Ugrás tartalomhoz

Fotó

Mi így csináljuk...

• Válasz írásához lépj be
186 hozzászólás érkezett eddig

Sir_Auron

Sir_Auron

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 232 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.07.09, 19:06

Ez így igaz angelface!
De még így is hullanak mint a legyek.Ezért gondoltuk h ki lehetne valamit okoskodni nekik :gyagya: amivel nem az ütőképességükön,hanem az élettartalmukon javítanánk.

Sir Auron :D

_angelface (NPC/NJK)

_angelface (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2008.05.22, 08:26

Vámpír csapat az egyik legjobb, különösen vamp lorddal.

Sir_Auron

Sir_Auron

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 232 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.05.22, 08:02

Kössz az infót Thomas! :)
Bár a Szabi is kitalált egy elég jó dolgot a vérszomjra,nagy eséjjel lehet meg is fogjuk szavazni,de még gondolkodunk.
Egy biztos.Még mindig tart kis ligánk (teszt ligánk) és már biztos vagyok benne,hogy készülőben lévő szabálykönyvünkben (júliusra) a vérfarkas csak 6-os dobás esetén veheti fel a +1 erőt.Ugyanis néhány játékból azóta rájöttünk h 4-6 dobásra iszonyat brutális a figura és a csapat is.
Az ötlet biztos nem lesz elvetve,mert mindenkinek tetszik,de 6-nál lejjeb nem adjuk,mert úgy nagyon durva.
Meg az újonnan elkészített vérfarkas csapat miatt sem.Túl erősek lennének.
Nem mintha Laci barátunkat meghatotta volna ez a változás,a blokk-cseles-felugrásos vérfarkasra ennek ellenére is úgy megdobta a 6-t,mint a huzat :langol :.Ő akkor még nem dudta,h előző nap kedves öcsémnek viccesen megjegyeztem h ha megdobja így is mindkét farkasra a +1 erőt,magamhoz ölelem kis káosz csapatomat és velük együtt kiugrom az ablakon! :D ;)
De szerencsére nem így történt.
Szerencsére... :D

Fanthomas

Fanthomas

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 59 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.05.18, 06:27

Csovi

Ha ragaszkodtok a vámpírokhoz itt találsz néhány módosított vérszívó csapatott melyek nem tartalmazzák a vérszomj hátrányt :( de viszont vagy a vámpír képességét :) vagy az árát ;) módosítja . Érdemes rávetni egy pillantást.
http://www.blood-bowl.net/GWTeams/Vampire.html

Udv;
Fanthomas

Sir_Auron

Sir_Auron

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 232 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.05.18, 01:03

Sziasztok!

Mi is játszunk most egy ligát,sajnos amit ugyan nem fogunk tudni befejezni rendesen a munkahelyeink miatt,de igazából ez a liga inkább csak amolyan próba ligának mondható.
Egy komolyabb ligát fogunk elkezdeni majd júliusban,melynek egyelőre se neve se semmilye nincs (kidolgozás alatt :) )de az előkészületek már ezerrel zajlanak.
Az már szinte biztos hogy kemény 5 főből áll majd a társaság (egyenlőre,azt majd meglátjuk a továbbiakat) és az is hogy egy új szabálykönyvet készülünk rá elkészíteni,mely igazából a 4.5 és 5. szabálykönyvből a jobb dolgokból,na és persze a saját ötleteinkből és újításainkból állna.A saját újításoknál persze próbáltunk olyan dolgokat kitalálni,melyek nem lépik túl a vérfoci világának határait.Mert nagyon nagy hülyeségeket mi sem akartunk kitalálni.
Hogy csak felsoróljak néhányat.Nekem (tudni kell rólam hogy szeretem a nekromanta csapatot) nem nagyon tetszett hogy egy olyan misztikus és híres karaktert mint a vérfarkast csak 3-as erejüre csináltak meg.Szerintem simán elviselne ez a figura (és a csapat is) egy 4-es erőt.Gondoltam először.Aztán az is eszembe jutott hogy jó oké annyira ne rugaszgodjunk el az eredetitől,valahogy módosítani kellene.Végül a D6 dobás mellett döntöttünk,mely úgy néz ki hogy:minden meccs elött dobni kell a farkasra D6-al.Ha 1-4 az eredmény marad 3 az erő.Ha azonban 5-6 a dobás,a farkasnak megnő az ereje.
Lehet hogy rosszul tudom,de mintha valamelyik szabálykönyvben találkoztam volna már ilyen megoldással,csak azt nem tudom hogy melyik figura volt az,tehát úgy gondolom hogy nem hülyeség ez a döntés.Megjegyzem a játékot és a csapatot is színesebbé teszi.Tapasztalatból beszélek,kipróbáltuk a mostani ligánkban.Kedves Laci barátom előszeretettel meg is szokta dobálni a farkasainak ellenem.
Persze itt még a teszt verzió működik az 1-3 , 4-6-ig dobás,júliustól viszont már a fentebb leírtak szerint fogjuk használni. :)

A csapatokban és csapatlistákban is csináltunk némi változtatást:
- Amazon v.
- Bretonn
- Ember
- Északi
- Gyíkember
- Profi Elf
- Nemes Elf v.
- Sötét Elf
- Erdei Elf
- Női Elf (Mivel nem ismertük ehhez a csapathoz saját magunk találtunk ki mindent.Elég érdekes lett)
- Káosz v.
- Káosztörpe
- Nurgle
- Törpe
- Skaven
- Khemri
- Élőholt v.
- Nekromanta v.
- Vámpír v.
- Vérfarkas (Igen!Egy új csapatot szerettünk volna mindenképp.Sok számolgatás után készült csak el)
- Faember v.
- Ogre
- Minotaurusz
- Goblin v.
- Félszerzet

Asszem meg is volna az összes tervezett csapat.A kis "v" betüvel jelzett csapatoknál volt változtatás.
pl.:
- Káosz: itt visszahoztuk a speciális jártasságot,amely ha jól emlékszem a 4.5 szabálykönyvben volt a
martalócok jártassága.Színesíti a csapatot,egy kicsit meg is könnyíti a játékot,de senki ne hidje
hogy ettől a káosz máris legyőzhetetlenné vált.Próba alatt van ez is.Jól működik,kb.50%-ban
segítenek a kidobott jártasságok.Így nem annyira (rohadt) nehéz a káosszal egy liga eleje.
Persze a dobásokon nagyon sok múlik!!!Aki gondólja próbálja ki. :P

- Élőholt: ez az a csapat amelyről az a véleményem hogy pofátlanul messze a legerősebb (szerintünk,a
tapasztalat is benne van :dilis: )a csapatösszeállítása.Ezt arra értem hogy kapásból az összes
pozíciójátékost be lehet venni.Szerintem(tünk)a két Múmia brutális a 4 hullarablóval és a két
lidérccel,arról nem is beszélve hogy asszem belefér a 3 újradobás is.De lehet hogy rosszul
emlékszek.Hozzáteszem,hogy volt alkalmunk ezt a csapatot nagyon megutálni (bocs az élőholt
fanoknak,ez csak saját vélemény),de nem ezeket a nézeteket vettük figyelembe a csapatnál
mikor úgy döntöttünk hogy egy kicsit változtatjuk,hanem azt hogy azért valjuk be őszintén hogy
ilyen felállást nem sok csapatnál láthatunk.Mondjuk szerintem egyiknél sem.Annyit tettünk hogy
egy picit drágábbak lettek a Múmiák és az újradobást vittük fel egy tizessel.Persze figyeltünk arra
hogy komolyabb változtatás ne essék a csapatban.Annyit sikerült kiokoskodnunk,hogy nem lehet
a 2 Múmia,2 lidérc,4 hullarabló felállást elérni.Illetve el lehet,csak az már asszem a re-roll kárára.
Ezt döntse el mindenki saját maga,hogy mennyire jó vagy sem,hogy hülyeség e vagy sem??
Lényegében úgyse befojásól semmit,mert ez csak a mi nemhivatalos szabálykönyvünkben fog
szerepelni.

- Vámpír: ez se egy mindennapi csapat az biztos.Visszahoztuk a vámpírlordot,de hát...még így is azt kell
hogy mondja:NEVETSÉGES!!
Kipróbáltuk!Kipróbáltuk!Tehát ezeket tapasztalatból írom.Ez a csapat nagyon király kis csapat
lenne...ha...pontosan.A vérszomj.Legyen!Nem azt mondom hogy ne legyen,mert a vámpírnak
tényleg legyen vérszomja,na de ez VICC!!Hát komolyan mondom nekem egy sima natúr
felállásu káoszcsapattal sem volt nehéz dolgom a vámpír ellen,akkor mit csinálna ez a csapat
bármilyen komolyabb képességü/jártasságu csapat ellen.Mert hát köztudott hogy a káosszal
alapba is nehéz játszani,de ez a csapat ellen...hát mit mondjak.Nem volt nehéz.Ezek egymást
kaszabolják le.Hihetetlen!Pedig Gayer öcsém mégcsak nem is dobált rosszul a meccsen velük.
De az a fránya 1-es jön akkor is ha kell,ha nem.A meccs közepén már sírtunk a nevetéstől!
Több KO-t meg CAS-t okoztak egymásnak a vámpírok,mint én nekik.Pedig még jókat is dobáltam.
Ja és még a vámpírlord is a csapatban volt.Szóval szét lettek gyilkolva,meg öngyilkolva! :)
Egyszóval próbálunk valami kevésbé szíívatósabb (hogy témánál maradjunk) dolgot kitalálni a
vérszomjra,mert ez így vicc!Ha van valakinek bármilyen elfogadható ötlete vagy javaslata,
szívesen várjuk a hozzászólását a témához! :gyagya:

Röviden tehát ennyit.Az újításokról még fogok írni több infót is,de most mennem kell.Jó játékot addig is mindenkinek!!Ja egyébként nagy lelkesedéssel tervezünk a ligának egy honlapot is,mely remélem meg is fog majd valósulni,ugyanis egyik programozó ismerősöm megígérte hogy júniusban segítene megszerkeszteni az oldalt,mert mi hát hogy is mondjam,a legfinomabban is kifejezve BUTÁK vagyunk hozzá.Szerintem elég finomra sikerült.Legalábbis én nem vettem zokon. ;) Na de félre a tréfával :( ,majd kiderül hogy mi lesz belőle.
Szevasztok!

Sir Auron

Vinduil

Vinduil

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 333 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.10.04, 09:48

Mi nagyon szívesen mennénk, csakhát Szigetszentmiklós egy picit messze fekszik Pécstől, de gondolom, nem is elsősorban ránk számítotok.
Ha már itt tartunk, nekünk is van ám egy Baranya Blood Bowl ligánk, immáron a második évadot kezdtük el, és nagyon szívesen várunk minden Pécshez közeli településről Vérfoci iránt érdeklődő arcot! Most 7-8-an vagyunk nagyjából állandó létszámként, de reméljük, megy ez még feljebb is.
Hajrá!
Akit érdekel, u2u-ban írjon!

üdv:
Vinduil

_kismuveszur (NPC/NJK)

_kismuveszur (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.10.03, 13:09

Csatlakozom az elöttem szólóhoz. Gyertek játszani!

_Von Kroloch (NPC/NJK)

_Von Kroloch (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.10.03, 12:19

Üdv

Akkor sem adom fel mindenkit várunk az SMI ligába kérlek látogassátok meg a honlapot www.smiblood-bowl.mlap.hu
Ha van javaslatotok örömmel várjuk és tényleg szeretnénk egy olyan közösséget kialakítani ahol izgalmas meccsekben lehet része mindenkinek...
az én email om habentius@gmail.com bármilyen kérdéssel fordulhattok hozzám...
Úgy gondolom hogy ideje lenne egy alakuló ülésnek de ketten Blokkerrel nem fogunk leülni megbeszélni amit már amúgyis átdumáltunk egy borús öszi este alatt a ligát érintő dologk kérdéseiben..
Mindenki aki Úgy gondolja hogy Szigetszentmiklós nem egy messzi távoli hely a végtelen Univerzumban az kapja össze a figuráit a taktikáit az alapboxát vagy a kinder figuráit nem érdekel mije van.. És üljön Buszra Biciklire repülöre Tandemre és látogassa meg kis városunk.
:):D
Nah jó nagy üdv

_Von Kroloch (NPC/NJK)

_Von Kroloch (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.09.17, 15:05

Bocsi a hozzászólás értelmetlen vége miatt csak meló helyen vagyok és már kissé kiszivták az agyam az elmúlt órákban szóval az elérhetőségem a habentius@gmail.com email akit érdekel a liga
a honlap az www.smiblood-bowl.mlap.hu

Az MSN zagyvaság pedig az hogy lesz MSN contact is csak most köttetem be a netet újra

Várunk mindenkit akit érdekel a liga kérdéseket mindent
Üdv

_Von Kroloch (NPC/NJK)

_Von Kroloch (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.09.17, 10:26

Üdv
Megalakult az SMI Blood - Bowl liga

A bázisunk szigetszentmiklóson van tehát igazából pestieket és pest közelieket érintene a dolog.
a honlap elkészült de folyamatosan frissül www.smiblood-bowl.mlap.hu

Minden érdeklődöt szeretettel várunk Októberben lesz az alakuló ülés pontos időponttal majd a honlapon fogunk szolgálni

Elérhetőség ezen kivül az én email om egyenlőre otthon nincs netem tehát az msnem el nem tudk belépni

Burnalot

Burnalot

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 125 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.09.15, 22:44

Von Kroloch: menj fel a chatre es keress ellenfelet.

Burn

_Von Kroloch (NPC/NJK)

_Von Kroloch (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.09.15, 15:43

Sziasztok ide biggyeszteném az Msn em mert bajban vagyok az angollal csak annyia problémám hogy nem tudom hogyan kell valkihez kapcsolodni megvan a kliens tudom hogyan generáljak az accomba cspatot de valmiért amikro a playre megyek az ablakban beirok egy játék nevet és a jelszó megadás után hostolok semmi nem történik van valahol egy éppen online game lista vagy mia guzmi pls segiccsen valaki....:P

messor_enigma@hotmail.com

_ThoR777 (NPC/NJK)

_ThoR777 (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.09.13, 19:19

Minden új fumbbl játékosnak!
A kezdéshez mindenkinek ajánlom az oldal users guide-ját http://fumbbl.com/modules.php?op=modload&a...&file=index

Itt minden szépen és érthetően le van írva fejezetekbe szedve a kliens beállításától kezdve a csapat készítésen át a fumbblös irc beállításáig... Tudom hogy macerás az egészet végigolvasni de higgyétek el a továbbiakban nem is lesz szükség több információra ;) Nem nagy ördöngösség az egész. :D

Egyébként van külön fummblös topikunk is ez pedig a fumbbl.hu

Warpig: eddig a problémáddal még nem találkoztam, próbálj meg az eggyik moderátortól segítséget kérni hátha tud vmi megoldást :)

_Von Kroloch (NPC/NJK)

_Von Kroloch (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.09.13, 12:42

Sziasztok engem is érdekelne a Javas változata a game nek tisztában vagyoka számokkal is letöltöttem a klienst is de nem tudom hol kell regelni csapatot késziteni stb valaki nem tudna erről valami frankobb infot adni hoyg csapat listát hol lehet és hoygan betölteni stb...... emailt is irok habentius@gmail.com

előre is köszi és üdv

Ja és alakuloban vana S.T. Michael Island Liga továbbiakban ezentúl SMI liga Minden érdeklődőt várunk a liga alakó ülésének időpontja és helyszíne nem tisztázott igazából pest közelieket érinthető a téma

üdv

Warpig

Warpig

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 24 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.09.11, 14:50

Az lenne a problémám, hogy a JavaBBowl-ban nem látszanak a nurgle csapat rotterei és a beast of nurgle (nagyfiú). Vki találkozott már ezzel a problémával? Esetleg vmilyen megoldás van rá? Próbáltam másolgatni a képeiket (megvannak a játékosok képei, úgy mint a többié és szvsz jó helyen is vannak), de úgy sem javult meg. Thx W.

Vinduil

Vinduil

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 333 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.08.21, 08:55

Aeren: Ajánlom figyelmedbe a Bloodbowl Bajnokságok oldalt, ahol a legfrissebb szabálykönyvet is le tudod tölteni.

Aeren

Aeren

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1640 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.08.17, 13:14

Sziasztok!

Nem tudom jó helyen kérdezem, de nem találtam más topicot.
Engem esetleg érdekelne a játék, de nem találtam egy jó részletes ismertetőt.
Tudna valaki segíteni?

CaveMaN

CaveMaN

Hülyegyerek

• Fórumita
  • 277 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.08.13, 07:47

Kis kreativitás kéremszépen. A szemközti alapvonal ebben az esetben. Nem nagy nehézség. Egyébként meg, teljesen mindegy, hogy mit határozol meg, a lényeg, hogy a labda egyenlő esélyel induljon bármelyik irányba és még a kockadobás előtt legyen eldöntve, melyik eredmény mit jelképez.

vakmacska

vakmacska

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 43 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.08.09, 11:08

Sziasztok!

Valaki meg tudná mondani, hogy mi van olyankor, ha a labda az alapvonalon keresztül hagyja el a játékteret? Merthogy a bedobás sablon használatánál egyértelműen le van fektetve, hogy a szemközti oldalvonal felé kell feltenni a szórássablont és oldalvonal nem egyenlő alapvonal.

köszi
vakmacska

Janika

Janika

Terália Vajákosa

• Fórumita
  • 1995 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.08.08, 09:52

Köszönöm!

S időközben sikerült rájönni a problémára is. Valamiért a sztárjátékosokat leszámítva rosszul van leírva a képesség a progim csapatlistáin, hiába, hogy leöltött cucc :para: .. így a Throw Team Mate, Bone Head s még pár... de sikerült rájönni, s kiküszöböltem a problémát :)

- Cs.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]