Ugrás tartalomhoz

Fotó

Fény és Sötétség

• Válasz írásához lépj be
67 hozzászólás érkezett eddig

Deminn

Deminn

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 6 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.03.19, 18:24

Üdvözlet mindenkinek
Én vagyok az egyik szervező.
Gondokkal, problémákkal, kérdésekkel nyugodtan zaklassatok.
A mostani játékunk inkább a szerepjátékra lesz kiélezve. Ez nem egy kimondott hadijáték itt nem a harc az elsődleges, persze elmaradhatatlan. :pirul:
Njk szerepeket olykor a játékosokból válogatjuk ki( ha már nem bírjuk mi megoldani :felvon: ) . Megbeszéljük vele a részleteket és mehet is útjára a kósza démon , farkasember vagy éppen a hatalmas varázsló aki felkelt hogy bosszút álljon azokon kik sírját megbolygatták.
Sokan szeretik a részletek miatt. Karakteralkotásunk nagyon hasonló mint egy asztali szerepjátéknál(Tehát nem egyszerű). Éppen ezért nincs 2 egyforma karakter, olyat tudsz csinálni ami még senkinek sincs.

Remélem sokaknak meg fog tetszeni a játékunk.
:ok:

Deman2

Deman2

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 46 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.03.18, 09:40

Jah, elnézést a szervezőktől amiért így eléjük vágtunk paraszt dolog volt de már gyúrunk a szerepünkre.
Szóval az előző hozzászólásom az objektív értékelés/besorolás jelleget kapta direkt, a toborzó szövegemre még gyúrok.

Addig leírom esszé jelleggel mit szeretek a legjobban FeS-ben azon túl, hogy van pár ember akik 'intézménnyé' nőtték ki magukat:

Nekem a harcélményben a FeS adta mindig is a legtöbbet. A harcok nem 3 másodpercig tartanak. Ez számomra a legfontosabb, mert kis (100 fő alatt inkább 30 fő környékén) létszámú összecsapásoknál amik az átlag magyar larpot jellemzik, az egy vagy kevés találatos rendszerek azt jelentik, hogy sokat kell kutyagolni azért hogy azután fél pillanat alatt lepiszkáljon valaki. A soktalálatos harcrendszer például azt hozza magával, hogy ha megszorítanak, kedvezőtlen helyzetbe kerülsz harc közben de gyors a felfogásod még lehet kiút. Valamint szerintem a piszkálódás jelentősége megszűnik a következő okból: az ellenfeled befog vállalni egy-két esetlen szúrkapiszkát ha utána rendesen hozzád fér, ezért nemárt ha normálisan megfogod és használod a fegyvered. Ellenérv lehetne, hogy jó de akkor mit csinál a kezdő a 10. szintűekkel? Hoz magával egy havert és ketten elintézik (már ha ügyesek)? Itt a szint nagyon számít de a rátermettség (és létszámfölény) is.

Amit a szervezőségben szeretek leginkább:

Remek kis szörnyezéseket tudnak összehozni, de tényleg. Volt, hogy egész Diablo feelingje volt a játéknak amint kimentél a kocsmából valami bokorból 'előugrott' valami csúfság hogy megegyen. Szóval nem restek lestrapálni magukat, hogy jól szórakozzunk. (eközben persze őkis remekül szórakoznak szerintem) Jelmezekben is igyekeznek kevés pénzből minél többet kihozni. Jól bírják a strapát lehet velük huzakodni.

Most ami nagy szám lesz, hogy csináltak kocsma asztalt és két padot hozzá, képeket a fórumra linkelve találtok. Ezért évek óta könyörögtünk és nagy a boldogság, hogy végre van hol rendesen iszogatni meg kockázni.

Azydir

Azydir

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 18 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.03.17, 22:42

Üdvözletem mindenkinek!

Jómagam a szervezők egyike vagyok, szívesen válaszolok kérdéseitekre esténként.
Úgy láttam Deman leírta a fontosabb dolgokat.
Annyit tennék hozzá, hogy egy harcra is alkalmas szerepjáték-rendszert igyekszünk fejlesztgetni, immáron 8 éve, kifejezetten saját világgal megalkotva.
Ha van kedvetek, gyertek el idei első és egyben a 27. játékalkalmunkra. A játék 3 napos, és este sem áll le az élet.

További jó forumozást:

Azydir

Shadow

Shadow

A szent kanál őre

• Fórumita
  • 565 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.03.17, 18:52

vagy megerőszakolják a köldököd a koboldok csoportosan

Zag-Zag

Zag-Zag

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 8 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.03.17, 18:49

...A honlapon kell jelentkezni, és csapatokba szerveződni..

Inkább ajánlott csapatokba menni, mert az éji árnyékok bátrabban mozdulnak rád, ha egyedül vagy. :szomoru:

KekPafrany

KekPafrany

Kotnyeles Saláta

• Fórumita
  • 607 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.03.17, 18:30

Én is csak játékos vagyok :szomoru: de majd megérkeznek a szervezők is (remélem)

Idézet a honlapról, mert itt nem látom szerepelni: A következő játék 2009. Április 24-25-26.-án lesz.
A honlapon kell jelentkezni, és csapatokba szerveződni..

Deman2

Deman2

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 46 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.03.17, 18:09

Nah, mielött bárkit megtévesztene a szüntelen okoskodásom FeS fórumon meg a piros színe a nevemnek (alul), ott főként informatikai támogatást nyújtok azt se viszem túlzásba de a szervezéshez semmi közöm, tehát amikor azt mondom "mi" akkor a játékosokra azokon belül is a szűkebb baráti körömre gondolok.

Pár tőmondat a FeS-ről (játékos szemszögéből):
- Heroikus fantasy (szint számít erősen)
- Életút játék (játékok között van fejlődés, ez azt hiszem ritkaság)
- Soktalálatos harcrendszer. (burkolt fegyver, sebzés bemondós)
- Erős mágia. (harcban igencsak használható varázslatok)
- Orthodox vértkövetelmények, kell bele az anyag! (ezért kevés is a vértes)
- Alap jelmezkövetelmények. (kezdőknek elég megbocsátó)
- Eszelősen változatos karakterfejlesztési lehetőségek. (sok faj, csomó kaszt és rengeteg képzettség)

Pár szó arról, miben lesz remélhetőleg más ez a játék mint az előzőek:
- Város köznéppel (a közeg amibe minden kalandozó szeret villogni) mi pl NJK-zni fogunk...
- Lesz értéke a pénznek (hasznos dolgokat lehet majd vásárolni, lesznek szolgáltatások)
- Lesz némi gazdaság úgy általában.
- Jó lesz az idő (remélem) :szomoru:

Tudom sokaknak nem tetszik majd a szabályrendszer alapjaiban, erre annyit tudok mondani, hogy 40 fő fölött beindul a játék, megállítani sem lehet. Nagy móka lesz, legalábbis mi így érezzük. Aki még nem látta Mucro-t koboldot játszani, az tényleg nem tudja mit hagy ki.

Módosította Deman2: 2009.03.17, 18:15

SirThomas

SirThomas

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 2037 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.03.16, 23:40

A Fény és Sötétség szervezői és játékosai egy több éve működő, kipróbált játékot szeretnénk a nagyérdemű Közönség elé tárni.

A legelső igazán nyílt játékot Dolbokba, a koboldok városába tervezik.

A Keriniqum birodalom délkeleti pontján található Dolbok, a koboldok városa. Uralkodójuk Don Mucro most ünnepli 70edik szülinapját. Erre a jeles eseményre FEStivált rendeztek, melynek híre elterjedt a világ minden részén.

Rengetegen gyűltek össze kereskedők, kalandozók, szórakozásra vágyók, jó barátok és rosszakarók egyaránt. Kisvendéglők nyíltak és a korcsma is felvirágzott.

Füstölt hús és mézes koboldpálinka illata lengi be a királyságot. A koboldnemzedék ura ünnepi napjait a népe között tölti. Számára rendeznek különböző arénajátékokat, gladiátorküzdelmeket, amire bárki nevezhet. Legyen bár első vérig vagy utolsóig menő, csoportos mészárlás vagy páros birkózás, az ember itt megtalálhatja ellenét, 's a helyet, hol fogadhat.

Mindemellett a szerencsejáték-barlang is nyitva áll mindenki előtt. Kocka-, katapultjáték, "Itt a kobold hol a kobold" és krokk. Lehet élni a luxuscikkekkel is. A füstölő-fortyogó asztal igen népszerű. Esténkén ünnepi felvonulás és tánc van terítéken.
A biztonságot ezekre a napokra a prioni félóriások tartják fent.

Jöjjenek a népek és lássák, milyen jó is a kobold vendégszeretet.

Térj hát be vándor, a harsogó aprók városában igazán nem számít, hogy vad barlangok vagy csipkés hálószobák mélyéből jöttél, csak bírjad hanggal és tivornyával!

Ameddig ezt a plakátot elolvasta, addig a Önt kizsebelték.

----
Kapcsolódó linkek:
Fórum: http://spectre.interhost.hu/phpBB2
Szabálykönyv: http://fesjatek.hu

Köszönettel
Kyru és a FéS szervezők, játékosok

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]