Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Dark Heresy - Warhammer 40,000 Roleplay ismerteto es jatekteszt (Petrus )

• Válasz írásához lépj be
63 hozzászólás érkezett eddig

MurciMarci

MurciMarci

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 130 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.05.24, 12:37

Csak egy pár régebbi hozzászóláshoz tenném hozzá: szerintem a Magus egész jó, a világ tökéletesen megalomán, hangulatos, és a magyar sikereken felbuzdulva, lehet érdemes lenne megjelentetni külföldiül is :)

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4639 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.03.04, 09:32

Pett-moondevil
tudom, nekem is van nehany olyan konyvem.
de ugye nyilvanvalo, hogy lentebb leginkabb nem errol az opciorol volt szo, es hogy amikor/barmikor hatosagi eljaras indul, akkor hirtelen az egesz vaganykodas/civakodas sokkal sulytalanabbnak es ertektelenebbnek tunik? :para:

Pett-moondevil

Pett-moondevil

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 572 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.03.03, 18:59

BePe: nem csak warezolni lehet ma már elektronikus könyveket, hanem venni is!

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5639 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.01.21, 17:53

:D A DH kötelező vétel. Még akkor is, ha csak dísznek használnád. Az egyik legszebb könyvem, és a tartalom is nagyon-nagyon jó - nem bántam meg a vásárlást :D .

creep

creep

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 161 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.01.21, 11:12

Mi szerény kis csapatunk is most rendelt meg egy Corebookot, nagyon jó lesz, elvileg 10 napon belül megérkezik :D

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4639 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.01.21, 06:37

csak egy tipp: mielott meg tobb ember vaganykodna publikban a warezlistaja hosszaval, gondoljon bele, hogy a net azert megsem teljesen anonym (magyarorszagon meg plane) es vannak ilyesmire szakosodott rendvedelmi ill. szerzoi jogi szerv(ezete)ek...

Godfrid

Godfrid

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 129 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.01.21, 01:18

Meg kell jegyeznem, hogy a Dark Heresyt nehéz beszerezni és nem is olcsó. Én letöltöttem, így kipróbáltuk, most hogy van lehetőségem emgvenni már meg is rendeletem.
Vaktában nem szórom a pénzem, és nem várok azért, mert nem lehet beszerezni.
Azzal viszont egyet kell értenem, hogy ha lehetőség adódik is rá, és nem veszi meg az ember az csúnya dolog.

Ravenheart

Ravenheart

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2870 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.01.20, 21:14

Én nem mondtam ilyet egy szóval sem, csupán arra utaltam, ha már valamivel játszik az ember, azt illik megvenni. Én is letöltök minden sz@rt (meg le is törlöm, mert kicsi a vinyóm), máskülönben honnan tudnám, hogy mire érdemes elszórni az ösztöndíjamat? :D
Amúgy érvek mellől kimaradt az örök klasszikus:
-Könyvre állva könnyebben eléred a felső polcot, mint ha flopyra/CD-re/pendrive-ra állnál...

Alfdam

Alfdam

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 908 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.01.20, 21:08

Végül is Ravenheart megmondta a frankót, aki tölt az rossz ember. Várok mindenkit egy tömeges flagelláns megmozdulásra a Nemzetközi Könyvkiadók Egyesületének épülete elé.
(A szomszédban a Nemzetközi Filmstúdiók Szövetségének homlokzatánál fognak elkövetni tömeges öngyilkosságot a Torrent-szövetség bűnbánó gazfickói.)
Mindenkit szeretettel várunk.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5639 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.01.20, 21:07

Nevezzetek akárminek, de én soha egyetlen alkalommal sem használtam ilyennek egyik könyvemet sem, és másnak sem engedtem meg. Nem azt mondom, hogy vitrinben tartom a őket (bár pl. a Changeling The Lost az megérdemelné :D ), amennyire tudok, vigyázok rájuk kívül-belül.

creep

creep

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 161 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.01.20, 20:52

Figyeljétek csak Ravenheart csavaros érvrendszerének perdöntő bizonyítékait!!! (Am teljesen igaza van, én a harmadik miatt kajak megveszek könyvet:D) És akkor kiegészíteném egy saját innovációval: a keményborítós könyvet az öledben tartva, azt alátétként használva a papír karakterlapodra könnyen felírhatod, hány Trónt szereztél éppen:D

Ravenheart

Ravenheart

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2870 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.01.20, 19:32

Szerintem nem kell mindenkinek tudnia angolul - öcsém például asztalos, neki minek? De ha valaki komolyan akar szerepjátékkal foglalkozni, annak nem árt megtanulni.

Elektronikus forma: Dark Heresy elektronikus formában nem kapható, csak kalóz scanek vannak. Persze ha megvan a könyv, és úgy viszel magaddal egy scant akkor azt mondom, oké, de ha nincs meg, akkor ejnye-bejnye.
A rendes könyvnek pedig ne feledkezzünk meg azon előnyeiről, hogy:
-sok girhes egyént legalább edzsében tart a könyvek cipelése
-játékosok fegyelmezésére ideális egy 3-400 oldalas, keménytáblás könyv
-ki lehet rakni a polcra őket egymás mellé és jól néz ki

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5639 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.01.20, 18:25

-Az alapkönyv súlyos darab, ez tény. Ezen kívül csak pár kinyomtatott (fan made) cuccot viszek magammal. Egy sima táskába könnyedén elfér és a derekam sem szakad le tőle.
-Az elektronikus forma szerintem nem mindig gyorsabb
-A könyv átnyújtása és fellapozása szerintem gyorsabb/egyszerűbb mint a gép elé ülni és ott "lapozgatni"

SRoland

SRoland

Érdeklődő fórumozó

• Archívum
  • 91 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.01.20, 15:13

elnezest rosszul fogalmaztam; a mai vilagban mindenkinek tudnia kell anyira angolul, hogy megertsen egy szabalykonyvet.

SRoland

SRoland

Érdeklődő fórumozó

• Archívum
  • 91 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.01.20, 15:11

- szerintem van nehany konyv amit esztetikai elmeny nezegetni, DH egy ilyen
- elektronikus formaban sokszor gyorsabban tudod kezelni
- ha tobb konyvbol meselsz, servet kapsz ha amgaddal viszel egy DH alapkonyvet, es meg ket masik kieget, ergo marad az elektronikus forma
- szerintem a mai vilagban mindenki tanuljon emg anyira angolul, hogy megertse a szabalykonyvet

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5639 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.01.19, 23:32

Az rpg.hu olvasói azért általában képben vannak ebben-abban. Vagy a környezetüknek (más fórumiták), vagy a híreknek hála.

Kadmon

Kadmon

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 410 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.01.19, 08:07

Ha nem több éves késéssel jönnének be, lehet, hogy többen megvennék őket. Mire Magyarországon megjelent a CoC, CP, AD&D, én már évek óta használtam az angol szabálykönyvet. Ars Magicá pl. nem volt, így azt megvettem én is. Igaz, D&D-m se volt, de az nem is hiányzik :D A 7Tenger pl. azért nem jutott el hozzám, mert ahol lakok, ott nincs már szerepjátékos klub, ahol kedvem támadhatott volna rá, pusztán a borítója meg nem volt elég hívogató.
Most, hogy az idegen nyelvű könyveket gyakorlatilag a megjelenése napjától lehet kapni nálunk is, nem olyan ördöngősség beszerezni őket azoknak, akiket érdekel. És mivel a kiadók nem csapnak túl nagy hűhót a magyar megjelenés körül, így azok nem is nagyon tudnak róla, akik nem rajongói.
Pl. a Doomtrooper kártya magyar megjelenéséről akkor értesültem, amikor már évekkel korábban csődbe ment a hazai játék.
A Dark Heresy történetesen nincs meg angolul sem, de kötve hiszem, hogy megvenném, akár angolul, akár magyarul.
Megvan a Warhammer Fantasy RPG, az Inquisitor és a Necromunda, amik elég alapot szolgáltatnak egy 40K alapú játékhoz, és nekem a Dark Heresy leginkább csak ezek vegyítésének tűnt, amikor belelapoztam. (Egy időben az Inquisitor és a Necromunda ingyenesen is letölthető volt a GW oldaláról, de vagy fél éve leszedték.)

Ravenheart

Ravenheart

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2870 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.01.19, 07:44

Széles látóköre megvan, csak b@szik megvenni a könyvet, mert elég ha a hülye mesélőnek van, attól el is lehet kérni, meg neten úgyis fenn van (igaz, nekem is pihen a gépemen pár kétes-helyről-származó pdf, de amivel tényleg játszunk, ahhoz mindig megveszem a szükséges könyveket).

Ha jól emlékszem, volt Star Wars d6 is magyarul, az sem tartott sokáig. Volt valami AD&D2e próbálkozás is, de az meg igen hááát...

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2437 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.01.18, 23:03

Azért az túlzás, hogy szinte minden esszenciális rpg, de csomó fontos játék megjelent magyarul: CoC, CP2020, Ars Magica, Shadowrun, 7Tenger, Vámpír, D&D3e. Be is bukott mind, viszonylagos sikert talán az utsó 2 ért el, de még ezek sem akkorát, hogy megérje hosszú távon fenntartani. Mert a magyar terepjátékos ugye közismerten minden újdonságra nyitott, érdeklődő, hogy ihaj, széles látóköre pedig éppen csak le nem esik a fejéről. :/

Ravenheart

Ravenheart

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2870 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.01.18, 20:07

Például hogy Lengyeleknél a Warhammer a király, nálunk meg a MAGUS. Úgyhogy valóban, inkább mentalitás kérdése... De azért valljuk be, ha kétszer annyi pénzzel bírnánk, mint amúgy, szívesen "dobnánk" ki tízezreket könyvekre.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]