Ugrás tartalomhoz

Fotó

Nálatok mi számít már tápos karakternek ?

• Válasz írásához lépj be
2354 hozzászólás érkezett eddig

Gafa

Gafa

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 119 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.01.30, 09:28

Ebben a jann papban látok lehetőséget. Szerintem jól megalkotot, és szerintem nem táp, bár egy-két dolgot A messor kifogásolt. Szerintem miért ne lehetne??? A janneknek nincsenek papjaik és isteneik??? - bár ez a téma nem az erősségem, inkább a Codex fekszik nekem, már régen mágusoztam. Mivel ötletes és nem táp, azt a néhány fehér foltot az karakter életében el lehet fogadni és orvosolni. Én engedném játszani szívesen. ;)
Ork pszionista - ki volt az az elmeroggyant Messor???
Edboy!!
Chi harc + közepes pajzs + mágikus fegyver???? ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ :D

Bár egyszer nekem is volt egy nagyon mulatságos esetem:
- harcművész 2x támad körönként alapra
- chi harc +1 támadás
- ez eddig 3x 1 körben
- erre az idióta még kitalálta, hogy Belső idő, tehát egy másodperc alatt támad 3x (Belső időben chi harccal), és utána még megnyeri a KÉ-t és ismét támad - már Belső időn kívül, hisz maradt 9 másodperce - 3x.
- elmagyráztam, hogy ezt így nem lehet, pár szinttel később, több pszi ponttal, egy egész kört Belső időben és chi harcban töltött volna, kb. 50 támadással.
- Ekkor mondtam, hogy a karaktered bepörög és átalakul cséplőgéppé, majd élete végéig egy helyi parasztot szolgál, mert nem bír leállni, azóta nem engedem HM-mel játszani :D

A_Messor

A_Messor

Meridian

• Fórumita
  • 2927 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.29, 20:01

Ramien:
Nem aztmondtam hogy tápos. Én azt mondtam hogy nem engedném játszani. Az ork pszimester sem lenne tápos, mégsem engedném játszani. Egyébként meg sokkal valószínűbb hogy elment volna egy másik jann családhoz és beköpte volna a családja gyilkosait, meg azt hogy melyik seftesnél van a családi szablyjája. Onnantól kezdve mind a két probléma múltidő.

Ramien

Ramien

Érdeklődő fórumozó

• Archívum
  • 99 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.28, 23:17

Líthas!

A karimnak pont a neveltetésében rejlik sok minden. Ő pont a külsőségek mögött rejlő ún "mögöttes tartalmat" nem kapta meg, tehát amitől valóban jann lenne, már ami a gondolkodásmódját illeti. A családja is pont ezért hullott szét anno. Egyre kevésbé tartották magukat a hagyományokhoz.
A kardot meg egészen egyszerűen azért lopta el, mert akkori helyzetében nem volt rá más módja, és ha utána vki megveszi, akkor még nehezebb megtalálni. Visszaszerezni meg pláne. De gondolj csak bele. Hirtelen elveszíti a családját, mindenét, ami fontos volt neki. Kínnal keservvel megmenekül. És váratlanul viszontlátja apja kardját. Elfeledettnek hitt érzések élednek újjá. A többi "apróság" meg némi elégtételként szolgál, és nem utolsó sorban némi pénzt is jelent. Bár a jatagánt elajándékozta. (Ezt viszont valóban elfelejtettem beleírni.)

Nagyon remélem, hogy az imént érveltem, és nem a magam tápját védtem... :D

Ramien

Ramien

Érdeklődő fórumozó

• Archívum
  • 99 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.28, 22:52

Líthas!

Messor: én is olyasmire gondoltam, amire te, mármint a hm-el kapcsolatban. Ebben az esetben ez a fegyverzet nem hogy előnyös lenne, hanem egyenesen hátrány. Meg hát hogy is néz már ki?

A pajzsnak nem sok hasznát veszi, mert azzal nem tud chi-zni, lőfegyverek esetén meg ott a kitérés piszcilína...
a rúnázott Sai meg szintén arra jó, hogy még véletlenül sem képes vele felvenni a chi-harcot, mert mivel mágikus, nem képezheti a személyes aura részét...
Egyenként is totál csőd lenne, de összepárosítva... Szóval az a harcművész egy iszonyú nagy melléfogás eredménye lett, ebben egyetértünk. :D

Attérve az én karakteremre. Valóban húzósnak hat, de mivel nem játszok vele "állat módjára" (ez csúnya kifejezés volt) így nem tartom tápnak, és a jann szablyát természetesen csak alapfokon forgatja, és pl hiába erős, nem kap rá sebzésbónuszt, nem is kaphatna, mert ez egy ügyességgel forgatandó fegver, tehát oly mindegy, hogy mekkora erővel hadonászok, önvédelemnél meg főleg :D Ha már fegyvert kell, hogy ragadjon, akkor is a "harc az ellenfél elfogásáért" variáció él nála.
A másik meg az, hogy olyan partiban van, ahol nem nő a többiek fölé. (ilyet nem is szeretnék)

Hirtelen ennyi jutott az eszembe...

A_Messor

A_Messor

Meridian

• Fórumita
  • 2927 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.28, 22:47

edboy:
Tehetséges lehetett az illető km hogy ilyeneket enged. Hátbaszúrása nemvolt?

Ramien:
Elolvastam az előtörid. Szerintem nincs benne komoly indok ahhoz hogy pappá válj. Az istenek létezését amúgy is elismeri egy jann, de nem lesz egy ősének a szolgája(tekintve hogy a dzsad istenek hajdan élt nagyhatlamú jann-ek és dzsinnek voltak és így a karid ősei is). Azt meg végképp nemértem hogy miért lopta el a kardot, nemhinném hogy lopásra adja a fejét egy jann.

edboy

edboy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1014 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.28, 22:38

Ramien: -1.szintű KM és JK. Chi harcot nyomott velük... :D Na erre varrjá gombot!

A_Messor

A_Messor

Meridian

• Fórumita
  • 2927 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.28, 22:18

Ramien:
"(Bár ez nincs leírva sehol, ha jól emlékszem...)"
Azt sem írták le hogy nemlehet hátbaszúrása. Egyébként meg aki ilyen fegyverzettel akar hm-kedni annak meg kell mondani hogy lehet. De ez egy hm alkaszt lesz. Annyiban hogy hm-nek nevezheti magát(úgyis csak kiröhögik), de egyébként a gladiátor alapján dolgozza ki a karaktert. :D

Mondjuk egyenlőre erős ellenérzéssel viseltetek a Jann pap iránt de ha megerőltetem magam és elolvasom az előtörténetet akkor ez talán megváltozik. Viszont az bizonyos hogy te vagy az első Jann aki pap lett! :D

Ramien

Ramien

Érdeklődő fórumozó

• Archívum
  • 99 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.28, 15:15

edboy: A rúnázott Sai, meg a közepes pajzs elég érdekes páros mindamellett, hogy egy harcművész sztem nem használ pajzsot. (Bár ez nincs leírva sehol, ha jól emlékszem...) Bár én azt mondom, hogy nem is akkora táp, mert ezekkel nem képes chi-harcot folytatni... :Ordog:

Szóval ez nem táp, hanem sokkal inkább idiotizmus a JK részéről... :) :D :D Bocs a kifejezésért... :)

Ramien

Ramien

Érdeklődő fórumozó

• Archívum
  • 99 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.28, 13:08

Líthas mindenkinek! Ma írogatós kedvemben vagyok.

Van egy elég húzós karakterem magus-ban. Jann származá-sú Galradzsa pap. Ott kezdődik az egész, hogy a jannek nem lehetnek papok. Hát ez meg az lett, mert az előtörténete alapján nem is csoda. (Ott va az "in character" fórumban)
Megírom, hogy miket tud, és hozom azoknak az ellenpárjait is, amik kötik a karaktert bizonyos dolgokhoz. Hiszen lehet, hogy valami tápja van, de adott helyzetben nem használhatja, mert pl. leleplezőjévé válhat...

Erő 18: nem veszi hasznát, mert nincs olyan képzett-sége, ami erre alapozna, tehát max ajtó betörésére jó, meg szkanderre, de Galradzsa vándor papjai ilyet elég ritkán tesznek... Nagy termete legfeljebb arra jó, hogy nem nézik ki belőle, hogy mágiát használ, bár ezzel néha komoly meglepetéseket lehet okozni...

Vmelyik Rúna-ban van egy érdekes kiegészítés magus karik alkotásához. (pozitív, és negatív tulajdonságok)
Az enyém nyelvzseni, van 32 Kp-ja nyelvtanulásra.
Ellenben a negatív tulajdonságai azok, hogy az egész-sége 2-vel csökken a megalkototthoz képest, illetve a szépsége 1-el. A -2Eg néha kellemetlen tud lenni, elhihetitek...

Jann pszi használata, ami annyit jelent, hogy mentál-mágia mozaikokat is használ psziből. Hmm, ezzel nagyot lehet bukni, mert ha nem jön be, akkor már lepleződik is lefelé :) És mivel családja egyetlen élő tagja, és valszeg üldözik is (még szép, hogy el akarják tenni :Ordog: ) egy rosszul sikerült mentál operáció akár az élete végét is jelentheti...

Jann szablyával szaladgál: Erre azt szokták mondani, hogy TÁÁÁÁP, mert sebez, mint állat, és törhetetlen.
Erre én azt mondom, hogy a színtiszta élet jellememmel nem fogok sebezni, "mint állat", meg csonkolni sem. Sőt, ha nem figyelek oda, hogy hol rántom elő a fegyvert, szintén lelepleződhetek...

Mindezek tetejébe még papi mágiát is használ: Erre dsak annyit mondok, hogy "ez azért van, mert pap"
:)

Egyébként még sorolhatnám. De félreértés ne essék, én nem szeretem a tápolizmust!!! Az előzőekkel csak azt akartam mondani, hogy lehet a karakter átlagon felüli is, csak akkor kell valami negatívum is, ami nem engedi, hogy folyton a "tápjait kamatoztassa"! (Ezt de csúnyán írtam :D ) Ezen felül kell egy olyan játékos, aki mindezt ki is tudja játszani, és látja a tápjai használhatóságának kereteit. (Huhh, ez még szebb lett! :D )

Csak ugye az a nagy helyzet, hogy hozzászoktunk, hogy nagyobbrészt olyan játékosok vannak, akik gátlástala-nul kihasználják a tápjukat, és így sokszor még nagyobb előnyre (tápra) tesznek szert... :flame:

Mindössze ennyi lett volna...

Baalzebub

Baalzebub

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 283 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.28, 10:16

Szvsz egy közepes pajzzsal egyáltalán nem lennél sablonos. :)

Gafa

Gafa

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 119 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.01.28, 09:25

Edboy!
Áruld már el, hogy ment a harcművészkedés
KÖZEPES PAJZZSAL?????? :)

edboy

edboy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1014 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.28, 01:13

MOKUSozom.

Volt 1X egy játékostársam, harcművész - rúnázott sai - közepes pajzs

Na ennyit a tápolásról.

Tudjátok, mennyit küzdök én most, hogy kidolgozak egy nem egészen sablonos kardművészt, akire még illik a Slan mentalitás, és megfelel a tradícióknak? Naggyonnehézzz! Néha kellenek a sablonok, csak ne vigyük túlzásba.

Amúgy mostanában még abban is változtattam, hogy az előtörténetben próbálom életben hagyni a családot.. Gáz az, ha valakinek nincsenek szülei... :) :)

Gafa

Gafa

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 119 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.01.27, 08:25

Diitman!
Írd le nyugodtan, eddig is élvezettel olvastam a soraidat, abszolút egyet kell, hogy érstek veled a tápolás és sablonosság tekintetében.
A lekaszabolt szülőfaluról jutott eszembe egyik kedves barátom, akinek MINDEN előtörténete így indul:
nem ismeri a családját, csecsemő korában egy kolostor kapujába helyezték le, a szerzetesek nevelték fel.....
Ez az igazi sablon:))
De egyébként jó fej srác, és jól is játszik, nem tápol, csak ez az előtörténet ne lenne ilyen (pedig már ígértem neki plussz TP-t is, ha jól kidolgozott előtörténettel áll elő, de ő az istennek se hajlandó).
;)

Diitman

Diitman

Human Leviathan

• Archívum
  • 93 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.01.26, 23:43

Baalzebub

Juuuuj, Diitman, írjál még ilyeneket

Ok ;) ...bár azt hiszem, hogy a két fő irányvonal ez :lol: ...
Mondjuk egy mágiahasználót is rá lehet valamelyikre 'húzni'... Pl. a fejvadászosra:
A rideg nekromanta, aki már mindent látott... Talán túl sokat is... Bölcsebb mindenkinél, de nem mutatja ki. Ha viszont inzultálják, akkor felhajtja az (alapkellék) csukllyáját, és egy látványos, elrettentő és hatalmat sugárzó effekt kíséretében (plusz egy két hatásos mondattal - akár a hangos, parancsoló, akár a halk, hatalmat sejtető hangnemben) kiereszti tudását :D
A csuklyához hasonlóan alapkellék náluk a köpeny, és a bot, amikről (természetesen) még a hozzá nem értők is látják, hogy 'ez az arc aztán biztosan _valaki_' ... Bár általában a nemesi vérvonalat, elfeledett v. épp hogy nagyonis ismert szektát/szervezet jelző szimbólumok láthatók... Még ha kezdetben matt fekete is, néhány rúna 'mégiscsak' felizzik vörösen, ha (pl.) mérges :D ...

nem igazán lehetett felróni neki, mert stílusosan csinálta. A karakterére nem volt panasz szerepját szempontjából.

Ez igaz... Tehát ezek a dolgok nagyon jellemzők, és ha valaki tényleg stílusosan csinálja, akkor nincs gond :( A legjobb az, ha az illető ezeket a dolgokat saját jellemzőkkel illeti - mert azért magukban tényleg kicsit unalmasak...

De szóval tényleg attól függ a dolog, hogy mennyire 'kombinálja' a tápolással. Pl. a nagyszájú bárd, ha értékei szempontjából normális, nagyon élvezetes lehet... sőt!

Egyébbként ezek a jelek pl. nálam is sokszor megjelentek... Pl. kedvenc karakterem, Kildan wri Yadas a Niaréból származott kardművész néhány vonásában hasonlított a fejvadász-kliséhez. Ő is hallgatag volt, és szerette a magányt, valamint kerülte a túlzott feltűnést... De ez lelkivilágából adódott; egy kicsit csalódott a világban, és lassan kialakult benne egy erős cinizmus. De pl. ő abszolót a rend és a jó híve volt... És ő az eszközöket is megválogatta... Nem 'csajozott' de őszintén tudta fogadni a szerelmet :(
Néhány jellemzőn kívül (pl. ez a szerelem-dolog) egy kicsit hasonlított egy jedire :D ...Mondjuk egy száműzött jedire (mint pl. Kyle Katarn :virag: )

De pl. jellemző volt tőle az a kijelentés, hogy 'ne szórakozz, mert lemegyek belső időbe (vagy ch-harcba), és szétkaszabollak :D '. Ez persze nagyon rossz dolog - de nem is hangzott el sokszor... Csak ha már nagyon ideges voltam valakire :(

Egyébbként ugyanilyen sablon lehet a háttértörténet...
Pl. a lekaszabolt szülőfalu abszolút jellemző :D :D

Egyébbként írtam még régen egy ilyet hülyeségből.. Egy ilyen tipikus karaktert előtörténettel... Beírjam? :)

[Javítva: 2003.01.26 írta: Diitman]

Baalzebub

Baalzebub

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 283 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.26, 22:56

Juuuuj, Diitman, írjál még ilyeneket ;)
Egyébként tudnék ellenpéldát hozni, meséltem olyannak aki élvezte a tápolást, de nem igazán lehetett felróni neki, mert stílusosan csinálta. A karakterére nem volt panasz szerepját szempontjából.
Ugyanakkor azt hiszem általában véve igazad lehet, és ennek oka pontosan az hogy a tápolás visszaszorítja a szerepjátékot. Ha valakinek az a fontos hogy ő legyen a legerősebb, nem számít annyira hogy a karaktere nem annyira egyéni. Vagy akár egyáltalán nem az, bár ennyire szélsőséges karakterrel nem igazán találkoztam.

Diitman

Diitman

Human Leviathan

• Archívum
  • 93 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.01.26, 15:09

Üdv barátaim!

Emlékszik-e még valaki rám? ;) (remélem igen... :virag: )

Régen voltam már erre, de visszatérést tervezek. (ezért is került sor arckép- és aláíráscserére).

Nem tudom, hogy elhangzott-e már, de a tápossághoz szvsz nagyon közel áll egy másik fogalomcsoport, a 'sablonosság'. Nem tudom, hogy ezzel kapcsolatban nyílt-e már topic, de gondoltam, hogy itt is megfelel, mert szorosan összefügg a tápossággal.

Ilyen sablonok szvsz például a fejvadász, aki vérprofi, sosem szólal meg, csak ha szükséges, és akkor is csak röviden. Sosem mosolyog. A dolgát szó és nyom nélkül, tökéletesen elvégzi. A lelke mélyén hős, de kívűlről kegyetlennek látszik. És természetesen nagyon jól néz ki, döglenének is érte a nők, már ha hagyná... Mert ő ugye ahoz túl 'hideg' és 'acélos'... :lol:

De pl. a mindenlében kanál bárd, aki ismer mindenkit, mindenhez ért. Nagyszájú, de mégis (ha kell) diplomatikus. Bolondos, de ha kell szilárd (mint az előző). Minden nő kedvence - és ő tudatosan, effektíve csajozik is. Természetesen mágiája is hatalmas. A két kharei nyílpuska alap :D

Ezzel a kettővel mondjuk akkor nincs gond ha a játékos maga nem tápos, és ért a személyiségkijátszáshoz...

Gafa

Gafa

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 119 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.01.26, 07:47

Nagyon lejjebb írt valamit Orven!
220-as támadódobás 3. Tsz-en.
Van jobb:
1. Tsz-ű Kyel pap.
Varázslatok+támadódobás+harci módosítók=300-as Té
Kérdjük mi helyzet - a srácnak nem tűnt fel:
HÁÁÁT vakítás+bénítás+csonkítás(bejelentve!!!)+még kb. 4-5 dolog. Ja és a legjobb: "véletlenül" az alap Té helyett az alap Vé-t nézte. ;)
Azóta ez a kombináció csak így hangzik fel:
vakításbénításcsonkításvilágításszájrólolvasás......
és ami épp az ember eszébe jut.

Proximo

Proximo

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 202 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.24, 12:54

Igen, a Call of C-t el is felejtettem. Ott fordult elő, hogy a KM megengedte, hogy a parti felszerelkezzen a szabálykönyvben található bármilyen brutál fegyverrel. Nyakig gépágyúval megpróbáltak lenyírni vmi nagyobb csúnyságot.... A harc második körét már csak a negyed parti élte meg....:-)
Hja kérem, lehet, hogy félreértették a CoC lényegét?

Gafa

Gafa

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 119 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.01.24, 07:32

Proximo!

Ezzel kapcsolatban van egy érdekes sztorim, bár nem túl egyedi vagy eredeti:
Első olvasása a CoC szabálykönyvnek, karakteralkotás fejezet, a karakter értékeinek kidobása: "ha nem tetszenek a kidobott értékek, nyugodtan radírozd ki az összeset és dobj újra". Azt hittem rosszul látok, tudom nem egy egyszerű játék, és épp hogy nem a tápolásról szól, de ez azért sajnos az olyanok kezébe ad fegyvert a KM ellen, akik hajlandóak még ebben a játékban is tápolni. Meg lehet őket fegyelmezni, hisz lehetőség van rá bőven, de a többiek játékát rontják el azzal, hogy "több 1000" pontot osztanak szét a képzettségeik között, míg mások csak "pár százat", és ők fejtik meg az összes rejtélyt, ők találnak meg mindent stb... Pedig ez a játék nem arról szól, hogy harácsoljunk, hanem éppen a rejtély felfedezéséről, mint EGYSZERŰ HÉTKÖZNAPI emberek, nem mint gépek...
Ennyi erővel bármit be lehet írni a karakter értékeihez, a KM nem köthet bele, mint más játékokban, mert azt mondja az illető, hogy addig dobott, amíg ki nem jött, éán meg nem szívesen várnám ki újra, hogy tényleg kidobja előttem azokat az értékeket.

Proximo

Proximo

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 202 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.23, 11:43

Az ilyen hatalommániás csapatnak (mindenkinek szíve joga, hogy ilyen legyen) tudom ajánlani a RIFTS c. szerepjátékot. Ott MINDENKI tápos, de annyira, hogy ezt a szabálykönyv ki is mondja. Sőt, az egyes karakterosztályok szándékosan nem egyforma erősek. Szóval ki kell próbálni!

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]