Ugrás tartalomhoz

Fotó

Fejvadászok

• Válasz írásához lépj be
2937 hozzászólás érkezett eddig

grofs

grofs

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 101 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.08.14, 19:06

Sziasztok!

néhány (8) évvel ezelőtt abahagytam a MAGUS-t, de most van egy társaság akkikel újra kezdenénk.
Az új zöld könyvben (ahol öt ofkozatú a képzetségrendszer) a fejvadásszal kapcsolatban felmerült néhány kérdésem:
-ha tanulhat Slan pszit akkor azt újra fel kell vennie 1. szintől vagy valahogy a pyaroni-ra épül?
-ha sárkány táncát akar alkalmazni, akkor ha jól értem fel kell vennie a harcművészet képzetséget, vagy elégsées a sima fegyverhasználat is?
válaszotokat előre is köszönöm

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12412 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.11, 14:25

Hali!

Ikrek:

1, Az Ikrek - mint a legtöbb, nagyobb méretű fejvadász-szervezet - célszerűen "sejtes" felépítésű.
Kell ez azért, hogy egy lebukott ügynökből ne lehessen kiverni a szervezet minden titkát, illetve
azért is, mert - ez esetben Toronban - kis túlzással naponta fog előfordulni, hogy az Ikreket jól
megfizetik, hogy lemészárolják egymást. Pld. valaki felfogad egy testőrt, majd az ellensége egy
orgyilkost.
Ennek nyomai megvannak az Acél és Oroszlánban is, pld. Geor sohasem tudta meg annak a mukinak
a nevét, aki elvitte Bhorakába, ill. a klán elvileg csak 13 külsőst fogad be évente... Ami még akkor is
kevés, ha nagyrészt belső tenyésztéssel dolgoznak - legalábbis egész Toronra.

2, Az Ikreknél az "rossz PR" azt jelenti, hogy a Sheralon innen van kisgyerek, akit nem lehet velük
riogatni. Lásd még IRL ninnyák: előszeretettel terjesztettek magukról rémmeséket, úgyhogy
ha pld. füstbomba leple alatt ficcent be az ágy alá valamelyikük, maga után hagyva egy kígyót,
az őrség jó eséllyel csinált kígyósaslikot, viszont ezek után nem keresték.

3, A legtöbb megbizatásuk Toronban lesz és ezek közül a legtöbb esetben fognak vérmágiával (is)
szembetalálkozni .

--------------
Wierek:
1, Több napig kibírják vér nélkül, mielőtt bármire dobniuk kellene.
2, Ha "konzervvért" isznak, akkor aznapra le van tudva a vágyuk, noha nem gyógyul tőle és
aznap öregszik (azért ez utóbbi tétel ritkán esik latba)
3, Képesek külsérelmi nyom nélkül (Élet Csókja) táplálkozni, képesek kitörölni az áldozatokból
a táplálkozás tényét (felejtés csókja)
4, Immunisak a vérmágiára.
5, A wier "faj" léte valószínűleg nem köztudomású, minden wierre jut több tucat, ha nem több
száz vérivó élőholt, alakváltó akvér, vérmágiával bohóckodó BM, Tharr-pap és hasonló fazon
jut.

---------
Összegezve:
Na, ezek után, a Ikreknek szerintem egyrészt fűződik érdeke ahhoz, hogy wiert vegyenek be,
mivel hasznosak, másrészt a sejtes rendszerből kifolyólag elég jól minimalizálható, hogy ki
(és mennyire) ismerje őket.
A társadalom ellenkezése... Hát, normális ember lehet, hogy irtózik a vértől, de attól még szép
nagy lépcsős piramisok emeltek egyes helyeken. Meg különben is: a S* KKKrányja után a
judeokeresztény "jóérzésre" hivatkozni... A "gót" vámpírszekták is csak filmben vannak.

A wier meg azért lesz Iker, amiért Geor is - életösztönből :ok: . Hogy miért marad Iker?
Nos, a hűségmágia az egy dolog, a másik az, hogy az Ikreken kívül nincs családja, a "külvilág"
valszeg meglincselendő szörnyeteget lát benne - de otthon (sőt: OTTHON) nem kell tartania
ettől, talán még akad olyan is, aki előtt még titkolóznia sem kell.
A hatalomvágya - némi türelemmel és túléléssel párosítva - is kielégülhet.

Szóval a világba belefér.

Az, hogy hogyan lesz belőle JK... Az már mindenkinek a saját kínja.

Adios
KLM

Módosította KLM: 2009.08.11, 14:26

Arlen

Arlen

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 425 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.08, 21:48

Szerintem, pedig főképp játékos karakterek szempontjából néztük a dolgot, mert a KM simán létrehozhat ellenfélnek egy wier karaktert, mert a fajleírás nem zárja ki a létrehozását, viszont játékosként szerintem akkor sem játszható.

Azért nem jk kariról van szó, mert ha már njknak se csinálható meg, akkor tök felesleges jkról beszélni. Előbb tisztázzuk azt hogy belefér e a világképbe, utánna hogy jkként életképes e. Ennyi.

akkor viszont, hogy játszon az aki nem szeretne fejvadásszal és a céhhez tartozó karakterrel játszani ?

1: Nem kell a legnagyobb, leghíresebb, legkomolyabb klánban kezdeni. Jk nak könnyebb, és akár élvezetesebb is lehet. ( pl az erioni torokvágók céh ami összese számol 4 főt. ;) )

2: Korrekt, értelmes előtörténettel.

3: Kezdje klántagként és a km oldja meg azt hogy idővel kiszakadjon. Az első 2-3 kaland során, a klánnak dolgozik..aztán beüt a sz*r. ;)

alister

alister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3482 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.08, 15:29

Üdv!

Azt nagyon kétlem, hogy egy személyiséget ennyire könnyű lenne valamilyenné formázni, mégha gyerekként nevelik is.

Pedig erre vannak IRL példák is. Lásd az afrikai gyerekkatonákat, pölö.

Játékos karakterekről van szó, ezért valószínűleg nem tagja már a klánnak, mert nem hiszem, hogy egy ilyen kivételes emberüket egy Arel pap, egy Gorviki siedon, és egy Darton paplovag társaságában küldenék dolgozni

De egy, a fejvadászklánt patronáló toroni nemes, az ő házi papja, a testőrparancsnoka, a személyi varázstudója meg az inasával együtt miért is ne?

már pedig nem kötelezhetsz mindenkit arra hogy fejvadász céhhez tartozó karakterrel játszon.

Már hogy a hóviharba ne? ;)
Legalábbis én már rég túl vagyok azon, hogy az első játékülésen látom először a jk-kat, és aztán szenvedek velük, hogy meséljem őket össze, és utána hogyan tartsam egybe a csapatot.

az előtörténetek közül kiesik a 10 fős klánomtól megszöktem epizód.

Szvsz a klánjától megszökni egy jk fejvadásznak a legnagyobb baromság, amit csinálhat, de ugye ízlések és ficamok.

- Ha már iker fejvadász, akkor az elbaltázott küldetést követően megszöktem történet is kiesett, mert ha elcseszték akkor halott ( kis ügyekkel nem az ikrek foglalkoznak ), ha megúszták akkor a klán húzta ki a csávából és így megint ugrott a szökés.

Nem biztos, hogy meghal, ha elcseszték. Esetleg, ha nagy-nagy szerencséje van. De inkább egy ablaktalan földalatti vallatócellában tér magához, kellemetlen kérdéseket feltevő, rosszarcú és érdes lelkű urak társaságában.

ha kráni akkor meg a Pokolból kiindulva halott a határon.

Ez se biztos. Sok szerencsével, igen körültekintően játszva, okos taktikával ki lehet jutni élve (legalábbis nálunk tizenöt évnyi játék alatt egyszer sikerült).

Maradok tisztelettel: Alister

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.08, 14:42

Az alap kérdésre a válaszom:- ha már mindenki Toroni Iker fejvadásszal példálózik. Játékos karakterekről van szó, ezért valószínűleg nem tagja már a klánnak, mert nem hiszem, hogy egy ilyen kivételes emberüket egy Arel pap, egy Gorviki siedon, és egy Darton paplovag társaságában küldenék dolgozni, már pedig nem kötelezhetsz mindenkit arra hogy fejvadász céhhez tartozó karakterrel játszon.

Dehogynem. Pár napja esett róla szó az Életút topicban, hogy a játékosoktól az kb. a minimum, hogy egyeztetnek egymással és a mesélővel, hogy mégis miféle partit lehet összehozni. Egy fejvadászklán egyébként állhat szövetségben boszorkányokkal, boszmesterekkel, alkalmazhatnak harcost, tolvajt, őket alkalmazhatja lovag, annak a lovagnak lehet "házi" papja, bárdja, a külvilágban utazó toroniak a Quironeiából bárhonnan szerezhetnek csatlósokat, de akár szuke harcművész sem lehetetlen... nem is olyan korlátozottak a lehetőségek, ugye?

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5248 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.08, 14:26

Szerintem, pedig főképp játékos karakterek szempontjából néztük a dolgot, mert a KM simán létrehozhat ellenfélnek egy wier karaktert, mert a fajleírás nem zárja ki a létrehozását, viszont játékosként szerintem akkor sem játszható.

Egyrészt a világba próbáltuk most beilleszteni nem kimondottan szerepjátékos hanem világrealitási szemszögből. melyik ország hogy áll hozzá pl.

Amennyiben olyan fontos a cél elérése Toronnak akkor nem egyedül küldi és nem ilyen társasággal, akkor viszont, hogy játszon az aki nem szeretne fejvadásszal és a céhhez tartozó karakterrel játszani ? ( egy pap, egy lovag, egy siedon, egy fejvadász és öt NJK fejvadász céhhez tartozó karakter - szerintem ez így gagyi )

(A dőlt betűst elírtad szerintem)
Azt nem írtam lejjebb sem h kötelező az öt NJK csak h álcázza magát. Illene megérteni h a világon nem minden a játékosok kényelemét szolgálja. Az h gagyn néz ki: jk szemszögből lehet, de yneven: van egy csapat kalandozó/zsoldos egy lovag egy pap meg 7 harcos különböző fegyverrel. mi ebben az extra? Ennél nagyobb társaságok is mászkálnak yneven. A másik h pl egy iylen társaságban a ranagol hívő gorviki siedont se fogja másik két papi karater szeretni, hát még a toroni fv-t.

Baratheon

Baratheon

Törzs-fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 957 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.08, 14:13

Amennyiben olyan fontos a cél elérése Toronnak akkor nem egyedül küldi és nem ilyen társasággal, akkor viszont, hogy játszon az aki nem szeretne fejvadásszal és a céhhez tartozó karakterrel játszani ? ( egy pap, egy lovag, egy siedon, egy fejvadász és öt NJK fejvadász céhhez tartozó karakter - szerintem ez így gagyi )

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5248 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.08, 14:01

Itt nem jk szemszögből néztük elsősorban. Másrészt ez a renegát fejvadász nagyon nagyon ritka. Pont tegnap volt csapatkoncepció kitalálás megmondtam h a m* kasztok közül a fv az ami legtöbb közösséggel jár. Nincs olyan h klán felnevelt oszt hirtelen renegát lettem, "mer nem teccett h parancsolnak". Itt azt kell csinálni amit mondanak v bukta. Én nem üldözném a fv hanem szimpatikus mágia egy hajcsomóján át és tűzrobbanások, kórságok stb..

- ha már mindenki Toroni Iker fejvadásszal példálózik. Játékos karakterekről van szó, ezért valószínűleg nem tagja már a klánnak, mert nem hiszem, hogy egy ilyen kivételes emberüket egy Arel pap, egy Gorviki siedon, és egy Darton paplovag társaságában küldenék dolgozni,

Ha toron meg kell érteni h az egy elég zárt mikrovilág. Ha kimegy onnan akkor azt megfelelő álcázás alatt teszi és csak akkor áll össze egy ilyen társasággal ha annak fontos célja van.

már pedig nem kötelezhetsz mindenkit arra hogy fejvadász céhhez tartozó karakterrel játszon.

mindenkit nem de a nálam játszók 95%-át igen.

Nos, ha abból indulunk ki, hogy lehet fejvadász a wier, akkor a különleges képességei miatt nem fogják, hagyni az országa nagyobb klánjai, hogy egy kis fiókklánban tengődjön, ki fogják onna emelni és így az előtörténetek közül kiesik a 10 fős klánomtól megszöktem epizód.

Min egy tucatszor le lett írva a wiert nehéz kiszúrni emberi érzékekkel, plusz (toron) a vérivás sem vmi extra dolog. Szóval nem reklámozza senki hogy kije van mit tud, ez a kiemelem a kisebb klánból dolog nem így megy. (kránban van vmi hasonló de ott az od alapján van ilyen)

Baratheon

Baratheon

Törzs-fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 957 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.08, 13:49

Az alap kérdésre a válaszom:- ha már mindenki Toroni Iker fejvadásszal példálózik. Játékos karakterekről van szó, ezért valószínűleg nem tagja már a klánnak, mert nem hiszem, hogy egy ilyen kivételes emberüket egy Arel pap, egy Gorviki siedon, és egy Darton paplovag társaságában küldenék dolgozni, már pedig nem kötelezhetsz mindenkit arra hogy fejvadász céhhez tartozó karakterrel játszon.

- Nos, ha abból indulunk ki, hogy lehet fejvadász a wier, akkor a különleges képességei miatt nem fogják, hagyni az országa nagyobb klánjai, hogy egy kis fiókklánban tengődjön, ki fogják onna emelni és így az előtörténetek közül kiesik a 10 fős klánomtól megszöktem epizód.

- Ha már iker fejvadász, akkor az elbaltázott küldetést követően megszöktem történet is kiesett, mert ha elcseszték akkor halott ( kis ügyekkel nem az ikrek foglalkoznak ), ha megúszták akkor a klán húzta ki a csávából és így megint ugrott a szökés.

Tegyük fel, hogy a játékos ügyes és leleményes / lejátszatnám vele a szökést / és meg tudja szerkeszteni azt a történetet ami elfogadható, akkor is Alister szavaival élve "A wier egy nagy lehetőség." Így nem hiszem, hogy az ikrek hagynák, hogy csak úgy csatangoljon a szentem, kalandonként 5-10 fejvadásszal számolhatna a csapat, akik a fürkésznek hála rendszeresen megtalálnák a szökevényt. Persze a fejvadászok nagyobb szintűek lennének, hisz az eszközt szentesíti a cél. Valószínűleg még ennél keményebb nyalánkságok is érnék a csapatot.

Szóval szerintem sok sikert a karakterhez, ha kráni akkor meg a Pokolból kiindulva halott a határon.

mucha

mucha

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 24 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.08, 08:31

Az Ikreknek vagy egy hozzájuk hasonló nagy klánnak, szüksége van egy wierre, szerintem vállszút elé állítják: szolgál vagy elpusztul. Szerintem itt nem az a kérdés, hogy lehet e wier fejvadász, hanem egy klánnak kell e egy ilyen szerzet.

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5248 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.08, 07:58

Az Ikerek meg egyéb sötét fejvadászklánok többezeréves tradíciói bármely gyerekből hatékony fejvadászt nevelnek, ha meg nem leheteséges ez meghal a kiképzés alatt. Nincs sok wier fejvadász de tudják mik azok hava jók hogy kell bánni velük.
pl: kráni fejvadászok közé simán belefeér. Elmagyarázom hogy értem: Kráni krónikák novellák, ha emlékeztek a harci drogoktól túlfűtött vadászok várakoztak h az elfek ellen menjenek, közben majd megölték egymást. ide gyönyögyűren illik egy wier pl.

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Archívum
  • 5763 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.07, 18:00

alister:
Azt nagyon kétlem, hogy egy személyiséget ennyire könnyű lenne valamilyenné formázni, mégha gyerekként nevelik is.

De ha érdekel a személyiséglélektan, benne vagyok, beszélgethetünk erről.

alister

alister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3482 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.07, 17:33

Üdv!

A wierek a tapasztalatok szerint nemigen felelnek meg az elvárásoknak (ld. a beidézett rész), ezért valszleg nem fogják kiképezni őket, hacsak nem feltétlenül szükséges.

Vagy esetleg szimplán úgy nevelik, hogy a kiütköző wier-természet hatására feléledő sötét vágyai ellenére a rend számára kívánatos ösvényen maradjon majd. :) Mondjuk elve "alánevelik" a hatalomvágyát, és amikor az megnő, beáll a normál, fejvadásznál kívánatos mértékbe. Vagy úgy intézik, hogy a hatalomvágyat a renden belül élje ki (mondjuk ő lesz a papgyilkos osztag vezetője, ahogy arra korábban már utaltam). Az Ikreknek volt idejük (meg tudományos-mágikus hátszelük) az ilyen problémák megoldásához.

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Archívum
  • 5763 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.07, 16:40

alister:
Annyiban nem, hogy a fejvadászokat előzetesen megvizsgálják, hogy alkalmasak-e egyátalán fejvadásznak, és ott kibukik, hogy wier a lelkem. A wierek a tapasztalatok szerint nemigen felelnek meg az elvárásoknak (ld. a beidézett rész), ezért valszleg nem fogják kiképezni őket, hacsak nem feltétlenül szükséges.

alister

alister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3482 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.07, 16:04

Üdv!

a wier természetéből, saját belső indíttatásából fakadóan nem akarna fejvadásznak állni.

Apró zárójeles megjegyzés: fejvadásznak (itt: fejvadász kasztúnak) általában nem saját belső indíttatásából áll az elfszabású - már csak azért sem, mert a fejvadászok kiképzése kisgyermekkorban kezdődik, amikor
1. senkit sem érdekel, mit akar a leendő orgyilkosmester,
2. a wier természet még nem ütközött ki.
Az MTK-ban megint (szokás szerint) odahánytak egy mondatot, amit persze nem gondoltak át alaposan.

GPR

GPR

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 48 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.07, 13:11

Sziasztok

A wier fejvadászhoz csak egyetlen idézetet szúrnék be ide:

Második Törvénykönyv (Első kiadás), 17. oldal, 1. hasáb, Kasztok alfejezet, 2. bekezdés

"A wier karakter származásától és neveltetésétől függően tulajdonképpen bármelyik kasztba tartozhat, bármelyik kaszt tudásanyagát elsajátíthatja. Kétségtelen, hogy leggyakrabban a különféle sötét papi és lovagrendeket, boszorkány- és boszorkánymester-szektákat, varázslóiskolákat részesíti előnyben - hatalomvágyának köszönhetően. A fejvadászok, gladiátorok és tolvajok lemondástól terhes szolgasorsát nehezen viselné."

Tehát nem feltétlen azért nem találkozni wier fejvadásszal, mert Ynev adott országában, a helyi klánok nem vennék be a soraikba, hanem mert a wier természetéből, saját belső indíttatásából fakadóan nem akarna fejvadásznak állni. Persze kivételes esetben lehetséges, ahogy a könyv is írja a fentiek utáni táblázatban, "Kizárólag a KM engedélyével...". De, ha már ilyen szóba jöhet, akkor az szerintem is leginkább Toronban lehetséges, mint bármely más országban Északon. (Máshol legalábbis sokkal jobban kéne titkolnia wier mivoltát.)

Fulgore

Fulgore

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 410 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.07, 07:18

Alister,

köszi és :) -t neked.

Sautia Fulgore

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Archívum
  • 5763 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.07, 06:06

Dronner a toroni tolvajos novella a Fekete vizekben szereplő novella?

Basszus, megfogtál. Most belenéztem a könnyvbe, és nem látom (mármint a történetet magát nem találom.. De pár dolog, ami rémlik belőle, hátha flismeri valaki:
tolvajklán akciózik benne Shulurban, és azon belül is a csatornában egy másik klán ellen, el akarnak kapni valakit. Végül valami színhát alá érkeznek, úgy rémlik. A rész meg amire gondolok, van velük egy BM, aki élőholtakkal játszik, és erre ad a tolvaj (a behatoló osztag tagja) eléggé emberi reakciókat. Valakinek rémlik?

Roninwolf

Roninwolf

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 324 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.07, 02:36

Dronner a toroni tolvajos novella a Fekete vizekben szereplő novella? Amiben a Morganna könnyeiben kitört alvilági háborút zárják le, a famor megölésével és az ékkőbe zárt lelkének a tengerbe dobásával? Mondjuk ez elégé megnehezítené a toroni CSI dolgát :)

A modern háborúk nincsenek nagy nyílt ütközetek, de pl. az 1. vh-ban még voltak. Ha a modern technológia= ynevi mágia vonalon haladva, akkor Somme-i csata 1916: tüzérség lövi német állások, a németek állásai megmaradnak, gyalogság támad, géppuska lekaszál, tank támad, németek menekülnek és a háború végére van nekik is tankjuk... Szóval a példával azt akartam csak kifejezni, hogy szerintem Yneven nem azért vannak csaták, mert nincs elég erős/jelentős számú mágiaforgató a seregekben, hanem mert mindkét oldalon vannak, vagy gyors győzelem az egyik oldalnak...

Roninwolf

Roninwolf

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 324 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.07, 02:18

IDÉZET
(OFF)De Yneven, mint azt a Summariumból tudjuk, az emberek meglepő könnyedséggel vetkőzik le emberiességüket és válnak (lélekben és a mi erkölcsiségünk szerint) szörnyeteggé.(/OFF)

(OFF)Igen, mivel valszeg az író nem hisz az emberi ösztönben amit esetünkben nevezzünk jóságnak lol.gif lol.gif lol.gif bigsmile.gif bigsmile.gif bigsmile.gif bigsmile.gif (/OFF)

;) ;) ;) , ennyit a Sum.-ról.

Nos a wier hátrányának a leküzdését teremtése pillanatában megadták, a tartósított vérrel. Na most bármilyen nehéz legyen is ilyet szerezni az Ikrek klánja megtudja oldani BIZTOSAN, az pedig nagyon úgy tűnik, hogy egyéb akadálya nincs, tekintve, hogy azt hogy fejvadász/orgyilkos voltát elleplezze a küldetése alatt leplezi azt is, hogy wier. Erkölcsileg meg Toronban pont a vériváson akadnának ki, talán a navorok, de az ő véleményük mér mérvadó?

A mágikus védelem kontra fejvadász érdekelne (a csapat jelenleg fejvadászegység), szóval ha erről lehetne még valami pls...

Geor kapcsán:
1. furcsálja, hogy a csapatban nincs varázstudó--> azaz elvárná, hogy legyen... Most nem rémlik a mentalista mér nem akart, régen olvastam
2. nem találják meg szimpatikus mágiával, pedig Fürkésszel, lényegtelen mennyi, de elég sok Iker rendelkezik
3. nem csak a mentál vizslatást érzi, de egyedül ő szúrja ki hogy nem a viaszbáb, hanem a mentalista okozta a fájdalmat
4. amit megvalósítottak, nem egy esetben mágiával talán még könnyebben megoldható lett volna pl BM járvánnyal pusztítani a csendes ebeket, vagy boszorkánymágiával elcsábítani a törpét, mentálmágiával kiolvasni a bajvívóból a rejtekhelyet... (nem emlékszek mi az ok ami miatt nincs rendes mágiahasználó, az Ellena papnőt nem sorolnám én oda)

Mellesleg az Ynevi normális hétköznapokra hivatkozni olyan regényben, amiben kiélezett peremű mithrill érmére kent méreggel gyilkolnak elég fura nekem :)

Módosította Roninwolf: 2009.08.07, 02:20

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]