodok bele, hogy milyen idő van, ugyanis mindig napos a klíma miatt :)

Egy fontos dologról nem volt még itt szó a Kard és Mágia második kiadása kapcsán: hogy milyen változtatásokkal lehetne megkönnyíteni a teljesen kezdő játékosok dolgát. Mert szép dolog, hogy a már meglévő törzsgárda megkapja, amire várt, de az igazán nagy előrelépés szerintem az lenne, ha a kezdők könnyebben eligazodnának a szabályokban, mint az első kiadás kapcsán tették. Szerintetek mi az a változás, ami ebben segíthetne?

Szerintem hasznos:

- 10-15 példakarakter

- ruling példák. +5-ös manőverre mindenképp, de általánossában is jó lenne, hogyan kezel Gábor szociális helyzetet, csapat buzdtítás, értelmes haditervet képzettségek nélkül.

(OFF)Én például már letettem róla, hogy a Helvéczia magyar kártyás-eladom a lelkem minijátékát megértem az angol kiadás előtt. (a visszafizetés rész nagyon zavaros)(/OFF)

- háziszabályozást segítendő lehetne egy rész arról, hogy melyik szabályok miért kerültek be, és miért

- mesélői paraván (igazából csak egy fellengzős név egy puskára, ahol egy oldalra össze vannak szedve a szabályok. Ezek a dobások vannak, ezek a célszámok vannak, stb)

Hosszabb lélegzetvételű:

Magyarul nem jelent meg anyag arról, hogy hogyan érdemes felkészülni egy játékalkalomra. A KéK-ben van "hogyan rajzoljunk kazamatát" rész, de nem labirintusos kalandokra jó lenne egy pár oldal. A kezdő játékosokat az riasztja el, hogy

- óriási munkának tűnik, mert a kalandmodulokat veszik követendő példának saját játékokhoz is

- nem tudják mivel érdemes készülni a kalandtól függetlenül (nevek listája, 1d4 mi foglalkoztatja a városiakat, stb.)

A KéM mesélői füzete jó, de a felkészülésnek ezt a részét nem igazán érinti.

Módosította galu22: 2020.06.22, 18:04

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6521 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.22, 17:06

Az igazán jó a Tizenkét Királyság bekerülése lenne, bár az a kampány még csak mostanság kezd beindulni, a járvány miatt volt benne némi szünet.

Fefe

Fefe

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 478 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.22, 17:01

Ennek örülök. Éppen most olvasom a leírását Echoes-ban.  :nod:

Garaboncias

Garaboncias

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1357 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.22, 16:53

Fefe

Fefe

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 478 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.22, 16:50

Bocs mellényomtam. :)

Az alapkönyves részre gondoltam. Ez mondjuk kevésbé fontos.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6521 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.22, 16:36

Fefe,miért kéne Fomalhautot (továbbra is "r" nélkül) megújítani? :nemertem:
Rengeteg, minőségi anyag van hozzá. :nemertem:

Fefe

Fefe

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 478 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.22, 16:08

Kasztok, fajok leírásának átláthatósága.

Pl: 

https://1.bp.blogspot.com/-TTUbqWWIaaA/XWZbhT0-zbI/AAAAAAAALQM/5py0NbCuWM8FI-j6T0Z2ZQK2FEuFlclvACLcBGAs/s1600/Elf.png

Ezzel biztos egyedül vagyok, de:

A spellek leírásai ne ömlesztve betűrendben, hanem kasztonként és szintenként legyenek rendezve, a la AD&D  2ed phb, még akkor is ha ez némi redundanciát okoz.

Az egyéb tartalmak szövegek nagyon jók. Talán Formalhut leírására (ha ez lesz a példaszetting) ráférne egy kis ráncfelvarrás.

Lehetne benne néhány kép is.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6521 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.22, 15:45

<p>

Válaszom univerzális, mert minden szerepjátékban ezeket az elemeket keresem:

• A szabályokra példákat hozni minden esetben.
  • Tervezési alapelveket a szabályoknál megvillantani (pl. melyik szabály honnan ered, mi a célja).
  • Példakarakterek.
  • Példakaland show, don't tell jelleggel.
  • És legyen élvezetes olvasni, ne száraz műszaki leírás íze legyen a dolgoknak. Minden mondat célja az legyen, hogy a következő mondatot is el akarjam olvasni. Tudom, szabálykönyv esetén ez a legnehezebb feladat.

Mindezek kiválóan megvannak a Helvécziában és a Kard és mágiában. ;)

Acelpatkany

Acelpatkany

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 356 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.22, 15:32

Válaszom univerzális, mert minden szerepjátékban ezeket az elemeket keresem:

• A szabályokra példákat hozni minden esetben.
  • Tervezési alapelveket a szabályoknál megvillantani (pl. melyik szabály honnan ered, mi a célja).
  • Példakarakterek.
  • Példakaland show, don't tell jelleggel.
  • És legyen élvezetes olvasni, ne száraz műszaki leírás íze legyen a dolgoknak. Minden mondat célja az legyen, hogy a következő mondatot is el akarjam olvasni. Tudom, szabálykönyv esetén ez a legnehezebb feladat.

Garaboncias

Garaboncias

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1357 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.22, 15:14

Egy fontos dologról nem volt még itt szó a Kard és Mágia második kiadása kapcsán: hogy milyen változtatásokkal lehetne megkönnyíteni a teljesen kezdő játékosok dolgát. Mert szép dolog, hogy a már meglévő törzsgárda megkapja, amire várt, de az igazán nagy előrelépés szerintem az lenne, ha a kezdők könnyebben eligazodnának a szabályokban, mint az első kiadás kapcsán tették. Szerintetek mi az a változás, ami ebben segíthetne?

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1387 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.21, 07:46

Párbajkeverő. Esetleg csapszékimbolygonc (bár utóbbi már túlságosan Jack Sparrow). :copf:

Majd a Kardok és Korzárokba bekerül valami ilyesmi. :D

Abdul

Abdul

Jetipásztor

• Fórumita
  • 405 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.20, 22:54

Párbajkeverő. Esetleg csapszékimbolygonc (bár utóbbi már túlságosan Jack Sparrow). :copf:

Fefe

Fefe

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 478 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.20, 14:07

Erről szó sem lehet, bocsánat. A tolvaj és a tengerész is marad. :)

Mindegy, mert úgy is csak a saját játékosok felé kommunikált név érdekelt. A kalandor erre nem rossz. :)

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1829 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.20, 10:27

Nálam tengerész/vívómester, de igazából csak azért, hogy a játékos fantáziáját ne korlátozza a név.

Garaboncias

Garaboncias

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1357 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.19, 20:35

Már vártam, hol érjük el azt a bizonyos határt, hogy azt mondd: "Eddig és ne tovább!" :D

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4491 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.19, 20:17

Erről szó sem lehet, bocsánat. A tolvaj és a tengerész is marad. :)

Fefe

Fefe

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 478 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.19, 19:11

A Kalandor elég faja. 

Garaboncias

Garaboncias

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1357 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.19, 18:49

Igazat megvallva a tengerész esetén a problémát pont az jelenti, hogy mivel nagyon sokmindenre jó lehet az osztály, ezért akárhogyan is nevezzük, nem lesz megfelelő. Inkább legyen egy sornyi leírás ott, ami elmondja hogy ez egy univerzálisabb valami.

Plusz:

A zsivány mehetne a tolvaj helyett. Elvégre, a Kard és Mágiás tolvaj nagyon nem feltétlenül valaki aki abból él hogy lop, (izé minden karakter abból él, de na) hanem lehet bérgyilkos stb. is.

A kettőt együtt kezelve:

Valamelyikük lehetne Kalandor. A D&D 3e magyar fordítása miatt ugyan az emberek többségébe a Rogue kapcsán éghetett be a Kalandor (meg pont nemrég került itt szóba egy ilyen elnevezésű házi variáns), de simán vállalható a Kalóz/Martalóc alosztályra is, ha a Tolvajból inkább Zsivány lesz.

Módosította Garaboncias: 2020.06.19, 18:51

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]