Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Megkisertve (setna )

• Válasz írásához lépj be
27 hozzászólás érkezett eddig

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4410 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.03.01, 12:12

Nekem egyetlen bajom volt a novellával, de az sajna az egész élvezetét nagymértékben csökkentette. Nevezetesen nem esett le a vége, egy félreértés miatt, és így a katarzis is elmaradt.
Ugyanis a "...míg a matrózok félholtra verik a társamat." végezetű mondat után "Ő lehunyt szemmel, hanyatt dőlve támaszkodott mellettem..." következik, s itt a személyes névmás miatt nekem úgy jött le, hogy Janról van szó. Így aztán nem is igen értettem miért akart Jan már hosszú idő óta 30 ezüstöt adni a főhősnek.
Szerintem tegyél be a két mondat közé egy semlegeset, hogy ne legyen félreérthető.

hajnalkrisztian

hajnalkrisztian

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 171 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.02.26, 10:47

Jó, de én átírnám. Nyolcat nekem megér.

Hoild

Hoild

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 228 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.02.24, 16:17

Úgy gondolom, stilisztikailag a szerző képes volt az egész szösszenetet végigvinni, a legvégét leszámítva -- attól bizony sérül a mű.
A téma elcsépelt volt egykor, de ma már ritkán jelent erkölcsi konfliktusforrást a megjelenő művekben, ezért azt erélyesebben nem is támadnám.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6223 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.02.24, 10:24

Pofás darab, tetszett. Semmi elnyújtott szenvelgés, vagy efféle. Jó volt, leszámítva talán a végét.

colos

colos

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 145 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.02.22, 12:07

Nagyon jó novella és véleményem szerint a végén kimondottan jó a szimbolum az árulásra.
ps. Nekem inkább ha már vki akkor picit Rizs Annás fílingem volt de semmi baj őt is imádom:)...

Odusz

Odusz

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 203 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.02.21, 19:18

Siffad: igazad van, sőt vegyük hozzá még "ne paráználkodj"- ot is! (Ugye az elején a csajok akik összesúgta kmögötte.)

setna: remélem azért a valóságban nincs ott melletted! :koszonom: Idegesítő lehet! :koszonom:

tapsi

tapsi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 288 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.02.21, 17:48

Nekem kifejezetten tetszett, és a végével sem volt semmi bajom.

Darklight

Darklight

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 480 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.02.21, 12:55

Nekem is tetszett, jó a hangulata. Az én értelmezésemben a 30 ezüstpénz csak egy utalás volt a Jézus/Júdás sztorira és az ördög ezzel jelezte az addig kitartóan ellenálló főhösnek, hogy "megvagy komám!"

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2438 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.02.21, 09:38

A stílus tényleg jobb, mint az átlag pistikés lihegés (már hálás vagyok, ha nem jön szembe rögtön az első bekezdésben a hat szívdobbásnyi idő alatt elsorjázott ősi kahrei átok őrült táncának sóhajtó sejtelme meg az anyám tyúkja), de ez nem novella, max. töredék, a sztori meg tényleg elcsépelt, a slusszpoénnak szánt izé inkább gyengíti. Próbálkozhatnál hosszabban.

blaisec

blaisec

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 604 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.02.21, 08:30

Setna nekem nagyon tetszett, a lezárás: lehet az utolsó két mondat valóban felesleges.

Siffad

Siffad

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 71 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.02.20, 18:13

Jó kis novella. A 30 ezüstpénz pedig érthető - a "főhős" végül saját elveit árulta el, hisz addig végig ellenállt sokféle kísértésnek: ne lopj, ne ölj stb.

setna

setna

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 153 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.02.20, 17:59

Sziasztok,
ha bárkinek bármi tetszett a sztoriban, annak tényleg örülök, a befejezés miatt húzott szájakkal pedig maximálisan egyetértek - nem tudok lezárást írni. Van más történetem is itt a novellák közt, csak azt nem én küldtem be, és emiatt más név alatt van... és bezony annál is a végét kifogásoltátok. Az épp most aktuális mesémnek már szintén a befejezése felé járok, hát majd elválik, ezúttal sikeresebb lesz-e. Mondjuk biztos nem :-)
A másik dolog! Sokan kombináltatok a németföldi "kabin" kapcsán. Nos ez tényleg hajókabin. Mert ahogy a kis holland kikötő vagy Vasile és Florin, úgy a kék hajó is valóságos: az én kék hajóm, mely a holland-belga partvidéken illetve Amszterdam és a fekete-tengeri Giurgiu közt jár - így akkor már biztos érthető.
És még egyszer köszönet, hogy annyi időt szántatok a novellára, hogy nem csupán elolvastátok, hanem a véleményeteket is közöltétek - "tisztelet és béke!"

Odusz

Odusz

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 203 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.02.20, 17:01

Nagyon tetszett!
Vége: Szerintem is elég lett volna, ha mondjuk az ördög csak vigyorog egyet, esetleg az ördög kacagása, (esetleg szaga) marad a főszereplő fülében (orrában) örökre kísértve és kísérve őt és emlékeztetve bűnéről...

szerintem ez pont 9 pont!

Minden más nagyon jó, csak így tovább!

Feantur

Feantur

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 168 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.02.20, 16:00

kifejezetten tetszett, nagyon jó szösszenet! gratulálok!

hát a 30 ezüstpénz nem tetszett a végén, nem is a leírás, csak az idézőjel utáni "rádöbbenés". Olyan finoman szövöd a szálakat odáig, annyira könnyed a fogalmazás és laza a gondolatmenet a végén kissé kilóg ez a mondat. Az ördög hetykén odapöckölhetett volna egy érmét is... persze csak szvsz.

grat! öröm völt olvasni!

Arsentis

Arsentis

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 387 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.02.20, 15:56

Hangulatos :koszonom:. Valahogy olyan Nils Holgersson stílusban láttam magam előtt a szereplőket...

A végén tökéletesen _értettem_, hogy milyen érzetet akarsz bennem kelteni, de jobb lett volna, ha szimplán csak érzem, és nem is tudom, hogy mitől.

:koszonom:

Ravenheart

Ravenheart

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2870 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.02.20, 15:56

Lehet hogy nem magyar eredetű szó, de még a kedvenc online szinoníma szótáram (keresohalo.hu) is kidobta rá, hogy házikó, kulipintyó, bódé, bodega. De ez legyen a legnagyobb bajunk, szerintem mindenki értette, mire gondolt a szerző, még ha valóban ritkán is látni ilyen értelemben a kabin szót.

szil

szil

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 78 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.02.20, 15:03

Ravenheart: nem egészen: a kabin fülkét jelent, faházat nem (magyarul legalábbis). Azonban a szöveg néhány jellegzetességéből kiindulva azt tippelem, hogy szerzőnk itt a cabana szót magyarította hirtelenjében, ami közönségesen menedékházat, turistaházat jelent.

Ravenheart

Ravenheart

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2870 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.02.20, 14:46

Zsobo: a kabin kis faházat is jelent. Nézz csak utána.

lordhusy

lordhusy

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 6 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.02.20, 13:04

Nagyon tetszett, az utolsó mondattól a hideg is kirázott, annyira beleborzongtam a képbe.

Clevyon_Merroth

Clevyon_Merroth

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 81 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.02.20, 11:29

Ó... tetszett. Így, egyszerűen. Nem mennék a stílus felboncolásába, szerintem erre nincs is szükség. Nekem is feldobta a napom.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]