Ugrás tartalomhoz

Fotó

Történelmi filmek

• Please log in to reply
76 hozzászólás érkezett eddig

Nagai

Nagai

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 275 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2013.01.16, 21:38

Akit erdekel az RTL Klubon megy ez a sorozat

http://www.imdb.com/title/tt1848220/

Nagai

Nagai

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 275 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.06.03, 08:12

Mindig is szeretem volna egy Bolivar filmet latni.

http://www.imdb.com/title/tt2387513/

Nagai

Nagai

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 275 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.03.17, 21:38

http://vernonjohns.org/snuffy1186/movies.html

Jo kis adatbazis tortenelmi filmeknek.

proandris

proandris

Földvájó

• Fórumita
  • 242 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.03.08, 23:46

Ja, és az a három fej Tatár volt emlékeim szerint. :ugri:

Három valóban, a pajzsán is három levágott állatfej van, egy őse után, aki három teuton-rendi lovag fejét vágta le egy csapással.
Innen van a fogadalma, hogy azzal a pallossal ke levágnia három hitetlen fejet egy csapásból, addig nem lehet nővel. (szerencsétlen a könyv elején már a 40es évei végén jár...)

Az egy súlyos jelent. Amikor a három tatár egyszerre felbukkan a sánc peremén, felnéznek, és hősünk úgy néz le rájuk, mint egy doboz bonbonra ;)

blaisec

blaisec

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 599 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.02.27, 12:18

Ma 21.00 kor Sztálingrád a Duna TV-n.

blaisec

blaisec

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 599 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.02.20, 12:55

Egy szomszédos topicban többen említettétek a Mongol-t, én most láttam, szépen fényképezett film, de semmiképpen sem hiteles történelmi szempontból, inkább a legendákra épül /Bár mongol történetírás, mint olyan nem hiszem, hogy létezett, maga Dzsingisz is analfabéta volt, leginkább a kínai írásokra támaszkodhatunk a mongol írásbeliség megjelenése előtt/. Remélem folytatják és tényleg elkészül a trilógia. Kimaradt például, hogy egyik féltestvérét, másik fivérével (aki filmben valamennyire megjelenik: Kaszar) karöltve lemészárolta, néhány jelenet meg nincs befejezve, a nézőre van bízva, hogy az ugrások közt mi történik PL: Fagyott tóba beleesik gyerekként, utána már a jégen pihen vagy Börte utazik a kereskedővel a sivatagban szomjazva, utána meg mint világi dáma vonul be a tangut határvárosba. Mindezek ellenére ajánlott alkotás, de semmiképpen sem történelem hű. Talán a folytatások jobban azok lesznek.

cu_hullain

cu_hullain

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 620 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.02.16, 12:45

"Jaja, igazából úgy értettem, hogy nem csak Sorstalanság meg Hídember készült nálunk, hanem Egri Csillagok, meg Koippányi Aga Testamentuma, stb,stb,stb... "

Uruk-hai: Tökéletesen igazad van. RÉGEN kíválló Magyar történelmi filmeket csináltak(Fekete város, Kőszívű ember fiai)...manapság pedig eggyet sem tudnék mondani, talán a Bánk Bánt ami egy kicsit kakukktojás ,mert az egy színpadi mű filmen.
De azóta csak az elrettentő példák . És a Tűzzel vassal sem olyan régi (1999) Nem is beszélve a többi lengyel és orosz hisztorikalromantik múviról.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 3177 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.02.16, 11:51

Ja, és az a három fej Tatár volt emlékeim szerint. :nuke:

Három valóban, a pajzsán is három levágott állatfej van, egy őse után, aki három teuton-rendi lovag fejét vágta le egy csapással.
Innen van a fogadalma, hogy azzal a pallossal ke levágnia három hitetlen fejet egy csapásból, addig nem lehet nővel. (szerencsétlen a könyv elején már a 40es évei végén jár...)

Uruk-Hai

Uruk-Hai

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 292 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.02.16, 08:53

Üdv!

Culi: Három török fejet.

Szerintem Uruk-Hai úr arra gondol, hogy van néhány magyar film a török időkről, ami tetszik neki.

Jaja, igazából úgy értettem, hogy nem csak Sorstalanság meg Hídember készült nálunk, hanem Egri Csillagok, meg Koippányi Aga Testamentuma, stb,stb,stb...

Ja, és az a három fej Tatár volt emlékeim szerint. :nuke:

cu_hullain

cu_hullain

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 620 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.02.10, 08:49

áhzó! Majd gyúrok szövegértésre, meg matekra :)

GYG

GYG

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1568 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.02.10, 06:58

Üdv!

Culi: Három török fejet.

Szerintem Uruk-Hai úr arra gondol, hogy van néhány magyar film a török időkről, ami tetszik neki.

cu_hullain

cu_hullain

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 620 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.02.09, 09:00

Igen ...A "tüzzel vassal" örök klasszikus. akartam is írni...terjeng egy legenda ,miszerint is a lengyel állam egy évi költségvetésénenek x százalékát ráköltötték, hogy legyen egy igazzy lengyel nemzeti film...Nekünk meg ugye jutott a hídember, meg a sorstalanság...

Nana azért volt ott néhány törökötnyégyfélbevágós film is amik nekem még most is tetszenek.

Érzem én ,hogy bennem a hiba ,de ezt nem értem...Egy másik filmről beszélsz...vagy a "tűzzel vassalban" volt ez a jelenet...Mert amikor a kétkezes karddal négy török fejet lecsap a kedvenc lovagunk az vagány dolog, meg fuazta ,de nem hiteltelen ...legalábbis nekem.

Uruk-Hai

Uruk-Hai

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 292 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.02.09, 08:55

Igen ...A "tüzzel vassal" örök klasszikus. akartam is írni...terjeng egy legenda ,miszerint is a lengyel állam egy évi költségvetésénenek x százalékát ráköltötték, hogy legyen egy igazzy lengyel nemzeti film...Nekünk meg ugye jutott a hídember, meg a sorstalanság...

Nana azért volt ott néhány törökötnyégyfélbevágós film is amik nekem még most is tetszenek.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 3177 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.02.08, 21:16

Nem tudom ki látta de mennyire történelem követő szerintetek az Alamo - A 13 napos ostrom? Ahhoz képest, hogy amerikai film szerintem azért az.

Ha már a topic alcime pont kézreesik:

Ha az 'Alamo' fullautentik, akkor lett volna inkább szórakoztató.

Nálam szökőévente egyszer fordul elő, hogy elalszom egy filmen. Itt megtörtént az, amire se előtte se utána nem volt példa, hogy kétszer elaludtam. (vhs-en néztem, visszatekertük, hogy mi történt azalatt mialatt pihentünk, és megint elaludtam)
Ez egy borzasztóan gyenge mozi, rém unalmas :gyagya:

blaisec

blaisec

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 599 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.02.08, 09:22

Nem tudom ki látta de mennyire történelem követő szerintetek az Alamo - A 13 napos ostrom? Ahhoz képest, hogy amerikai film szerintem azért az.

cu_hullain

cu_hullain

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 620 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.02.05, 11:57

Tűzzelvassal

Fonky_Family

Fonky_Family

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2030 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.02.05, 00:32

1968 - Tunnel Rats
Megnéztem.
Annyira nem szar.
Egyszer nézhetős, vannak benne egész jó dolgok is.
A vége kicsit hülyeség, de hát mit vár az ember, ha
Uwe Boll a rendező.
6/10

GYG

GYG

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1568 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.02.04, 21:54

Üdv!

Ha már szóba került, hogy a Sacra Corona és a Honfoglalás milyen übergagyi film, akkor egy ellenpélda, arra, hogy Kelet-Európában is lehet jó, és korhű filmeket csinálni. Konkrétan a Tűzzel-Vassalra gondolok. Igaz, hogy regényadaptáció, de a jelmezek, a színészek és a csatajelenetek is nagyon rendben vannak.

Fonky_Family

Fonky_Family

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2030 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.02.02, 18:05

Hella!

Latom nagyon eltolodott a hangsuly a vilaghaborus mozik iranyaba, ezert megbontanam egy kicsit a sormintat :aaaaa:. Nem lattam megemlitve (bar nem olvastam mindent vissza) az alabbi mozikat:

A rozsa neve - oke, ez nem kimondottan tortenelmi film, de szerintem nagyon jo korkepet ad, es ahogy emlekszem, a lolab sem log ki sehol.En nagyon szeretem ezt a filmet...
Rob Roy - nah, ez mar sokkal inkabb besorolhato a tortenelmi kategoriaba. Legalabb annyira, mint a (sokat emlegetett) Rettenthetetlen. Errol mi a velemeny? En egyszer lattam regen, de eleg jonak talaltam - jobbnak, mint a melgibzonost...

Jah, koszi azoknak, akik ajanlottak a Mennyei kiralysag bovitett verziojat. Igaz, hogy igy tobb, mint 3 ora, de ez a mozi ebben a formaban mar nagyon rendben van szerintem. Jo kis film - a moziverzioval ellentetben.
Udv!

Nekem a mozi változattal sem volt semmi gondom, de a rendezőit még mindig nem láttam. :)
A Rob Roy meg az egyik kedvencem azok közül, amik abban az időben játszódnak! Úgyhogy erősen ajánlott. (én amúgy szinte végig a gonosznak szurkoltam)

GYG

GYG

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1568 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.02.02, 12:39

Üdv!

A Rózsa neve nagyon jó kis film. De a könyvhöz képest sehol nincs. :) Bár a hangulatát elég jól visszaadja.

Nekem a Mennyei királyság alapverziója is tetszik, a bővitett jobb, és sok mindent helyre tesz, de a végén azt az ostoba párbaj felesleges volt, SZVSZ.

0 felhasználó olvassa épp ezen témát

0 tag, 0 látogató, 0 rejtett

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]