Ugrás tartalomhoz

Fotó

A Shadowrun világképe

• Válasz írásához lépj be
1041 hozzászólás érkezett eddig

szabadid

szabadid

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 593 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.07.21, 22:15

Üdv!

SR-ben ugyanúgy megtalálható a szintihaj/-bőr, mint mondjuk a CP-ben? Ha igen, írnak erről valahol bővebben - költségek, esszencia veszteség, stb?

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8049 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.07.13, 18:17

Egy ügyes promóvideó a Deus Ex-hez:

Próbáljátok ki, hogy elkülditek ismerősöknek. :)

A Sarif Industries weblapja volt már korábban, de még mindig érdemes megnézni azt is:
http://sarifindustries.com/

És, ezzel ez az ezredik válasz a topikban. :)

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8049 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.06.30, 13:46

Kép

_Phobos_

_Phobos_

Árnyfalkatag

• Fórumita
  • 2451 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.06.15, 14:43

Nos, én már tudom mi a Shadowrun.
Igaz, beletelt egy kis időbe, de már megvan...

SR promo video

Ugyanezen a fórumon linkeltem majdnem pontosan egy éve, azóta már a főoldalt is megjárta külön cikkben. No nem baj, valószínűleg egy párszor még feltűnik...

Hupsz... asszem ideje lenne visszaolvasnom :)
Bocsi

Thirlen

Thirlen

Browncoat

• Fórumita
  • 1125 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.06.15, 14:26

SR promo video

Ugyanezen a fórumon linkeltem majdnem pontosan egy éve, azóta már a főoldalt is megjárta külön cikkben. No nem baj, valószínűleg egy párszor még feltűnik...

_Phobos_

_Phobos_

Árnyfalkatag

• Fórumita
  • 2451 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.06.15, 13:09

SR promo video

Balfars

Balfars

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 283 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.06.02, 17:23

Újabb Human Revolution előzetes:
http://www.ign.com/videos/2011/05/31/deus-ex-human-revolution-revenge-trailer

Nekem az előző kicsit jobban tetszett de ez is jó volt. :)

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8049 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.06.01, 09:18

Újabb Human Revolution előzetes:
http://www.ign.com/videos/2011/05/31/deus-ex-human-revolution-revenge-trailer

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8049 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.05.19, 23:22

Sata of the art kiberkéz működés közben:
http://www.bbc.co.uk/news/health-13378036

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8049 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.04.13, 13:03

Hoztam egy kis gondolat- és ötletébresztőt a játékbeli biztonsági kamerákhoz, ember-gép interfészekhez és az AR-hez.

Predator - Gyorsan tanuló mozgókép-feldolgozó rendszer:
http://www.sg.hu/cikkek/81310/tanulasra_kepes_mozgaserzekelos_kamerarendszer
A videó elég meggyőző.

OzOz

OzOz

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 23 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.03.19, 09:38

Sziasztok!

Ha az tetszett, ez is be fog jönni. Működő rigózható autó, csak ne kalandozzanak el a gondolataid...

http://www.autosvilag.com/index.php/K.I.T.T.-Beszed-nelkul.html

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8049 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.03.07, 10:36

Index - Terminátor-szem, harctéri dialízis, orvosi labor a zsebben:
http://index.hu/tudomany/2011/03/03/terminator-szem_harcteri_dializis_orvosi_labor_a_zsebben/

Blob

Blob

Kockavadász Ogre

• Fórumita
  • 1604 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.02.26, 07:39

Az Átváltozva előnye, hogy egy olyan Srun regény, ami nem "tyű, tápos árnyvadász vagyok, aki cool" tematikáról szól, ellenben rengeteg megtudható belőle arról, hogy hogyan is élnek a szegények Srun világában, milyen a Pusztulat, stb. (ilyen szempontból még irányadó lehet Findley Árnyjátékának az eleje, a bandatag wannabe sámánnal).

Természetesen mindenkinek ízlése szerint, de nekem pontosan, hogy (globális képként) nem hiteles az Átváltozva (személyes drámája). Ha közvetlenül a goblinizáció utáni években játszódna, akkor talán lenne értelme a regénynek, de 2050-ben...

A regény közel fele a 2030-2040-es években zajlik...

De ugyanúgy kiemelhetnénk, hogy nem csak Seattle (és általánosságban a nyugati kultúra) létezik, tehát a Nap Háza, a Véres Játékok, a Nosferatu, vagy a Steel Rain ugyanolyan fontos...

Másrészről tényleg van a "megyünk árnyvadászni a gonosz cég ellen és a megbízó több szinten átver minket" szintű regény, ahol az esemény maximum a helyi rövidhírekbe kerül be - és ettől természetesen teljesen független, hogy mint regény mennyire szórakoztató vagy olvasmányos.

És ott vannak azok a regények, amelyek az SR Univerzum egy-egy alapvető mozgatórugóját járják körbe részletesebben és ezek az ismeretek ugyanúgy kellenek, hogy igazán átérezd a világot...

Jogos. A kérdés az, h. miért akarod a regényeket olvasni. Az én válaszom azon alapult, hogy a játékhoz melyek mutatják meg az alaphangulatot. A Te válaszod meg azon, hogy a világ mire épül.

Persze ha nem illesztjük be a játékot az idővonalba, akkor SR játékszabályokkal is be lehet menni a labirintusba létesítménybe, legyőzni a szörnyeket őröket, és kihozni a kincset prototípust...

Azért ez erős volt... a Sárkányszív nem olvasása nem vezet kinyit-megöl-trezső-next játékhoz...

Abban egyébként igazad van, hogy sok esetben ugyanígy a modulokból lehet megtudni a részleteket az alapkönyvekben pár egymondatos utalással elintézett eseményekről. Meg persze az egzotikus kiegészítőkben is van info, de ott nagyon sokszor szándékosan nyitva hagyják a kérdéseket.

Ebben egyébként zseniális volt a FASA: lásd Végzetes DNS modul és Átváltozva közös szálai, vagy éppen az LX-IR-Double Exposure-Vakító fény-Chicago Sourcebook eseményláncot.

Azt már nem is említve, hogy valamelyik modul végén lévő újsághírek szerint a kutatók megtalálták Thérát.

Stoneskinner

Stoneskinner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1137 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.02.25, 18:39

Meg persze az egzotikus kiegészítőkben is van info, de ott nagyon sokszor szándékosan nyitva hagyják a kérdéseket.

Sőt, nem hogy nyitva hagyják, hanem sok esetben pro-kontra alapon mindkét oldal igazságát erősítik, kinek éppen melyik szitu fekszik jobban.
Ezekre tipikus példa a "hivatalos" szöveg alatti "olvasói" kommentek, és az ott megbúvó infók, féligazságok, ködösítések, leleplezések.

GDS

GDS

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 159 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.02.25, 17:49

Az Átváltozva előnye, hogy egy olyan Srun regény, ami nem "tyű, tápos árnyvadász vagyok, aki cool" tematikáról szól, ellenben rengeteg megtudható belőle arról, hogy hogyan is élnek a szegények Srun világában, milyen a Pusztulat, stb. (ilyen szempontból még irányadó lehet Findley Árnyjátékának az eleje, a bandatag wannabe sámánnal).

Természetesen mindenkinek ízlése szerint, de nekem pontosan, hogy (globális képként) nem hiteles az Átváltozva (személyes drámája). Ha közvetlenül a goblinizáció utáni években játszódna, akkor talán lenne értelme a regénynek, de 2050-ben...

Háttérnek akkor már sokkal inkább a Magányos Farkas vagy akár tényleg az Árnyjáték egyes elemei.

De ugyanúgy kiemelhetnénk, hogy nem csak Seattle (és általánosságban a nyugati kultúra) létezik, tehát a Nap Háza, a Véres Játékok, a Nosferatu, vagy a Steel Rain ugyanolyan fontos...

Másrészről tényleg van a "megyünk árnyvadászni a gonosz cég ellen és a megbízó több szinten átver minket" szintű regény, ahol az esemény maximum a helyi rövidhírekbe kerül be - és ettől természetesen teljesen független, hogy mint regény mennyire szórakoztató vagy olvasmányos.

És ott vannak azok a regények, amelyek az SR Univerzum egy-egy alapvető mozgatórugóját járják körbe részletesebben és ezek az ismeretek ugyanúgy kellenek, hogy igazán átérezd a világot...

Igen, a Sárlányszív talán nem a legjobb regény, übertápos, és az utca embere soha nem fogja megtudni a végkifejletet. De olyan történelmi fordulópont, ami igenis meghatározza az életét. Nem is szólva arról, hogy több későbbi regény pont a Dunkelzahn végrendelethez kapcsolódik...

Persze ha nem illesztjük be a játékot az idővonalba, akkor SR játékszabályokkal is be lehet menni a labirintusba létesítménybe, legyőzni a szörnyeket őröket, és kihozni a kincset prototípust...

A Vakító fény Chicago miatt fontos, ami biztosan benne van a top 10 eseményben.

És egy időben az Earthdawn/horror szál a legfontosabb plot volt a fejlesztők szemében, és a V.V. ehhez alapvető, bár amúgy határozottan kakukktojás a regények között.

Abban egyébként igazad van, hogy sok esetben ugyanígy a modulokból lehet megtudni a részleteket az alapkönyvekben pár egymondatos utalással elintézett eseményekről. Meg persze az egzotikus kiegészítőkben is van info, de ott nagyon sokszor szándékosan nyitva hagyják a kérdéseket.

Blob

Blob

Kockavadász Ogre

• Fórumita
  • 1604 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.02.25, 09:25

Sose kezdj sárkánnyal (a trilógia többi kötete nem kötelező, de érdekes)
LX-IR
Átváltozva (ha meg tudod szokni Kubasik stílusát).

Hát az Átváltozva semmiképpen... Attól függetlenül, hogy az egyik legunalmasabb a regények között, a tartalom is kvázi zéró. Akkor már inkább a Vakító fény.

Az LX-IR tényleg alapmű, bár maga mint regény kevésbé olvasmányos mint sok másik.

Az SR Univerzum talán legfontosabb eseménye miatt a Sárkányszív trilógia.

Illetve a Végtelen Világokban hull le a lepel (valamelyest) a legtöbb "nagy titokról".

A Vakító Fény nem rossz, de nem lényeges a Srun játékhoz, nem ad ahhoz pluszt.

A Sárkányszív trilógia meg brutális powergaming, aminek hatásai, eredményei ráadásul nem nagyon jelennek meg az árnyvadászok szintjén.

Nagy titok? A nagy titkok benne vannak az Aztlan és a Tir Tairngire kiegészítőkben is, csak tudni kell a sorok között olvasni (nomeg a Harlequin's Backben, ami a Sárkányszív trilógia előzménye). S röhögni azon a tündén, aki felégette a kertjét és kirakta a nejét, miután az rózsabokrokkal ültette tele a ház előtti részt.

_Kilhalm (NPC/NJK)

_Kilhalm (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2011.02.25, 09:23

Üdv!

Köszönöm a gyors és kimerítő választ! :sor:

Balfars

Balfars

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 283 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.02.25, 02:30

Hali

LX-IR

Hát az Átváltozva semmiképpen... Attól függetlenül, hogy az egyik legunalmasabb a regények között, a tartalom is kvázi zéró. Akkor már inkább a Vakító fény.

Az LX-IR tényleg alapmű, bár maga mint regény kevésbé olvasmányos mint sok másik.

Illetve a Végtelen Világokban hull le a lepel (valamelyest) a legtöbb "nagy titokról".

Az Átváltozva mellett szól szerintem az, hogy azért elég szépen végig lehet követni egy átváltozott "ember" életpályáját. A második fele megy egyéni ízlés SZVSZ, szerintem vannak ennél unalmasabb, történet nélkülibb regények is SR-ben.

LX-IR tényleg alapmű. Sőt szerintem Fiendly összes regénye jó. (Talán a Magányos Farkas az ami szerintem kicsit gyengébb)

Sárkányszív trillógiába még nem tudtam belekezdeni mert ritkán láttam és akkor is drágán.

Na... A Végtelen Világok az amivel nem értek egyet. Leginkább azért mert a lepel lehullásához fel is kell őket állítani előtte. Ahhoz pedig szerintem több regényen át lehet megismerni a világot.

Sose kezdj a sárkánnyal tényleg alap és vonzza magával a folytatást is.

A Farkas és Holló novelláskötetből Farkas mi volt végül? Alakváló aki adeptus is egyben?

Hali

LX-IR

Az Átváltozva mellett szól szerintem az, hogy azért elég szépen végig lehet követni egy átváltozott "ember" életpályáját. A második fele megy egyéni ízlés SZVSZ, szerintem vannak ennél unalmasabb, történet nélkülibb regények is SR-ben.

LX-IR tényleg alapmű. Sőt szerintem Fiendly összes regénye jó. (Talán a Magányos Farkas az amit kicsit gyengébbnek éreztem)

Sárkányszív trillógiába még nem tudtam belekezdeni mert ritkán láttam és akkor is drágán.

Na... A Végtelen Világok az amivel nem értek egyet. Leginkább azért mert a lepel lehullásához fel is kell őket állítani előtte. Ahhoz pedig szerintem több regényen át lehet megismerni a világot.

Sose kezdj a sárkánnyal tényleg alap és vonzza magával a folytatást is.

A Farkas és Holló novelláskötetből Farkas mi volt végül? Alakváló aki adeptus is egyben?

GDS

GDS

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 159 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.02.24, 20:16

LX-IR

valeriusblack

valeriusblack

Törzs-fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 727 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.02.24, 15:24

köszi

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]