Ugrás tartalomhoz

Fotó

Kard és Mágia

• Válasz írásához lépj be
3856 hozzászólás érkezett eddig

chomy

chomy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1989 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.06, 00:04

KaTa VIII:

Felkerült a mesék listája és az időpont, amikor a jelentkezés indul (november 11, 20:00)!

A mesélők elvileg kaptak emailt, amiben a számukra exkluzív előjelentkezésről (is) vannak mindenféle hasznos információk. Pl. dátum. Ami november 7, 20:00. :)

Jóóó sok KéM és/vagy Fomalhaut mese lett! Nem is emlékszem olyan KaTára, ahol arányaiban ennyire túlsúlyban volt a tematikus mesék száma.

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3320 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.05, 21:56

Ezt a mesét tervezem vinni a KaTára is (FYI), egyébként a nyári Tolkien Táborban már egyszer volt tesztelve.

KERESD A KÓSZÁT!

(Kard és Másodteremtés tesztkaland 2-5 játékos számára, 4. szintű karakterekkel)

Hú, hát ezt nagyon szívesen kipróbáltam volna a KaTán, jó lett a promo szöveg. :) Kár, hogy nem tudok menni. Mindenesetre, jó játékot nektek!

Ezek szerint D&D klubra se tudnál jönni?

Áá, no way. :( Pár órás játékért Budapestre felutazni egyszerűen nem fér bele nekem (még ha nem lenne itt csapatom...), de ez a péntek esti alkalom meg még melóval is ütközik. Majd a köv. KaTá-n (ha nem is ezt, egy másikat)! :)

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 814 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.02, 11:25

Ezt a mesét tervezem vinni a KaTára is (FYI), egyébként a nyári Tolkien Táborban már egyszer volt tesztelve.

KERESD A KÓSZÁT!

(Kard és Másodteremtés tesztkaland 2-5 játékos számára, 4. szintű karakterekkel)

Hú, hát ezt nagyon szívesen kipróbáltam volna a KaTán, jó lett a promo szöveg. :) Kár, hogy nem tudok menni. Mindenesetre, jó játékot nektek!

Ezek szerint D&D klubra se tudnál jönni?

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3320 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.02, 11:23

KERESD A KÓSZÁT!

chomy

chomy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1989 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.01, 11:33

Most, hogy végre hazaértem és engedett a rendszer bejelentkezni: Narmor, Marvin, tudtommal megkaptuk, Dor reszeli épp a meselistát, nemsoká beindul a kommunikáció. :)

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 814 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.10.31, 12:07

Újra Kard és Másodteremtés próbajáték a D&D klubon!

A KILENCEDIK kaland mi máshoz is kapcsolódhatna leginkább, mint a halandó emberek világához – lásd: "Nine for Mortal Men doomed to die"? ;) 

KERESD A KÓSZÁT!

"Az Öt Sereg Csatája után 16 évvel, a Gyűrű Szövetségének megalakulása előtt 61 évvel járunk. A Homály visszatért Középföldére: Sauron, a Sötét Úr nyíltan fellépett Mordorban, majd megkezdte Barad-dûr újjáépítését. A Végzet Hegye ismét lángba borult, s három gyűrűlidérc foglalta vissza a bakacsinerdei Dol Guldurt. Keleten és a messzi délen már érik a háború, mindenhol ébredezik a gonoszság. Ithilien lakosai mind átmenekültek az Anduin nyugati folyópartjára, a vadonföldi utak pedig megint veszélyesekké váltak. Ilyen időkben még a mágusoknak és a kószáknak is elkelhet némi segítség!

Régi ismerősötök, Barna Radagast ezúttal olyasvalamire kért meg titeket, amit neki kellett volna elvégeznie. Szürke Gandalf ugyanis a lelkére kötötte, hogy keressen meg egy öt eriadori kószából álló csapatot, és legyen a segítségükre vadonföldi útjaik során, Radagast azonban inkább rátok bízta ezt a feladatot. Hogy miért, annak az okát a Barna Mágus nem nagyon részletezte, leginkább a beteg állatok miatti elfoglaltságára hivatkozott.

Ti mindenesetre útra keltek, hiszen bölcs dolog egyszerre Gandalfnak és Radagastnak is szívességet tenni, s talán az eriadori kószákkal sem árt a szorosabb barátság… Az eredeti tervek szerint egészen a Ködhegységig, a Magas Hágó keleti végéig a csapat elé utaztatok volna, hogy onnantól együtt menjetek tovább, bármerre is tartana az útjuk. Mikor azonban elértek az Anduinhoz, a Vadon Nagy Folyójához, a Régi Gázlónál különös látvány fogad titeket. Holttestek és vér, dulakodások és menekülések nyomai.

Úgy tűnik, a kaland előbb talált rátok, mint azt vártátok."

Ami várható:
Hangulatban most inkább A Gyűrűk Urához közelítenénk, mint A hobbithoz, mert ez passzolna jobban a történethez. De ez részben rajtatok is múlik!

Lesz sok utazás nagy távolságok megtételével, üldözések és tárgyalások, felderítés és harc, nyomozás és akció, ismerős tájak és ismeretlen határvidékek, valamint a háttérben felsejlő nagyobb történések.

Facebook-esemény: https://www.facebook.com/events/346917902475918/permalink/494019301099110/

Gyertek!

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1141 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.10.29, 09:58

Elküldtem, remélem regisztrálták.

Én se kaptam még visszajelzést, de biztos érkezik majd. :)

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2316 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.10.28, 11:36

Elküldtem, remélem regisztrálták.

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 814 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.10.28, 10:27

A KaTa szervezői még ma éjfélig várják mesélők jelentkezését - nem csak KéM rendszerrel lehet mesélni, de a tematika miatt ide írom. ;)

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2316 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.10.16, 22:33

Kedves egybegyűltek! A köv. félnapos kalandot szeretném tesztelni KaTa előtt, ehhez keresek játékosokat. Időpont a forradalmi ünnepek vagy a hullanap körül, esetleg máskor, helyszín nálam (Rákoshegy) lenne, a többségnek kedvezőbb más hely is befigyelhet, ha lakás, klubokat hanyagolnám. Csak tessék, csak folyvást! 

Zulbar-Mongó

Fülszöveg: Lontó, a Lepényhal ajánlata a messzi kikötőben még jónak tűnt. A lapos arcú kalóz térképén szerepelt a Molyok Városa, a Visszatérés Fája, Guhavó, a rommező, ahol egy szál fehér majom őrzi családja kincsét, sőt még az Elefántok Temetője is, ahová a világ összes ormányosa jár megdögleni, mérhetetlen mennyiségű elefántcsontot hagyva az utókorra - mindez Zulbar-Mongó dzsungelében. Persze látott már mindenki karón varjút, de a Lontó szemében csillogó megszállottság mellett az őszinteséget is felismerni véltétek, ráadásul Sulár, a becsüs tényleg be tudott mutatni egy elefántcsontagyarat, amit Lontó csapott nála zálogba. Hitele még volt, és fizetett is mindent a Döglött Sellőben.

A tűző nap alatt ébredezve kicsit más minden. Legutóbbi emléketek még a tenger közepéről való, ehhez képest most egy névtelen folyón zátonyra futott kis bárkán tápászkodtok fel, iszonyú fejfájással. Kétoldalt a dzsungel morgása, a láthatáron füstoszlop, másfelé egy piramis megroggyant csúcsa, megint máshol fehér romok. Lontó nem tér magához, a térkép viszont megvan, a szájába tömve. A bárka vészesen recseg, Zulbar-Mongó pedig vár.

Háttér: Szándékosan vázlatos, pár nagyobb történetszállal berendezett környezet, a cél, hogy kiderüljön, egy alkalom alatt mi minden kerül elő, de épp a szálak rövidsége miatt legalább egy-kettőnek biztosan a végére lehet járni. A karakterek standard 3. szintű kezdő karakterek a KéM szabályai szerint, előre elkészítendők. Megkötés nincs, de úszás, mászás, vadonismeret, hajózás, ugrás és hasonló képzettségek hasznosak lehetnek.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7896 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.10.15, 07:43

Boldog, békákban gazdag 10. évfordulót!
http://lfg.hu/86109/meseloknek/a-bekak-kolostora-jubileumi-kard-es-magia-kalandmodul/

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 814 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.10.13, 19:19

Annak idején nem sejtettem, hogy pont a KéM születésnapja előtt 2 nappal hozom nyilvánosságra a KaMatot. Úgyhogy most csak csendben köszönöm meg az elmúlt két évet elsősorban annak a 36 (!) tesztjátékosnak, akinek nekem volt szerencsém mesélni. Ennyi légy nem tévedhet! ;)
https://masodteremtes.wordpress.com/2018/10/12/ket-eves-a-kard-es-masodteremtes/

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4300 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.10.13, 13:44

Jön.

.)

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4300 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.10.12, 08:08

tumblr_pgh54nuIwh1xcdgeso1_540.gif

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 814 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.10.12, 06:28

Volt, aki kipróbálta az Azael-féle M*-átiratot, és meg is írta a tapasztalatait:

https://grungirpg.blog.hu/2018/10/09/retro_rovat_kard_es_magia_m_a_g_u_s_setting

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 814 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.23, 19:37

Lassan két éves lesz a Kard és Másodteremtés, itt az ideje egy kis számvetésnek. Az alábbi, pár percet igénybevevő kérdőív azt szeretné felmérni, mennyire találtad hasznosnak az eddig megjelent anyagokat. Kérlek, csak akkor töltsd ki, ha már valamilyen formában találkoztál a Kard és Másodteremtéssel (pl. legalább beleolvastál a hozzá megjelent anyagokba)!

A kitöltéshez kattints ide: https://goo.gl/forms/LaNhtLD8sq0GO4Yc2

theomer

theomer

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 189 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.15, 18:23

Én kíváncsi lennék egy hivatalos állásfoglalásra a morállal kapcsolatban, hogy milyen volt az eredeti elképzelés a morál csata közbeni változásával kapcsolatban.

Bendoin

Bendoin

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 364 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.15, 11:01

Mi anno a Kard és Mágia rendszerével lejátszottunk pár csatát, ostromot, akkor beszámolót is írtam ebbe a topikba :). Emlékeim szerint a moralt és a hp-t egyenlő súllyal használtuk. Ha egy egység megsemmisített/lemészárolt/megfutamított egy másikat, akkor növekedett a morálja, a közvetlen környezetben harcoló (szomszedos) ellenfeleké csökkent. Egy neves hadvezér jelenléte emelte a morált, sőt, menekülő egysegeket is képes volt újra rávenni a csatára. Ha egy egység morálja annyira lecsökkent, hogy megfutamított, akkor a környező, ezt látó egységek morálja is csökkent, így akár azok is menekülőre foghatták. Valahogy így volt.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4494 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.14, 20:05

Csataszimulációban nekem még mindig a StarWars d6 módszere a legjobb.

Eldöntöd a csata menetét, és rögzítesz pár pontot a történések közben, ahol a karakterek beavatkozása/döntése más mederbe terelheti az eseményeket.

A csata narratív, a kulcseseményeket lejátsszák.

A végkimenetel a hősök kezében van, a véletlen túlzott és időigényes szerepeltetése nélkül:)

Igen, valami ilyesmit szoktam csinálni én is.

Ebben nagy szerepet játszik, hogy én a stratégiai játékokat is szeretem, hobbim a történtelem, stb. Amit viszont be kellett látnom, hogy a játékosaim nem ilyenek, nekik a csata leginkább az "érdekes történések környezeteként" jön be. (amihez elég a Star Wars/Apocalypse World-féle vázlat)

Módosította galu22: 2018.09.14, 20:05

T10

T10

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 549 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.14, 18:17

Csataszimulációban nekem még mindig a StarWars d6 módszere a legjobb.

Eldöntöd a csata menetét, és rögzítesz pár pontot a történések közben, ahol a karakterek beavatkozása/döntése más mederbe terelheti az eseményeket.

A csata narratív, a kulcseseményeket lejátsszák.

A végkimenetel a hősök kezében van, a véletlen túlzott és időigényes szerepeltetése nélkül:)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]