Ugrás tartalomhoz

Fotó

Kérdések-Válaszok

• Válasz írásához lépj be
953 hozzászólás érkezett eddig

rozo

rozo

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 422 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.04, 14:35

Na akkor megválaszolom a saját kérdésem ha már Favi és BO nem tudott rámutatni konkrétan a szabálykönyvben, hogy mért mehetsz 10 vagy kevesebb játékossal meccsre, csak utalás szintjén maradt a dolog, hogy "Mert a journey nem kötelező!"

http://www.thenaf.net/blood-bowl/rules/clarifications/#24

NAF Clarifications oldalán áll a következő:
"Journeymen

Journeymen are optional. You may choose to go into a game with 10 players or fewer."

Ha már a liga CRP szerint megy gondolom a NAF FAQ is érvényes. Így már elfogadom, hogy mehetsz 10 vagy kevesebb emberrel meccsre, bár nem tudom, hogy ez mért nincs a CRP-ben benne.

rozo

rozo

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 422 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.04, 08:23

Aktív, azaz nem sérült játékosod csak 16 lehet. Ezt viszont a támogatásoknál kiköti a szabály. Azaz ha tele van a csapatlistád és senki nem sérült, akkor a meccs előtt már nem rughatsz ki senkit, mert az meccs utáni teendő, viszont nem is hozhatsz szabadúszót vagy sztárt. Szabadúszónál az aktív játékosok posztkorlátjára is figyelned kell! Azaz nem lehet 5. ork blitzert hoznod, ha van 4 sérülés nélküli.

INDUCEMENT DESCRIPTIONS
Unlimited Mercenaries:The normal limits on the total number of players allowed on a team and in each position do apply to Mercenaries (so they aren't truly unlimited).

0-2 Star Players:Star Players may not take the number of players in the team to
more than 16.

Gondolom erre a kettőre gondoltál. Amiben továbbra sem látok logikát az az, hogy ittnem írja Merc játékosra, hogy nem lehet több mint 16. Mert ha a min 11 csak a liga elejére vonatkozik akkor a max 16 is amit ugyan az a mondat ír.

Azt meg megtehetem, hogy goblinnal hozok 16 goblint és 1 fanaticot. Nem léptem túl sehol a csapat pozíció korlátot és csak 710 k a csapat.

FaVi

FaVi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1692 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.04, 05:59

Olyat nem ismer a szabály, hogy a 2 meccs között. A meccs után vehetsz fel játékost vagy pótjátékost, ebben a sorrendben. Ha ezt nem tetted meg a meccs után illetve nálunk a forduló zárásáig, akkor a meccs előtt ha a különbözet engedi hozhatsz szabadúszót vagy sztárt.

Aktív, azaz nem sérült játékosod csak 16 lehet. Ezt viszont a támogatásoknál kiköti a szabály. Azaz ha tele van a csapatlistád és senki nem sérült, akkor a meccs előtt már nem rughatsz ki senkit, mert az meccs utáni teendő, viszont nem is hozhatsz szabadúszót vagy sztárt. Szabadúszónál az aktív játékosok posztkorlátjára is figyelned kell! Azaz nem lehet 5. ork blitzert hoznod, ha van 4 sérülés nélküli.

Örülök, hogy felvillanyozódtál! ;-)

Módosította FaVi: 2017.03.04, 06:04

rozo

rozo

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 422 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.03, 22:41

Rozo, az első kérdésben mindaddig igazad van, hogy a csapatösszeállítás a 16. oldalon minimalizálja 11 főben és maximalizálja 16-ban a létszámot, de ezt az indulásra írja. Mivel a ligaszabályok meccs utáni teendők résznél sorrendbe írja a teendőket és az utolsó az, hogy FELFOGADHATSZ pótjátékost, nem pedig azt írja, hogy mindenképp fogadj fel annyi pótjátékost amennyi a 11 főhőz kell, ezért lehet kevesebb játékossal nekivágni egy meccsnek, csak nem biztos, hogy érdemes. Egyébként több játékosod is lehet 16-nál a liga közben a pótjátékossal, szabadúszóval és sztárjátékossal, mivel az épp sérültek nem számítanak bele a létszámba, de a csapatnévsorban benne vannak. Pl van egy hobbit csapat 2 faemberrel és 14 hobittal akik közül 6 sérült, akkor az esetlegesen felvett journey vagy a felbérelt freebooter vagy sztár már a 16 játékoson túl van.

Viszont ezek alapján 17 aktív játékossal is kiállhatok a meccsre, hiszen csak a kezdésre van a korlát.

Az igaz, hogy a meccs végi teendő a journey felvétel, viszont a két meccs között veszel fel játékost akivel szintén 11 fölé mehetsz. Ha elolvasod a legelső postom a témában látod, hogy én is azt írtam, hogy felvehet és nem azt, hogy kell.
"CRP azt mondja, hogy felvehet Journeyman ha 10 vagy kevesebb játékosa van."

Ezek miatt értelmezem én úgy a szabályt, hogy a 11 a minimum a meccs kezdésre, és csak ez után jöhet a sztár.

Viszont, bár nem szokásom :-) ,de a második kérdésben igazat kell adjak Rozonak.

Na ez feldobta az estém XD

Módosította rozo: 2017.03.03, 22:42

FaVi

FaVi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1692 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.03, 22:25

Rozo, az első kérdésben mindaddig igazad van, hogy a csapatösszeállítás a 16. oldalon minimalizálja 11 főben és maximalizálja 16-ban a létszámot, de ezt az indulásra írja. Mivel a ligaszabályok meccs utáni teendők résznél sorrendbe írja a teendőket és az utolsó az, hogy FELFOGADHATSZ pótjátékost, nem pedig azt írja, hogy mindenképp fogadj fel annyi pótjátékost amennyi a 11 főhőz kell, ezért lehet kevesebb játékossal nekivágni egy meccsnek, csak nem biztos, hogy érdemes. Egyébként több játékosod is lehet 16-nál a liga közben a pótjátékossal, szabadúszóval és sztárjátékossal, mivel az épp sérültek nem számítanak bele a létszámba, de a csapatnévsorban benne vannak. Pl van egy hobbit csapat 2 faemberrel és 14 hobittal akik közül 6 sérült, akkor az esetlegesen felvett journey vagy a felbérelt freebooter vagy sztár már a 16 játékoson túl van.

Viszont, bár nem szokásom :-) ,de a második kérdésben igazat kell adjak Rozonak. Ha van egy szabály amit a ligafelelős hozott, akkor azt be kell tartani! Ha nem fogadja el az ellenfelem, hogy a skinket goblinnal proxizom akkor így jártam, mivel a ligafelelős ezt kiírta. Mondjuk, ha jól értettem ezen Swifty nem is rugózott sokat. Az már egy másik kérdés, hogy általában igyekszünk elfogadni az ellenfél ilyen kérését. Játszottam már slann csapat ellen akik orkok voltak, de a bécsi EBn dark eldarokból konvertált woodelfek ellen is. Mivel én a dark eldarokból dark elfeket akartam konvertálni ezért kicsit nehezen állt rá az agyam, de megoldottam. Ja és én is vittem már az ork láncfűrészest az ember láncfűrészes helyett, mert Helmut épp festés alatt volt. Rozóék meccsén a bíró kiszúrta, hogy nem hiteles a sportorvosija a pótjátékosnak! :-)

rozo

rozo

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 422 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.03, 19:51

egyet ertek.

Felmerült egy elég abszurd szitu:

Swifty-vel való meccsemen Swifty felvett egy Journeyman Skink-et, akit egy goblinnal akart proxyzni.
Liga szabályoknak ez nem felel meg:
"Csapat, játékosokkal -- kötelező a fajnak megfelelő fantasy football csapattal indulni."
Ezek alapján a meccs kezdetén nincs meg a 11 játékosa. Ilyen helyzetben mi a ligában alkalmazott eljárás?
Csapat különbségből felveszi a 11-dik emberét vagy elsem kezdjük a meccset, mert nincs meg a 11 fő?

CRP azt mondja, hogy felvehet Journeyman ha 10 vagy kevesebb játékosa van. Eddig minden héten megkaptuk a felhívást, hogy töltsük fel a csapatot 11 főre. Ő felvette de nem tudta pályára küldeni a szabályok szerint.

Egyrészt a jövőre való tekintettel is jó lenne tudni, meg hát elég egy abszurd helyzet.

Szerintem ez így kekeckedés... Meg lehetett különböztetni a több játékostól? Egyértelműen igen, tehát semmilyen hátrány vagy előny nem származott abból a goblinból. Engem eddig sem és a jövőben sem fog érdekelni a figurák amíg az egyes posztokat és játékosokat meg lehet különböztetni. A hivatalos szabályokban persze hogy igyekszenek kizárni az ilyesmit, hiszen kereskedelmi termékről van szó, a mi ligaszabályaink ezen része pedig az ilyen eseteket valóban nem részletezi. Jobban örültél volna, ha felrakott volna egy azonos festésű játékost? Szerintem az sokkal zavaróbb.

Üdv:
Attila
Ha már ennyire egyet értetek akkor van három kérdésem.
1- Minek van liga szabály ha eltérünk tőle?
2- Mért a meccs elött derül ki?
3- Szerintetek Swifty nem tudja eldönteni, hogy elfogadja e az ellenvetésem vagy sem?

De a ti ötletetek alapján PálinkaBowl2-re dobókockákat ragasztok a baselre és az dönti el, hogy melyik milyen játékos, hogy melyik oldala van felül. Mivel az is megkülónbóztethető ezért elfogadott.

rozo

rozo

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 422 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.03, 19:44

Ha a szabály az lenne, hogy az elején kötelező 11 "normál" emberrel felállni, akkor is ott volt Helmut tizenegyediknek, későbbiekre nézve meg már biztosan nincs ilyen megkötés.

Annyiban van, hogy a 16-dik oldal azt mondja a BUYING PLAYERS részben, hogy:
"In addition, your team must have at least 11 players and may not have more than 16."
Az nem tiszta, hogy ez minden meccsre igaz vagy csak a liga kezdetére.

Ergó nem vagy köteles journeyt felvenni mert vehez rendes játékost is 11-diknek vagy mehet a 10 is. Ez volt a kérdésem.

Azért gondolom, hogy minden meccsre vonatkozik mert a max 16 is mindig érvényes.

A te játékosodat mi most a meccs kezdés után "zátuk ki." Meg volt a 11 játékosod a meccs kezdetém vehettél fel sztárt. Nem biztos, hogy ezt logikusan csináltuk, de így csináltuk és kész. Meccs lezárva és nem változtatunk az eredményen, a szar dobásaim akkor is elvitték volna a meccset.

Swifty

Swifty

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 852 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.03, 18:40

Én is ideértem: a konkrét meccsről: felvettem a 11 játékost, és utána még volt 210 különbség, ebből jött egy Helmut (110), meg egy wandering apo.

Ha a szabály az lenne, hogy az elején kötelező 11 "normál" emberrel felállni, akkor is ott volt Helmut tizenegyediknek, későbbiekre nézve meg már biztosan nincs ilyen megkötés.

De ezen valóban fölösleges dillemázni, a CRP a lenti idézeteken kívül még talán ezzel is megerősíti, hogy nem kell feltölteni 11-re a gárdát (69. old):

Star Players may not take the number of players in the team to more than 16. However, players that are missing the game due to injury do not count towards the number of players on the team, so a team can use Star Players to replace players that are missing a game.

Viszont azt sem árt megjegyezni, hogy max. 2 sztár hozható. (Persze zsoldos még igen, akár egy szakértelemmel is.)

gront

gront

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1174 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.03, 17:58

egyet ertek.

Swifty-vel való meccsemen Swifty felvett egy Journeyman Skink-et, akit egy goblinnal akart proxyzni.
"Csapat, játékosokkal -- kötelező a fajnak megfelelő fantasy football csapattal indulni."
Ezek alapján a meccs kezdetén nincs meg a 11 játékosa. Ilyen helyzetben mi a ligában alkalmazott eljárás?
Csapat különbségből felveszi a 11-dik emberét vagy elsem kezdjük a meccset, mert nincs meg a 11 fő?

CRP azt mondja, hogy felvehet Journeyman ha 10 vagy kevesebb játékosa van. Eddig minden héten megkaptuk a felhívást, hogy töltsük fel a csapatot 11 főre. Ő felvette de nem tudta pályára küldeni a szabályok szerint.

Egyrészt a jövőre való tekintettel is jó lenne tudni, meg hát elég egy abszurd helyzet.

Szerintem ez így kekeckedés... Meg lehetett különböztetni a több játékostól? Egyértelműen igen, tehát semmilyen hátrány vagy előny nem származott abból a goblinból. Engem eddig sem és a jövőben sem fog érdekelni a figurák amíg az egyes posztokat és játékosokat meg lehet különböztetni. A hivatalos szabályokban persze hogy igyekszenek kizárni az ilyesmit, hiszen kereskedelmi termékről van szó, a mi ligaszabályaink ezen része pedig az ilyen eseteket valóban nem részletezi. Jobban örültél volna, ha felrakott volna egy azonos festésű játékost? Szerintem az sokkal zavaróbb.

Üdv:

Attila

discret

discret

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1740 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.03, 15:42

Igazatok van.

Tehát mivel a liga kiírása a CRP-re hivatkozik mint alapszabály:

Szabályok

A liga a Competition Rules Pack (CRP) szabályait használja. Az eltéréseket alább részletezzük, az alapokért a letöltés szekciót érdemes meglátogatni

ezért a FaVi/BO által írtak a helyesek az enyém érvénytelen annyi kiegészítéssel, hogy a mérkőzés végének a forduló végét tekintjük, magyarul addig tud/lehet pótjátékost/journeyman-t felvenni.

Rozo kérdésére visszatérve:

A kérdésem továbbra is az, hogy ha 10 fővel érkezel a meccsre akkor csapatkülönbségből (ami vagy van vagy nincs) felveszed a 11-dik játékost, lejátszod 10 fővel ha nincs elég csapatkülönbség vagy pedig le sem játszod a meccset.
Sajnos hasonló helyzetbe már kerültem ahol pont amiatt tudott az ellenfelem stárt felvenni mert nem vett fel Journeyman-t, ami akkor meccset eldöntő tényező lett.

Igen érkezhet 10 (sőt annál is kevesebb) csapatlistán szereplő játékossal a mérkőzésre az ellenfél.

BlackOrc

BlackOrc

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1297 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.03, 13:02

FaVi-val egyetértve, CRP-ben a Post-Match Sequence-ben szerepel, hogy "If a team can only field 10 or less players for the next match, the team may bring Journeymen..."

Azaz ez egy lehetőség. Ha valami miatt nem akar Journeyman-t az edző, akkor nem hoz.

Viszont ezt csak ekkor teheted meg. Azaz lenyomod a meccset, ott vagy 9-10 játékossal, akkor ott helyben el kell döntened, hogy kell a Jman vagy sem. Ha nemet mondasz a jó Handicap reményében, aztán kiderül a meccs előtt, hogy jobban jártál volna a Jman-nel, akkor már késő.

Persze ha ez egy házi/liga szabály, akkor az más kérdés. De ha nincs külön szabály rá a ligában, akkor az alapszabály a fenti.

FaVi

FaVi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1692 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.02, 13:10

11 pályára küldhető főre kell egészíteni a csapatlistád a mérkőzés (sőt a forduló) megkezdése előtt.
Sztárjátékos csak ezután jöhet (vagy mercenary, vagy kisnyúl)

Ezek alapján ha 10 fővel érkezik akkor köteles elösszőr journeyman-t felvenni, akkor is ha ezzel a TV különbség lecsökken és emiatt nem vehet fel stárt?

A konkrét esetet nézve megvolt a 11 fő és utána jött a sztár (hiszen a TV különbségbe belefért) az, hogy a journeyman kizárásra került a liga kiírása alapján a ti döntésetek.

Ezt nem vitattam egy másodpercig sem. A kérdés nem konkrétan erre a meccsre vonatkozott.
11 főre kell kiegészíteni a roostert journeyman használatával.
Ha a TV különbség ezzel úgy változik, hogy nem tud felvenni sztárjátékost akkor így járt.
Kincstárból még mindig hozhatja de azt nem kezeli az OBBLM felület azt külön jelezni kell az admin felé.

Az új szabály rendelkezik arról, hogy 11 játékosra kell kiegészíteni a csapatot?Egyébként nem a meccs illetve a forduló előtt, hanem az előző meccs után, mivel meccs utáni teendő! Az előző szabálykönyvben az volt az iránymutatás amit a ligafelelős figyelembe vett vagy nem, hogy 11-játékosra ki LEHET egészíteni pótjátékossal a csapatot MÉRKŐZÉS UTÁN. Azaz a mérkőzés előtt semmiképp nem hozhattál pótjátékost és kiállhattál kevesebb játékossal is mint 11 a ligában a 2. mérkőzéstől. Persze ettől a ligafelelős minden irányban eltérhetett, ha ezt a ligaszabályokban lefektette.

discret

discret

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1740 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.02, 11:30

11 pályára küldhető főre kell egészíteni a csapatlistád a mérkőzés (sőt a forduló) megkezdése előtt.

Ezek alapján ha 10 fővel érkezik akkor köteles elösszőr journeyman-t felvenni, akkor is ha ezzel a TV különbség lecsökken és emiatt nem vehet fel stárt?

A konkrét esetet nézve megvolt a 11 fő és utána jött a sztár (hiszen a TV különbségbe belefért) az, hogy a journeyman kizárásra került a liga kiírása alapján a ti döntésetek.

Ezt nem vitattam egy másodpercig sem. A kérdés nem konkrétan erre a meccsre vonatkozott.

11 főre kell kiegészíteni a roostert journeyman használatával. 

Ha a TV különbség ezzel úgy változik, hogy nem tud felvenni sztárjátékost akkor így járt.

Kincstárból még mindig hozhatja de azt nem kezeli az OBBLM felület azt külön jelezni kell az admin felé.

rozo

rozo

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 422 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.02, 10:50

Módosította rozo: 2017.03.02, 10:50

discret

discret

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1740 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.02, 10:30

A kérdésem továbbra is az, hogy ha 10 fővel érkezel a meccsre akkor csapatkülönbségből (ami vagy van vagy nincs) felveszed a 11-dik játékost, lejátszod 10 fővel ha nincs elég csapatkülönbség vagy pedig le sem játszod a meccset.
Sajnos hasonló helyzetbe már kerültem ahol pont amiatt tudott az ellenfelem stárt felvenni mert nem vett fel Journeyman-t, ami akkor meccset eldöntő tényező lett.

rozo

rozo

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 422 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.02, 08:18

Kopi_: Ez nem a hivatalos szabályokban hanem a liga szabályokban van. Másfelől a te gondolatodat tovább vezetve akár legó figurával is indulhatok, mert az is megkülönböztethető. Amit viszont (ha jól emlékszem) 4 liga óta tiltanak a szabályok.
Zárójelben jegyzem meg, hogy az eddigi legfrappánsabb Norse csapatot amit láttam, az ellenfelem Asterix és Obelix-es kinder figurákkal rakott össze és pont ezután került bele a szabályzatba.

Mortel: Szerintem pedig legyen minimum 2-3 extra játékosod. Megmondom őszintén ez volt az első eset, hogy ligában MNG vagy halál miatt az ellenfelemnek nem volt elég figurája.

Az, hogy milyen figurával játszol azt nem én találtam ki, hanem Swifty és discret találta ki a liga szabályzathoz.
Ha már ennyire kijelenti a szabályzat, hogy nem lehet akkor mért is lehetne? Amúgy ezt ott Swifty is eltudta dönteni, hogy szerinte szabályos vagy nem, eltudja fogadni vagy sem.
Ez nem volt kérdés őt is csak azért emlegettem, mert pont vele volt a meccs, semmi személyes indíték nincs benne, a meccset lejátszottuk és lezártuk.

Swifty: Ez az egész kérdés nem ellened szól vagy a meccs ellen, csak szeretnék tisztázni valamit amit szerintem a CRP nem tisztáz.

Kopi_

Kopi_

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 853 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.02, 07:23

Swifty-vel való meccsemen Swifty felvett egy Journeyman Skink-et, akit egy goblinnal akart proxyzni.

Üdv:

Attila

Módosította Kopi_: 2017.03.02, 07:23

Mortel

Mortel

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 139 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.02, 00:02

Olvastam a meccs összefoglalóját. Nagyon szoros a csoportotok, úgyhogy megértem, hogy szigorú voltál. Most csak egy villámkérdést teszek fel. Ha már abszurd helyzetek: Mindenki tartson 11 alapjátékost (lineman/zombi/skink stb...) mert mi van, ha egy meccsen mindenkit agyon-/MNG-re vernek?

Szerintem a hangsúly a _csapat_ szón van, vagyis a figurák többsége feleljen meg a kívánalmaknak, de ne kelljen azért figurát beszerezni, mert 100 meccsből egy esetben kellhet.

rozo

rozo

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 422 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.01, 23:13

Módosította rozo: 2017.03.01, 23:15

figurecase

figurecase

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 111 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2017.02.22, 10:52

A PC verzio (1 vagy 2) frissult mar az uj szabalyokkal?

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]