Ugrás tartalomhoz

Fotó

Fejvadászok

• Válasz írásához lépj be
2937 hozzászólás érkezett eddig

Arlen

Arlen

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 425 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.07, 00:06

(OFF)De Yneven, mint azt a Summariumból tudjuk, az emberek meglepő könnyedséggel vetkőzik le emberiességüket és válnak (lélekben és a mi erkölcsiségünk szerint) szörnyeteggé.(/OFF)

(OFF)Igen, mivel valszeg az író nem hisz az emberi ösztönben amit esetünkben nevezzünk jóságnak :) ;) ;) ;) :P :) :P (/OFF)

alister

alister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3482 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.06, 22:30

Üdv!

az hogy maga az ember milyen Irl már hit, filozófia kérdése....ha hiszünk benne hogy az emberben mélyen van valami jó.....valami olyan ösztön szerű ami neveléstől függetlenül viszolyog dolgoktól akkor az, hogy emberek nevelés, és külső körülményekkel ennyire megváltoztathatók és hogy idővel ez a belső dolog, nevezzük azt ösztönnek, vagy az Isteni teremtés velejárójának teljesen ki írthatók/ elnyomhatók/ elfelejthetők elfogadhatatlan.

(OFF)De Yneven, mint azt a Summariumból tudjuk, az emberek meglepő könnyedséggel vetkőzik le emberiességüket és válnak (lélekben és a mi erkölcsiségünk szerint) szörnyeteggé.(/OFF)

Szerintem ők is, de ezen nem veszünk össze. Másként látjuk a dolgot, ennyi.

Oké, ha így látod, akkor tényleg hagyjuk, teljesen más a Toron-képünk. :)

Lelkileg terhet, vagy pszichopata? Egy második világháborút tizenévesen megjárt emvber is lelkileg terhelt, mégse feltétlenül pszichopata.

Valóban, a pszichopata túlzás.

Az értékekben, Vedd pl. az ÚT KAP rendszerét - fix KAP-mennyiség mindenkinek - ott totál egyenlőség volt. Akkor az volt a kánaán?

Igaz, a példa ETK-s volt... :)
ÚT-ben meg más pontelosztós izékben a különböző képzettségek előfeltételei és KP igénye van teljesen elborulva.
De szvsz ezt is ejtsük, mert szerintem nem baj, hogy nem balanszos a rendszer (engem pölö a mágiakép hiányosságai sokkal jobban zavarnak, minthogy a 10. szintű varázsló több orkot öl egyetlen csettintéssel, mint egy 10. szintű harcos).

Akkor ismét: felhoztad, hogy a kannibálok nem nyugati kultúrájúak, ezért nem viszolyognak az emberevéstől. De azok akiket megesznek, és nem kannibálok maguk is, azok szintén nem nyugati kultúrájúak, mégis viszolyognak. És hát azt te is belátod, hogy a nem viszolygók vannak kevesebben. IRL a kultúrák töredéke az (darabszámban és lélekszámban is), amelyik nem viszolyog a kannibalizmustól.

Akkor fejtsük ki a hasonlatot. :P
A kannibálok a toroniak, a pyarr kultúrkör a nyugati kultúra... és itt vagyok gondban, mert az emberevők mellett lakó nem-emberevő és nem-nyugati népeket "megfertőzte" a nyugati kultúra... XD
És legjobb tudomásunk szerint az IRL kannibalizmus nem okoz semmilyen kézzelfogható előnyt, míg a vérivás egy mágikus világban, ahol wierek, nos... :felvon: Ráadásul Toronban, illetve a Tharr-egyházban vannak olyan szakrális mágiahasználók, akik közvetlenül a vérből nyerik a varázshatalmukat... ;)

Amint tudom, mondom. ;)

Kösz! ;)

Mert meg akarta szállni. De nem a hadműveletek szükségtelenségét mondtam, hanem a seregek test-test elleni nyíltmezős összecsapásának szükségtelenségét. De az USA Afganisztánban vívott nyilt színi csatát?

A nyílt színi összecsapás valahogy kiment a divatból a sorozatlövő tűzfegyverek elterjedése óta... :aboci:
Sajnálom, de a mágiára a modern technikánál jobb analógiát nem tudok.

Feláll az ellen, közékük pár tűzlabda, és mehet a sereg tovább. Minek embereket fizikailag harcoltatni?

Ha az ellenfélnek nincs varázstudója vagy azok számottevően gyengébbek, akkor ez így is fog menni (bár a tűzgolyó a maga folyamatosan gyengülő erősségével talán nem a legjobb választás). De IRL is ez történne, ha egy csapat zulu harcos összefutna egy Tigris tankkal a csatamezőn. Csak ugye Yneven a viszonyok sokkal kiegyenlítettebbek (azaz általában az ellenfélnek is van tankja, vagy legalább némi tüzérsége).

Szerintem egyszerűen képtelen vagy elvonatkoztatni a saját értékrendszeredtől, és nem tudod elképzelni, hogy mások alapvetően máshogy gondolkoznak és éreznek, mint te.

Na, ezt se mondták még, sőt! :P

(OFF)Szóval ezzel arra gondoltam, hogy szerintem egy fantasy világban létezhet olyan emberi kultúra, amely a mi szemszögünkből nézve részben embertelen, mert bizonyos sarkalatos kérdésekben (gyilkosság, vérivás, csecsemők megnyúzása, vérfertőzés, élveboncolás, az élet tisztelete, stb.) a miénktől gyökeresen eltérő elveket vallanak - míg te szemlátomást nem.(/OFF)

Maradok tisztelettel: Alister

Croatush

Croatush

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 44 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.08.06, 19:31

Egyébként ez alapvetően egy fejvadászokról szóló topic wink.gif De új vagyok még a fórumon, nem akarok beleszólni.

Igen, ám a vér ivás szorosan kapcsolódik a témához..azaz a wier fejvadászhoz és annak toroni helyzetéhez. :)

Ah... Sajnos szokásom nem végigolvasni azt, amihez hozzászólok ;) Akkor itt abba is hagyom az offot.

Arlen

Arlen

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 425 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.06, 19:07

Egyébként ez alapvetően egy fejvadászokról szóló topic wink.gif De új vagyok még a fórumon, nem akarok beleszólni.

Igen, ám a vér ivás szorosan kapcsolódik a témához..azaz a wier fejvadászhoz és annak toroni helyzetéhez. :)

Croatush

Croatush

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 44 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.08.06, 19:03

:) A vérivás olyasmi, amitől minden jóérzésű ember irtózik. Zsigerből.

A vér az életerő jelképe még a való világban is. Egy nem "felvilágosult" kultúrában a misztikus vonatkozásai nagyon sok rituálét/szokást/hitet alakíthattak ki, amiket egy fiatal korától ezekre nevelt ember nem ítél el, nem kell vonakodva rászoknia (már csak azért sem, mert a vér íze édes ;) )

Egyébként ez alapvetően egy fejvadászokról szóló topic ;) De új vagyok még a fórumon, nem akarok beleszólni.

Módosította Croatush: 2009.08.06, 19:04

Arlen

Arlen

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 425 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.06, 18:43

Nyilt színi csata....K*rva nagy mező, a két végén a két csapat(sarkítás, de a lényege ez)... Szvsz ilyen azért nem sok volt Afganisztánban. :)

Fenrir

Fenrir

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 589 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.08.06, 18:38

De az USA Afganisztánban vívott nyilt színi csatát? Én nem tudok róla, márpedig én erről beszéltem!

A magyarok is harcolnak, jelenleg is. De igyekeznek a helyi csapatokra bízni.

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Archívum
  • 5763 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.06, 18:28

Alister:

A Tharr-hívők is? Toronban is?

Szerintem ők is, de ezen nem veszünk össze. Másként látjuk a dolgot, ennyi.

Hivatásos gyilkosok. Azért ez elég valószínűvé teszi, hogy (az általad normálisnak tekintett modern nyugati értékrend szerint) lelkileg terheltnek bizonyuljanak.

Lelkileg terhet, vagy pszichopata? Egy második világháborút tizenévesen megjárt emvber is lelkileg terhelt, mégse feltétlenül pszichopata.

(OFF)Amúgy sanda gyanúm szerint most direktbe játszod a hülyét, ami igazán nem szép tőled.(/OFF)

Nem, nem játszom a hülyét, tényleg nem vagy elég konkrét nekem. Azt mondod, nincs egyensúly, de nem mondod meg, hogy miben akarsz egyensúlyt.

Az értékekben, Vedd pl. az ÚT KAP rendszerét - fix KAP-mennyiség mindenkinek - ott totál egyenlőség volt. Akkor az volt a kánaán?

hogy érthetőbb legyen, mire gondolok: sokszor felvetik, hogy X kaszt 1 szegmens alatt mennyi ellent tud kinyírni, ezért tápos, ellntétben Y kasztal, ami milyen gyenge. Egyzerűen figyelmen kívül hagyva, hogy X kaszt felafata, hogy öljön, Y-é, meg nem. Ellenben X kaszt mittomén, egy udvari bálon teljesen el lesz veszve, vérigsért mindenkit, ami követleztében hamarosan felkötik, míg Y kaszt képes lesz esetleg sikamlós modorával kibulizni magának egy előléptetést. Szóval nem értem, milyen értelemben keresel egyensúlyt és azt miben nem találod meg.

És? A toroniakat is rettegik az ervek.

Akkor ismét: felhoztad, hogy a kannibálok nem nyugati kultúrájúak, ezért nem viszolyognak az emberevéstől. De azok akiket megesznek, és nem kannibálok maguk is, azok szintén nem nyugati kultúrájúak, mégis viszolyognak. És hát azt te is belátod, hogy a nem viszolygók vannak kevesebben. IRL a kultúrák töredéke az (darabszámban és lélekszámban is), amelyik nem viszolyog a kannibalizmustól.

Esetleg valami extra információt, a tolvajon és az élőholtakon kívül (más is segíthet, ha tudja, melyik novelláról van szó).

Amint tudom, mondom. :)

Az USA mi a halálnak küldött Afganisztánba meg Irakba szárazföldi alakulatokat, amikor simán légierővel és távolsági tüzérséggel elgyalulhatták volna az ellenséget?

Mert meg akarta szállni. De nem a hadműveletek szükségtelenségét mondtam, hanem a seregek test-test elleni nyíltmezős összecsapásának szükségtelenségét. De az USA Afganisztánban vívott nyilt színi csatát? Én nem tudok róla, márpedig én erről beszéltem!

Feláll az ellen, közékük pár tűzlabda, és mehet a sereg tovább. Minek embereket fizikailag harcoltatni?

Szerintem egyszerűen képtelen vagy elvonatkoztatni a saját értékrendszeredtől, és nem tudod elképzelni, hogy mások alapvetően máshogy gondolkoznak és éreznek, mint te.

Na, ezt se mondták még, sőt! ;)

De mndegy, ugorjunk, annyira nem lényeg a téma. ;)

Arlen

Arlen

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 425 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.06, 18:24

Alister:

Az emberi lélekről, erkölcsről, romlottságról:

Részben egyetértek veled....de az hogy maga az ember milyen Irl már hit, filozófia kérdése....ha hiszünk benne hogy az emberben mélyen van valami jó.....valami olyan ösztön szerű ami neveléstől függetlenül viszolyog dolgoktól akkor az, hogy emberek nevelés, és külső körülményekkel ennyire megváltoztathatók és hogy idővel ez a belső dolog, nevezzük azt ösztönnek, vagy az Isteni teremtés velejárójának teljesen ki írthatók/ elnyomhatók/ elfelejthetők elfogadhatatlan. Ilyen alapon mindenki Irl véleménye fogja meghatározni hogy Milyen lesz az Ynevi ember..hiszen a földi emberről lett mintázva, így nem lehet más mint amilyennek itt hisszük.

alister

alister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3482 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.06, 18:12

Üdv!

Így van! A Tharr papjait nem szeretik, hanem viszolyognak tőlük és rettegik őket.

A Tharr-hívők is? Toronban is?

Én azért mindin fejvadászra nem mondanám azt, hogy pszichopata. Vannak köztük azok is, valószínűleg, de mind nem az. Még Toronban se.

Hivatásos gyilkosok. Azért ez elég valószínűvé teszi, hogy (az általad normálisnak tekintett modern nyugati értékrend szerint) lelkileg terheltnek bizonyuljanak.

Ez továbbra is a levegőbe puffogtatás. Milyen szempontból? 1 sec alatt ki öl meg több embert? 1 nap alatt ki csábít el több nőt? 1 óra alatt ki manipulálja többször a manahálót? Milyen értelemben hasonlítgatsz össze mit, és kivel? :)

Számosítsd az értékeiket, aztán vesd össze a főkasztba tartozó többi kaszt képviselőjével!
(OFF)Amúgy sanda gyanúm szerint most direktbe játszod a hülyét, ami igazán nem szép tőled.(/OFF)

Ez azért csúsztatás! Voltak emberevő törzsek, de ezeket a szintén nem nyugati kultúrában nevelkedett szomszéd-törzsek rettegték is!

És? A toroniakat is rettegik az ervek. ;)

Továbbra is javaslom figyelmedbe az említett novellát.

Esetleg valami extra információt, a tolvajon és az élőholtakon kívül (más is segíthet, ha tudja, melyik novelláról van szó).

ÉS minek a talpaskatona, mikor kimehetne 5 homonkulusz, vag zóna varázsjeles gólem, és tűzlabdákkal és egyébb finomságokkal szétszedhetnék az ellenséges sereget gyakorlatilag emberveszteség nélkül. Nekik miért kell kimenniük, ha ilyen egyszerű a dolog?

Az USA mi a halálnak küldött Afganisztánba meg Irakba szárazföldi alakulatokat, amikor simán légierővel és távolsági tüzérséggel elgyalulhatták volna az ellenséget?

Szerintem az ilyesmitől viszolygás általánosan emberi. Mindegy, hogy melyik kultúrából jössz, a dolog adott. Pont ezért van, hogy egyes kultúrák erre tudnak építeni, mert így tudják félelemre kényszeríteni a többieket. Szóval szeritem toronban is undorodnak az ilyesmitől, de elviselik, mert a környezet rájuk kényszeríti.

Szerintem egyszerűen képtelen vagy elvonatkoztatni a saját értékrendszeredtől, és nem tudod elképzelni, hogy mások alapvetően máshogy gondolkoznak és éreznek, mint te. IRL is volt rá példa, hogy az emberek képesek kivetkőzni magából és valódi szörnyeteggé válni, akár széles társadalmi rétegek tekintetében is. Yneven, ahol az istenek akarata jelenlévő erő, és sokkal hosszabb idő, valamint inhumán gyökerek áll rendelkezésre, egy ilyen változás sokkal gyökeresebb, kiterjedtebb és ami a legfontosabb, sokkal maradandóbb lehet.
A toroniak évezredek óta úgy élnek, ahogy. Az őseik és az őseik ősei is úgy éltek. Ha kezdetben még kényszer is volt, mostanra már ez az ő életük. Hogy ez a mi szempontunkból az emberáldozat, a rabszolgaság és a vérivás borzalmas és embertelen, az semmit nem számít. Ott ez az élet. Nyilván nem mindenki lelkesedik érte, de egyesek a demokráciát rühellik.

Arlen

Arlen

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 425 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.06, 17:17

(OFF)Rendben :) !(/OFF)

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Archívum
  • 5763 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.06, 17:12

Arlen:

Viszolyogni még talán fog...de mindezt felül, írja hit hogy ez így van jól, Tharr ezt így rendelte el. Ez nem kényszer, ez hit.

(OFF)Ez túlságosan teológiai vita lenne. Egy olyan világban, ahol az istenek léte tény, nem tudom, mit jelent a hit.
Nekem a tudom, és a hiszem között nagy szakadék van.

Azért mert tudom, hogy Tharr létezik, és Tharr emberáldozatot akar, attól még kényszer lehet a dolog. Nem akarom, de megteszem, mert ezt várja el a sorsomat uraló istenség. Bizonyos értelemben egy ilyen áldozatnak több értelme van szvsz, mit egy olyannak, hogy megteszem, mert meg akarom tenni, (mert pl. jó nekem is), mert az részemről nem "áldozat".

De tényleg hagyjuk, mert nem érdemes ebbe belemenni szvsz. :) (/OFF)

Arlen

Arlen

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 425 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.06, 17:03

Dronner:

Viszolyogni még talán fog...de mindezt felül, írja hit hogy ez így van jól, Tharr ezt így rendelte el. Ez nem kényszer, ez hit.

Egyébként, ez tényleg egy olyan dolog, amin vitatkozni lehet...veszekedni nem....Mindenki Yneve más. ;) :)

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Archívum
  • 5763 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.06, 16:57

Arlen:
Szerintem az ilyesmitől viszolygás általánosan emberi. Mindegy, hogy melyik kultúrából jössz, a dolog adott. Pont ezért van, hogy egyes kultúrák erre tudnak építeni, mert így tudják félelemre kényszeríteni a többieket. Szóval szeritem toronban is undorodnak az ilyesmitől, de elviselik, mert a környezet rájuk kényszeríti.

De lépjünk túl ezen, máshogy látjuk a dolgokat, ez van. Szerintem egy wier gáz, még Toronban is, néhanyatok szerint nem. Mivel nem együtt kell játszanunk, szerintem ettől függetlenül mindannyian nyugodtan tudunk ludni. ;) :)

Arlen

Arlen

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 425 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.06, 16:51

A Toroni erkölcs hanem is teljesen, de egy inhumán erkölcs...valszeg egy toroni ember jobban bírja a véres rítusokat, élőhalottakat, hiszen ebben nő fel. PL Dél Amerikában, mikor rengeteg embert föláldoztak a templomok tetején, és a nép közé lökték a fejetlen hullákat, ahol bizonyos sportmeccseken elfogadott volt hogy a győztes csapatot feláldozzák és az ehhez hasonló véres rítusok nem voltak ritkák, mert ilyen volt a kultúra és ebben nőttek fel valszeg az indiánok sem buktak ki mindenen....Toronban is hasonló lehet a helyzet. Erre utal mondjuk a Toronban lévő kis részlet...két gyerek kötöz meg egy obsor nőt és viszik feláldozni... két gyerek. Szerintem ha már a gyerekek is képeske ilyenre akkor, egy felnőtt fejvadász, vagy a legtöbb toroni nem fog problémázni amiatt hogy valaki vért iszik. Főleg hogy sokkalta rosszabb dolgokat látnak nap, mint nap....Tharr szerzetesek, elváltoztatott Rododa színészek, Udvari Orkok. Azonkívül az ellenszenv és a félelem nem ugyan az, félnek tőlük mert hatalmasabbak náluk, mert Tharr többet jutattot nekik a kegyelméből, stb, de mivel ezt mind helyén valónak tartják nem fogják utálni őket, mert úgy tartják hogy mind ez így van jól.

Nem minden fejvadász pszihopata, de a 3. csecsemő gyilkosság után kiég annyira hogy ne zavarja a vér ivó társa. Sőt valszeg nem is fog rajta problémázni, ha a klán vezetője, méltónak találta az illetőt a klán tagságra ki ő, hogy ezt megkérdőjelezze, vagy ne fogadja?

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.06, 16:12

Ha jól sejtem, oda akartok kilyukadni, hogy a nép vajon rendszeresen végignézi-e, ahogy Tharr papjai a mise keretében embert áldoznak? A famorokról tudjuk, hogy igen (Toroni vér novella: megy a templomban az orgia, közben a papok sorra ölik az "oltáron vergődő" hadifoglyokat). A navorokról tudjuk, hogy nem, ők legfeljebb khótorrokkal érintkeznek, de főleg a hekkákhoz imádkoznak (pl. Toron 43.o). A középső rétegeknél marad a kérdés.

Abasziszban viszont Tharr egyháza a hitvallók közé tartozik: "A hitvalló egyházak birtokadományban részesülhetnek és rendszeres jövedelmet fogadhatnak el azoktól, akik ezt önként fölajánlják. Nyilvános és zártkörű szertartáshelyeket létesíthetnek, ahol saját liturgiájuk szerint közösségi és privát rítusokat mutathatnak be. Kétféle szinten lehet csatlakozni hozzájuk: a fogadalmas tagokat fölszentelik az istenség szolgálatára (ők alkotják a papságot), a hitvalló tagok csupán kinyilvánítják az istenségbe vetett hitüket (ők a laikus hívek). Mind a fogadalmas, mind a hitvalló tagság kizárja a tagságot más hitvalló egyházakban. Az egyes egyházi közösségek és maga az egyház (ti. az Abasziszban működő része) jogi személyeknek minősülnek, képviseletüket a saját belső szabályzatuk szerint kijelölt elöljáróik látják el."
Ha tehát a Toroni vérben szereplő rítus általánosan gyakorolt, akkor Abasziszban elvileg bárki hívő részt vehet rajta... (Mondjuk jó kérdés, hogy Tharr egyházában van-e egyáltalán "általános" gyakorlat :))

Módosította Noro: 2009.08.06, 16:15

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Archívum
  • 5763 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.06, 15:47

Fenrir:

Akkor ugyanez az ellenszenv van a BM-ekkel és Tharr papok/szerzetesekkel szemben?
Gondolom nem egy Tharr szertartásnak szintén része lehet a rituális vér fogyasztás, nem?

Így van! A Tharr papjait nem szeretik, hanem viszolyognak tőlük és rettegik őket. Erre olykor ráerősítenek (látványos mágiákat szeretik), és olykor pont ellenkezőleg, kellemes, udvarias, elfogadó módon viselkedbek (Ld. Bíborgyöngyök c. regényben a Tharr-pap).

Tharr egyháza nem a szereteten, hanem a félelmen alapul. Vagy te másként gondolod?

Fejvadászokról van szó, tehát alapbeállításban pszichopaták, vagy valami hasonló.

Én azért mindin fejvadászra nem mondanám azt, hogy pszichopata. Vannak köztük azok is, valószínűleg, de mind nem az. Még Toronban se.

Alister:

Konkrétan a rendszer szempontjából baromira nincsenek egyensúlyban a többi kaszttal (ez mondjuk szvsz nem is baj).

Ez továbbra is a levegőbe puffogtatás. Milyen szempontból? 1 sec alatt ki öl meg több embert? 1 nap alatt ki csábít el több nőt? 1 óra alatt ki manipulálja többször a manahálót? Milyen értelemben hasonlítgatsz össze mit, és kivel? :)

1. Mármint hogy a modern, nyugati erkölcsök szerint, ugye. Ahogy mondjuk az emberevéstől is. Aztán ni csak, ez utóbbi társadalmilag elfogadott gyakorlat volt nem egy helyen és időben IRL.

Ez azért csúsztatás! Voltak emberevő törzsek, de ezeket a szintén nem nyugati kultúrában nevelkedett szomszéd-törzsek rettegték is!

Meg amúgy a közemberek elenyésző ritkasággal futnak össze élőholtakkal.

Továbbra is javaslom figyelmedbe az említett novellát. Ha tuom, beírom a címét, meg hogy hol találod, de szerintem ismert mű, valszleg te is olvastad már korábban.

Igen, csak tudod, az egyszerű talpaskatonának muszáj kimennie a mezőre, ha agyon akarja verni a többi katonát. A varázslónak meg nem, tehát az esetében ez felesleges extra kockázat.

ÉS minek a talpaskatona, mikor kimehetne 5 homonkulusz, vag zóna varázsjeles gólem, és tűzlabdákkal és egyébb finomságokkal szétszedhetnék az ellenséges sereget gyakorlatilag emberveszteség nélkül. Nekik miért kell kimenniük, ha ilyen egyszerű a dolog?

Fenrir

Fenrir

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 589 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.08.06, 15:10

A vérivás olyasmi, amitől minden jóérzésű ember irtózik. Zsigerből.
Az élőholtak, pláne, ha a ismerősök érintettek szintén ilyen.
Attól, hogy Toronban állami szinten megy az élőholgyártás, még ezek az ellenérzések megmaradnak.
Erre írtam, hogy lehet, hogy a Sápadt Légióban vannak élőholtak, tehát az élőholt-lét kvázi közismert Toronban, még az egyszerű ember (pontosabban: a nem pszichopata toroni) viszolyog a láttukon.

Hallottál már a következő ételekről? Véres hurka, hagymás vér, vérpuding (biztos van több is, de én csak az első kettőt ettem[persze disznóból]).
Akkor ugyanez az ellenszenv van a BM-ekkel és Tharr papok/szerzetesekkel szemben?
Gondolom nem egy Tharr szertartásnak szintén része lehet a rituális vér fogyasztás, nem?
Fejvadászokról van szó, tehát alapbeállításban pszichopaták, vagy valami hasonló.

alister

alister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3482 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.06, 14:48

Üdv!

MTK-ban ilyenre nem emlékszem. Lényeg, hogy régi MTK-t írtam, de mindegy... Titkos fóliáns-om nincs. Ezért köszi, hogy megírtad az újabb könyv(ek)ben hol találom, ha megveszem.

Titkos fóliáns = MTK + HBG :)

Konkrétaban? Mi a bajod velük?

Konkrétan a rendszer szempontjából baromira nincsenek egyensúlyban a többi kaszttal (ez mondjuk szvsz nem is baj).

:P A vérivás olyasmi, amitől minden jóérzésű ember irtózik. Zsigerből.
:felvon: Az élőholtak, pláne, ha a ismerősök érintettek szintén ilyen.
:aboci: Attól, hogy Toronban állami szinten megy az élőholgyártás, még ezek az ellenérzések megmaradnak.
:nono: Erre írtam, hogy lehet, hogy a Sápadt Légióban vannak élőholtak, tehát az élőholt-lét kvázi közismert Toronban, még az egyszerű ember (pontosabban: a nem pszichopata toroni) viszolyog a láttukon.

1. Mármint hogy a modern, nyugati erkölcsök szerint, ugye. Ahogy mondjuk az emberevéstől is. Aztán ni csak, ez utóbbi társadalmilag elfogadott gyakorlat volt nem egy helyen és időben IRL. ;)
2-4. Vagy nem, lásd fent. Meg amúgy a közemberek elenyésző ritkasággal futnak össze élőholtakkal.
Amúgy a wier továbbra sem egyenlő az élőholtakkal - pölö sokkal egyszerűbb leplezni, hogy valaki vért iszik, mint azt, hogy nem lélegzik.

hja. "Fiúk, ellátmány! Jeo, a pugoss-lagoss, a két heti hideg élelmiszer, és a fürkészed. Pete, a pugoss-lagoss, a kétheti hideg élelmiszer és a fürkészed. Tom, a pugoss-lagoss, a kétheti hideg élelmiszer, a 3 liter tartós vérkonzerv és a fürkészed..." Neeem, nem feltünő, hogy a kolléga nagy tételben cipel magával vért. Kicsit se. :)

Hát persze, mert a fejvadásznak így osztják az ellátmányt, mint a seregben IRL. ;)
A vért meg mi a halálfrásznak cipelné magával egy "bemegyünk és ölünk/kihozzuk/megszerezzük/odavisszük majd lelépünk" bevetésre ? Meg ha mégis, akkor minek mondaná meg, mi az? Vagy szerinted rá van írva, hogy "tartósított vér", szép nagy betűkkel? ;)

Figyu, és ha a tanítvány egy beépített kém, vagy alakváltó? Nem kéne a tanítványokkal is homonkuluszon keresztül beszélni? ;)
De komolyan, szerinted komolyból gondoltam a felsorolást, vagy az általad is istápolt homonkulusz-koncepció irracionális voltára akartam felhívni a figyelmedet?

Ha valaki be tud építeni úgy egy kémet, hogy azt a varázsló nem szúrja ki, akkor izomból is fel tudná törni a fickót, annyival erősebb nála.
Szerintem egyszerűen nem érted, miről beszélek (legalábbis abból, hogy ilyen baromságokat irkálsz, ez következik).

Egyébként, egy háború nem ott kezdődik, hogy megindulnak a seregek. Hanem pl. ott, hogy kiiktatják az ellenfél kulcsembereit a fejvadászaink. Nemtom melyik zászlóháború kezdődött így: a Vörös hadurak és zaszlóik sorra tűntek el. Aztán megindultak a Feketék. :P

Igen, a ÉSz titkosszolgálata leszerepelt. És ennek mi köze a varázslókhoz? Mondjuk a dorani varázslók tucatjainak lemészárlásáról a regény szemérmesen hallgat, pedig pölö Alyr kinyírása megnyerte volna a háborút Toronnak.

Tehát: igen, bárhol veszélyes lehet, ha vannak ellenségeid. Különben is, sokan haltak meg otthon, álmukban, hazai terepen orvgyilkos által. Nem csak az utcán.

Igen, csak tudod, az egyszerű talpaskatonának muszáj kimennie a mezőre, ha agyon akarja verni a többi katonát. A varázslónak meg nem, tehát az esetében ez felesleges extra kockázat.

Módosította alister: 2009.08.06, 14:49

Fulgore

Fulgore

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 410 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.06, 14:04

Noro,
munkahelyen nincs nálam MTK ;). Ezért írtam, hogy ilyenre nem emlékszem. Otthon megnézem. Egyébként köszi :) -t neked.

Sautia Fulgore

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]