Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Christopher Priest: A tokeletes trukk (Jakirte_Jak_Cyr )

• Válasz írásához lépj be
12 hozzászólás érkezett eddig

Mornambar

Mornambar

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 600 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.03.22, 21:39

Én a könyvvel kezdtem, és a környékünkön az elmúlt évek slágere lett - kézről kézre járt, mégpedig 2naponta, mivel senkise bírta letenni és muszáj volt kiolvasniuk :D a filmet csak utána láttam, és nagyon kellemes meglepetés volt, mivel az eltéréseknek hála sok dolgon még én is meglepődtem :D

Imi

Imi

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 986 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.03.19, 14:39

Ötletes témát dolgoz fel a könyv, és a filmadaptáció is látványosra sikerült.

StB

StB

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1232 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.03.17, 16:48

Szeretem a filmet és a könyvet is. Szvsz nem válik egyik kárára sem, hogy helyenként eltérőek, sőt így két kiváló interpretációját kapja az ember ugyanannak az érdekfeszítő alapmotívumnak. Nekem sem épp a kedvenc műfajom, ennek ellenére 8-9/10 mindkettő, easily.

blaisec

blaisec

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 604 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.03.16, 19:45

A könyvet még nem sikerült kezembe vennem, de a film az egyik kedvencem.10-ből 9.97

Kael123

Kael123

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 94 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.03.16, 12:27

Hi all!

A könyvet nem ismerem, de a filmet csak ajánlani tudom. Kellemes időtöltés.

Kael

Ruann

Ruann

Kyr Mortor

• Archívum
  • 1178 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.03.16, 11:18

Zseniális könyv! Én is azt javaslom, hogy ne a filmet vegye senki alapúl, mert nem ugyan az. A vége pedig pláne nem :)

svin

svin

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 21 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.03.16, 09:29

Érdemes elolvasni a könyvet szeirntem is. Kellően másképp mutatja be a két bűvész versengését, illetve a film 'fordulatai' tompítva, vagy másképp jelennek meg. Nem a filmet kell keresni benne.
És mindezen felül jól van megírva, élvezhető.

Amiben szerintem jelentős különbség van a film és a könyv közt, az a szereplők jelleme. Nekem a film alapján Borden tűnt szimpatikusnak a végére, és Angier inkább negatívabb szereplőnek. Míg a könyvnél pont fordítva jött le, a végére inkább Angier volt szimpatikusabb.

Steelrat

Steelrat

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 794 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.03.16, 09:21

A filmet először láttam, többször is, és zseniális volt. A két főszereplő, illetve Michael Caine alakítása nagyon jó. Ehhez képest a könyv nekem csalódás volt, zavaros és értelmetlen befejezéssel. De hát izlések és pofonok.

Tammis_Lorraine

Tammis_Lorraine

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 23 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.03.16, 09:07

Én először a filmet láttam, így kissé szkeptikus voltam, mikor elkezdtem olvasni a könyvet, mivel több tapasztalat arról szólt, hogy a film nem éri fel a könyv színvonalát.
Véleményem az, hogy a könyv és a film elemekben néhol eltér ugyan, de sikerült nagyjából közös hangulatot és képet kialakítaniuk. Így kellemes csalódást okozott, nekem legalábbis.
Mindkettőt csak ajánlani tudom.

Xever

Xever

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 491 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.03.16, 08:26

Szerintem a könyv meg sem közelíti a film színvonalát, de akinek tetszett a film annak érdekességként megéri elolvasnia. Az ember folyamatosan várja, hogy felbukkanjanak az ismerős elemek, fordulatok és azok meg csak nem jönnek :)

Sanctus

Sanctus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.03.16, 01:37

Spoiler nélkül, ha tetszett a film, a könyv is tetszeni fog, s van annyira más, hogy érdemes is belenézni. Persze fordítva is igaz. :)

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3342 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.03.16, 00:31

Jah, a kotet boritoja szerintem nagyon kiraly.

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3342 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.03.16, 00:30

Hella!

Ez erdekes, mert a filmadaptacio az altalad leirt dolgoktol valoban nagyon sokban elter. Ezidaig nem is tudtam, hogy konyv feldolgozas.
En a "The Prestige" c. filmet tobbszor is lattam mar, es nagyon jonak tartom, leginkabb a szineszi alakitasok (Christian Bale, Hugh Jackman),a ket foszereplo jellemenek reszletes abrazolasa, a fordulatos, sokszor atveros tortenet, es a dramaisaga miatt. Meg amiatt, hogy bar mind a ketten a tokeletes trukk megalkotasan munkalkodtak, valojaban az eletuk fomuveben sem tudtak elszakadni az egyik legalapvetobb trukk - a kanari madaras - rabigajabol. A legvege mondjuk kisse szajbaragos.

Udv!

-------------- automata szoveg -------------------------
Christopher Priest: A tökéletes trükk ( Jakirte_Jak_Cyr )
http://rpg.hu/iras/mutat.php?cid=5441
--------------------------------------------------------

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]