Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Egy ijasz szuletese (Pozsgay )

• Válasz írásához lépj be
25 hozzászólás érkezett eddig

kiskavics

kiskavics

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 1 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.02.05, 08:58

egyetértek whitetiger52-vel

Monress_

Monress_

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 16 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.11.16, 20:16

Nagyon jó hangulatú kép, részletgazdag, gratulálok! A folyamat bemutatása is nagyon izgalmas volt :P

_WhiteTiger52 (NPC/NJK)

_WhiteTiger52 (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2008.11.06, 11:10

Asentis hozászolását anyiban kijavítanám, hogy az íjász válszéleségű terpeszbe áll, a súlypontja csipöközépben kell hogy legyen.
A tartás maga pedig midnen esetben Szabályos T alak a felsötestben, Csipőböl kell dönteni az íjat fel, le.

A következő a magyarázat:
A két léábon való testsúylelhelyezés egyenlősége pontosabb lövést eredményez, mert biztosabb az állás.

A "T" alak arra vonatkozik, hogy a könyökök és vállak a veszővel párhuzamosak. ugyanis ekkor a csontok veszik fel aterhelést, és enm szakad meg az íjász, és csak ebben az egy testartásban lehet hátizombol kihúzni az íjat.

És hátizombol csontokbol tartva az ember akár 15-20%-alal erösebb íjjal is tud kényelmesen löni, mintha nem ezt valaná.

A vesző hossza meg ugy ideális ha alig egy veszőhegy-nyivel hoszabb mint a huzáshossz.

Továbbá a rajzon úgy tünik hogy a huzó keze a hölgyeménynek távol van az arcátol, ami szintén nme helyes. Az archot érintve kell megtartani az íjjat, hogy legyen egy biztos pont. És amenyiben az álkapocsüreghez odatartod akezedet, érezheted ahogy kcsit meggyürödik a bőr, ezt is érdemes rárajzolni, élethübb lesz az egész. Esetleg még anyit hozátehetsz, hogy ilynekor az ideg általában érinti az orrot.

13 éve íjászkodom, van hozá alapom hogy ezt így leírtam. De ha teheted használd ezeket fel, mert nekem a rémálmom a mindenféle szar tartás-grafikájú íjászalak. De köszönjük hogy megosztotad a foylamatot

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1267 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.11.02, 10:07

Kipróbáltam a Cintiq 21 colos verzióját, és azt kell mondanom, hogy nem tudok olyan dolgot mondani, amire szívesebben kiadnék félmillió forintot. Ha 15 évvel ezelőtt lett volna ilyen, már én is grafikusként tevékenykednék- tehetségem volt hozzá, csak a technikai oldalát utáltam, a ceruzahegyezéstől az írógörcsig. Ha ennek a cuccnak az ára lemegy egy átlagos PC szintjére, új korszak köszönt a kezdő művészekre.

Arsentis

Arsentis

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 387 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.10.31, 12:45

* mármint íj-karokara gondolok

Arsentis

Arsentis

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 387 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.10.31, 12:41

Örülök, hogy ilyen témájú cikk is megjelenik itt néhanapján. Nagyon szép, gratula :eeek:.

Annak reményében írok néhány észrevételt, hogy hátha fel tudod később használni:
- köszönöm, hogy végül mégis a helyére illesztetted szegény húrt, csúnya lett volna, ha a reflex csak funkciótlanul csüng a karok végén :eeek:
- a karok furcsák nekem - persze ez csak annak tűnik fel, aki látott már íjat testközelből: a karok középső része a valóságban inkább szemből lapos és oldalról keskeny
- lövéskor az íjász testsúlya inkább az íj felőli lábon van
- nekem picit nagynak tűnik a bal kézfej a másikhoz képest
- miért fénylik a sirály kontúrja? (Hasonlóan nekem a haj szélén is túl sok a fény - vagy beljebb kevés, nem tudom)

A háttérben meghúzódó városról is írhattál volna pár sort, nekem nagyon tetszik.

:D

Pozsgay

Pozsgay

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 221 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.10.31, 07:50

Köszönöm a további hozzászólásokat is!
Az arcot inkább perspektívában torzítottam el érzésem szerint, a jobb arcél sokkal hátrébb van térben, mint a bal, ezt abbéli igyekezetemben sikerülhetett elrontani, hogy szerettem volna többet megmutatni az arcból, ugyanakkor a póz egy majdnem pont profilból látszó arcot igényelne. A lábakat éreztem én is, hogy előnyös lett volna ha a vázlaton is szerepel, csak akkor mág egy teljesen más kompozíció járt a fejemben. Ezért szép dús a fű :D
Arcot most lesz lehetőségem gyakorolni, a jelenlegi megrendelésen vagy 70 arc van, igyekszem fejlődni, köszönöm a tanácsokat, ígérem megfogadom!

Wieros

Wieros

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 167 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.10.30, 13:17

Total RESPECT!!!

Matuzsaalem

Matuzsaalem

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 217 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.10.29, 21:16

Nagyon szép kép! Kár, hogy arcot még nem tudsz ehhez mérten festeni/rajzolni, illetve, hogy nem az egész alakkal kezdted. Nagyon sok hazai grafikus munkái azért izzadságszagúak mert nem jól kapják el mozdulat közben az alakot. Ehhez meg kell rajzolni előbb az egészet és látszik rajta, hogy él e vagy nyomorék.
Itt is látszik, hogy a lábak soha nem értek le a földre, ezért az egész tartás csak 90%-os. Nem teljes.
Az arc pedig szintén nincs nagyon köszönőviszonyban az anatómiával, jobb lett volna itt is először egy 3d-s koponyából kiindulni.

Mantriel

Mantriel

Fehér Torony Mágusa

• Fórumita
  • 457 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.10.29, 21:00

Ritka szép kép, köszönöm, hogy beraktad a folyamatot is. :ok:

Mindig is nagy Boros&Szikszai rajongó voltam és nagyon örültem neki, amikor a Wizards-nak kezdtek dolgozni (no meg a Blizzardnak) és ezzel az >én< "ízlésemet" terjesztik mindenfelé a nagy világon. :titanic:

Kívánom, hogy, neked is legyenek nemzetközi sikereid. ^^

P.s. Most megyek, megnézem a pozsgay.hu-t, hátha találok még néhány szép képet. ^^

Aldyr

Aldyr

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 51 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.10.29, 15:01

Dadid: van egy kezdeményezés, amelyben a Káosz RPG rendszerét akarjuk felhasználni a világhoz.
A végtermék egy Káosz-Ammerúnia kiegészítő lenne, mint létsik, vagy mint kapcsolódó/átjárható világ leírásokkal, bestiákkal, egyszóval komplett, részletes anyagokkal.
Az átjárási pontot több helyszín/ill. KRPG-beli utalás is szolgáltathatja, legfőképp a több helyütt lehivatkozott Asslanthas (mint Worluk elfjeinek ősi szülőföldje) és a tűzföldi Codric-sztori kapcsán (Vimáná-Merkává városok, KONDOR shared-world kötetekben is).

A kezdeményezés egyelőre pihen. 2009 második felében várhatóan felkarolom, mint szerkesztő, de biztosat nem ígérhetek. Azon leszek, hogy létrejöjjön.

http://www.cherubion.hu/forum/viewtopic.php?id=172

Dadid

Dadid

Újdonsült fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 10 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.10.29, 14:13

Mammon: Írói vénám az semmi.. :ok: Amúgy meg nem szántam ennyire durvának, szal bocsesz ha így éreztétek...

Ammerúnia világához nem tervez senki piacra dobni valami jó kis szerepjátékot? Amennyiben van valakinek valami infója, vagy tippje akkor kérem ossza meg velem! köszönöm.

fenyev

fenyev

Naga Serpent

• Archívum
  • 1231 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.10.28, 20:16

Végre egy Pozsgay kép, ami ÉL!
Pontosabban szólva: az olajfestményeidet nagyon kifejezőnek tartom, a digitális képeidet viszont élettelenek. Nem látom bennük teret, mélységet, mintha minden 2 dimenziós lenne. Nem tudom hány éve dolgozol számítógépen, így nem szeretnélek burkoltan megsérteni, de nekem úgy tűnik fejlődsz, már ami a Painterrel való munkát illeti :ok: Amúgy az RPG.HU találkozón, a művész "szobában", bár csak egy rövid délután voltam, de nagyon pozitív élményként Te voltál (ill. Ti, a Kedveseddel) a legközvetlenebbek az érdeklődőkkel :titanic:
Visszakanyaodva a témához: határozottan tetszik ez a kép, bár az ázsiai-nem ázsiai dolgot őszintén nem értettem :( Ázsiai szereplőből európai lett a borítót vizslató európai emberek vizuáls élményének kedvéért :titanic:?

ArinVinem

ArinVinem

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 2 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.10.28, 18:29

Gyönyörű, köszönöm, mindíg is kíváncsi voltam, milyen lépések vannak egy-egy kép mögött. Nem kis munka. Várom a további hasonló cikkeidet :ok:

vassrichard

vassrichard

Érdeklődő fórumozó

• Archívum
  • 74 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.10.28, 16:53

Irritálod itt a hazai grafikushordákat, ezzel a cintiq-izével.:ok:)
Grat a képhez, meg a cikkhez.

Pozsgay

Pozsgay

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 221 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.10.28, 15:25

Nem zavarnak a kritikák, észrevételek, jöhet bátran, persze a megfelelő hangnemben :)Különben nem raknám a netre a képet... Eddig nem volt elfogadhatatlan hozzászólás, ne tépjétek egymást!

Több íjászos fotót megnéztem, de egyik sem volt konkrét kiindulási pont. Látszik is később, hogy többször próbáltam finomítani a mozdulatot.
Az íjász felszerelése, az íj és a nyíl kivételével, teljesen öncélú, a város szintúgy. Nem volt célom ezeknek a részleteknek a vizuális élményen túli megtervezése és leírás sem volt hozzá. De azért igyekeztem, remélem látszik :ok:

ElfQT

ElfQT

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 272 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.10.28, 13:08

Nagyon szép munka, mind a borító, mind a cikk.
Engem a részletek kidolgozása Elmore-t idézi, remélem ez dícséretnek számít... (Laikus vagyok és nem tudok rajzolni.)
A kompozíció, az íjazó alak szerintem elég nagy falat. A bal keze, a kesztyűje alja nekem kicsit furának tűnik - bár ez a valóságban is elég tekert, feszes mozdulat. Azt lehet tudni, hogy ezt az alkotó honnan/hogyan rajzolta? Ref. kép volt?
A másik ami nekem kicsit furcsa, az az arc, különösen a bal alsó széle (az első verzió volt a rosszabb...)
Ez csak két észrevétel, nem is biztos hogy helytálló, de összességében nagyon király.

Mammon

Mammon

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 131 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.10.28, 12:18

tmtke: hé, hé! k***ára nem osztottam, csupán néhány észrevételt tettem! abszolúte nem sértőnek szántam, érdekes, hogy páran annak veszik, különben is mire föl sértegetném, jó munka ez, bárcsak én tudnék legalább így rajzolni... a visszafogottság meg... hát nem tudom... ennél már csak úgy tudnék visszafogottabb lenni, ha lejjebb pontozom... hol máshol fogjam magam vissza? :D

dadid: ja, és képzeld, írói vénám sincs - akkor ide se írjak? persze neked gondolom az is van, csak most pongyolán fogalmaztál... különben is nekem szántad, tehát az nem számít.

na, ez "sértés" volt! ;)

tmtke

tmtke

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 16 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.10.28, 12:08

Szép munka, látszik, hogy most eltöltöttél vele némi időt ;) Mammon, Gyulát max nekem szabad így osztani, te fogalmazhatnál kicsit visszafogottabban is. Mondjuk én huszonéve ismerem. Nem hiába tanítottam :D

KekPafrany

KekPafrany

Kotnyeles Saláta

• Fórumita
  • 608 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.10.28, 12:03

Azért ne bántsátok Mammont, mert elmondta a véleményét, nem bántóan fogalmazott. Az alkotó majd eldönti, hogy figyelembe veszi-e legközelebb, vagy sem.. Biztos jólesik neki a védelem, nem hiszem, hogy rászorul ;)

Imádom ezen a képen a füvet és a szoknyát :D

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]