Ugrás tartalomhoz

Fotó

Kérdések-Válaszok

• Válasz írásához lépj be
965 hozzászólás érkezett eddig

scottish

scottish

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 725 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.26, 23:09

Ez esetben bocsánat. Persze jár a dupla

A_Messor

A_Messor

Meridian

• Fórumita
  • 2927 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.26, 21:23

Ugyan úgy jár a két MVP, persze.

Eleve csak meccs közben tudod feladni:

"You may choose to concede a match at the start of one of your own turns, before moving the Turn marker along the track."

Tehát csak egy saját köröd elején, ergó elvileg ha te rúgsz akkor még egy kört le is játszik ellened mielőtt feladhatnád. Gondolom a ligákban praktikussági okokból ezt kihagyjuk (mivel tipikusan úgy van feladás hogy valaki nem tud eljönni amúgy is), de elvileg a CRP ezt írja.

Kopi_

Kopi_

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 893 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.26, 20:50

Sziasztok!

A mai napon felmerült, hogy ha meccs közben történik a feladás akkor nem jár a dupla MVP. Szerintem ez nem így van, ugyanis ezt találtam a szabálykönyvbe:

IMPORTANT: A team that concedes a match must give its MVP to the opposing team (i.e., the winning coach gets two MVPs and the losing coach gets none).

Nem találtam semmilyen kitételt, hogy a dupla MVP csak akkor járna ha a meccs el sem kezdődne, azaz ez ebből a szempontól indifferens.

Esetleg valamit rosszul gondolok? Válaszaitokat előre is köszönöm!

Üdv:

Attila

Módosította Kopi_: 2018.04.26, 20:52

mR_mU

mR_mU

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1031 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.02.14, 14:37

Q.
If a player is sent off, can you both Argue the Call and use a
Bribe? If so, in which order do you do them?
A.
You can do both, in an order of your choice. For example, you
could attempt to Argue the Call, fail, then use a Bribe as a backup
option (in which case your Head Coach would still be ejected, as
described on page 38 of Death Zone Season One, but your player
could be spared by the Bribe). Alternatively, you could attempt to
use a Bribe, fail, then Argue the Call. It’s your choice!

discret

discret

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1858 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.02.14, 12:00

Lehet egy kiállításra használni a vitatkozást a bíróval és a bribe-ot? Ha igen, melyiket kell megpróbálni először?

Ebben csak megerősítést kérek: Ugye, ha rugdosok a láncfűrészessel és duplát dobok és sikeresen dobok a bribe-ra, akkor a cserék közé kerül a játékos. Ettől függetlenül még egy bribe-ot el kell használnom a drive végén, hiszen a játékos pályán volt a drive-ban.

Lehet egy kiállításra használni a vitatkozást a bíróval és a bribe-ot?

Igen

Ha igen, melyiket kell megpróbálni először?

Edző döntése.

A második adag kérdésre a válaszom az, hogy 2-szer kell lefizetned (vagy vitatkoznod) ahhoz, hogy újra pályára léphessen.

dantes

dantes

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1102 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.02.14, 11:15

Lehet egy kiállításra használni a vitatkozást a bíróval és a bribe-ot? Ha igen, melyiket kell megpróbálni először?

Ebben csak megerősítést kérek: Ugye, ha rugdosok a láncfűrészessel és duplát dobok és sikeresen dobok a bribe-ra, akkor a cserék közé kerül a játékos. Ettől függetlenül még egy bribe-ot el kell használnom a drive végén, hiszen a játékos pályán volt a drive-ban.

discret

discret

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1858 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.01.27, 15:50

A gólszerzésről kérdeznék. Régebbi LRB magyar fordításában azt olvastam, hogy ha a labdát cipelő játékos a TD zónába lép, azonnal vége a körnek és TD van.

Namármost, mi van, ha a labdás úgy akar blitzelni, hogy közben a TD zónába lép? Blokkolhat még, vagy vége a körnek? És mi van, ha ez történetesen egy Ratogre, bejelenti a Blitzet, mert az 2+-ra megteszi. Elindul, bemegy a TD zónába. Vége a körnek és TD vagy addig kószáljon amíg valakit meg nem üt? Mert a vámpír blood lustjánál ez le van írva, hogy addig nem szerez TD-t, amíg nem ivott, na de blokkolni is kell?

Amint labdával a kézben belépsz a TD területve vége az akciónak és ünneplés következik mert célt értél el.

Blitz akciónál nem kötelező a blokk végrehajtása.

Vámpírnál a különleges képesség ami előír egy pluszt a befejezéshez.

scottish

scottish

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 725 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.01.27, 09:33

A gólszerzésről kérdeznék. Régebbi LRB magyar fordításában azt olvastam, hogy ha a labdát cipelő játékos a TD zónába lép, azonnal vége a körnek és TD van.

Namármost, mi van, ha a labdás úgy akar blitzelni, hogy közben a TD zónába lép? Blokkolhat még, vagy vége a körnek? És mi van, ha ez történetesen egy Ratogre, bejelenti a Blitzet, mert az 2+-ra megteszi. Elindul, bemegy a TD zónába. Vége a körnek és TD vagy addig kószáljon amíg valakit meg nem üt? Mert a vámpír blood lustjánál ez le van írva, hogy addig nem szerez TD-t, amíg nem ivott, na de blokkolni is kell?

Kopi_

Kopi_

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 893 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.12.27, 10:15

Szia!

Én nekem a PC-s verzióhoz lenne egy kérdésem(2. részhez).
Gondoltam visszatérek kicsit játszani.Erre megint abba a hibába esik a játék mint anno mikor megvettem.Elindítom és bregyó az egész.Hogyan tudom átállítani angolra?Régen is volt ilyen problémám de,akkor valahogyan sikerült átállítani.
Gondolom ehez magyar felirat nem készült azóta sem hozzá.

Próbáld meg a <játék mappájának elérése>\Blood Bowl 2\Data\Config.xml fájlban a LanguageDefault szekció közé az English-t beírni (nekem a steam-es változat van meg, ahol: "C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Blood Bowl 2\Data").

Nem tudom, hogy működni fog-e, de rontani nem fog a helyzeten.

Üdv:

Attila

Ulv

Ulv

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 634 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.12.26, 20:28

Én nekem a PC-s verzióhoz lenne egy kérdésem(2. részhez).

Gondoltam visszatérek kicsit játszani.Erre megint abba a hibába esik a játék mint anno mikor megvettem.Elindítom és bregyó az egész.Hogyan tudom átállítani angolra?Régen is volt ilyen problémám de,akkor valahogyan sikerült átállítani.
Gondolom ehez magyar felirat nem készült azóta sem hozzá.

discret

discret

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1858 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.12.08, 21:55

Láncfűrészessel a fűrészelés kerül-e mozgáspontba?

Láncos golyóssal hogy zajlik a gfi? Először irányt aztán gfi-t kell dobni? Mi van, ha olyan mezőn esek el, ahol van játékos? Akkor is dobok rá blokkot vagy páncélt?

Mivel a láncfűrészelés egy blokkot helyettesítő akció így ugyanaz vonatkozik rá mint a blokkra, azaz mozgáspontba kerül blitz akció során.

Using Chainsaw during a Blitz Action costs a point of movement, even though it doesn't allow the blitzing player to follow up. (Galak, Forums)

Láncos golyósnál előbb gfi-t dobsz ha az nem sikerül ott taknyol el ahol áll.

If a Ball & Chain player goes for it, the extra move (and any block rolls) occur before the GFI takes effect. (NAF Clarifications (discussion)/Galak, Forums)

dantes

dantes

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1102 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.12.08, 20:30

Láncfűrészessel a fűrészelés kerül-e mozgáspontba?

Láncos golyóssal hogy zajlik a gfi? Először irányt aztán gfi-t kell dobni? Mi van, ha olyan mezőn esek el, ahol van játékos? Akkor is dobok rá blokkot vagy páncélt?

Swifty

Swifty

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 868 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.06.02, 20:11

Igen.

TheShadow

TheShadow

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 20 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.06.02, 18:56

Ez egy jó kérdés! Mert így van és kész! :-) Szerintem kezdetektől él ez a szabály, legalábbis amióta én játszom biztos így van. Biztos megideologizálták már, nekem az jutott eszembe, hogy az évad közben nehezebb hatásos edzéseket beiktatni, amivel nő a rr, mint a felkészülési időszakban. Egyébként valszeg az inducementből hozható rr dupla értékéhez igazították ezt is!

Akkor, ha jól értelmezem a Re-Roll-ok ára csapat összeállításkor normál, ha elkezdődnek a meccsek, akkor dupla, ugye?

FaVi

FaVi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1770 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.31, 15:22

Ez egy jó kérdés! Mert így van és kész! :-) Szerintem kezdetektől él ez a szabály, legalábbis amióta én játszom biztos így van. Biztos megideologizálták már, nekem az jutott eszembe, hogy az évad közben nehezebb hatásos edzéseket beiktatni, amivel nő a rr, mint a felkészülési időszakban. Egyébként valszeg az inducementből hozható rr dupla értékéhez igazították ezt is!

Módosította FaVi: 2017.05.31, 15:22

TheShadow

TheShadow

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 20 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.31, 14:53

Szurkoló faktornak van! 18! Mivel 3 hatoldalúval afölé nem tudsz dobni!

Tényleg. Jogos. :)

Kifelejtettem, még azt a kérdést, hogy a liga meccsek leírásában a meccs utáni teendők között szerepel, hogy Csapat újradobást is vásárolhatunk, a feltüntetett összeg duplájáért. Miért duplázódik az ára?

FaVi

FaVi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1770 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.31, 14:18

Szurkoló faktornak van! 18! Mivel 3 hatoldalúval afölé nem tudsz dobni!

TheShadow

TheShadow

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 20 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.31, 11:43

Köszi!

discret

discret

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1858 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.31, 11:34

Kár, majd akkor türelmesen várok.

Végig böngészve a szabályokat volt pár dolog, ami nem volt egyértelmű. Remélem tudtok segíteni.

1. Passzolásért járó Sztár Játékos Pontot akkor is megkapja a játékos, ha a passzolás sikerült, de a másik játékos elkapás dobása sikertelen, vagy mindenképpen el is kell kapni a labdát?

2. Labdaátadás Akcióért nem jár SzJP, mint a Passzolásért, ugye?

3. Segédedzőknek, pompom lányoknak, szurkoló faktornak stb. van maximális értéke?

Segítségeteket előre is köszönöm.

Csak a Complete Pass (CP)-ért jár a sztár játékos pont azaz ha az elkapás is sikeres.

Labdaátadásért (Hand-off action) nem jár.

Tudomásom szerint nincs maximális érték.

TheShadow

TheShadow

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 20 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.31, 10:18

Kár, majd akkor türelmesen várok.

Végig böngészve a szabályokat volt pár dolog, ami nem volt egyértelmű. Remélem tudtok segíteni.

1. Passzolásért járó Sztár Játékos Pontot akkor is megkapja a játékos, ha a passzolás sikerült, de a másik játékos elkapás dobása sikertelen, vagy mindenképpen el is kell kapni a labdát?

2. Labdaátadás Akcióért nem jár SzJP, mint a Passzolásért, ugye?

3. Segédedzőknek, pompom lányoknak, szurkoló faktornak stb. van maximális értéke?

Segítségeteket előre is köszönöm.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]