Ugrás tartalomhoz

Fotó

Kard és Mágia

• Válasz írásához lépj be
4267 hozzászólás érkezett eddig

Garaboncias

Garaboncias

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.30, 23:04

Ha valaki kalózos irányokba vinné el a Tengerész alosztályt, akkor kaphatna egy olyan lehetőséget, hogy életében egyszer egy halálos sérülést kiválthat egy végtag vagy lényeges testrész (pl. egyik szeme) elvesztésével. A félszeműségért, féllábúságért, félkarúságért persze komoly levonásokat kapna bizonyos dobásaira, de legalább életben maradt. A faláb és a kampókéz meg menő! ARRR!

morgorito

morgorito

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 687 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.30, 17:56

A tengerésznél én is a +1/3 szint VO-n meg a +2 HM bónuszon gondolkodtam, hiszen a tengeri harc filmes ábrázolásaiban (Szindbád-filmek, mindenféle olasz peplum, kalózfilmek) mindig kötélzetről lengve, magasról leugorva, vagy a háborgó és cápákkal teli víz fölött küzdenek, ami a játéktechnikában vagy képzettségpróba, vagy harci manőver. A képzettségek számát nem piszkálnám.

Az amazonnál még nem tudom, mi alakul ki. Valós játékegyensúlyi problémákat még nem okoztak.

A +2 HM bónusz végülis jó ötlet.

Az amazon -tényleges- játékegyensúlyi problémát nálunk se okozott, csak pici number-crunch közben feltűnt a dolog.

galu:

Ha a harcképesség =/= életerő, akkor kaphatnának extra HP-t. D'Artagnan-Jack Sparrow karaktereket a legegyszerűbb sok HP-val megjeleníteni.
Meg talán napi szerencsével, hogy sikerüljenek a kötéltáncos mutatványaik.

Mondjuk akkor csóri barbár már tényleg nem lenne valami nagy ász, mert akkor maradna neki a nagyon picivel jobb mentők meg a -5-ig harcolás mint az összes különlegessége.

Szóval én HP-t biztosan nem növelnék személy szerint semelyik alkasztnál sem.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4988 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.30, 16:35

A tengerésznél én is a +1/3 szint VO-n meg a +2 HM bónuszon gondolkodtam, hiszen a tengeri harc filmes ábrázolásaiban (Szindbád-filmek, mindenféle olasz peplum, kalózfilmek) mindig kötélzetről lengve, magasról leugorva, vagy a háborgó és cápákkal teli víz fölött küzdenek, ami a játéktechnikában vagy képzettségpróba, vagy harci manőver. A képzettségek számát nem piszkálnám.

Az amazonnál még nem tudom, mi alakul ki. Valós játékegyensúlyi problémákat még nem okoztak.

Ha a harcképesség =/= életerő, akkor kaphatnának extra HP-t. D'Artagnan-Jack Sparrow karaktereket a legegyszerűbb sok HP-val megjeleníteni.
Meg talán napi szerencsével, hogy sikerüljenek a kötéltáncos mutatványaik.

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4435 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.30, 14:47

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6406 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.30, 13:46

Tengerészhez valaki írta korábban, hogy maradjon el az ellenőrző-dobás, ha kritikus zónába ér a találat, legyen automatikus kritikus. :nos:
Ezt két aprósággal lehet árnyalni:
-csak bizonyos fegyverekkel megy ez.
-ugyanakkor megmaradna a "növelt kritikus zóna" is, így már egész erős lenne.
-a többi képessége (VO- növekedés; Ügyességből támadás.)
-kiegyeznék azzal is, hogy sebezhessen mondjuk az Ügyesség bónusz felével, ami minimum +1, ha már 12-es tulajdonsága megvan.

Módosította Orastes: 2020.04.30, 13:47

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4988 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.30, 13:30

A rendszer legfõbb hátránya, hogy a HP-hoz képest sokkal több könyvelést és dobálást igényel (meg persze a harc még az eddiginél is halálosabb), viszont szerintem elég hangulatos.

Én biztosan nem használnám:
1: sokkal több könyvelést igényel (külön könyvelni a gyógyulást sebenként?)

2: magas szinten nem működik az ellenfelek nagyobb sebzése miatt.
Negyedik szintű varázsló által használt tűzgolyó 4d6 (átlagosan 14) sebzés, közepesen erős harcos ellenfél 1d8+6 (~12-13) sebzést okoz (+2 erő, +4 specfializáció).
Ezekbe bármikor bele lehet nézni, egyláltalán nem olyan ritkák, mint ARs Magicában. Ehhez a gyakorisághoz mérten indokolatlan, hogy egy karakter három hónapra ki legyen vonva a kalandokból. (-6 módosítóval semmit nem lehet csinálni)

3: fontosabb, hogy a javaslat rögzíti, hogy HP = életerő. Azaz elveszi a játékosoktól az esélyt, hogy a HP vesztést alternatív módokon fogalmazzák meg. Nálam elég gyakori, hogy egy játékos úgy narrálja a HP vesztést, hogy falhoz vágják, leszorítják a lépcsőn, hárítja a csapást, de fél térdre esik a buzogány erejétől, stb.

Viszont ha szeretnéd használni, akkor mindenképp függetleníteni kellene a HP-tól egy másik okból is. Azt írod, hogy 1-6 HP "könnyű seb". Ezt nem tudom hogyan lehetne értelmezni, mikor egy első szintű tolvaj vagy varázsló simán megpusztul ennyitől.

Egyébként sebeket én is szoktam használni, de másképp. Valamilyen blogról van, haldoklási szabályok helyett.
1: ha valaki nulla HP alá kerül, akkor össze kell hasonlítani a túlcsordult sebzést az egészségével
2: ha a sebzés nagyobb az egészségénél, akkor meghalt
3: ha kevesebb, akkor
- túléli, a harc végén magához tér (vagy hamarabb, ha ellátják)
- maradandóan csökken az egészség főjellemző két ponttal (ez magával vonhatja a HP-t is, ha csökken a bónusza)
- kötelező kitalálni egy maradandó sebhelyet, amit ekkor szerzett

Módosította galu22: 2020.04.30, 13:31

morgorito

morgorito

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 687 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.30, 13:26

Narmor:

Ízlés kérdése, szerintem azt hogy a Karizmát is választhatják a VO-hoz szerintem nem kevésbé elrugaszkodott mint azzal támadni :D .

Az 1/3 + VO nekem is eszembe jutott, de az éppen egyenlő a Tengerész vonatkozó képességével, én pedig azért szeretnék eltérést. 

Garaboncias

Garaboncias

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.30, 13:12

Én a Tengerészt úgy erősíteném, hogy extra Képzettségként megadnám nekik a Hajózást, ne kelljen pontból megvenniük. Amúgy is azt szeretem, ha nemcsak harcban hasznosuló képességekkel rendelkezik egy-egy alosztály.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6406 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.30, 13:09

Sőt, az elGábor által mesélt Tegel Udvarházban ketten, Premirrel együtt 4 amazonunk volt, de sajnos a TPK erősebb volt. :kungfu: :bezzeg:

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2582 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.30, 12:51

Nálam tavalyi KaTán játszott 3 játékos 3. szintű amazonnal a Tiltott istenek hegyén, de nem emlékszem, hogy nagyon felrúgták volna az egyensúlyt. Közepes istenekkel szemben ez mondjuk nem is fenyegetett, de köznapibb ellenfeleknél sem. 

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1344 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.30, 12:46

Egy kicsit tényleg soknak érzem, pontosabban magasabb szinteken nem nagyon lett tesztelve. Az alosztály még akkor került be a szabályok közé, amikor a K&M inkább D&D 3.0 hack volt, mint önálló rendszer, és a D&D 3.0 magasabb számokat használ. Hasonlóan, a kalózt egy kicsit gyengének érzem, kevesebbet ér a kritikusfokozója, mint eleinte gondoltam. Át fogom gondolni!

Igen, főleg magasabb szinten lesz problémás a minden mágia nélkül 22/23 VO-val szaladgáló amazonpáros. Ami megint csak elméleti szinten léteik, de azért nem olyan lehetetlen feltételezés. Meg a tömegesen bevethető 20 VO-s soramazon se rossz.

Tulajdonképpen én adnék nekik valami másik faji bónuszt, a +1 VO-t (2 helyett) a harcos alosztálynak megadnám harmadik szinttől, illetve valószínűleg elvenném a pajzshasználat lehetőségét. Cserébe a Karizmájukkal támadhatnak is (erő helyett ha nagyobb), illetve a módosító felét hozzáadhatják a sebzéshez (tehát reálisan kapnak +1 sebzést, de minden fegyverre). 

Így azért egy reálisan 10+4+1/2+2= 17/18 (18/19) nem vészes negyedik szintig, csoportban is csak egy plusz VO-t kapnak, és azt is csak a "képzett"-ek, tehát a fiatal amazonokból álló terminátor egység koncepciója is elhalálozik

Megmarad a "szépek badass népe", jelleg viszont.

Lehet, a túl magas szinteket kell kidobni, nem az amazont. ;) Amúgy szerintem nem nagyon volt még KéM kampányok történetében olyan, hogy egy amazonpáros legyen a csapatban. Inkább NJK-ként kaphatnak szerepet szerintem. S mint "kuriózum" személy szerint nem sajnálom tőlük a sok bónuszt. 

A "Karizma a támadásra és sebzésre" nekem nagyon "blöeh" és "fúj". :P Ez már totál elrugaszkodott. (Olyan 5e feelingje van, ahol midenki jó kell legyen valamiben, ezért a varázsló ugyanannyival lövi a célzás alapú mágikus támadásait (intelligenciából), mint íjász a nyílvesszőit (ügyességből). Szerintem ez egyáltalán nem jó irány.) 

Szeirintem, ha túl erős az amazon, akkor nagy mótosítgatás helyett egy apró kozmetikázás is megtenné: 1/3 szintenként kap +1 VO-t, (azaz 3: +1, 6: +2; 9: +3 és 12. szinten +4).

Ha több amazon harcol együtt, én simán meghagynám a +2 VO-t, ez igazán jó, s igencsa kevésszer fog előjönni a játékosi oldalon (az ellenfeleknél már annál inkább elővenném :P )

Tengerész: Szerintem jó irány lehetne, ha megtartja a kritikusát a jelenlegi formában, viszont kap mellé még +2 HM-et vagy ilyesmi, ezzel jobban kijönne a kötélen átlendülős, kardozós feelingje az alosztálynak.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2582 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.30, 12:44

telge, sztem ez használható, ha valaki nagyon akarja (annak idején AD&D-hez is voltak mindenféle "kritikus találat"-táblázatok a realizmus érdekében), de ellentmond az eredeti déendés szellemiségnek, ahol még 2 hp-n is ugyanúgy szaladgál mindenki, mint 60-on. 

A levonások a dobásokból harcra gondolom nem vonatkoznak? Mert akkor még durvább lenne, magas szintű harcos sem vehetne le akárhányas sebzéseket, egy 20 hp-s után már mindent -6-tal csinálna pl. Még a mentőket is?

morgorito

morgorito

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 687 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.30, 11:41

Egy kicsit tényleg soknak érzem, pontosabban magasabb szinteken nem nagyon lett tesztelve. Az alosztály még akkor került be a szabályok közé, amikor a K&M inkább D&D 3.0 hack volt, mint önálló rendszer, és a D&D 3.0 magasabb számokat használ. Hasonlóan, a kalózt egy kicsit gyengének érzem, kevesebbet ér a kritikusfokozója, mint eleinte gondoltam. Át fogom gondolni!

Igen, főleg magasabb szinten lesz problémás a minden mágia nélkül 22/23 VO-val szaladgáló amazonpáros. Ami megint csak elméleti szinten léteik, de azért nem olyan lehetetlen feltételezés. Meg a tömegesen bevethető 20 VO-s soramazon se rossz.

Tulajdonképpen én adnék nekik valami másik faji bónuszt, a +1 VO-t (2 helyett) a harcos alosztálynak megadnám harmadik szinttől, illetve valószínűleg elvenném a pajzshasználat lehetőségét. Cserébe a Karizmájukkal támadhatnak is (erő helyett ha nagyobb), illetve a módosító felét hozzáadhatják a sebzéshez (tehát reálisan kapnak +1 sebzést, de minden fegyverre). 

Így azért egy reálisan 10+4+1/2+2= 17/18 (18/19) nem vészes negyedik szintig, csoportban is csak egy plusz VO-t kapnak, és azt is csak a "képzett"-ek, tehát a fiatal amazonokból álló terminátor egység koncepciója is elhalálozik

Megmarad a "szépek badass népe", jelleg viszont.

Hasonlóan, a kalózt egy kicsit gyengének érzem, kevesebbet ér a kritikusfokozója, mint eleinte gondoltam. Át fogom gondolni!

Szerintem az is elég neki, ha a kritikusfokozás helyett ugyanúgy specializálódhat fegyverre, mint a normál harcos, amellett, hogy megtartja az ügyességből támadást, a páncél-korlátozást és a VO-növekedést.

Én személy szerint az ügyességből nem adnék sebzést, jó az, ha a közelharci képességek elsődleges fontosságú tulajdonsága az Erő marad.

Bulldy

Szerintem a specializáció az egy nagyon "harcosos" dolog, szóval nem adnám még egy alosztálynak.

Szerintem a kritikusfokozást lehetne tesztelni kicsit bőkezűbb hozzáállással. 

Mondjuk 20 helyett 19-20

19-20 helyett  18-20

18-20 helyett 17-20

Ez meg lehet sok lenne, de szerintem így már, hasonlóan a többi alosztályhoz, gyakrabban tűnne fel a speckó. Lehet tesztelni kéne.

telge

telge

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 32 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.30, 11:11

Szerintetek az Ars Magica seb rendszere mûködne K&M-re átültetve?

Nagyon megtetszett az Ars magica ötödik kiadásában leírt rendszer a sebesülésekre, és azon gondolkoztam hogy egy saját K&M kampányban hogyan használnám ezt a rendszert.

Eddig kb változtatás nélkül átraktam, de lehet hogy a dolog igényelne némi finomhangolást, kíváncsi lennék a ti véleményetekre.

A terv:

Seb súlyossága:

Okozott sebzéstõl függ

1-6 - könnyû seb - 1 levonás minden dobásra

6-12 - közepes seb - 3 levonás minden dobásra

12-18 - nehéz seb - 6 levonás minden dobásra

18+kritikus seb - minden dobás automatikusan sikertelen

A sebek módosítói összeadódnak. Akinek Egészség/2-nyi negatív módosító összegyûlik, az elájul.

Harciasabb beállítottságú karaktereknél elérhetõ lenne, hogy 8, illetve 10 sebzésenként húzódjanak meg a határok 6 helyett.

A karaktert ápoló személynek kell Gyógyítás próbát dobni a karakter minden egyes sebre külön, a próbához pedig hozzá kell adni a sebesült Kitartás mentõjét. Az ápoló lehet maga a sebesült karakter is.

Ha a próba eléri a seb nehézségét, a seb stabil marad, ha 6-tal meghaladja, a seb egy szintet gyógyul. Minden stabilitást eredményezõ próba +3-at ad a következõ próba dobásához. Ha a próba nem sikerül, a seb egy szintet romlik. Minden harci seb esetén rögtön a harc végetérte után dobni kell (elsõsegély), majd a következõ táblázat szerint.

Seb - Dobás javulásra

Könnyû - hetente

Közepes - havonta

Nehéz - három havonta

Kritikus - naponta

A betegségek, alultápláltság, szomjúság, kialvatlanság hideg stb. úgyszintén sebeket okoznak, de például egy szomjúságokozta seb magától elmúlik ha a karakter újra vízhez jut.

A maradandó hatások meghatározásához minden esetben d12-vel kell dobni. A harci sérülések esetén akkor kell dobni, amikor a karakter megkapta, egyébként amikor a seb meggyógyult. Nem harci seb esetén azt kell a dobásnál figyelembe venni, ami a legsúlyosabb állapota volt.

Nehéz seb:

1: -1 Karizma

2: -1 Egészség

3-11: semmi

12: +1 karizma (csak harci seb)

Kritikus seb:

1: -1 Erõ

2: -1 Ügyesség

3: -1 Egészség

4: -1 Intelligencia

5: -1 Bölcsesség

6: -1 Karizma

7-11: semmi

12: +1 karizma (csak harci seb)

A rendszer legfõbb hátránya, hogy a HP-hoz képest sokkal több könyvelést és dobálást igényel (meg persze a harc még az eddiginél is halálosabb), viszont szerintem elég hangulatos.

Módosította telge: 2020.04.30, 11:18

Garaboncias

Garaboncias

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.30, 11:01

Hímsoviniszta megoldás az amazon táposságára: a Karizmabónuszt akkor kapják meg VO-ra, ha semmilyen páncél nem takarja el a bájaikat.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6726 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.30, 09:48

Hasonlóan, a kalózt egy kicsit gyengének érzem, kevesebbet ér a kritikusfokozója, mint eleinte gondoltam. Át fogom gondolni!

Szerintem az is elég neki, ha a kritikusfokozás helyett ugyanúgy specializálódhat fegyverre, mint a normál harcos, amellett, hogy megtartja az ügyességből támadást, a páncél-korlátozást és a VO-növekedést.

Én személy szerint az ügyességből nem adnék sebzést, jó az, ha a közelharci képességek elsődleges fontosságú tulajdonsága az Erő marad.

Bulldy

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4435 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.30, 08:26

morgorito

morgorito

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 687 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.29, 18:48

Az "alapjátékhoz":

Ez a kérdés főleg a T.Alkotónak szól, de tulajdonképpen érdekelne hogy ki mit gondol róla.

Ugyan nem nagyon jött eddig még elő és gondolom másoknál se nagyon), de az amazon VO-ja pöppet soknak tűnik, ahhoz képest amit a többi harcos alosztály (a harcos kivételével talán) kap.

Negyedik szinten 10+4 (láncing)+2/1(Ügyesség vagy Karizma, egyik csak lesz +1 legalább)+2 pajzs+2 kasztképesség (+2 ha még van egy amazon) = 19/20 (21/22) VO eléggé keménynek tűnik számomra, főleg mert ugye ez a továbbiakban minden második szinten nő eggyel.

Nálunk pl. elő se fordult még az az eset, hogy kettő vagy több amazon harcos egymás mellett harcol, de elméleti szinten nem lóg ez kicsit ki a rendszerből? Főleg ha mint NJK jelenik meg, teszem azt egy csapat második szintű amazon, mind 20 VO-val. Számomra soknak tűnik, az egyébként eléggé "lapos" VO-khoz képest. 

Mondjuk az is igaz, hogy ez mind védekező jellegű, és csak védekezéssel nem lehet harcot nyerni.

Nem igazán nagy hasfájás, mert maga az amazon eddigi játékaink alatt keményen egyszer került elő, akkor is mint magányos JK. De gondoltam azért bedobom mint téma, hátha rossz a megközelítésem.

Módosította morgorito: 2020.04.29, 18:48

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1344 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.28, 09:03

Csak még egy kérdés plz.

Te ezt Fantazi-Hellászban tervezed mesélni, vagy egy hellenisztikus fantasy világban?

Felőlem akár több is lehet. :D 

Egy olyasféle Hellászban, ami az eposzokban/mitológiában található.

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1267 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.28, 08:30

Csak még egy kérdés plz.

Te ezt Fantazi-Hellászban tervezed mesélni, vagy egy hellenisztikus fantasy világban?

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]