Ugrás tartalomhoz

Fotó

Nálatok mi számít már tápos karakternek ?

• Válasz írásához lépj be
2354 hozzászólás érkezett eddig

oil_ali

oil_ali

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 420 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.27, 13:03

Durvább lehet egyébként egy olyan varázstárgy, ami
a cyberebb játékokból ismerhető "képzettségchip"
hatását másolja

Ez belefér szerintem mind cyberbe, mind fantasyba.

De hogy a témához is hozzászóljak:

De a varázslóval, főleg magas szintű varázslóval játszó játékos szerintem minden mesélő rémálmia.

1. Sok játékban az ilyenek saját varázslatokkal jöhetnek. Nekem ettől égnek áll a hajam, ha tehetném megtiltanám, dehát nem vagyok köcsög...

2. Sok sok manapont. Maximum egy hasonló szintű varázshasználó szállhat szembe egy ilyennel.

3. Ha valahogy mégis leállítom az "ilyenek" ;) őrjöngését, akkor én vagyok a szemét mesélő.

Szóval magas szintű varázsló = tápos karakter.

_*Dark Angel* (NPC/NJK)

_*Dark Angel* (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.01.25, 09:55

Táp-mánia? Döntsétek el ti!
Konkrét kérdés volt a Könyvesbolt M* versenyével kapcsolatban a kiadó fórumán: A varázsló emlékírással beültetheti-e a megtanult tudományos képzettségeit másokba? Pl. Történelemismeret.
:)

Pofátlanul manaigényes cucc de létrejöhet, feltéve ha valakinek a felfogásán keresztül akarod megtanulni az adott képzettséget, merugye két egyforma felelet nincsen... :eeek:
Ez olyan mint amit a BM Csontazonosításánál írnak hogy lehet vele elfeledett kotokról infótgyűjteni second hand módra, s az emlékezetbevésés Pszi-vel lassítva visszaidézve tanulni is ősi mágiákat.
jó jó macerás dolog mind de játékossá tesz és nem egy démon elpusztításából tanult meg Írni a gyerek és az olvasással együtt nem nő legalább a fájdalomtürése is :lol: mintha szintlépéssel tanulta volna :lol:

...én is erre lettem volna kíváncsi, de az biztos, hogy macerás dolog :/

Módosította *Dark Angel*: 2007.01.25, 09:58

Belzenrupper_Mordred

Belzenrupper_Mordred

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 276 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.01.23, 09:57

Konkrét kérdés volt a Könyvesbolt M* versenyével kapcsolatban a kiadó fórumán: A varázsló emlékírással beültetheti-e a megtanult tudományos képzettségeit másokba? Pl. Történelemismeret.
:lol:

Pofátlanul manaigényes cucc de létrejöhet, feltéve ha valakinek a felfogásán keresztül akarod megtanulni az adott képzettséget, merugye két egyforma felelet nincsen... :)
Ez olyan mint amit a BM Csontazonosításánál írnak hogy lehet vele elfeledett kotokról infótgyűjteni second hand módra, s az emlékezetbevésés Pszi-vel lassítva visszaidézve tanulni is ősi mágiákat.
jó jó macerás dolog mind de játékossá tesz és nem egy démon elpusztításából tanult meg Írni a gyerek és az olvasással együtt nem nő legalább a fájdalomtürése is :P mintha szintlépéssel tanulta volna :D

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12473 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.22, 22:54

Hali!

Bár ez ugye nem a MÓKUS-mágiás fórum, mert van olyan is, de...

...nos amit ez a procedúra előnyként felhozhat
az a tanulási idő drasztikus lerövidítése.

De a képzettségpontot ugyanúgy rá kell költeni,
hogy haszna is legyen. SZVSZ.
----------

Durvább lehet egyébként egy olyan varázstárgy, ami
a cyberebb játékokból ismerhető "képzettségchip"
hatását másolja (és nem is annyira példátlan,
mert ugye végül is egy láthatatlanságot adó tárgy
kb. kivált egy 80% körüli rejtőzést, aztán van
ugye ugró csizma, repülés, TÉ/VÉt-t adó cuccok, stb.).

Adios
KLM

Proximo

Proximo

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 203 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.22, 16:32

:)

alister

alister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3485 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.21, 14:53

Üdv!

A régi elv: ha valakinek van egy power ellensége, akkor nagy bajban van. Ha viszont KÉT nagyhatalmú ellensége is van, akkor már vannak lehetőségek :-)

de csak akkor ha azok nem egyezkednek egymással különben Megabass és Extratonic ;) :D

1. Kicsi a valószínűsége, hogy megbíznak egymásban.
2. Senki nem mondta, hogy akkor könnyű lesz... :felvon:

Maradok tisztelettel: Alister

Belzenrupper_Mordred

Belzenrupper_Mordred

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 276 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.01.21, 10:38

Üdv !

Lordmiky: na ja. A régi elv: ha valakinek van egy power ellensége, akkor nagy bajban van. Ha viszont KÉT nagyhatalmú ellensége is van, akkor már vannak lehetőségek :-)

Amúgy: minek hosszan, ha lehet röviden is... meg erre a power NJK dologra tényleg úgy érzem nem érdemes több szót vesztegetni.

bye
Sics

de csak akkor ha azok nem egyezkednek egymással különben Megabass és Extratonic ;) :D

Sics

Sics

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1831 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.08, 20:00

Üdv !

Lordmiky: na ja. A régi elv: ha valakinek van egy power ellensége, akkor nagy bajban van. Ha viszont KÉT nagyhatalmú ellensége is van, akkor már vannak lehetőségek :-)

Amúgy: minek hosszan, ha lehet röviden is... meg erre a power NJK dologra tényleg úgy érzem nem érdemes több szót vesztegetni.

bye
Sics

lordmiky

lordmiky

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 266 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.01.08, 15:30

(OFF)Csodálkozom Sics mester.... A hosszú nálad nem ezt jelenti :rohog:(/OFF)

Tápos NJK-t időnként én is engedek a csapatba... hol mint megbízó, hol mint mentor....

A világ megköveteli, hogy időnként olyan valakikkel találkozzanak, akik jóval a csapat ereje felett áll. Ez lehet "fizikai" erő, de lehet hatalmi pozíció is. A fizikai erőt győzzék le, vagy győzzék meg.
A hatalmi pozícióval pedig ne kötekedjenek, vagy ha mégis, álljon mögöttük valaki, aki hasonló befolyással bír, akinek a védőszárnyai alá bújhatnak. Persze, ha meg tudják gfyőzni, hogy neki érdekében áll megvédeni őket a másik befolyásától.... nem egyszerű sohasem... :gyagya:

Sics

Sics

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1831 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.06, 23:01

Üdv!

Hellguard: én mesélői hibának tartom a túl táp NJK-t.

/ Egy későbbi kérdéses kapcsán: ezen sokan átesnek, néha meg később is beleesnek ... /

Pontosabban... Na az hosszú lesz :ejj:

Mint tudod, én a világ mesélését tekinetem elsődlegesnek, ez után jön csak nálam "a kalandot mesélni", "a karaktereknek mesélni", "a játékosoknak mesélni", "NJK-kat mesélni", "helyszíneket mesélni" stbstb. megközelítés.

Ezért aztán az érdekel, hogy ki kicsoda a világban. Ezt nem vagyok hajlandó elbaszni egyetlen kaland és egyetlen JK kedvéért sem ... és persze egyetlen NJK-m kedvéért sem. ( Azért az élvezetes játék, a "dramaturgia" stb. érdekében kicsit csalni azért hajlandó vagyok. De ez nem a világ átírása lesz, és nem is egy über-NJK csakazértis bemesélése. )

Minden esetre a világban lesznek olyan NJK-k (jócskán), akiket a parti varázslója is agyonver pusztakezes korcsmai bunyóban akár ... és lesznek olyan NJK-k is, akik a parti egyészét is egymaguk felszecskázzák, ha arra kerül a sor. Akár a kalandban is, hisz pld. a fogadóban ágymelegítőnek használt fehércseléd harcértékeielenyészőek...

Ha a másik végletből mesélek be NJK-t ... az érdekesebb kérdés. Ritkán teszem. Néha lehet velük találkozni... az assziszinációs topican a "szeretett megbízónk" pld. eléggé ilyen kategória, a királyság első mondjuk 20 leghatalmasabb embere közt tuti ott van, ehhez mért paranoiával és testőrkülönítménnyel megáldva. Ő maga simán verhető persze ... de a testőrei ... azok már problémásak lennének.

Ezzel semmi gond: a világban ott vannak, a kalandban valszeg nem lesznek ott. Esetleg mint megbízó, vagy tápos főenemy, akinek csak az ügynökeivel balhézik a parti, róla legfeljebb csúnyákat gondolhat...

> IRL 5 év játékot beleölve még mindig a sarokban kell kucorogjanak alázatosan,
> csak mert megjött a Brujah Arkón / Ítélethozó / Els szülött / stb.

Vagy mert Villiers-nek hívják, és az egyik SRUN-os megacorp tulajdonosa-igazgatója. Igen. A sarokban kell kuporogni 5 év játék után is. Vámpírban meg tényleg és méginkább.

Más kérdés, hogy mennyire illendő a mesélő részéről ha ilyen figurákat mesél be, és teszi ezt viszonylag rendszeresen.

Az meg, hogy a parti mellé berakja és kvázi állandó jelleggel, alapvető f***ság: a játékos nem azt akarja érezni, hogy az ő karaktere csak mellékszereplő.

Tippem szerint két dolog lehet. Egyik, hogy a mesélő "powekedni" szeret és ezt éli ki ilyen bugyuta módon, másik lehetőség hogy "magas szintű" kalandokat szeret/akar csinálni, amit a parti önerőből nem bírna megcsinálni, és ezért adja melléjük a "segítőt" ... hogy a nyomorú kalandját végig tudjátok csinálni. ( Ő barmolta el pedig, mikor nem a partira méretezte ... illetve nem a kalandhoz illő JK partit engedett be abba. )

Az én megközelítésem az, hogy ha a JK partiból hiányzik valami tipukus "képesség", ami nagyon kéne, akkor csak valamivel a JK-k erőszintje alatt levő NJK-t adok nekik illetve szerezhetnek NJK segítőként. ( Kivéve ha valamék JK-nak tényleg van olyan NJK ismerőse-lekötelezettje, aki alkalmas volna... ekkor ő a meglevő "erőszintjével" jön.)

bye
Sics

_Dún Dorf (NPC/NJK)

_Dún Dorf (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.01.06, 19:49

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem a Draquon JK vagy nem??
:ejj:

Belzenrupper_Mordred

Belzenrupper_Mordred

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 276 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.01.06, 17:47

Én csak azt tudom mi számít 'antitáposnak' akiknek a szájába kell rágni minden apróságot aki önnálóan cselekvésképtelen mert nem mer tenni semmit, akárhanyadik szinten teszi ezt és akármilyen szerkóval, hátszéllel, még egy bevásárlás is kihívás az ilyennek a piacon :)

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12473 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.03, 15:08

Hali!

Tulajdonképpen szerinted ez mekkora gond? Én vagyok túlérzékeny?

Mittomén.... Kissé határozatlan vagy... Vagy nem? :aboci:

Illetve ez azon KM-i hibák közé tartozik melybe a mesélők többsége beleesik, majd kinövi? Hiba ez egyáltalán?

Izé, World of Darkness. Semmi politikai korrektség, vagy
ilyesmi. Ha az atyád nem 7. genes, akkor fújhatod.

Nem is. De ha képesek rá, hogy lekalapálják, akkor én nem alkotok csak azért 4. genes 2000 XP-s Arkónokat, meg Seriffeket, csak azért, hogy a kariknak esélyük se legyen. :lol:

Ahha.

No, szóval vitázga(t)tunk pár fórummal odébb, hogy karakter
vagy világcentrikus mesélés, meg ilyenek.

Én világcentrikus mesélő vagyok, és mint ilyen hajlamos vagyok
megsaccolni a vámpírok demográfiai eloszlását (olyan tényezőket
figyelembe véve, hogy életkor, aktivitás, és persze generáció)
és ebből kijön, hogy hány ilyen darab tápos pióca létezik a
világban.

Ha a millió vámpírból 5000 ilyen van, akkor a karakaterek
bizony összefuthatnak 2-3 ilyennel.

Akár még dramatikailag megfelelőnek tarthatom azt is, hogy
körülöttük forogjon a krónika és a partit alkotó kotéria meg
csak szédeleg, mint molylepke a petrólámpa körül.

De amikor ilyesmi történik, akkor
- egyeztetek a partival, hogy nagyobb erők játékában
lesznek porszemek
- "berakok" pár olyan fogaskereket, amibe jól megszorulhat
az a porszem, ha épp arrafelé szálldos - igaz berakok
egy roppant aprólékos szobalányt is, tollseprűvel :ok:

Namost azért ott a Cthulhu, ahol minden "monszta" a
"talán kinyírhatótól, de lesz saját veszteség" a "nem
tudsz elég gyorsan futni" kategóriáig terjed.

És van aki ezt szereti, játszani is, mesélni is.

Én nem, de amíg nekem nem kell ilyesmit csinálnom, addig
számukra hajrá, én el nem rontom a szórakozásukat.
-----------

És persze van a kezdő mesélő is, aki ezt az amúgy otromba
és kétélű eszközt választja a parti terelgetésére.

Mellesleg az utolsó mondatodat szerintem nem vágom 100%-ban. Miért a 7.gent említetted? (Tippem, hogy azért mert kariból 8.genes hozható ki induláskor, de nem vagyok benne sicher. :ugri:)

80%-ban igazad van, 20%-ban meg is benne volt, hogy az
ilyen sűrű vérű valaki jelentősebb hátszél mint Apró apuka.

Nem feltétlen kell itt leragadni a protekciónál (csóknál ;) )
elég az, hogy a Teremtőd feltehetőleg nagy jódolgában
sok száz "önként jelentkező" közül választott ki, jó képzést
kaptál ölelésed előtt és után, és a közmondásos első milliót
(amit senki ne kérdezzen honnan van) anno átutalta.

De persze benne van a protekció is, noha a Teremtőd
maga nyírna ki, mielőtt inkompetenciáddal őt bőgetnéd
le.

Adios
KLM

Hellguard666

Hellguard666

The Fallen One

• Fórumita
  • 2313 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.03, 12:48

KLM:

Ahhha... Beszélj vele, aztán vagy javul a helyzet
vagy sem. Ekkor vagy otthagyod vagy vállat vonsz és
játszol tovább.

Nem hangzik túl bíztatóan - de ez a dolog a szórakozásról
szól, és hát ha nem esik jól, akkor ne CENSORED sajtreszelővel.

Tulajdonképpen szerinted ez mekkora gond? Én vagyok túlérzékeny?

Illetve ez azon KM-i hibák közé tartozik melybe a mesélők többsége beleesik, majd kinövi? Hiba ez egyáltalán?

Nem is. De ha képesek rá, hogy lekalapálják, akkor én nem alkotok csak azért 4. genes 2000 XP-s Arkónokat, meg Seriffeket, csak azért, hogy a kariknak esélyük se legyen. :aboci:

Mellesleg az utolsó mondatodat szerintem nem vágom 100%-ban. Miért a 7.gent említetted? (Tippem, hogy azért mert kariból 8.genes hozható ki induláskor, de nem vagyok benne sicher. ;))

Módosította Hellguard666: 2007.01.03, 12:49

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12473 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.03, 12:28

Hali!

Ahhha... Beszélj vele, aztán vagy javul a helyzet
vagy sem. Ekkor vagy otthagyod vagy vállat vonsz és
játszol tovább.

Nem hangzik túl bíztatóan - de ez a dolog a szórakozásról
szól, és hát ha nem esik jól, akkor ne CENSORED sajtreszelővel.

Szvsz ekkor sem szerencsés, ha a JK-k akárhány XP és szívesség összekaparása után, IRL 5 év játékot beleölve még mindig a sarokban kell kucorogjanak alázatosan, csak mert megjött a Brujah Arkón / Ítélethozó / Elsőszülött / stb.

A Sabbatban ebből a szempontból könnyebb előrejutni,
de napozni is...

-------------------------------

IDÉZET (KLM @ 2007.01.2, 18:52 )
Azért a mágikus/természettfölötti képességek
itt is durván segíthetik a Tápost.

Vampireben pld. pár jól kigyúrt Dominate, Presence
és Auspex statisztika elég jól átvisz a legtöbb szociális
jellegű interakción.

olyan jelleggel, kb hogy: "vagy énekelsz, vagy kitépem a szíved és kiraklak a beachre" jellegű khm interakcióra gondolsz? felvon.gif

"Kockacsörgés... Na, szerintem Ő énekelni AKAR"

Adios
KLM

Hellguard666

Hellguard666

The Fallen One

• Fórumita
  • 2313 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.03, 11:34

KLM:

De az az érzésem, hogy ennél több böki a csőrödet...

Igen, ráhibáztál. Megpróbálom összeszedni mi a bajom konkrétan a mesélőmmel, csak egyelőre nehezen megy, csak egy érzés.

Szóval ez az előző karakteremnél kezdődőtt Mágusban. A karakter 10+ szinten durván erős volt, elf álomtáncosként, olyan hatalommal, és tudással hogy arról csak álmodni lehet. Aztán a történet kerekedése során a fegyverébe zárt elf nőci lelkébe belezúgva - majd azt kiszabadítva stb. - egy pár lettek. A nő pedig illuzionista, álomtáncos volt, kiváló harcos, remekül értett a háztartáshoz, rengeteg nyelven beszélt, sőt még szeretőnek is remek volt. Mi több ezekben mind-mind túlszárnyalta az amúgy is roppant erős karaktert. Olyannyira hogy nem küldhette a KM küldire a karakterrel mert túl erős volt. (KM bevallása szerint ÚT alapján több 6. szintű képzettsége is volt.)
A mostani partiban - úgyszintén Mágus, a srác csak Mókust meg CP-t mesél - meg a szökött gladiátor, kyr varázsló, és elf álomtáncos mellé 4-6. szinten kaptunk egy szökött kráni - aquir hatalomszavakat használó - fejvadász csajt, aki mellesleg MINDENHOL talál titkosajtót, vagy már eleve ismeri azt. Tipikus bemutatkozó jelenet során kiderült az NJK elmondásából, hogy a főnemesi családom elzárt, katonai erőd jellegű birtokára is beosont már a múltban a KM előadása szerint egy olyan titkosajtón amiről SENKI sem tud, ÉS a mágikus vérteket, fegyvereket őrzik ott, ahova az a járat vezet. Ráadásul mágikus bőrvértet is megdurrantott onnan. Illetve Toron egyik városának - Rhihar - belvárosi Tharr székesegyházának is megtalálja a rejtett ajtaját fél éjszaka alatt, sőt még ki is tudja nyitni azt. ;)

Na most nekem kicsit szemet szúrt ez a tendencia - mellesleg CP-ben is hasonló a felállás - és nem t'om most én vagyok túlérzékeny, vagy ez tényleg mesélői hiba? :aboci: Nem akar egyébként uralkodni ezáltal a partin - vagy a solo játékoson - de érzékeltetve van, hogy nem vagyunk azonos kaliberűek, sőt az NJK szebb, jobb, képzettebb!

Vampire kapcsán egyetértek veled, viszont ott is követelmény szerintem, hogy ha és amennyiben a kotéria részét képezi egy NPC - azaz mellérendelt elvileg a viszony - úgy ne legyen ilyen arányban hatalmasabb a társainál nem? Alá-fölérendelt viszonyban - Régens, Herceg, Ítélethozó, stb. - egyértelmű a dolog az NJK táposságával kapcsolatban - egy ideig. Szvsz ekkor sem szerencsés, ha a JK-k akárhány XP és szívesség összekaparása után, IRL 5 év játékot beleölve még mindig a sarokban kell kucorogjanak alázatosan, csak mert megjött a Brujah Arkón / Ítélethozó / Elsőszülött / stb.

Vélemény?

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6588 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.03, 11:12

Véleményem szerint a karakter tápossága csak akor észrevehető ha a játékosok nem tudnak elszakadni a harctol.

még szerencse, hogy ezt Conannek pl nem mondta senki :lol:

Én általában magassabb szintű karikkal szoktam jácani és akkor legaláb a harc már nem okoz gondot igy nem is figyelünk rá.

ezt hogy érted? :aboci:

csapsz egyet, aztán hullanak az ellenfelek, vagy mi? :ugri:

jellegű interakción.

olyan jelleggel, kb hogy: "vagy énekelsz, vagy kitépem a szíved és kiraklak a beachre" jellegű khm interakcióra gondolsz? ;)

Mellesleg mi a véleményetek a KM tápos NJK-ról? Akit nem leverni kell, hanem együttműködni vele? Szerintetek milyen, ha a karakter mellé bemesélt NJK nemcsakhogy dupla olyan szintű / TP mennyiségű, de még emellé szinte minden képzettségben járatosabb mint a JK-k, és számtalan dolgot tud, pl. 2-3 mágiaformában is jártas, amellett hogy halálosan harcol. Ugyan nem megy "kalandozni" a bandával / kotériával / partyval de a mindennapokban rendszeresen interakcióba kerülnek vele a JK-k.
Mit lehet egy ilyen NJK-val, és a KM-vel kezdeni?

abszolúte mesélőfüggő a cucc.
ha pl. nekiáll hatalmaskodni a mesélő, és rabszolgává alázza a partit, akkor nem nagyon van mit tenni. Én ilyenkor elbeszlgetnék a mesélővel (úgy mindenki a partiból) hogy ennek van-e így értelme.

Attól, hogy egy NPC nagyhatalmú, még nem szükségszerűen egy genny alak. Vagy nem mindig az, csak ha nincs más fegyvere. Neki is vannak gyengéi, vagy valahogyan meg lehet szabadulni tőle -ha erre nincsenek esélyek sem, akkor a mesélő valamit elcseszett, nagyon. Feltehetően neki (az NPCnek) is kell a hatalom, amit a kezében tart, és nem akarja kiadni onnan, de ha állandóan genyózik akkor:
-rásuszítanak egy nála is nagyobb halat.
-orgyilkossági kiísérletek
-lejáratás
-és ami bevethető a karakterek részéről

a mesélőnek könnyű dolga van, akármikor összerakhat egy olyan ellenfelet (vagy a karaktereket a háttérből manipuláló "barátot") akivel nem tud mit kezdeni a parti. Fölösleges, a játék ne arról szóljon mesélőként hogy: "megmutatom, hogy bármikor tudlak benneteket szívatni, mert megtehetem" mert az ilyen vegye a kalapját és ne meséljen.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12473 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.03, 10:45

Hali!

Mellesleg mi a véleményetek a KM tápos NJK-ról? Akit nem leverni kell, hanem együttműködni vele? Szerintetek milyen, ha a karakter mellé bemesélt NJK nemcsakhogy dupla olyan szintű / TP mennyiségű, de még emellé szinte minden képzettségben járatosabb mint a JK-k, és számtalan dolgot tud, pl. 2-3 mágiaformában is jártas, amellett hogy halálosan harcol. Ugyan nem megy "kalandozni" a bandával / kotériával / partyval de a mindennapokban rendszeresen interakcióba kerülnek vele a JK-k.

Hmmm... Vannak esetek, mikor ez "normális" - mármint
világba illő.

Kotériát emlegettél... Az jó is lesz példának. Szóval
NJK-nk mondjuk a helyi Tremere kápolna régense,
7. kör, már régen léphetne feljebb, de valami kísérlete
miatt erre nem érez különösebb késztetést.
Ja, itt a "már régen" kitétel mondjuk 200 év.

A parti a kápolna "lótifuti" kotériája, átlagosan 30-40 éve
ölelték be őket. Hmm... Kb. 4-5 év alatt (in-game idő szerint)
már lesznek képzettségeik, amelyek jobbak mint a
főnöké.

Baj? Nem - ilyen a világ. A Kamarilla (pláne a Tremere
piramis) egy rohadt gerontokrácia - ahol a főnök nem megy
nyugdíjba és magától ki sem hal a pozíciójából.

Szóval, ha a helyén van az NPC (a világban), akkor nincs
vele baj.
---------------------------------------------------------------------

De az az érzésem, hogy ennél több böki a csőrödet...

Adios
KLM

Hellguard666

Hellguard666

The Fallen One

• Fórumita
  • 2313 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.03, 08:56

Üdv!

És akkor még nem beszéltünk az anyagi háttér ill. ismeretségi tápolásról.

Milyen már, ha Mágusban egytök átlag partyból az egyik személy puszipajtása Alyr Arkhonnak, meg Tiernek, és Mogorva Cheivel együtt szoktak nyaralni Sonnor predoci nyaralójában. Durván borítja a játékegyensúlyt, és tápos is szvsz.

Az anyagi meg szerintem egyértelmű. Van egy határ, ameddig csak feltűnő, de amikor valaki Bill Gates szintű anyagi erőforrásokkal rendelkezik mondjuk CP-ben, míg a többiek egyszerű utcai punkok, nos akkor már gond van.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12473 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.02, 18:52

Hali!

jellegű interakción. D+D-ben is akad jópár informatív/
befolyásoló mágia... Stb.

Szóval nem csak a harc az egyetlen kategória.

Adios
KLM

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]