Ugrás tartalomhoz

Fotó

Kérdések-Válaszok

• Válasz írásához lépj be
943 hozzászólás érkezett eddig

BlackOrc

BlackOrc

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1293 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.03, 13:02

FaVi-val egyetértve, CRP-ben a Post-Match Sequence-ben szerepel, hogy "If a team can only field 10 or less players for the next match, the team may bring Journeymen..."

Azaz ez egy lehetőség. Ha valami miatt nem akar Journeyman-t az edző, akkor nem hoz.

Viszont ezt csak ekkor teheted meg. Azaz lenyomod a meccset, ott vagy 9-10 játékossal, akkor ott helyben el kell döntened, hogy kell a Jman vagy sem. Ha nemet mondasz a jó Handicap reményében, aztán kiderül a meccs előtt, hogy jobban jártál volna a Jman-nel, akkor már késő.

Persze ha ez egy házi/liga szabály, akkor az más kérdés. De ha nincs külön szabály rá a ligában, akkor az alapszabály a fenti.

FaVi

FaVi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1665 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.02, 13:10

11 pályára küldhető főre kell egészíteni a csapatlistád a mérkőzés (sőt a forduló) megkezdése előtt.
Sztárjátékos csak ezután jöhet (vagy mercenary, vagy kisnyúl)

Ezek alapján ha 10 fővel érkezik akkor köteles elösszőr journeyman-t felvenni, akkor is ha ezzel a TV különbség lecsökken és emiatt nem vehet fel stárt?

A konkrét esetet nézve megvolt a 11 fő és utána jött a sztár (hiszen a TV különbségbe belefért) az, hogy a journeyman kizárásra került a liga kiírása alapján a ti döntésetek.

Ezt nem vitattam egy másodpercig sem. A kérdés nem konkrétan erre a meccsre vonatkozott.
11 főre kell kiegészíteni a roostert journeyman használatával.
Ha a TV különbség ezzel úgy változik, hogy nem tud felvenni sztárjátékost akkor így járt.
Kincstárból még mindig hozhatja de azt nem kezeli az OBBLM felület azt külön jelezni kell az admin felé.

Az új szabály rendelkezik arról, hogy 11 játékosra kell kiegészíteni a csapatot?Egyébként nem a meccs illetve a forduló előtt, hanem az előző meccs után, mivel meccs utáni teendő! Az előző szabálykönyvben az volt az iránymutatás amit a ligafelelős figyelembe vett vagy nem, hogy 11-játékosra ki LEHET egészíteni pótjátékossal a csapatot MÉRKŐZÉS UTÁN. Azaz a mérkőzés előtt semmiképp nem hozhattál pótjátékost és kiállhattál kevesebb játékossal is mint 11 a ligában a 2. mérkőzéstől. Persze ettől a ligafelelős minden irányban eltérhetett, ha ezt a ligaszabályokban lefektette.

discret

discret

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1696 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.02, 11:30

11 pályára küldhető főre kell egészíteni a csapatlistád a mérkőzés (sőt a forduló) megkezdése előtt.

Ezek alapján ha 10 fővel érkezik akkor köteles elösszőr journeyman-t felvenni, akkor is ha ezzel a TV különbség lecsökken és emiatt nem vehet fel stárt?

A konkrét esetet nézve megvolt a 11 fő és utána jött a sztár (hiszen a TV különbségbe belefért) az, hogy a journeyman kizárásra került a liga kiírása alapján a ti döntésetek.

Ezt nem vitattam egy másodpercig sem. A kérdés nem konkrétan erre a meccsre vonatkozott.

11 főre kell kiegészíteni a roostert journeyman használatával. 

Ha a TV különbség ezzel úgy változik, hogy nem tud felvenni sztárjátékost akkor így járt.

Kincstárból még mindig hozhatja de azt nem kezeli az OBBLM felület azt külön jelezni kell az admin felé.

rozo

rozo

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 420 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.02, 10:50

Módosította rozo: 2017.03.02, 10:50

discret

discret

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1696 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.02, 10:30

A kérdésem továbbra is az, hogy ha 10 fővel érkezel a meccsre akkor csapatkülönbségből (ami vagy van vagy nincs) felveszed a 11-dik játékost, lejátszod 10 fővel ha nincs elég csapatkülönbség vagy pedig le sem játszod a meccset.
Sajnos hasonló helyzetbe már kerültem ahol pont amiatt tudott az ellenfelem stárt felvenni mert nem vett fel Journeyman-t, ami akkor meccset eldöntő tényező lett.

rozo

rozo

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 420 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.02, 08:18

Kopi_: Ez nem a hivatalos szabályokban hanem a liga szabályokban van. Másfelől a te gondolatodat tovább vezetve akár legó figurával is indulhatok, mert az is megkülönböztethető. Amit viszont (ha jól emlékszem) 4 liga óta tiltanak a szabályok.
Zárójelben jegyzem meg, hogy az eddigi legfrappánsabb Norse csapatot amit láttam, az ellenfelem Asterix és Obelix-es kinder figurákkal rakott össze és pont ezután került bele a szabályzatba.

Mortel: Szerintem pedig legyen minimum 2-3 extra játékosod. Megmondom őszintén ez volt az első eset, hogy ligában MNG vagy halál miatt az ellenfelemnek nem volt elég figurája.

Az, hogy milyen figurával játszol azt nem én találtam ki, hanem Swifty és discret találta ki a liga szabályzathoz.
Ha már ennyire kijelenti a szabályzat, hogy nem lehet akkor mért is lehetne? Amúgy ezt ott Swifty is eltudta dönteni, hogy szerinte szabályos vagy nem, eltudja fogadni vagy sem.
Ez nem volt kérdés őt is csak azért emlegettem, mert pont vele volt a meccs, semmi személyes indíték nincs benne, a meccset lejátszottuk és lezártuk.

A kérdésem továbbra is az, hogy ha 10 fővel érkezel a meccsre akkor csapatkülönbségből (ami vagy van vagy nincs) felveszed a 11-dik játékost, lejátszod 10 fővel ha nincs elég csapatkülönbség vagy pedig le sem játszod a meccset.
Sajnos hasonló helyzetbe már kerültem ahol pont amiatt tudott az ellenfelem stárt felvenni mert nem vett fel Journeyman-t, ami akkor meccset eldöntő tényező lett.

Swifty: Ez az egész kérdés nem ellened szól vagy a meccs ellen, csak szeretnék tisztázni valamit amit szerintem a CRP nem tisztáz.

Kopi_

Kopi_

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 841 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.02, 07:23

Felmerült egy elég abszurd szitu:

Swifty-vel való meccsemen Swifty felvett egy Journeyman Skink-et, akit egy goblinnal akart proxyzni.
Liga szabályoknak ez nem felel meg:
"Csapat, játékosokkal -- kötelező a fajnak megfelelő fantasy football csapattal indulni."
Ezek alapján a meccs kezdetén nincs meg a 11 játékosa. Ilyen helyzetben mi a ligában alkalmazott eljárás?
Csapat különbségből felveszi a 11-dik emberét vagy elsem kezdjük a meccset, mert nincs meg a 11 fő?

CRP azt mondja, hogy felvehet Journeyman ha 10 vagy kevesebb játékosa van. Eddig minden héten megkaptuk a felhívást, hogy töltsük fel a csapatot 11 főre. Ő felvette de nem tudta pályára küldeni a szabályok szerint.

Egyrészt a jövőre való tekintettel is jó lenne tudni, meg hát elég egy abszurd helyzet.

Szerintem ez így kekeckedés... Meg lehetett különböztetni a több játékostól? Egyértelműen igen, tehát semmilyen hátrány vagy előny nem származott abból a goblinból. Engem eddig sem és a jövőben sem fog érdekelni a figurák amíg az egyes posztokat és játékosokat meg lehet különböztetni. A hivatalos szabályokban persze hogy igyekszenek kizárni az ilyesmit, hiszen kereskedelmi termékről van szó, a mi ligaszabályaink ezen része pedig az ilyen eseteket valóban nem részletezi. Jobban örültél volna, ha felrakott volna egy azonos festésű játékost? Szerintem az sokkal zavaróbb.

Üdv:

Attila

Módosította Kopi_: 2017.03.02, 07:23

Mortel

Mortel

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 135 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.02, 00:02

Swifty-vel való meccsemen Swifty felvett egy Journeyman Skink-et, akit egy goblinnal akart proxyzni.
"Csapat, játékosokkal -- kötelező a fajnak megfelelő fantasy football csapattal indulni."
Ezek alapján a meccs kezdetén nincs meg a 11 játékosa. Ilyen helyzetben mi a ligában alkalmazott eljárás?
Csapat különbségből felveszi a 11-dik emberét vagy elsem kezdjük a meccset, mert nincs meg a 11 fő?

CRP azt mondja, hogy felvehet Journeyman ha 10 vagy kevesebb játékosa van. Eddig minden héten megkaptuk a felhívást, hogy töltsük fel a csapatot 11 főre. Ő felvette de nem tudta pályára küldeni a szabályok szerint.

Egyrészt a jövőre való tekintettel is jó lenne tudni, meg hát elég egy abszurd helyzet.

Olvastam a meccs összefoglalóját. Nagyon szoros a csoportotok, úgyhogy megértem, hogy szigorú voltál. Most csak egy villámkérdést teszek fel. Ha már abszurd helyzetek: Mindenki tartson 11 alapjátékost (lineman/zombi/skink stb...) mert mi van, ha egy meccsen mindenkit agyon-/MNG-re vernek?

Szerintem a hangsúly a _csapat_ szón van, vagyis a figurák többsége feleljen meg a kívánalmaknak, de ne kelljen azért figurát beszerezni, mert 100 meccsből egy esetben kellhet.

rozo

rozo

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 420 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.01, 23:13

Módosította rozo: 2017.03.01, 23:15

figurecase

figurecase

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 111 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2017.02.22, 10:52

A PC verzio (1 vagy 2) frissult mar az uj szabalyokkal?

BlackOrc

BlackOrc

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1293 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.02.20, 17:01

Tegnapi meccs kapcsán:
* ha láncfűrészes magát vágja le, szakad-e a köre -> igen, ha átmegy a páncélon (crp p7, 64)

* kötelező 11 játékost felállítani? (Pl. secret weapont 7. körre) -> igen (crp p6, 15)

köszi, ezeket jó időnként tisztázni, amúgy a 2. az kifejezetten taktika is, hogy ha a SW nem jön fel védekezni, akkor addig rugdosni a csapatát, hogy 8. körre 10-en maradjanak nélküle

Swifty

Swifty

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 815 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.02.15, 18:08

Tegnapi meccs kapcsán:
* ha láncfűrészes magát vágja le, szakad-e a köre -> igen, ha átmegy a páncélon (crp p7, 64)

* kötelező 11 játékost felállítani? (Pl. secret weapont 7. körre) -> igen (crp p6, 15)

BlackOrc

BlackOrc

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1293 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.02.13, 16:55

A bíróval vitatkozás mit eredményez? Főleg a 6-os a kérdés.

Page 38 – Head Coach (Free!) Add the following to the end of the paragraph: “Note that if the call is successfully argued and the player is sent to the Reserves box, a Turnover is still caused.”

köszönöm, ez így tiszta

discret

discret

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1696 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.02.13, 13:27

1-es kiállítják a játékost + el is zavarják az edzőt, nem vitatkozhat a továbbiakban és Brilliant Coachingra -1

2-5 kiállítják a játékost, egyéb nincs

6-os sikeres, de ettől még leküldik, kör is szakad, csak éppen nem kiállítás, hanem a cserébe megy?

Ja, és mikor lehet vitatkozni? Csak rugdosásnál, vagy titkos fegyver eltiltásánál is?

Page 38 – Head Coach (Free!) Add the following to the end of the paragraph: “Note that if the call is successfully argued and the player is sent to the Reserves box, a Turnover is still caused.”

BlackOrc

BlackOrc

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1293 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.02.13, 13:00

1-es kiállítják a játékost + el is zavarják az edzőt, nem vitatkozhat a továbbiakban és Brilliant Coachingra -1

2-5 kiállítják a játékost, egyéb nincs

6-os sikeres, de ettől még leküldik, kör is szakad, csak éppen nem kiállítás, hanem a cserébe megy?

Ja, és mikor lehet vitatkozni? Csak rugdosásnál, vagy titkos fegyver eltiltásánál is?

BlackOrc

BlackOrc

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1293 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.12.23, 09:18

@figurecase

a közösség hangját tehát hallottad, szerintem a szervezők véleménye ezzel egyezik (mármint azoké is, akik még nem szóltak hozzá): mindegy a pályaméret

két esetben lehet változás:

- ha a klub ragaszkodik valamelyik megoldáshoz, pl. helytakarékosság miatt a régihez vagy pl. promózás miatt az újhoz, vagy bármi, de erről abszolute nincs szó, csak mint elvi lehetőség mondom

- NAF ragaszkodik valamelyikhez, amit szintén kizártnak tartok, mert ők arra törekszenek, hogy minél szélesebb körben játsszák a BB-t az emberek, úgyhogy nem a megkötések gyártása a fő jellemzőjük

Ha mégis bármi van, rögtön szólunk.

FaVi

FaVi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1665 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.12.22, 20:01

Szerintem teljesen mindegy milyen méretű a pálya, ha a megfelelő passzsablont használják rajta. Ezért pikpakk nem fogom a 3 pályámat lecserélni. Egyébként helytakarékosság szempontjából a régi jobb. Kíváncsi vagyok a portugálok újraszámolják a helyet emiatt? Vagy ezért esik kútba a rendezésük? A versenysorozat kiírásában javasoltam, hogy bármelyiket lehessen hozni a hozzá való passzsablonnal.

figurecase

figurecase

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 111 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2016.12.22, 17:29

Egyszeru okbol kerdeztem, mert van aki ettol teszi fuggove h kell-e neki az uj doboz (legalabb egy resze) vagy egy regi meretu palyat megvegyen olcsobban.

Annak is meg tudnam erteni a miertjet ha valakik a nagy palyat preferalnak...

discret

discret

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1696 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.12.22, 17:09

Nincs megkötés a pályára vonatkozólag. A "régi" pályán is álltak fel 25mm-es big guy figurák, a passzolást pedig már elég régen nem sablonnal mérjük.

dantes

dantes

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1079 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.12.22, 16:44

Persze nem en vagyok a szervezo. :-)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]