Ugrás tartalomhoz

Fotó

Kard és Mágia

• Válasz írásához lépj be
3996 hozzászólás érkezett eddig

Talbot

Talbot

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 33 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.05.29, 14:25

Hosszú KaMat-poszt jön, két külön apropóból.

Mentődobások[/color][/u]: Nem volt egy sem, ha jól emlékszem (ha mégis, majd kijavítanak).
Homály: A történetben erősen jelen volt, ezért spoilermentesen nehéz lenne róla beszélni, de a játékosok erre rá is éreztek. A karakterek számára sok minden volt kísértés is egyben, de Homály-tűrés mentődobásig nem jutottunk el (bár a KaTa-csapat Hobájánál néha rezgett nálam a léc). Automatikus Homály-pontot egyszer osztottam, azt is külső hatás miatt, nem morális cselekedet következményeképpen.
Remény: Remény-pontok osztására többször is volt alkalom a kaland során, szerencsére mindkét csapatnál elő is fordult legalább egyszer.
[/font]

Egy Homály-mentőre emlékszem (tedztjáték), amikor az a kerge hobbit elővette az iszákjából azt a borzalmasan bűzös dolgot... ;)

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 963 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.05.29, 13:28

No igen, az aranyköpéseket nem jegyzeteltem, ezeknek az összegyűjtése már rátok vár.  :lol:

Spoiler

Talbot

Talbot

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 33 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.05.29, 12:35

A kalandban volt egy aranyköpés is: beornfi a tengeren, egy csónakban átváltozott medvévé, erre valaki: "Most már tengeri medve vagy." :rohog:

A tesztjáték során is volt egy, inkább szójáték, amikor Anadril párbajra hívta ki Oron herceget, de nem mindegy, hogy vértelen vagy vérttelen a küzdelem. :)

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6223 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.05.29, 12:09

A kalandban volt egy aranyköpés is: beornfi a tengeren, egy csónakban átváltozott medvévé, erre valaki: "Most már tengeri medve vagy." :rohog:

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1199 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.05.29, 10:58

Igazán remek és részletes összefoglaló. :) Jó látni, hogy Anardil nem csak a tesztjátékban lett a csapat vezetője. :) Éreztem én, melyik karaktert kell választani. Ő erre született.

A tesztjáték során magam is rendkívüli módon élveztem a szövetségen belüli morális vitáinkat. Örömmel alakítottam a "kalandozó" felfogástól oly távol eső altruista hősömet, aki a Jó ügy érdekében tevékenykedik, s legfőbb vágya, hogy Gondornak újra királya legyen. :)

Egyébként nem is tudom, kegyelmeztem-e meg már játékos karrierem során bűnözőknek, akiktől a kegyelemért cserébe pusztán egy esküt kértem, hogy felhagyjanak bűnös életükkel... Pedig ez olyan szép. Ennek a játéknak (többek közt) az ilyen pillanatokban van a szépsége. :)

Módosította Narmor: 2019.05.29, 10:59

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 963 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.05.28, 18:54

De jó betűtípus, hogy a kis és nagy "F" majdnem ugyanúgy néznek ki. Nagyon szép tőle pl.: a "Barnaföldek" felirat.

Lehet, hogy rosszul emlékszem, de az "Old Ford" régen nem "Öreg gázló"-nak volt fordítva?

Mindig is Régi Gázlónak fordították, bár volt olyan térkép, amin Régi gázló volt, kis g-vel.

Egyébként jelen esetben irreleváns, hogy régen mit hogyan fordítottak, mert a Kard és Másodteremtés javított terminológiát használ, pontosabban a Magyar Tolkien Társaság egységesített névjegyzékének a 2012-es változatát.

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 924 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.05.28, 18:35

De jó betűtípus, hogy a kis és nagy "F" majdnem ugyanúgy néznek ki. Nagyon szép tőle pl.: a "Barnaföldek" felirat.

Lehet, hogy rosszul emlékszem, de az "Old Ford" régen nem "Öreg gázló"-nak volt fordítva?

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 963 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.05.28, 14:28

Hosszú KaMat-poszt jön, két külön apropóból.

Az első:

Gyönyörű Vadonföld-térkép A2-es méretben, magyar nyelven

Fontos áttöréshez érkeztünk a Kard és Másodteremtés történetében: most először fordul elő, hogy nem én, hanem valaki más gyarapította újabb anyaggal, méghozzá komoly lelkesedésből. Narmor készített nekünk egy késő harmadkori Rhovanion-térképet A2-es méretben, amelyre a Kard és Másodteremtés Vadonföld-szószedetében szereplő magyar elnevezések kerültek rá. Elsődleges célja, hogy használható legyen a szerepjátékozáshoz, különös tekintettel az eddig megjelent kalandokra. A kétszínű térkép igazán gyönyörű lett, és komoly segítség azoknak, akik nehezebben tájékozódnak ezen a vidéken. Használjátok egészséggel, és ne felejtsetek el visszajelzéseket is írni róla!
https://masodteremtes.wordpress.com/2019/05/28/gyonyoru-vadonfold-terkep-a2-es-meretben-magyar-nyelven/

:ok:

A második:

Mécsbogarak ideje - (Kard és Másodteremtés) - mesélői és rendszertesztelői szempontból:

Egy tesztjáték és egy Kalandorok Társasága alkalom összevont tanulságai.

A Mécsbogarak ideje egy régóta bennem érlelődő, helyszín alapú, felfedezős-szociális dominanciájú kaland, amelynek SPOILERES IHLETADÓJA ez a cikk volt (csak akkor olvasd el, ha nem akarod lejátszani a kalandot):

https://www.tolkiensociety.org/blog/2017/05/yes-but-is-it-canon/

Eleve KaTára terveztem megírni, és amikor kiderült a tematika (Nyílt világok), akkor először egy hextérképet készítettem hozzá. Rájöttem azonban, hogy e bejárható terület nem alkalmas a hexázáshoz; se jellege, se mérete nyomán, ezért előröl kezdtem el az egészet, ezúttal hálózatos vadontervezéssel (pointcrawl). Ez utóbbi már jobban működött, de nem bánom, hogy többféle módszerrel próbálkoztam, mert legalább tanultam belőle. Sokat szenvedtem a térképek megalkotásával, és nem is vagyok velük teljesen megelégedve (a nyilvánosságnak szánt kalandmodulba egy tovább finomított változatot tervezek belőlük megjelentetni), de a célnak nagyjából megfeleltek.  :gyagya: 

Ennyi felvezetés után nézzük a szokásos sablon felől:

A játékosok:

• Tesztjáték 2019. május 14. kedd: 3 fő
    (Anardil, a gondori ember Harcos – Vezető és Vadász; Grór, a vasdombi törp Hagyományőrző – Szószóló; Hoba, a bríbeli hobbit Kincsvadász – Felderítő és Őrszem)
  • Kalandorok Társasága IX. 2019 május 25. szombat: 5 fő
    (Anardil, a gondori ember Harcos – Vezető; Grimfara, a beornfi ember Vándor – Vadász; Heort, a bakacsinerdei ember Tudós – Szószóló; Hoba, a bríbeli hobbit Kincsvadász – Őrszem; Walda, a suhatagi ember Harcos – Felderítő)

Legjobb dolog:
- A tesztjáték kapcsán: Narmor annyira belelkesült, hogy nem csak térképet gyártott, de hamarosan mesélni is fog KaMatot, kezdve a Tavaszi áradás című kalandommal, és utána igény szerint egy egyéni, játékosokra szabott kampánnyal folytatva.
- A KaTa kapcsán: Óriási érdeklődést és lelkesedést éreztem előzetesen, egyrészt játékosaim irányából, másrészt olyanok irányából is, akik szívesen jöttek volna játszani hozzám, csak meséltek velem párhuzamosan. Ez egy elég nagy svungot adott nekem mindkét alkalomhoz. Az esti sörözésnél is előjött, hogy vannak még, akik kipróbálnák végre a meséimet.

Legrosszabb dolog:
- A tesztjáték kapcsán: Hogy Talbot sajnos nem tudott végig maradni, később érkezett és előbb távozott, ezért Grór bizonyos szakaszokban NJK-ként szerepelt. Ez nagyrészt amiatt volt, hogy képtelen voltam a tesztelésre egy hétvégi napot találni, és egy zűrös hétköznap estére sikerült időpontot egyeztetnünk. Ezúton is sajnálom, remélem, legközelebb ez kikerülhető!
- A KaTa kapcsán: Nem fértünk bele négy és fél órába (a tesztjátéknál ennyi idő alatt kényelmesen végeztek), ezért a legvégét ledaráltam narratív formában, kicsit railroad-szerűen. Remélem, azért mindez nem vett vissza az élményből!

Legegyedibb dolog:
- A tesztjáték kapcsán: A Szövetség moralizálása, az etikáról és az igazságosságról szóló izgalmas viták. Nem volt még olyan partim, amelyik ennyire ráérzett volna az erkölcsi dilemmákra.
- A KaTa kapcsán: A figyelemelterelések sokszínű és kreatív megoldásai, ha arról volt szó, hogy észrevétlennek kellene maradni. Jó, nem mindig vált be a dolog, de a nagy számok törvénye alapján nem is működhetett volna mindig. Pedig milyen érdekes dolog lett volna abban a sufniban!

Játéktechnika:

Példakarakterek: Kezd letisztulni, hogy melyik példakarakter melyik Szövetségen belüli szerepkörökre alkalmas. Ezt mutatják a két csapat választásai közötti átfedések is. Érdekes volt, hogy míg a tesztcsapat idealizáltan jelenítette meg a példakaraktereket, addig a KaTa-csapat inkább parodisztikusan. Az előbbi inkább volt egy klasszikus tolkieni Szövetség, míg az utóbbi jobban hajazott egy kalandozócsapatra.

Új, saját karakterek: Ilyen most nem volt.

Osztályok: Ez a kaland a heterogénebb összetételű csapatot támogatja: minél többféle osztály fordul elő benne, annál jobb.

Mentődobások: Nem volt egy sem, ha jól emlékszem (ha mégis, majd kijavítanak).

Homály: A történetben erősen jelen volt, ezért spoilermentesen nehéz lenne róla beszélni, de a játékosok erre rá is éreztek. A karakterek számára sok minden volt kísértés is egyben, de Homály-tűrés mentődobásig nem jutottunk el (bár a KaTa-csapat Hobájánál néha rezgett nálam a léc). Automatikus Homály-pontot egyszer osztottam, azt is külső hatás miatt, nem morális cselekedet következményeképpen.

Remény: Remény-pontok osztására többször is volt alkalom a kaland során, szerencsére mindkét csapatnál elő is fordult legalább egyszer.

Szerencse: Az al-Astorion kertje mintájára itt is véletlenszerűen kidobott pletykákkal indultak a játékosok, amelyeknek egy része igaz volt, egy része hamis, egy része meg a kettő között. A bejárható helyszín négy különböző terepre volt osztva: Kúria-domb, Tengerpart, Kert és Rengeteg. Mindegyikhez készült külön véletlen találkozások táblázat, amelyeket használtam is, de végül az NJK-k előfordulását kiemeltem belőlük, és inkább akkor jelentek meg itt vagy ott, amikor szükségesnek éreztem.

Térkép: Pointcrawl készült a birtokhoz, és két mikrohelyszínről külön alaprajzok. A játékosoknak volt egy vaktérképük a birtok egy részéről, ezt azonban nem kapták meg automatikusan, meg kellett szerezniük. A két csapat két különböző módon jutott hozzá. Dorwinionról pedig beszéltem pár szót, hogy mindenki képbe kerüljön.

Tehetségek: Orastes még mindig imádja a bőrváltást. :D Tanulság nincs, a pucérkodás pedig a sokadik alkalommal is sokkoló.

Képzettségek: A kaland nyomozós jellege miatt a játékosok sokszor kérték, hogy dobhassanak erre vagy arra. Fontos szerepük volt.

Középfölde megjelenítése játéktechnikával: A Szövetség szerepköreit ezúttal úgy kellett megjeleníteni, hogy nem volt Utazás a kalandban. A gyakorlatban ez leginkább a Vezetőkkel és a Szószólókkal működött, a többi szerepkör háttérbe szorult.

Klasszikus KéM-szabályok: Csupa olyan játékosom volt, akik ismerik a Kard és Mágiát, ezért soha semmit sem kellett magyaráznom a szabályokból. Szép gördülékenyen ment minden.
(Note to myself: attól még, hogy kiosztogatok számozott kavicsokat a kezdeményezési sorrend számontartása érdekében, még kellene tisztességgel jegyzetelnem harc közben!)

SPOILERESEN a történetről:

Spoiler

Köszönöm szépen az élményt és a tanulságokat mindannyiótoknak, a KaTa szervezőinek pedig a lehetőséget!  :sor: 

Talbot

Talbot

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 33 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.05.17, 06:59

Az elég vagány lenne, ha mások is mesélnének KaMatot, és elmesélnék nekem a tapasztalataikat. Én most már 42 különböző embernek meséltem; ideje lenne, hogy ne csak a játékosok, de a mesélők száma is növekedjék! :) S nem titkolt reményem, hogy egyszer én is kipróbálhatom majd játékosként, mert nagyon szeretnék néha a mágusbot másik végén lenni.

Hmmm, a remek entrée meg a szórakoztató és kalandos tesztmese alapján akár még ez is elképzelhető. :) A Mécsbogarak végén kaptam egy kalandötlet-magot, de még nem szökött szárba... (a részletek meg már a spolier-tartományba esnek)

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 963 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.05.16, 12:50

Előbb-utóbb valószínűleg lesznek NJK-statisztikák is, de szerintem inkább külön pdf-ként. Könnyebben veszem rá magamat, ha nem a Lények Lajstroma nő még nagyobb feladattá emiatt. :D :D :D A többit viszont nem tudom leválasztani róla, mert egyszerűen a lényekhez tartoznak.

Az elég vagány lenne, ha mások is mesélnének KaMatot, és elmesélnék nekem a tapasztalataikat. Én most már 42 különböző embernek meséltem; ideje lenne, hogy ne csak a játékosok, de a mesélők száma is növekedjék! :) S nem titkolt reményem, hogy egyszer én is kipróbálhatom majd játékosként, mert nagyon szeretnék néha a mágusbot másik végén lenni.

Módosította Garaboncias: 2019.05.16, 12:52

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1199 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.05.16, 11:31

Narmor, köszönöm szépen! :)

Szerencsére/sajnos (kinek melyik) kb. 24 óra alatt beteltek a helyek a KaTás mesémre, így most már hiába bátorítasz másokat a jelentkezésre. :) / :(

Területspecifikus előfordulási táblázatokon gondolkodom még. Kellene, de nem tudom, nem húzódik-e akkor a végtelenségig a megjelenés. A kincses táblázatokat is át kellene még dolgoznom Középföldére, az is nagyobb meló. Meg kacérkodtam egyéb mellékletekkel is, de kérdés, nem haladják-e meg a kapacitásomat. Az biztos, hogy az NJK-statisztikákat elengedem ennek kapcsán, ebben a bestiáriumban nem lesznek kidolgozva a megyeőrök és a banditavezérek értékei. A már megjelent kalandmodulokban vannak ezekre is példák, a többiek meg kikövetkeztethetőek.

A kalandmodulok némelyikében van(nak) véletlen találkozások táblázat(ok) is (néhol az Utazás-táblázat(ok)tól elkülönülve), de az igazi valóban az lenne, ha a Szörnyek és Kincsek mintájára a Lények Lajstromába (hupsz, elspoilereztem a bestiáriumom címét!) is kerülne valami.

Végül is nem hajt a tatár (keletlakó); akkor sincsen semmi, ha 2019-ben nem készül el minden, amit terveztem december végén. Csak jó lett volna, ha idén megjelenik a bestiárium, két új kalandmodul és egy új szetting. De már egyre kisebb a valószínűsége annak, hogy mindez egy évembe bele fog férni. Nem panaszképpen mondom, de az új munkahelyem mellett pl. a Húszoldalú is rendesen lelassította a KaMat-anyagok megjelenési tempóját. De valamit valamiért. :)

Szerintem mindenképp vagány lenne, ha lennének területspecifikus táblázatok. :) Az NJK statisztikákat személy szerint sajnálom, szerintem borzasztó hasznosak tudnak lenni, legalább pár alappélda (bandita, tünde járőr) nem árt, ami egy véletlen találkozáskor előjöhet.

Kíváncsian várom a Lények Lajstromát, bizonyosan az is remek kiadvány lesz, ahogy a többi. Kitartást a munkában! :)   

Ha pedig mesélnék KaMatot, mindenképp beszámolok majd róla itt. :)

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 963 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.05.16, 10:16

Narmor, köszönöm szépen! :)

Szerencsére/sajnos (kinek melyik) kb. 24 óra alatt beteltek a helyek a KaTás mesémre, így most már hiába bátorítasz másokat a jelentkezésre. :) / :(

Területspecifikus előfordulási táblázatokon gondolkodom még. Kellene, de nem tudom, nem húzódik-e akkor a végtelenségig a megjelenés. A kincses táblázatokat is át kellene még dolgoznom Középföldére, az is nagyobb meló. Meg kacérkodtam egyéb mellékletekkel is, de kérdés, nem haladják-e meg a kapacitásomat. Az biztos, hogy az NJK-statisztikákat elengedem ennek kapcsán, ebben a bestiáriumban nem lesznek kidolgozva a megyeőrök és a banditavezérek értékei. A már megjelent kalandmodulokban vannak ezekre is példák, a többiek meg kikövetkeztethetőek.

A kalandmodulok némelyikében van(nak) véletlen találkozások táblázat(ok) is (néhol az Utazás-táblázat(ok)tól elkülönülve), de az igazi valóban az lenne, ha a Szörnyek és Kincsek mintájára a Lények Lajstromába (hupsz, elspoilereztem a bestiáriumom címét!) is kerülne valami.

Végül is nem hajt a tatár (keletlakó); akkor sincsen semmi, ha 2019-ben nem készül el minden, amit terveztem december végén. Csak jó lett volna, ha idén megjelenik a bestiárium, két új kalandmodul és egy új szetting. De már egyre kisebb a valószínűsége annak, hogy mindez egy évembe bele fog férni. Nem panaszképpen mondom, de az új munkahelyem mellett pl. a Húszoldalú is rendesen lelassította a KaMat-anyagok megjelenési tempóját. De valamit valamiért. :)

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1199 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.05.16, 09:26

Kard és Másodteremtés - Mécsbogarak ideje letesztelve, köszönet érte Narmornak, Premiernek és Talbotnak! Következő állomás a KaTa, utána jöhet ide az összevont összefoglaló. Modul majd később érkezik, mert most már tényleg haladnom kellene érdemben a bestiáriummal is.

Remek kaland, úgyhogy csak bátorítani tudok mindenkit a jelentkezésre. :) 

Örülök, hogy végre volt alkalmam kipróbálni a Kard és Másodteremtést, szerintem nagyon jól sikerült KéM-variánsról van szó. Azóta belevetettem magam a füzetek olvasásába. Remélem, lesz még alkalmam játszani, sőt, mesélni is!

Egy kérdés, Garabonciás: A bestiáriumba tervezel véletlen találkozási táblázatokat is? (pl. Bakacsinerdő, Hosszú-Tó, A Magányos Hegy, Ködhegység stb.)

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 963 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.05.14, 22:47

Kard és Másodteremtés - Mécsbogarak ideje letesztelve, köszönet érte Narmornak, Premiernek és Talbotnak! Következő állomás a KaTa, utána jöhet ide az összevont összefoglaló. Modul majd később érkezik, mert most már tényleg haladnom kellene érdemben a bestiáriummal is.

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4350 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.16, 16:56

Küldtem levelet.

Kisebb korrekció: a Zothay nem készült el magyarul. .) De a "fantasy Casablanca" nagyon jó összefoglaló, még úgy is passzol, hogy eredetileg eszembe sem jutott - az enklávék és exklávék koncepciója adta főleg az ihletet.

seti

seti

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 980 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.16, 08:39

Fever-dreaming Marlinko. Nem az a tipikus, klasszikus fantasy városleírás, de az tuti, hogy erős hangulatú és használható darab. (Mondjuk nem KéM szabályrendszerhez készült, de ha jól értem, ez nem volt kemény kritérium.)

Igazából pont a KéM-hez lévő többi város leírásra gondoltam, de minden tippet szívesen fogadok. Általában úgyis mixelni szoktam a dolgokat több forráshoz a saját dolgaimhoz.

chomy

chomy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2007 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.15, 21:53

Fever-dreaming Marlinko. Nem az a tipikus, klasszikus fantasy városleírás, de az tuti, hogy erős hangulatú és használható darab. (Mondjuk nem KéM szabályrendszerhez készült, de ha jól értem, ez nem volt kemény kritérium.)

Módosította chomy: 2019.04.15, 21:55

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4716 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.15, 17:59

elGabor:

Főleg inspirációs forrásnak kellenének, mert szeretem a városi kalandokat, de a "nagyüzemi" városleírásokhoz, mint a Bard's Gate, és társai sajnos nincs elegendő időm, és türelmem.

Hogy milyen kellene? Igazából az teljesen mindegy, sose tudni mi ihleti meg az embert.

Köszönöm.

Városleírásból szerintem az etalon a Yoon-Suin Yellow city fejezete. Hangulatilag ilyen álomvilág-szerű, a szerző szerint olyan, mint amilyennek Nepált képzeli el valaki, aki nem olvasott utána a témának. Kicsit formabontó, de jól használható. (kizárólag random táblák vannak benne, ezekből áll össze a kép)

Zak blogjáról nagyon jól használhatók az urbancrawl szabályok:

http://dndwithpornstars.blogspot.com/2009/12/urbancrawl-rules-for-slacker-dms_21.html?zx=4d415504e34b26b9

(ugyanez megjelent kiadványként is, kiegészítve talán négy dungeonnel, Vornheim néven)

Magyarul a Zothay tényleg nagyon jó. Kiváló fantasy Casablanca hangulata van :)

Ezeken kívül szerintem nagyon jó még az Advanced Fighting Fantasy-hoz megjelent Blacksand. Kicsit gonzó hangulatú (pl. kereskedőcéh ajtónállója egy troll), ha ez belefér, akkor nagyon jó, hagyományos formátumú városleírás.

Backswords&Bucklers: Gloriana hangulatú középkori metropolisz, elsősorban low fantasy "Ravasz, az agy..." történetekhez. Csak a tavern thrawling kiegészítővel együtt használható. Basterds for Hiyer! Bonces Bash'd, Kegs Nick'd, Spaniards Slapp'd. Cheape rates.

saját kútfő:

pár próbálkozás után úgy tűnik, hogy akármivel próbálkozom, a hosszabb kampányok miatti toldozások, menet közben kidolgozások mindig ugyanoda vezetnek. Még akkor is, ha kifejezetten kerülni akarom a hangulatot, a vége mindig valami Ankh Morpork-szerű képződmény lesz.

seti

seti

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 980 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.15, 15:10

elGabor:

Főleg inspirációs forrásnak kellenének, mert szeretem a városi kalandokat, de a "nagyüzemi" városleírásokhoz, mint a Bard's Gate, és társai sajnos nincs elegendő időm, és türelmem.

Hogy milyen kellene? Igazából az teljesen mindegy, sose tudni mi ihleti meg az embert.

Köszönöm.

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4350 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.04.15, 14:56

seti: Van néhány. Milyen kellene, és mire?

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]