Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

A fantasy es iranyzatai (szakdolgozat) (Krasznai Zoltan)

• Válasz írásához lépj be
39 hozzászólás érkezett eddig

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1252 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.05.01, 07:22

Hajdanában a nagynénémnek két évig tartott, amíg értékelhetőnek nyilvánították a bölcsész(!) diplomamunkáját-pedig nem hülye leány (foglalkozását tekintve író). Akkoriban ez normálisnak számított. Ma már egy székelyvicc-gyűjtemény is szakdolgozatnak számít, és diploma jár érte.

Kianah

Kianah

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 73 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.04.29, 16:56

Ha az egészet akarod látni, nézd meg a linket. Az idézetek is főleg abból vannak, nem ebből a 2 oldalból itt...
Olyan amúgy, mintha a szerző gyorsan beleolvasgatott volna az általa felsorolt irodalomba, és az egészre szánva mondjuk 3 napot, gyorsan összedobott volna valamit. Közben lehetőleg minél ködösebben és érthetetlenebbül fogalmazva, hogy valami bonyolult, elvont akárminek tűnjön a "mű", és ne egy gyorsan összedobált katyvasznak... (És ez a jóindulatúbb feltevésem, és nem, nem vagyok mérnök...) :/

anarion

anarion

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 801 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.04.28, 20:58

Már csak azért is helyén kell kezelni a dolgokat, mert ott szerepel a szüveg elején, hogy ez csak egy részlet. Kb 2 oldal az eredetiből. Ebből lehet következtetéseket levonni, de hogy a teljes képet átlássuk, ahhoz az egészet látni kellene.

A magam részéről pl. ha anno a Gyűrűk Ura c. könyvből olvasok el két kiragadott oldalt - persze, attól is függ, hogy melyik kettő az - tudok olyan részeket, amelyek után pl nem olvasnám el az egész regényt, és lehet torz következtetésekre jutnék az egésszel kapcsolatban. :sir:

Olman

Olman

Magiszter

• Fórumita
  • 2469 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.04.28, 20:15

"A dolgozat egy főiskolán készült. Pont."

Miért, ott nincs minőségi követelmény? Simán elfogadnak elírásokkal, forgalmi zavarokkal teli dolgozatot? Elég szomorú...

Rorimack

Rorimack

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1647 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.04.28, 17:14

Lepus: szerintem a helyén kell kezelni a dolgokat.

A dolgozat egy főiskolán készült. Pont.
Az rpg.hu-nak érdemes összegyűjtenie a témába (zsáner, szerepjáték) tartozó szakdolgozatokat. Másik pont.

Ennyi.

Tantris

Tantris

Lovag

• Fórumita
  • 729 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.04.28, 15:22

"A kétely Descartes-nál és a fantasztikus irodalomnál egyaránt előfordul"
Meg nálam is... :sir:

Lepus

Lepus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1156 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.04.28, 14:43

hm... Deja Vu... Mintha egy hasonló színvonalú dolgozat felkerült volna ide kb. egy éve, amikor ráadásnak még a kedves szerzőt is idefújta az ördög szele.
Úgy tűnik az rpg.hu vonzza az ilyeneket. Nem mondom hogy túlságosan örvendetes lenne.

Lepus

Lepus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1156 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.04.28, 14:35

Egy szónak is száz a vége, ez egy intellektuális vonatbaleset.

Lepus

Lepus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1156 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.04.28, 14:33

Na igen... De azok a hozzászólások súlyos érzelmi ingerlés alatt történtek meg...

Néhol komolyan azt hittem, hogy egy másik világba kerültem, és nem jó értelemben.

"A fantasztikum tanulmányozása gazdagíthatja a tudásunkat, de a szerző figyelmeztet,
hogy a sok tapasztalat előbb-utóbb eljuttat az egyéni határ túloldalára."

"Mircea Eliade megállapította, hogy az ausztrál bennszülöttek és a brahman papok
szertartásai között folytonosság áll fenn." (sic!)

"A kétely Descartes-nál és a fantasztikus irodalomnál egyaránt előfordul" (sic!!!)

És még sorolhatnám. A szövegtestet átható fogalmi zavar a legsötétebb skolasztikát és degenerálódott középkori okkultizmust idézi. A források értelmezés nélkül vagy félreértelmezve jelennek meg, egymást érik a meggondolatlan és félműveltségről tanúskodó kategórikus kijelentések (ld. Mircea Eliade és a folytonosság (sic!), vagy Louis Vax behin tombolása...), az érthetetlen, vagy értelmüket vesztett szövegelemek...

Tantris

Tantris

Lovag

• Fórumita
  • 729 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.04.26, 12:22

Lepus: nem is dicsértem meg a fogalmazását az alkotónak. Sőt, semmiért sem dicsértem meg a szerzőt! :ok:

Csupán a többi hozzászólásban találtam engem ingerlő tényeket...

Lepus

Lepus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1156 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.04.26, 11:20

"Én egy olyan építészmérnök(!) szakdogát láttam, ami arról szólt, hogy hogyan lehet egy padot a legjobban megtervezi, hogy milyen kényelmes legyen stb. Számomra ez sem képvisel túl nagy értéket - szakmailag viszont elismerik. Úgyhogy ne itt kezdjünk el azon elmélkedni, hogy melyik képzés mennyire értékes."

Nem a humán témával van probléma, hanem a minőséggel. Ha valóban magyart tanítasz, akkor le kéne essen neked is az íromány kiforratlansága a nyelvezet, a szerkesztés és úgy általában az irodalmi és tudományos megmunkáltság terén.
Ez így olyan, mintha egy tizennégyéves írta volna.

Lepus

Lepus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1156 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.04.26, 11:13

Nos, bár Godfridnek lenne igaza. Ez nem szakdolgozatnak, hanem elsős gimnazista fogalmazásnak tűnik első olvasatra.

Az égiek óvják a magyar gyerekeket, ha ez elég a tanári diplomához.

Godfrid

Godfrid

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 128 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.04.23, 12:40

Ezt nem április elsején adták le?

Olman

Olman

Magiszter

• Fórumita
  • 2469 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.04.23, 12:24

Mi az, hogy "csodás" és "borzalmas" mint műfaj? Ezeket nem fantasyként és horrorként ismerik hazánkban is? Vagy ha nem műfajra utalt, akkor mit keresnek ezek a jelzők a fogalmak közt?

A cím és téma szerintem se rossz. Illetve a netes cikkek forrásként ugyanúgy elfogadottak, mint a kiadott könyvek. De ahogy elnézem, oldalszámban épp csak elérte a minimális követelményt, és a kifejtései mintha csak a forrásművekből összeollózott dolgok lennének, nincs benne a saját véleménye mint szakemberé. De lehet, hogy ez már nem követelmény manapság. Meg az sem, hogy a konzulens legalább egyszer elolvassa - vagy ő sem fedezte fel a rengeteg elírást?

Petya

Petya

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 79 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.04.23, 07:42

A magam részéről sajnálom már, hogy a szakdolgozatomat nem Erion közgazdasági és geopolitikai helyzetéből írtam. :lancoskutya:

SlyZero

SlyZero

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 332 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.04.22, 22:00

A témaválasztást én mérnökhallgatóként sem találom hülyeségnek, ami viszont a megvalósítást illeti…
Velünk már elég régen letisztázták, hogyha helyesírási hibákat és szlenges megfogalmazást találnak a szakdolgozatunkban, akkor az már repül is WC papír utánpótlásnak. A másik pedig: Egy szakdolgozat igenis nézzen ki úgy, mintha egy szakember írta volna, hiszen ezzel pont azt kellene bizonyítania az illetőnek, hogy érdemes a papírra, amivel tudását elismerik. Nem tudom, hogy az elkövető milyen szakra jár, de kétlem, hogy bárhol is értékelnék, ha forrásként mondjuk fórumos felhasználóneveket adnak meg, a többiről már nem is beszélve…

Sanctus

Sanctus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.04.22, 21:54

Jah, elég gagyrák.

Commandante

Commandante

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 168 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.04.22, 18:35

Mi ez az összefércelt izé? Magyar könyvkiadók üzleti eredménye, Conan meg ösi kultúrák hagyatéka egy fedél alatt? Én is követtem már el copy-paste házi- meg szakdolgozatot is, de hallgattam róla és nem tettem fel a netre. Biztos azért, mert olyan mérnök féle volnék...

_Necro_

_Necro_

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 85 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.04.22, 17:40

Abban egyet értek hogy a téma túlontúl átfogó. Viszont ha már fórum meg vélemények akkor azt is szemelőt kéne tartani hogy mindenki az általa tapasztaltak tükrében mond véleményt.../fúú de közhely/ mindegy szerintem a lényeg minden munkát és képzést meg kell becsülni /au.. ez még inkább bocs de jobban nem tudtam hirtelen megfogalmazni/

Tantris

Tantris

Lovag

• Fórumita
  • 729 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.04.22, 17:30

Szakdogának ezt a címet adni kissé átfogó és a téma szerintem túl nagy falat - imho még irodalomtörténészeknek is.

Viszont ahogy nézem itt is megjelenik a bölcsész-mérnök ellentét, meg hirtelen mindenki nagyon okosan meg akarná reformálni oktatásunkat - gyerekek, ezt inkább ne. Ez egy rpg oldal. Bocsmá', hogy moderálok itt, de én tanítok - szakmunkásképzőben (!), látom azt, hogy merre tartunk - felesleges itt okoskodni olyan dologról, amibe nem látunk bele. Ráadásul magyart meg törit tanítok/tanítanék, és elég szarul esik amikor valaki lenézi a szakomat.
Én egy olyan építészmérnök(!) szakdogát láttam, ami arról szólt, hogy hogyan lehet egy padot a legjobban megtervezi, hogy milyen kényelmes legyen stb. Számomra ez sem képvisel túl nagy értéket - szakmailag viszont elismerik. Úgyhogy ne itt kezdjünk el azon elmélkedni, hogy melyik képzés mennyire értékes.
Köszönöm a figyelmet!

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]