Ugrás tartalomhoz

Fotó

UFO X-COM

• Válasz írásához lépj be
949 hozzászólás érkezett eddig

grungi

grungi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 325 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.12.06, 10:56

Valaki tudja, hogy az első DLC milyen? Valakinek valami véleménye?

Nem veszem meg addig, míg nem tudok róla többet, hogy egyáltalán megéri-e?

G

Úgy hallottam nem sok értelme van, 3 új pálya egy Triád megbízó extra ufo technológiákkal és némi karaktermodifikáció és adódott hozzá.

moriarty

moriarty

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 11 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.12.06, 00:06

Valaki tudja, hogy az első DLC milyen? Valakinek valami véleménye?

Nem veszem meg addig, míg nem tudok róla többet, hogy egyáltalán megéri-e?

G

moriarty

moriarty

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 11 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.12.02, 10:39

Köszönöm, működik!

grungi

grungi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 325 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.11.29, 20:20

Sziasztok!

A support nem válaszol, tehát megkérdem itt, hátha ti tudjátok a választ.
A DVD tokban, amiben a játék volt, volt egy kis füzet, amiben a magyar nyelvű leírás is volt (mondjuk botrányosra sikerült, de mindegy). Ennek a hátoldalán volt a játék aktiváló kódja. Ezzel semmi gondom nem volt.

Viszont a tokon rajta van, hogy include elite soldiers pack és a belül van egy papír, amin van még egy kód.

Gondoltam én naív, hogy ezzel lehet aktiválni a katonát, amit ad a játék, ha van ilyen kódom, de a steam-en talált redeem kód beváltó oldal nem fogadta el. Viszont máshol nem találok semmi ilyet, ahol a kódot használni lehetne.

A kérdésem kettős:
- mi ez a kód azon a papíron
- mit lehet vele csinálni?

"Az előrendelői "Elite Soldier Pack" várható tartalma:
* Klasszikus X-COM katona: az X-Com: UFO Defense öltözéke a szőke hajjal kombinálva igazán ütős szerelés.
* Katonai terepcsomag: turbózd fel a páncélokat több esztétikai újítással, beleértve a vadonatúj Hyperion és Reaper katonai páncélszetteket.
* Színek teljeskörű testreszabása: Különféle színek és árnyalataik segítségével szabd személyre csapatod megjelenését.

Az Elite Soldier Pack DLC kódlapja magában az XCOM dvd tokban, a játék kézikönye mögött található."

Szerintem ahol aktiválni akarod ott ajándékkártyákon lévő kódokat lehet beválrani. Próbáld meg ugyanott ahol a játék kódját regisztráltad.

moriarty

moriarty

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 11 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.11.29, 10:08

Sziasztok!

A support nem válaszol, tehát megkérdem itt, hátha ti tudjátok a választ.
A DVD tokban, amiben a játék volt, volt egy kis füzet, amiben a magyar nyelvű leírás is volt (mondjuk botrányosra sikerült, de mindegy). Ennek a hátoldalán volt a játék aktiváló kódja. Ezzel semmi gondom nem volt.

Viszont a tokon rajta van, hogy include elite soldiers pack és a belül van egy papír, amin van még egy kód.

Gondoltam én naív, hogy ezzel lehet aktiválni a katonát, amit ad a játék, ha van ilyen kódom, de a steam-en talált redeem kód beváltó oldal nem fogadta el. Viszont máshol nem találok semmi ilyet, ahol a kódot használni lehetne.

A kérdésem kettős:
- mi ez a kód azon a papíron
- mit lehet vele csinálni?

grungi

grungi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 325 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.11.28, 15:06

Olyan problémával szembesültem, hogy a végső csatában a végén leöltem az ellenfeleket, de nem lett vége a játéknak. Amint letelte a köröm jelezte, hogy az idegenek tevékenykednek, de sehol nem láttam őket. Az egész pályát átnéztem, de sehol senki. Amikor lelőttem a főellenséget az a karakterem akit uralt, eltűnt. Fura hiba, találkozott már valaki vele? Én 2x is megpróbáltam, de ugyanaz az eredmény lett.

grungi

grungi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 325 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.11.23, 10:49

Először én is aggódtam, de második végigjátszásnál már kb. az utolsó szint felesleges. Az elsőnél kitöltöttem teljesen a rendelkezésre álló helyeket, de már nem volt rá feltétlenül szükség. A mostani második esetben már nem is kellett elirum generátor, pár kisebb és egy steam megtette. A végén nem a bázismanagement és a szimpla küldetések adják a nehézséget, hanem a kiemelt küldetések (ufo bázis, templomhajó) és talán a pszíhasználó kitenyésztése. Az elsőben két emberemet sikerült pszíonikussá tenni, a másodikban eddig egyet. Sajnos nem vettem meg korábban az Iron will-t az officer school-ban és így nem túl erősek a willpower értékek. Ha jól emlékszem 76 a csúcs.

Sigmund

Sigmund

Uwel Ökle

• Fórumita
  • 3321 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.11.05, 15:19

Csak egy bázis lehet, de az elég bármire, a vadászok úgyis ott lehetnek bárhol. Nekem vagy a helyek fele telt be a lehetségesek közül: volt pár fejlesztett műholdvezérlőm egymás mellett, két elerium generátor (akármire elég...), meg vagy két műhely, mert az építkezések és technikai cuccok ahogy észrevettem, lassabban készülnek mint a kutatások ugyanannyi mérnök és kutató esetén, szóval mérnökből több kell. Meg az officer school, a foundry, és a kötelező cuccok. Kb. ennyi. Elég volt bármire.

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5201 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.11.05, 12:14

Tudtommal csak egy bázis lehet. Egyedül az épületek száma korlátozott, de lefelé ásva mindig van hely. Nekem végigjátszás után maradt még kb 4-5 üres hely.

moriarty

moriarty

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 11 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.11.05, 08:40

MEgint érdekelne valami a tapasztaltabbaktól kérdem: Hogyan lehet másik bázisom is? Azaz ebben a játékban si lehe ttöbb bázisom egyszerre vagy csak egy? És ha lehet, akkor annak feltétele van vagy csak nem jöttem rá, hogy hogy kell alapítani?

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8188 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.11.04, 10:54

Nem egészen. A jogutód nélkül megszűnő cégek alkotásai elvileg gazdátlanná váltak.

Na persze, de a videojátékok világában, ahol a kiadók a fejlesztő stúdiókat és egymást vásárolgatják fel, ez olyan ritka, mint a fehér holló. Legalábbis az ismertebb játékok esetét tekintve mindenképp, mivel azokat példaul pár év elteltével ki lehet adni kézi készülekekre is viszonylag kevés munkával jó pénzért.
Abban biztos lehetsz, hogy, ami a GOG-ra és a Steamre felkerül, annak mindig is volt tulajdonosa, és nem valószínű hogy az eredeti kiadás és napjaink között barmikor is ingyenessé tette valaki, ezért ezeket a terjesztőket vádolni az abndonware státusz megszűnése miatt botorság. Valójában a jog tulajdonosát érdemes inkább korholni, hogy hirtelen miért kezdettel el foglalkozni a játékával, amikor korábban szemet húnyt a letöltögetések felett, de hát pénz beszél, kutya ugat, ugyebár.
Ha valaki kalóz megoldással akarja a klasszikusokat beszerezni, az továbbra is megteheti, ugyanúgy, mint a GOG előtti időkben. Ami változott azóta, hogy az átmeneti időben nem nagyon lehetett jogtisztán megszerezni ezeket, most meg már igen, hála ezeknek a terjesztőknek.

Moriarty!
Szerintem írj a kiadónak, vagy a Steam Supportnak az ügyben, ők meg fogják mondani, hogy mi a teendő.

Módosította strato: 2012.11.04, 10:55

moriarty

moriarty

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 11 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.11.03, 11:13

A játék tokjában volt egy kézikönyv, ami mondjuk botrányosan rosszul lett elkészítve, főleg amagyar rész, mert benne maradtak a cseh szövegek, de nem ez a lényeg, hanem hogy ezen a kis füzeten volt az aktiváló kód.

Viszont a tokon rajta van, hogy include elite soldiers pack és egy lap is van benne, amelyen megintcsak van egy kód.

Gondotlam én kis naív, hogy azzal majd hozzáférek a soldiers pack-hoz, de én csak egy steam redeem kód beváltó oldalt találtam, ahol viszont nem fogadja el a kódot.

Kérdésem, hogy mi az a kód és az a lap, ami a tokban van és mit lehet/kell vele csinálni?

Köszi előre is a választ.

T10

T10

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 567 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.11.03, 03:08

Nem egészen. A jogutód nélkül megszűnő cégek alkotásai elvileg gazdátlanná váltak.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8188 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.11.03, 02:19

A régi játékok nagy részének a letöltése a GOG előtt sem volt legális, csak a jogtulajdonos vagy ezért vagy azért nem foglalkozott a dologgal. Az abandonware nem jogi fogalom, a rendezetlen vagy ismeretlen jogviszony esetén letöltött játék ugyanúgy kalózpéldány, mint amikor pontosan tudod, hogy kit károsítasz meg vele. Jogtulajdonosa mindig is volt mindegyik játéknak, és csak azt lehet ingyen letölteni, amit ez a jogtulajdonos akár átmenetileg, akár végérvényesen arra bocsát.
A GOG és a Steam csak a terjesztési jogot használja, így azokat kár szidni amiatt, mert régi játékokat is meg lehet venni rajtuk. Sőt, sok esetben a jelenkori operációs remdszereken is elindíthatóvá teszik a régi játékokat, így egy csomó szenvedést megspórolnak a vásárlók számára. Két-három sör árát kifizetni egy klasszikus játékért, ami telepítés után azonnal fut, szerintem senkinek sem egy érvágás.

Módosította strato: 2012.11.03, 02:20

Blob

Blob

Kockavadász Ogre

• Fórumita
  • 1604 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.11.02, 19:14

A GOTY-val kapcsolatban meg ja, csak azt nem tudom, hogy hol lesz még érdemes megvenni:)
Mert általában ugye pl. steamen egy olyan 2-3 hónapon belül már várható lesz egy weekend/midweek madness ahol szerintem olyan 60%-os mínusszal adják majd el:) (Így vettem meg a teljes!!!! korábbi hivatalos ufókat is kb 13 euróért, még az olyan balf***ságok is mint az interceptor meg an enforcer is benne vannak:D)

Az ilyen GOG meg Steam meg hasonlók azért bizonyos szempontból elmennek a p*csába. Mivel a legtöbb 95 előtti játéknak már nem volt élő jogtulajdonosa, ezek többségét szabadon lehetett letölteni. Aztán bekerül a GOG kínálatába, és már is frankón védett játékká alakulnak.
Azaz cseszheti az ember, ha akciósan meg lehet venni akkor, amikor egy pár éve még ingyér' volt (legálisan ingyér')

moriarty

moriarty

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 11 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.11.02, 10:14

moriarty: a lövés dolog nálam is érdekes volt, a végén pl. emiatt volt az utolsó harc sétagalopp: két mesterlövészem 55%-al meglőtte a legerősebb Etherealt, mindkettő kritikus találat, meg is halt egyből. ...

Köszönöm a kimerítő válaszod!

Sigmund

Sigmund

Uwel Ökle

• Fórumita
  • 3321 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.11.01, 18:07

moriarty: a lövés dolog nálam is érdekes volt, a végén pl. emiatt volt az utolsó harc sétagalopp: két mesterlövészem 55%-al meglőtte a legerősebb Etherealt, mindkettő kritikus találat, meg is halt egyből.

A többi kérdésed:
Engineering: a tárgyak (fegyverek, páncélok, kiegészítők) egyből elkészülnek, megvetted és lehet egyből használni, nem kell rájuk várni. Csak a Foundry-ban a fejlesztések azok, amikre várni kell, meg a műholdak, saját gyártmányú UFO-k.

Taktika: nálam a minél nagyobb tűzgyorsaság számított. Szóval szerintem vedd fel a szintlépéseknél mindig azt, ami több lövést tesz lehetővé, pl. a Double tap a snipernél. Snipernek még javaslom a Snapshotot is, egyébként lesz egy átkozottul kemény embered, akit alig tudsz használni. Csökken tőle az Aim, de azt a Scope használata nagyjából kiküszöböli, és nem kell a pisztolyra hagyatkozni.
Ne rohanj előre. Mindig várd meg amíg az embereid felfejlődnek, mindenkinek legyen tele a tárja, és ha lehet, a teljes csapattal várj egy kört Overwatch-ban, mielőtt ismeretlen helyre mész, hátha a kis szürkék kidugják a fejüket. Terror missionnél ez persze nem működik, ott menni kell, hanyagolni a fedezékeket, és remélni, hogy az embereid túlélik, és hogy a födönkívüliek inkább őket lövik a civilek helyett.
Kerítsd be az ellent! Vond magadra a tüzüket egy-két embereddel, add ki nekik a Hunker down parancsot, aztán ők elkártyázgatnak a fedezék mögött, amíg az ufók lövik őket hiába, te meg pl. egy-két assaulttal az oldalukba kerülsz.
Fejlessz, fejlessz, fejlessz! A Hyperwave relay felhúzása előtt lehetőleg az égvilágon mindent, amit fontosnak gondolsz, húzz fel maxra. Kezdetben legyen elsődleges cél, hogy minden ország felé műhold legyen fellőve- a pénzmag ugyanis átkozottul kevés, és az eladható zsákmányból sem jön sok be (eleriumot, alien alloyt meg eszedbe nem jusson eladni, mindennél drágább!). Ha már a csapat minden tagjának legalább carapace armor-ja van, és plazma fő fegyverei, akkor húzd csak fel a hyperwave relay-t, mert utána nagyon eldurvulnak a dolgok.

A fedezék mindig csak arrafelé véd (evidens) amerre közted és az ellenfélközött áll. Hunker down paranccsal még tovább nő a védelmük (Sniperrel ne csináld, neki egy idő után ott van a Low profile, ami miatt akármilyen fedezék mögött teljesen el tud bújni).

Közelkerülés: az arc throwert add egy assaultnak. Szedj le minden olyan ellenefelet, amilyet már begyűjtöttél. A maradékot szintén gyepáld meg akivel éred, kivéve az assaultot. Verd le amíg legfeljebb 3 életereje marad. Assaulttal rohand le (a run&gun miatt komoly esélye van rá, hogy akár az ellenfél háta mögé is kerülhet gond nélkül, habár abban a körben stunlni már nem tud). Ha van a csapatban Heavy, kapcsold be a Suppression-t, ha ufóka vissza akarna lőni, nem fog tudni. Ha el is találja az assaultot, azoknak piszok nagy életerejük van (pont ezért kell nekik adni az Arc throwert, és mondjuk egy ghost armort, hogy a kutya ne vegye észre őket), kibírják, és pályánként úgyis max. két új egyedet tudsz begyűjteni, tehát az assaultot max kétszer kell ilyen veszélybe sodorni. Elég az hozzá, hogy beállsz a legyengített, sakkban tartott ellenfél mellé, és mehet a stun.

Senkitől semmilyen fegyvert nem tudsz felvenni. A földönkívüliek épen maradt fegyvereit (nem lesz sok, én örültem ha pályánként egy vagy kettő megmaradt) a bázison kioszthatod majd az emberidnek, de akció közben senkitől nem vehetsz el és nem is adhatsz át semmit.

moriarty

moriarty

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 11 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.11.01, 15:32

Sziasztok!

Megvettem és elkezdtem játszani régi kedvenc játékom, újrázásával.
Első megítélésem: Nagyon tetszik és nagyon bosszantó is.

Először is a működése: Igen, vannak bugok, amik idegesítőek.
Van olyan is, ami lehet, hogy nem bug, csak nem tudom, miért nem működik (lásd alább)

A bosszantó az, hogy hogy az izébe lehet, hogy a legfontosabb pillanatokban nem találom el 75%-al akit akarok, viszont 25%-al is eltalálom, mikor nem annyira fontos. Ez költői kérdés volt, tudom, hogy a százalékok mit jelentenek.

Kérdéseim:
1 Az Engieneering-ben, ha azt mondom, hogy szeretnék 2 db akármit legyártani, honnan tudom, hogy készül, mert nálam nem kerül be a listába a jobb alsó sarokban. Vagyis milyen sorrandben és hogyan gyártják a dolgokat ott?

2 mondjon már valaki egy taktikát, hogy mi a megoldás arra, hogy azt olvasom mindenhol, hogy ilyen könnyű, olyan könnyű, én meg az utolsó előtti fokozaton játszom és állandóan kiirtják a csapatot. Szóval mit ronthatok el? Ne támadjak és várjam overwatch-al, hogy jöjjenek ők hozzám?

3 Hogyan lehet még jobban elbújni? Le lehet feküdni vagy lehet-e nézni másfelé illetve ennek van-e jelentősége?

4 Hogyan lehet olyan közel kerülni, hogy stunnolni lehessen?

5 Fel lehet valahogy venni a holtak fegyvereit, mint annak idején az UFÓ1-ben? Azaz ha valaki elesik, fel lehet tőle venni az a cuccot, ami nála van?

ha valaki tud, kérem, válaszoljon, köszi

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8188 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.10.25, 21:48

Ahol a legolcsóbb lesz. :)
Szerintem Steamen egy év múlva az őszi vagy a karácsonyi vásáron már lesz GOTY negyedáron. Féláron talán már nyáron is, ha a Firaxis nem úgy fossa vég nélkül a DLC-ket ehhez is, mint a Civilization V-höz.

Nordil

Nordil

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 334 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.10.25, 15:52

Nordil!
A régi UFO játékban eleinte én is a lézert használtam a plazma hátrányára, de a későbbi végigjátszásaimban rájöttem, hogy a plazmával gyorsabban be tudom darálni az idegeneket, mint a lézerrel. A nehéz plazma sokkal jobban sebez, mint a nehéz lézer, pontosabb is, és a lőszerrel sincs gond, mert egyrészt szinte sosem lősz ki egy egész tárat senkivel, másrészt az idegeneknél mindig van utánpótlás. Ráadásul a plazma univerzálisan minden ellenfélre jó, a Muton ugyanúgy elpusztul 1-2 lövéstől, mint a Snakeman.
Tankokat is csak eleinte használtam, később leszoktam róluk, mert nem fejlődnek és nem gyógyíthatók meg.

Az új XCOM elég bugos, és még tutira fog hozzá érkezni egy maréknyi DLC is (most jelentettek be egy kínai maffiás(!?) újat), szóval ha türelmes vagy, inkább várd meg, hogy valamikor jövőre kiadják a befoltozott GOTY változatot fél vagy negyed áron, összecsomagolva minden kiegészítővel.

Nem tudom, én legdúrvább fokozaton nem egyszer jártam úgy, hogy a heavy plazmából kellett egy fél tucat lövés a mutonnak, és ott elég szépen pariban állt emiatt a sima lézer puskával, főleg mivel AP szempontjából jobban jártam ha kilőttem egy tucat, vagy másféltucat lézer puska lövést 9 heavy plazma helyett. A tankok meg azért voltak jók, mert igazából a játékban ténylegesen azok amik, vagyis tankok. Kiküldöd, és megvárod hogy rálőjjenek, kiszúrja az idegent, stb, hogy az agentek leszedjék az idegeneket. Ráadásul amikor a lézertankot már gyártani is tudod, akkor meg nem kicsit érdemes is. Két okból: az egyik, hogy tank szerepe miatt eléggé hullik, egy-egy terror squad hajó leszedésekor általában a felét elveszíted, másrészt a 395000 kredites gyártási költség mellé egy 515000 kredites eladási ár járult, ami annyit tett, hogy nagyon szépen lehetett vele keresni:)
A heavy plazma a snakemenek tankja ellen volt jó, de azt meg gránátosokkal egyszerűbben el lehetett intézni. Én az embereimet általában háromféleképpen csoportosítottam:
Heavy lézer+lézer pistolyos
Lézer puska+lézer pisztolyos
Lézer puska+gránátok (füst, mozgásérzékelő, illetve alien gránát)
A teljes csapatban legfeljebb egy embernek pedig adtam rakétavetőt, ami igazából semmi másra nem szolgált, mint arra, hogy mikor nehéz fokozaton az alienek bekempingeznek az ajtó mögé, akkor robbantok egy másik bejáratot. (bár ez eléggé visszatöltős bizbasz volt, mert néha ha mellé lőttél berobbant az összes elerium és ugye ez volt minden sava borsa:)

A GOTY-val kapcsolatban meg ja, csak azt nem tudom, hogy hol lesz még érdemes megvenni:)
Mert általában ugye pl. steamen egy olyan 2-3 hónapon belül már várható lesz egy weekend/midweek madness ahol szerintem olyan 60%-os mínusszal adják majd el:) (Így vettem meg a teljes!!!! korábbi hivatalos ufókat is kb 13 euróért, még az olyan balf***ságok is mint az interceptor meg an enforcer is benne vannak:D)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]