Ugrás tartalomhoz

Fotó

Nálatok mi számít már tápos karakternek ?

• Válasz írásához lépj be
2354 hozzászólás érkezett eddig

Gafa

Gafa

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 119 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.01.22, 09:31

Orastes!

Az a helyzet, hogy ők együtt jól érezték magukat játék közben. Te nem szereted ezt a helyzetet - én se nagyon - és emiatt látod ezt tápnak (valóban az).
DE!!! Ők ezt így szeretik, lehet, hogy a játék elején még nem így gondolták, végül útközben ez lett belőle.
Persze a KM is "hibás" ebben, de ha ő így tud (szeret) mesélni, akkor ez nekik nem gond. Az lenne a gond, ha bárhol játszanak - egymástól külön -, és ugyanilyen mentalitással állnak neki.
Tehát amíg egy csapaton belül mindenki elfogadja az adott játék "szabályait" - ez alatt most a felfogást értem, tehát ki mennyire tápol, vagy nem tápol -, akkor nem merül fel konfliktus, ha viszont egy olyan egyén csöppen a történet közepébe, akinek ez nagyon nem fekszik - pl. Orastes -, akkor bizony bibi van.
Ilyen esetben nem kell teljes ellenállást mutatni, csupán közölni kell, hogy neked ez a műfaj nem tetszik, s csendben eloldalogsz, s hagyod őket békén játszani, mert nekik igen is tetszik. (Tapasztalatból tudom, hogy akit elkap a "láz", az más könyörgő tekintetéért, vagy szavaiért sem fog egy ilyen csapatot otthagyni. Más kérdés, hogy ez a csapat egy új játékot kezdve, másképp áll a dolgokhoz. Azt ne mondja nekem senki, hogy bárki simán a sutba dobta valaha egy olyan karakterét, amely igen csak tápszagú, hisz azt is "véres verítékkel" kell összeszedni,
ésmilyenjóérzésamikormindenkifelettállszéskaszabolszéscsapkodszésmindenkitlegyőzőlés...... Álljon meg a menet, engem is elkapott a láz :pirul:
Na jó nem, csak szimulálni akartam a dolgot, kis túlzásba estem, elnézést.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6228 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.20, 14:02

A "tápokért" nagyon gyakran lehet felelőssé tenni a mesélőt, mert az sem mindegy, hogy mit enged meg a karaktereknek. A legbrutálisabb a 23-27.szint között mozgó AD&D "party"(vérpistiparty) volt, amikor a játékosoknak annyi tárgyuk volt,hogy 3 :flame: Feneketlen Zsák kellett hozzá(egy """haver""" ajánlotta, hogy szálljak be).
A másik fele az a dolognak, hogy ezeket a karaktereket már nem lehet ellenfelekkel rendesen megfogni, mert kihentelik őket. :lol:

Gafa

Gafa

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 119 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.01.13, 09:10

Zet!

Ez a topic nem azért létezik, hogy kritizáld azt amiről beszélünk, itt csupán beszámolunk olyan karakterekről (ill. egyebekről), amelyek TÁPOSAK.
Abban nagyon is egyet értek veled, és azt hiszem a többiek is (ha nem , kövezzetek meg nyugodtan), hogy a TÁPOLÁS és TÁP karakter helyzetfüggő. Épp ez a lényeg, hogy az adott helyzetet is megadjuk néhol, hogy értse mindenki az adott karakter miért tápos. Nem azon törjük a fejünket, hogy általánossan megfogalmazzuk a TÁP szót és azt ráhúzzuk mindenre, ami él és mozog, csak tapasztalatainkat osztjuk meg egymással.
Ezt ne vedd sértésnek, csak egy erős kritikának :(.
Némely karakter azonban nem is ide való, hanem egyenesen az idióta karakterek topicra, mert már annyira átgondolatlan (direkt nem tápot írtam), hogy csak röhögni lehet rajta. (de az is lehet, hogy a karakter gazdáját kéne kirakni egy vitrinbe és mutogatni, annyira "lelményes".

mortin

mortin

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 125 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.01.13, 03:07

Mi számít tápos karakternek?

Mágusban szerintem leginkább a varázslók a mozaik mágia miatt és ha a karakter ereiben aquir vér csörgedez.

mortin

mortin

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 125 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.01.13, 02:59

Sziasztok,

Ha már a definicióknál tartunk nekem is van ehhez egy gondolatom:

Tápolás - számomra ez a szó annyit tesz a játékrendszer hiányosságára, vagy hibájára épülő megoldás, melyet az élelmes játékosok észrevesznek és előnyükre fordítanak. Mindez nem tévesztendő össze az ötletességgel, amely az adott szituáció, vagy feladat jobb elvégzését segíti elő a rendszer korlátain belül.

No ennyi lett vóna a bölcselet. :( Ha nem értenétek egyet, kéretik érvelni..

mortin

Orwen

Orwen

Lar-Dor-i varázsló

• Fórumita
  • 315 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.10, 19:07

Kráni karakterek, nomeg NJK-fajok kasztok!
Ja, és ha valaki 4.szinten 220-as Támadódóbást dob :szent:

Selina

Selina

Káoszúrnő

• Archívum
  • 450 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.01.10, 14:17

Az tápos karakternek számít, ha kráni elf, és a könnyek úőtja beli harcmodort ismeri? :szent:

chomy

chomy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2007 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.10, 13:24

Hi all

Csak annyit fűznék hozzá Zet kommentjeihez, hogy tényleg nem jó, ha egy parti diadalmenetben végigvonul a kalandon, de nem jó túlzásba vinni sem a kilátástalanságot, meg a vérizzasztást. Kell a játékosoknak a sikerélmény, és nagyon jót tud tenni, ha az igazán kemény epizódok között mesélünk nekik pár könnyebb, lazább kalandot is. Főleg, ha már tapasztaltabbak; hadd érezzék, hogy már nem kezdő kalandozók, és van hatalmuk. Egyből elégedettebbek lesznek, lelkesebben mennek neki a nagyobb kihívásoknak, nem elégedetlenkednek annyit, és "tápolni" sem akarnak majd annyira.

Nah, let's play, everyone! :szent:

Zet

Zet

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 132 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.01.10, 09:55

Na, akkor roviden.

Hogy nalunk mi szamit tapos karakternek??
Amit a KM ugy itel meg, hogy tul eros az adott kalandhoz, tul konnyu lenne neki.

peldaul M*-ban 13. szintu varazslom mar csak NPC-kent szokott feltunni.

Zet

Zet

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 132 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.01.10, 09:53

Nem olvasok vissza, rogton ideirok.

TÁP. a f***om is kivan mar ezzel a szoval.
Szerintem a táp is, mint minden, relativ.
Ha egy elso szintu csapatba beteszek egy hatodik szintu jatekost, akkor az tapos, de ugyano egy 15. szintu bandaban labdaba se rughat, nem?!

TÁP az, ha valaki aranytalanul erosebb, mint a tobbiek, vagy tap, ha egy csapat diadalmenetben megy vegig egy kalandon.(ezt a modul jatekosokra optimalizalasaval, vagy forditva konnyen lehet korrigalni).

Gyakran a TÁPot keverik a leleményességgel. (lehet hogy én is :szent:)

Általában azok szoktak tápolósnak kikiáltani embereket, akiknek nincs annyi "lelemenyessege" (csak nem hulyezek mar le senkit) hogy gyorsan fejlessze a karakteret.
Erre egy pelda haverom, akinek eleg szereny gondolkodasi sebessege van. Csinaltam nala Morrowindben egy tolvaj karaktert, es elkezdtem "Tápolni". Semmi cheat, vagy valami, kipakoltam az egyik kereskedot, eladtam a cuccait szemben a masiknal, satobbi. Erre azt mondja, hogy mar is tapolok. Lehet. Pedig ez nem is papiros szerepjatek volt, itt nem lehet csurni-csavarni a szabalyokat.

Igen. Az TÁPOL, aki a szabalyokat oda-vissza kiforgatja. M.A.G.U.S.ban lattam olyan karaktereket, hogy egyszeruen elundorodtam tole. 12tamadas egy korben, hasonlok. Kerdeztem, hogy jott ez ossze? Hat gyorsi, ugyesseg, gyors fegyver, istenveszedelme, minden szart osszeadtak. Ez mar durva.

Ha valaki nem a fílingert jatszik, az is ilyen.
Már már legenda:
-Hogy hogy Amund lovag? Mi vette ra, hogy lovagnak alljon?? Egyszeruen ez igy hogy jott ossze?
- Hááááát.. plussz egy ero

Gafa

Gafa

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 119 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.01.10, 08:02

Az a helyzet, hogy én már vagy 1 éve nem játszottam normálisan. Vagy nem tudtam elmenni a következő alkalomra, vagy félbemaradt az egész mások miatt, ill. az is előfordult, hogy nem akartam beállni játszani, mert nem felelt meg a KM. Közben a szerepjáték egyesületünk (ami most van születőben a bíróságon) dolgai után lótottam-futottam, hétvégenként néha dolgoztam. Mostanában pedig egy Codex életutat kezdtem el mesélni, és azzal is elég sok problemám van, mert a csapat még soha nem játszott Codexet, én is csak keveset meséltem a világán, úgyhogy eléggé bele kellet ásnom magam, valamint az előtörténeteket is én írtam meg. Úgyhogy már viszket a ...... (értsd:tenyerem), egy kis játék után, főleg valami okos kis mágust alakítanék, persze egy jó KM mellett.

UI.: megkésve bár, de itt a karácsonyi ajándék mindenkinek, aki nem kapta meg, szóljon nyugodtan, a Mikulás a markomban van :szent:
:ajandek: :ajandek: :ajandek: :ajandek: :ajandek:

Koteltancos

Koteltancos

nyuszifül

• Fórumita
  • 255 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.09, 15:14

Szépjónapot!:aboci:

Ne is mondd! Már vagy két hónapja nem játszottam! Már kibírhatatlan elvonási tüneteim vannak. :szent:

Gafa

Gafa

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 119 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.01.09, 07:17

Eléggé üres egy ideje ez a topic!!!
Hát senki sem tápol már???? Hol vannak a 20-as erejű khálbarbárhalálmetálállatok??????? :szent:

Koteltancos

Koteltancos

nyuszifül

• Fórumita
  • 255 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.05, 15:47

Szépjónapot!

Gafa:

Lehet, hogy érték alapján megtehetné a karakter az adott dolgot, de értékítélete miatt lehet, hogy nem

Itt a lényeg!!!! A karakter fejével kell gondolkodni. A másik amit sokan elfelejtenek, hogy nem feltétlenül azokra a társadalmi normákra kell alapozni, ami a mi világunkban dívik.

Gafa

Gafa

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 119 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.01.02, 08:00

Kötéltáncos!

Azt hiszem rátapintottál a lényegre. Épp most közlök egy cikksorozatot a karakteralkotásról - szerintem.
Feszegetem azon témát is, hogy pl.: egy gladiátor, ha ügyes meg minden, megteheti azt is, hogy oroszlánok hátán ugrálva meneküljön meg az arénából. De kérdem én mi lenne, ha kicsit belegondolnánk abba, ha velünk szemben áll egy kiéhezett vadállat? Nem hiszem, hogy az lenne az első gondolat, hogy felé ugrok és a hátán kereket oldok..... :felvon:
Egyesek nem képesek megérteni, mi is az, hogy a karakter fejével gondolkozni, csak az értékeket látják, azokból játszanak, ami nem helyes.
Lehet, hogy érték alapján megtehetné a karakter az adott dolgot, de értékítélete miatt lehet, hogy nem.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]