Ugrás tartalomhoz

Fotó

Nálatok mi számít már tápos karakternek ?

• Válasz írásához lépj be
2354 hozzászólás érkezett eddig

_h-k (NPC/NJK)

_h-k (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.14, 17:41

Még nem próbáltuk..de lehet, hogy kéne??? :)

GrofDilisnya

GrofDilisnya

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4958 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.14, 17:31

Pedig az afrikai hangulatot nem kicsit megdobják, főleg, ha van Szetita a csapatban. Én nem is tudnék már sima vampire-t játszani, annyira hiányozna a többi kis aranyos... :)

_h-k (NPC/NJK)

_h-k (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.14, 17:22

Mi is játszunk Afrikában (is)...Kairo 1900-as évek környéke. 8-10. n-es vámpírokkal. Itt is előjön egy-két probláma:nincs mobil telefon ami igen hasznos lehet...de így jobban össze kell(ene) ;) tartania!
(WoD-dal nem foglalkozunk,nincs múmia... :) )

GrofDilisnya

GrofDilisnya

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4958 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.14, 16:02

Na ha pl Múmia is van a partyban, akkor vagy megengedi a mesélő a varázsamuletteket, vagy pont a múmiák egyik nagy erőségét veszi el a karaktertől.

Igy van, nehezebb mesélni, bár a környezet sokat számít. Mi most öreg, 6-7. nemzedékes vámpírokkal játszunk afrikában. Látdnád, milyen probléma az utazás mondjuk, vagy az, hogy nincs telefon, autó, meg sík buták az emberek. Pedig erősek a karakterek, és mégis, néha nagyon nehéz minden Afrikában...

Szóval maga a helyszín is lehet már elég kihívás egy erős karakternek is.

_h-k (NPC/NJK)

_h-k (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.14, 15:54

Mi elég kevés varázstárgyat alkalmazunk V-ben, és az említett gangrelem is visszavonult már. Nállunk egyik mesélő sem szeret egy bizonyos határ felett mesélni :ejj: Ha a karakterek elég tapasztaltak lesznek, akkor vagy vissza kell vonni, vagy befejezik a krónikát és újat kezdünk - nagyon nincs mit tápolni. Tényleg nehezebb tapasztalt karaktereknek mesélni. Csökken a potenciális ellenfelek száma (bár nőhet is...) és a kihívást is nehezebb megoldani a tápos karaktereknél... meg lehet, de akkor a realitásból és az egyensúlyból sokat el vehet... de nem kell, hogy így legyen, csak kicsit jobban át kell gondolni a történetet, amit sokan nem szeretnek :gyagya:

Tényleg ritka eset volt... :eeek:

Módosította h-k: 2003.05.14, 15:54

GrofDilisnya

GrofDilisnya

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4958 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.14, 15:45

Az a durva, hogy ez nem is tápos varázstárgy. Egy múmia a Wod-ban képes ilyet készíteni... :gyagya:

Előfordulhat, hogy levernek halandók természetesen, de azért valjuk be, ez ritka eset volt, nem igaz?

_h-k (NPC/NJK)

_h-k (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.14, 15:06

Persze, lehet...de nállunk ez táposnak számít. Pl: engem-elég kemény gangrel:ezerarc4-szívósság4-gyorsaság1 -+harci képzettségek4körül- levert egy humán egy katanával...(kínai fater) :gyagya:
Na jó ez elég extrém eset volt- az én hülyeségem miatt, de meg kell adni az esélyt a halandóknak is...

GrofDilisnya

GrofDilisnya

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4958 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.14, 14:59

Szóval ez szerinted tápos. Nos, valóban nem könnyű így leverni egy vámpírt, bár a farkaskarmok, meg egy csomó ilyen dolog, vagy presence hat rá ugyebár. Mindenesetre mondjuk nem teljesen hatástalanok rá a fémfegyverek, csak a az ellenfél támadás vagy sebzés sikereiből levesz 6-ot.

_h-k (NPC/NJK)

_h-k (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.14, 14:55

A gargoyle-od szerintem nem mondható tápsonak. A varázstárgyas dolog már kicsit az szerintem: eleve nincs esélye késnek, kardnak, egyéb közelharci fémfegyvernek és a lőfegyverek99%-nak hogy megsebezzék. Ami lefedi a halandó és Vértestvérek fegyvereinek nagyrészét. Tehát halandó nem igazán tud mit csinálni(rendőrség esetleg stb.), a vértestvérek közül sincs mindenkinek ezerarca, ezerteste hogy árthasson. Marad a puszta kéz-zúzódás csak, fejre pedig 8+ ami azért nem túl könnyű; a harapás; fa fegyverek-karó; vagy tűz stb. De azért nehéz lángszóróval BP-en-az Üllői u-n rohangálni...

GrofDilisnya

GrofDilisnya

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4958 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.14, 14:43

Nos, az, hogy harcban tápos valaki, az nem olyan nagy baj. Most Vampire-ban Gargoyle-val játszom. Potence-celetity-Fortitude-Obfuscate-Visceratika kombinációjával halálos a harcban. De! a többi területen igencsak gyenge. Értem ezalatt, hogy nem tud másokat semmire rávenni, az nyomja rá a presence-t, dominat-ot rá sikeresen, aki akarja. Na ez most tápos karakter?

GrofDilisnya

GrofDilisnya

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4958 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.14, 14:39

pl Vampire-ban van egy karakter, aki olyan erős, mint a többi, de van egy olyan varázstárgya, hogy fém fegyverek nem sebzik. ez szerintetek tápos már? Ha igen, akkor miért?

Szóval a táp nagyon tág fogalom. Szerintem egy erkölcsök nélküli átlag karakter nagy nagy táp. Ezért is hoztam fel pont azt példának az alábbiakban.

aura

aura

Dézsagyáros

• Fórumita
  • 299 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.14, 14:35

Ott vannak a mágiában tápos karaketerek (erős varázsló, de nagyon, stb.) Meg ott vannak azok, akiknek a képzettségei is tök magasak. De az IQ-táp szvsz mesélőfüggő, mert ezt nem mindenkinél lehet el/kijátszani. Persze az intelligens játékos jó karakterét én nem veszem IQ-tápnak. :gyagya:

_h-k (NPC/NJK)

_h-k (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.14, 14:31

Igen, ez így van. Elég sok megnyílvánulása van a "Tápnak" :gyagya: Minden partinál mást és mást jelenthet. Egyszer egy játékunkba[vampire] beszált egy "idegen"(haverom ismerte csak). A partink már eléggé tapasztalt volt, de hozzánk képest a JK-táposnak számított, igencsak!!! Bár ha harcra került volna sor biztos ki tudtuk volna iktatni (az lennt tárgyalt okok miatt) - de tele volt varázscuccokkal stb.
A másik érdekes dolog: mi a táposság mércéje? Hogyan jeleskedik a JK a harcban??? Vagy ha nem tud harcolni már nem is lehet tápos? A harc a táposság jellemzője? Vagy van "IQ" tápos karakter is? :eeek:
Erről vélemény?

aura

aura

Dézsagyáros

• Fórumita
  • 299 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.14, 14:28

Egy karakter akkor 'tápos' szvsz, ha nem szerepjátszik, hanem a problémák megoldására az erejét használja. (Mágikus erő, harci képességek, stb.) Ebből az ered, hogy a tápos karakter játékosa igyekszik minél magasabb lehetséges értékeket összehozni dédelgetett karakterének. Ez még önmagában nem 'táp', de ha indokolatlanul túl erős, az már 'táp'. :gyagya: A 'tápoláshoz' kell egy bizonyos hozzáállás is.
Önmagában egy erős karakter még nem tápos. Csak ha a csillagállások is azt mutatják. :eeek: Magyarán ha a körülmények alapján tök felesleges ennyire erősnek lennie.
Najó, ez eléggé összevisszára sikeredett. Nálunk ált. elég átlagosnak mondható karakterek játszanak.

GrofDilisnya

GrofDilisnya

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4958 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.14, 14:16

Hát igen, nagyon nem tisztázott, tulajdonképpen mi is az a tápos karakter. Egyáltalán, lehet ezt definiálni? ha van egy karakterem, ami sokkal erősebb mint a többi jk-é, de ez őket nem zavarja, sőt, élvezik a játékot ezzel együtt, az most tápos? Van személyisége, sok sok gyengéje, de emellet sok erőssége. Ez tápos?
Vagy egy karakter, aki ugyan átlagos tulajdonságokkal rendelkezik, de nincs benne semmi moralitás, és mindent megtesz, amit az erősebb karakterek nem mernek, az tápos karakter?

Szerintem nagyon nagyon eltérő, mikor tápos egy karakter, mikor nem. Nem lehet szabályokat lefektetni rá.

_h-k (NPC/NJK)

_h-k (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.14, 14:10

Na igen.. én nem is azt tekintem tápolásnak, hogy erősebb karakterrel játszik valaki. Sőt szeretem, ha egy karakter jól ki van találva-van értelme, és főleg: ért is valamihez van amiben jó, van személyisége. Van egy-két karakter nállunk ami semmire sem jó! Komolyan: nem tudod olyan feladattal megbízni, hogy hozzá tudjon szólni... :ejj:
De az olyan tápolást nem bírom, amikor folyamatosan 15-20 fegyvert akar magával vinni- persze mindegyik extra(scifi esetben-felturbózott szuper fegyverek cyberwarek amik persze minimális E-vesztéssel járnak, persze mindez egy sporttáskában van nálla de a karlapra nincs felírva... fantasyban-csupa mágikus baromság ami mindenre jó, és a JK minden mágia ellen le van védve, 120 csatlósa van aki helyette harcol, folyamataosan teljes vértben van-abbi is úszik, mert szabály szerint megteheti stb... :gyagya: )

Egy gyengébb értékekkel rendelkező karakterből is lehet "tápost" csinálni... kell egy jó koncepció, és körültekintően kell "képezni". És játék közben jól kell alkalmazni a képzettségeket. Van pár ilyen karakterem: tulajdonságai nem jobbak mint a többi karakteré - de nagyon hatákony a saját területén!!! A 1-2 játékos néha megszol:"má megint valami elmebeteg, extra karakterrel jössz mi..." pedig értékeit tekintve rosszabb gyakran mint az övéké...de van értelme a karakternek. Van mozgató rugója, célirányos képzettségekkel rendelkezik...és úgy használom azokat, hogy nagyon hatékony legyen...így ez is egy "tápos" karakter lesz; főleg ha TP-ből még tovább is fejlődik... :eeek:

GrofDilisnya

GrofDilisnya

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4958 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.14, 13:48

Igen, ilyen értelemben valóban vannak, akiknek a "génjeikben" van a tápolás. Én is találkoztam már olyanokkal, akiket nem lehetett leszoktatni a tápolásról.
Mondjuk engem annyira nem zavar, ha valaki egy kicsit erősebb karakterrel játszik, ha amelett szerepjátékot ad elő.

_h-k (NPC/NJK)

_h-k (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.14, 12:06

Sajnos van olyan akit nehéz leszoktatni - a gént időzőjelben értsd!!!! Van egy játékos akit intenzív elvonókúrában részesítek folyamatosan, de nem tanul és azt nem lehet mondani, hogy nem veszem rá a fáradságot :gyagya:
de reménytelen eset...ha már 5-6 év nem elég rá.
A tápolás nem baj ha mindenki szeret tápolni egy partiban... de ha a tápolás együtt ját más dolgokkal mint ahogy Soloviel emlitette - az baj-ott problémák vannak -legalábbis szerintem...

Módosította h-k: 2003.05.14, 12:06

GrofDilisnya

GrofDilisnya

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4958 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.14, 11:47

senkinek sincs a génjében a tápolás. Csak sok munka leszoktatni az ilyen játékosokat erről a szokásról, és kevés mesélő veszi hozzá a fáradtságot.

A tápolás meg csak akkor baj, ha a mesélő nem szeret tápolni. Szóval szerintem nincs semmi baj a tápjátékkal, ha mindenki azt élvezi a csapatban. Hiszen ez a célja a játéknak nem? A szórakozás. Csak ezt mindenki más és más módon éli át.

_h-k (NPC/NJK)

_h-k (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.14, 11:43

Ez is jó-de ha a parti génjeiben van a tápolás, lehet, hogy elalszanak
:gyagya: a nagy fejtörők alatt és kénytelen a km megoldani a feladványokat :ejj:
De ki kell próbálni, ezt nállunk is alkalmazza egy km. Néha nagyon élvezetes, de ha kicsit fáradtabbak a játékosok elég nagy káosz lesz belőle :eeek:

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]