Ugrás tartalomhoz

Fotó

Kard és Mágia

• Válasz írásához lépj be
4477 hozzászólás érkezett eddig

Fonky_Family

Fonky_Family

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2032 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.10.17, 12:22

Egy jó tanács: az én játékomban néhány fegyvert lehet ügyességből is forgatni. Ami tipikusan ilyen: kisméretű fegyverek, rövidkard, vívótőr. Ez utóbbit nálam csak ügyességből lehet forgatni. Gondolj bele, ha valaki erőből harcolna egy vívótőrrel. :)
Én javasolnám tehát az ötletet!

Premier

Premier

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 617 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.10.17, 12:18

-Harmonosz? (vagy ő halt meg?): kissé meggondolatlan etúniai barbár, aki meglehetősen jó harcerőt képvisel, teljes páncélban és erős karddal/pajzzsal nyomul. (talán 7. szint)

Harmonosz az íjász-illuzionista volt, aki az "elolvasom a világító rúnákat" kifejezést NEM úgy értette, hogy "odamegyek a közelükbe és onnan". Az etúniai barbár a 7. szintű Gwyddion.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6523 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.10.17, 10:53

:) Végre ilyet is látok. Nem agyontápolt JK parti, ahol na ki az közülünk aki egymaga elintézi a fél országot verseny folyik.

ebben az is benne van, hogy a partink nem valami nagy hősökből áll:
-Licar: visszahúzódó varázsló típus, akinek azt hiszem, van 20 hp-ja (úgy indult, hogy hp-levonása volt) ő az, aki eddig mindent túlélt (8. szint)
-Beristo: alattomos pap, aki gyakrabban menekül, vagy rejtőzik, mint harcol (az utóbbi időben már néha harcol is) utál gyógytani, ha kell, akkor elfut, gyakran lop el ezt-azt. Ezen felül utálja az élőholtakat, de az űzés nem mindig jön össze (negatív Karizma módosítóval :) (7. szint)
-Tyraxus Targ: alattomos varázsló, akinek a "társa" egy NPC harcos (valójában állandó Bűbájvarázs hatása alatt áll) viszonylag hatékony repertoárral. (6 vagy 7 szint))
-Harmonosz? (vagy ő halt meg?): kissé meggondolatlan etúniai barbár, aki meglehetősen jó harcerőt képvisel, teljes páncélban és erős karddal/pajzzsal nyomul. (talán 7. szint)

:) ez a mi kis partink, elGábor meg a mesélőnk, rengeteg jó kalandunk volt, némelyiket alig éltük túl.

Pl a kövéváltoztató támadások gyönyörűek, mert nincs mód visszaváltoztatni az illetőt, és megboldogult tolvajom így 1400 arany értéket foglalt szoborba (vagy a baziliszkusz, a rohadt gyík)

kissé más: az jutott eszembe, hogy a kisebb/könyebb fegyverekhez járulhatna (tőr, tőrkard, etc) erő helyett ügyeség-módosító a támadáskor, sebzésnél meg erő fele. Vagy ez fölösleges bonyolítás lenne? Csak hamár a kétkezes fegyvereknél pl. másfélszeres az erő szorzó (emlékeim szerint).

Baty

Baty

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 379 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.10.17, 10:41

Catalkozom én is a gratulálókhoz, pofás lett. Sajnálom, hogy nem tudtam véleményezni még a közzététel előtt, bár elküldted korábban, de a munka miatt épp csak átfutni volt időm, belemélyedni nem.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6802 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.10.17, 09:23

Fonky:

Nem olyan ritka az ilyen. Nálunk az FR partiban, ami most 7. szintű, ott a vándornak van egy Retkes Ocsmányságok Szörnyű Végzete nevű hosszúkardja (+1-es hosszúkard, +3-asnak számít és +2d6 sebzést ad "torzulás" (aberration) típusú lények ellen.) Volt még egy +2-es Oltalmazó Karpánt is, de azt megette egy gigantikus méretű Csoszogó Halom - a varázslóval együtt, aki viselte. Ezen kívül a félszerzetnek van egy Azúr Gyík figurája - na az tápos, de mégis csak Szelűne isteni küldöttétől kapta. A szerzetes folyton kí szalagot akar szerezni, de nálam ilyen nemigen van, mivel a szerzetesek nem lesznek osztott kasztúak, varázstárgyat csinálni pedig nem tudnak. A parti most novemberben lesz egy éves, havi egy játékkal jutottak el 3-ról. (Viszonylag gyors a szintlépés. Nekem gyors, nekik lassú. :)) Ez egy sztenderd D&D3.0 kampány.

Bulldy

Fonky_Family

Fonky_Family

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2032 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.10.17, 09:13

Érdekességképpen: a jelenlegi kampányunk 2007 eleje óta, két-háromheti rendszerességgel folyik. Ezalatt a karakterek harmadikról hatodik-hetedik szintre fejlődtek (egyikük, az eredeti gárda egyetlen túlélője most érte el a nyolcadikat). A csapatban egy karakternek van varázsfegyvere (Tyr Wulos kardja) és varázspáncélja (+1-es teljes lemezvért), az egyiknek egy szellemidéző gyűrűje, ellenben többen rendelkeznek lézerpisztolyokkal, és van egy villámok pálcája is. Bár az anyagiakban nem állnak túl jól, meglehetősen ütőképesek a világhoz mérten, bár ezt nagy mértékben a játékosok találékonyságának és fantáziájának köszönhetik a karakterek. Ugyanakkor igen, egy szakasz elit őr még vezethetne karakterhalálhoz.

(Ez nem univerzális megállapítás, csak nálunk éppen így van)

:) Végre ilyet is látok. Nem agyontápolt JK parti, ahol na ki az közülünk aki egymaga elintézi a fél országot verseny folyik.

T10

T10

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 612 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.10.17, 07:12

Végülis, miért ne lehetne botra vésni a varázslatokat... Bár akkor valami nagyon speciális nyelv kell, mert a végén még egy totemet vinne magával a sámánunk, az pedig már kissé WoWos látvány lenne.:) Esetleg még tetoválások képében el tudom képzelni...

Belevésni?
Készíts olyan botot, ami megjegyzi a varázslatokat!
Azután, ha nem haragítod magadra, felolvassa neked, hogy memorizálhasd.

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4497 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.10.17, 07:00

Érdekességképpen: a jelenlegi kampányunk 2007 eleje óta, két-háromheti rendszerességgel folyik. Ezalatt a karakterek harmadikról hatodik-hetedik szintre fejlődtek (egyikük, az eredeti gárda egyetlen túlélője most érte el a nyolcadikat). A csapatban egy karakternek van varázsfegyvere (Tyr Wulos kardja) és varázspáncélja (+1-es teljes lemezvért), az egyiknek egy szellemidéző gyűrűje, ellenben többen rendelkeznek lézerpisztolyokkal, és van egy villámok pálcája is. Bár az anyagiakban nem állnak túl jól, meglehetősen ütőképesek a világhoz mérten, bár ezt nagy mértékben a játékosok találékonyságának és fantáziájának köszönhetik a karakterek. Ugyanakkor igen, egy szakasz elit őr még vezethetne karakterhalálhoz.

(Ez nem univerzális megállapítás, csak nálunk éppen így van)

Módosította elGabor: 2008.10.17, 07:01

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6802 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.10.17, 06:11

Azt azért vedd figyelembe, hogy a legmagasabb támadás módosító +10 (ahogy ki is szúrtad :)), a legmagasabb főjellemző módosító +3, valamit a varázsfegyverek is legfeljebb +3-as módosítóval rendelkeznek. Így maximális támadóérték mellett (+16) is elég jó védelmet biztosít még egy teljesvért + pajzs (VO 20) kombináció. De az sem túl valószínű, hogy a karakterek túl sok +3-as fegyverrel mászkálnak.

A DnD magasabb tulajdonság, varázstárgy és szintből kapott bónuszai mellett későbbiekben a VO csak mértéktelen varázstárgy halmozással (+-os páncél és pajzs, természetes vért amulett, stb) volt szinten tartható. KéM-ben - ahogy én látom - fél tucat, elit (4. szintű) harcos/templomőr/fanatikus nehézvértben komoly akadály még a magasabb szintű harcosoknak is. Persze ha van egy pap vagy varázsló, a dolog egészen máshogy alakul. :)

Bulldy

Fonky_Family

Fonky_Family

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2032 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.10.16, 23:50

Na most végre én is letöltöttem a könyveket és nem csak a dizájnot a tartalmat is megtekintem. Rögtön az elején már nem tetszik pár dolog.
A dnd szokásos alaptámadás táblázata.
pl +6/+1
Sokkal jobban tetszett a d20 magus fegyverek gyorsasága, ezért az én játékomba ezt dolgoztam át egy kicsit és ehhez hasonló műkszik. De ez csak személyes vélemény. Viszont, hogy ennél a résznél mondjak pozitívumot is: a +10es korlát hasonlít az én 10 szintes limitemhez! :)
Valamint nincs az, hogy 80x támad, úgy látom alapból max 3x. Ez tetszik!
Más: a gyorsaság mentőt látom nem csak én neveztem el reflexnek!
Ami még nem tetszik: a vértek a védekezéshez adnak bónuszt, ugyanúgy, mint dnd-ben. Star Wars d20 (nem az új)-ban már SFÉ-t adtak, aztán visszatértek a VF-re. Sietek a saját játékommal és majd összehasonlítjuk. Mindenesetre eddig egyszerűbbnek tűnik a dnd-nél, a kezdők könnyebben fogják érteni és játszani, szóval mégegyszer gratulálok!
Majd holnap (ma) folytatom a tanulmányozást, egyelőre ennyi.
Peace: J.D.

Ravenheart

Ravenheart

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2870 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.10.16, 18:26

Cyberdemon BFG9000-zel a kezében elég extrém+futurisztikus+idegen? :) Amúgy komolyra fordítva a szót, javasolni tudom a Doom3 egyik fegyverét, a soul cube-ot (infó róla itt). Szerintem Fomalhautra is simán be lehet passzírozni (Dark Savant mellett elfér :)), csak kis átszabást igényel.

Urban

Urban

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1557 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.10.16, 16:42

Olyasmire gondolsz, mint egy nagy láda, sok kicsi lábbal vagy mint JarJar, vagy valami olyasmire mint a Gömb?

JarJarrol nekem a szanalmas jelzo jut eszembe :), nem a bizarr, de az onjaro lada teljesen jo, a Gomb meg meginkabb.
Futurisztikus vagy idegen technologia izek, anyatalan entitasok, folyekony fenyek es hasonlok johetnek!

Módosította Urban: 2008.10.16, 16:44

_Jaqs (NPC/NJK)

_Jaqs (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2008.10.16, 12:24

Gyógyítás?!? ;) Minek?
Eszel egy adag élelmet és visszakapsz 4 Ép-t! :P
(Ami a maximum életerőd egy nyolcada,ha jól emlékszem...)

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4497 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.10.16, 12:22

Mindenképpen alkalmaznám a szerencsedobás-mechanikát ("Tedd próbára a szerencsédet!"). Nem biztos, hogy engednék varázshasználó karaktert, vagy játékosoknál max. 5 szintűre engedném fejlődni; a gyógyítást valami korlátos külső forrásból + természetes regenerációból oldanám meg. Egyébként viszont szerintem passzol a világ és a szabályrendszer.

Jaqs: a Tomb of the Iron God megjelent, én meg is vettem és le is töltöttem, de még nem volt alkalmam elolvasni. Lelőhelye: Lulu

Módosította elGabor: 2008.10.16, 12:25

_Jaqs (NPC/NJK)

_Jaqs (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2008.10.16, 12:22

elGabor:

Gratulálok a rendszerhez és köszönöm! :P

Urban:

Olyasmire gondolsz, mint egy nagy láda, sok kicsi lábbal vagy mint JarJar, vagy valami olyasmire mint a Gömb?

Mikor jön ki a TotIG?Hetente rákeresek,mióta olvastam az esszét (ott reklámozták először),de nem találom!

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6802 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.10.16, 12:12

Turin:

Szerintem teljesen jó, a szabályrendszer semmilyen változtatást nem igényel.

Bulldy

turin

turin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3237 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.10.16, 12:06

Sziasztok!

Az én kérdésem az lenne, h mennyire alkalmas a rendszer a Titán világán való kalandozáshoz? Úgy vélem, meglehetősen sok a közös pont.

Mit módosítanátok esetleg, h tökéletesebben passzoljon a fíling a KJK-k világához?

Ravenheart

Ravenheart

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2870 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.10.16, 11:26

Talan ezert nem szokasuk a samanoknak nagyon elmaszkalni?

Jogos. De legalábbis memorizálni vissza kell térnie akkor a totemhez. Azaz nem éppen kalandozni való karakter a sámán, viszont NPC-nek érdekes lehet. Biztos maradandó élmény lenne a csapát varázslójának, ha egy bennszülött törzs lemészárlása után a sámán varázslatait a toemről kéne belevakarni a könyvébe.

Urban

Urban

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1557 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.10.16, 11:15

Végülis, miért ne lehetne botra vésni a varázslatokat... Bár akkor valami nagyon speciális nyelv kell, mert a végén még egy totemet vinne magával a sámánunk, az pedig már kissé WoWos látvány lenne.;)

Talan ezert nem szokasuk a samanoknak nagyon elmaszkalni? :P

Felhivas - Muhelymunka
Keszulo Kard es Magia kalandmodulomhoz varok otleteket. Igyekezni fogok minel tobb nevezest hasznositani. Hatarido: Vasarnap ejfel. A feladat:

Talalj ki, es tomoren jellemezz (akar statisztikakkal, akar azok nelkul) egy tavoli sikrol Formalhaut vilagara kerult erdekes dolgot. Ez lehet egy nyersanyag, hasznalati eszkoz, csucstechnologia, varazstargy es akar eloleny is - a lenyeg, hogy legyen bizarr, meghokkento. A legfontosabb: Hogy nez ki? Mire jo? Random tablazatok beiktatasa elonynek szamit! :orrverzes:

A Sword & Wizardy-nak a betaja nagyon jo volt, ugyan a veglegeset meg nem volt idom vegigbongeszni, de a Tomb of the Iron God-ra mar nagyon kivancsi vagyok, egyreszt mert direkt kezdo karakterekre van irva, masreszt mert jo a cime is!

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6523 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.10.16, 10:42

Az istenekről: Az istenek a legtöbbször valami eszme megtestesítői, vagy fogalomé

Nem, nem igazán. Az istenek mögött semmiféle absztrakció nincs: egyszerűen csak sokkal hatalmasabbak, mint mi vagyunk...

ok, csak arra gondoltam, hogy pl. a híveik nevezik el őket valami alapján, vagy ők saját maguk nyilvánulnak meg valahogy, ami a alapján "elnyernek" egy jelzőt. Pl. Xoé, a szépség istennője. Vagy bármelyikük.

Az világos, hogy sokkal hatalmasabbak, meg legyőzhetők, csupán azért jutottam erre a következtetésre, mert ez tűnt logikusnak, valamennyire.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]