Ugrás tartalomhoz

Fotó

Nálatok mi számít már tápos karakternek ?

• Válasz írásához lépj be
2354 hozzászólás érkezett eddig

_the HUMAN TORCH (NPC/NJK)

_the HUMAN TORCH (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.09.03, 16:19

Szerintem az számít táposnak, akit a parti többi tagja összefogva sem tudna legyakni.
Bár van az úgy, hogy ilyen hatalmat szabályosan és egy egész jó történetben szerezte, csak a KM nyomott direkt UNballance-os hentet. Nekem is volt már ilyenem és azért lehet azt élvezni.

szerintem mindenki élvezi is a tápot, csak van aki áltápol és van, aki versenytápol.

Eye

Eye

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 966 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.07.06, 14:07

Namost a tápos alapvetően olyasmit jelent, hogy a karakter valamiben, vagy sokmindenben erős, hatékony, potens.
A regényhősök, mesehősök pedig általában valamiben, vagy sokmindenben erősek, hatékonyak, potensek.
Tehát az én meglátásom, hogy a (regény)hősök koncepció szerint táposak. :vitatkozik:

Frodó vicces példa, mert az ő tápossága attól függ, milyen rendszerbe ülteted, meg hogyan.
Ahol a szociális kapcsolatoknak nincs súlya a rendszerben, ott szvsz egy nulla (merthogy ő meg koncepció szerint nem-erős, nem-hatékony, és nem mondjuk, hogy impotens, de mondjuk nem-túl-potens --> ezért tökéletes gyűrűhordozó ugyebár).

Ahol a szoc.-nak van súlya ott meg az a kérdés, hogy melyik Frodót modellezed: a GYU történet előttit, vagy utánit?
Mert hátteréből (előtörténet, lifepath, satöbbi) adódóan nincs igazán eleresztve durva kapcsolatokkal. Az egyetlen - bár kétségtelenül lottó ötös - Gandalf. A többieket úgymond ingame ismerte meg.

Ha a GYU utáni Frodót tekintem, akkor perszehogy tápos, mert keresztülment ezer veszedelmen, treasure, xp, tápos NPC-k a karakterlapon. Dehát ez meg triviális, nemde?

Módosította Eye: 2007.07.06, 14:08

_Tadeusz (NPC/NJK)

_Tadeusz (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.07.06, 11:21

Mondjuk Conan meglepően sokszor szívott is a regényekben. Úgy értem:
-leütik többször is
-párszor rabszolgának eladják
-eltéved
-átverik
-keresztre feszítik
-kétszer letaszítják a trónról (az egyik csak félsiker, úgy értem, hamar visszaszerzi a trónt -a Vörös citadella c novellában.
-csomószor orvul megtámadják
-etc...

Ezek egy része egyértelműen dramaturgiai csavar, aminek mindössze az a szerepe, hogy az egyszer fent, egyszer lent-elv hullámvasútján érezhessük, hogy milyen mélységekből tudja magát kiverekedni hősünk. Szóval a viszontagságai csak tovább tápolják. Pont azoktól tápos, mert, ha nem lenne az, már hajófenéken/leütve/nyárson végezte volna rég, ahogy bárki más. Az, hogy néha tényleg elnéz dolgokat a lanyha humor része érzésem szerint, ami mindíg is körülvette ezt a markos legényt.

-keresztre feszítik

Ennél táposabb viszontagságot tud mondani valaki?
nem hiszem...
Van-e dolog, aminek túlélése jobban feldurvíthat egy hőst?
nehezen...

ez szerintem sincs így, mondhatni, orbitális baromság

De így van, mert ezt írta róla a Howard bácsi. Ő pedig tudja, nem?
Conan az istene "fejére nő". Hogy szerinted az baromság-e, azt te döntöd el.

Frodó szerintem egyáltalán nem tápos. Minden emellett felhozott állítás a Gyűrűháborúra vonatkozik, ami nem Frodóról szól(csak). Vizsgáljuk meg mi van utána...
Visszavedlik egyszerű kis hobbit-létébe.
Nem védik seregek, sem a régi(dúúúúrva) csapat.
Élete végéig nem forr be a sebe.(Conannak szerintem pár nap lenne az a széltetői vágás....)

+Frodó soha nem volt egy tucatnyi nyelven beszélő hentgép, aki emellett még jól ismerte volna a világ összes vallását, legendáját, tengerét...

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12407 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.06.14, 07:48

Hali!

Ugyan, Sándor Mátyás jobban szuperált, mint Nemo.

Meg aztán ott van Robur bácsi is.

Adios
KLM

Tryptich01

Tryptich01

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 129 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.06.13, 23:14

Érdekes, valahogy amikor a Nemo kapitányt olvastam végig az járt a fejemben, hogy Monte Christo grófja tengerre szállt :)

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6521 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.06.13, 22:04

Conan védelmében: Én sem tartom annyira táposnak. Végigverekedett kismillió konfliktust, bejárta az egész világot, ehhez képest asszem elmennek az képességei. Meg van alapozva nála minden, amit tud. Ő egy idealizált regényhős, nem értem igazán ezeket a tápos/nem tápos vitákat.

Mondjuk Conan meglepően sokszor szívott is a regényekben. Úgy értem:
-leütik többször is
-párszor rabszolgának eladják
-eltéved
-átverik
-keresztre feszítik
-kétszer letaszítják a trónról (az egyik csak félsiker, úgy értem, hamar visszaszerzi a trónt -a Vörös citadella c novellában.
-csomószor orvul megtámadják
-etc...

De valahogy a jó öreg baszós-gyakós-partraszállós módszer mindig megsegíti :gyagya: Nameg esze is van, és nagyon jó, nyers, morbid humora, egy jól megformált, eléggé erőteljes karakter/regényhős, itt-ott hibákkal, de közel sem legyőzhetetlen. Épp ezért kedvelem.

Istent viszont emlékeim szerint nem ölt, legfeljebb istenként tisztelt, elkorcsosult szörnyeket.

A "Vasördög" c. novellában megöl egy isten-szerű lényt :)

Az se rémlik, hogy Howard valaha is írt volna olyat, hogy Crom tart tőle.

ez szerintem sincs így, mondhatni, orbitális baromság

lordmiky

lordmiky

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 266 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.06.13, 20:28

Thirlen:

Frodó kapott egy szavazatot Conannal szemben :)

Thirlen

Thirlen

Browncoat

• Fórumita
  • 1186 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.06.13, 09:43

Conan védelmében: Én sem tartom annyira táposnak. Végigverekedett kismillió konfliktust, bejárta az egész világot, ehhez képest asszem elmennek az képességei. Meg van alapozva nála minden, amit tud. Ő egy idealizált regényhős, nem értem igazán ezeket a tápos/nem tápos vitákat.
Conan egyébként nagyon erős, jól bírja a sérüléseket (sok Hp :gyagya: ), harcban gyors, és bunkó barbár kinézetéhez képest meglepő módon nem ostoba (de nem is zseni). Utazásai során megtanult egy rakás nyelvet, jó a vadonbeli túlélésben és jól lovagol, profin mászik. Plusz nagyon csendesen tud járni. Ehhez képest gyakran félholtan a harcokat, brutális sebekkel borítva, valamint gyakran végzi leütve, fogolyként, börtönben, stb.
Istent viszont emlékeim szerint nem ölt, legfeljebb istenként tisztelt, elkorcsosult szörnyeket. Az se rémlik, hogy Howard valaha is írt volna olyat, hogy Crom tart tőle.

Ellenben szeretném benevezni a "tápossági versenyre" Frodót a Gyűrűk Urából. Világa legerősebb ereklyéjét birtokolja, mágikus kardja van és szinte áthatolhatatlan mithril láncinge. Egy rakás magasszintű hős próbálja védeni, még háborút is kirobbantanak, hogy eltereljék róla a figyelmet. A világ legnagyobb gonosz hatalma fél tőle, őt később félig-meddig meg is öli. :)
Szóval a táposság viszonylagos fogalom, főleg egy regényhősnél.

sword

sword

dartonita

• Archívum
  • 399 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.06.12, 17:57

Az internetre bárki felrakhat bármi baromságot. (és, mint ahogy lenni szokott meg is teszi...)

:lol:

_Tadeusz (NPC/NJK)

_Tadeusz (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.06.11, 13:34

Orastes: Olvastál te Conan regényt? Eredeti Howard-félét? Ebből nem ez derül ki:

Conan?

van fen pár karlap róla a neten itt-ott, szerintem nem tápos..

Az internetre bárki felrakhat bármi baromságot. (és, mint ahogy lenni szokott meg is teszi...)
A Conan fantasy RPG-t ismered? Na az ott lévő karakterlapja már nem szerénykedik. Ám valójában elsősorban a regényekre koncentrálnék.
Conan nem tápos, hanem maga a TÁP.
Igazából ő tolvaj/kalóz/"pap"(kiválasztott)/harcos/mindenhez ért szinte... Nem csak istent ölt puszta kézzel még serdülőként, de maga Crom-a saját istene-is tart már tőle a végén. :buszke: Ha Conan nem táp, akkor ki az? :dilis:

Amúgy meg -átalában a jónéphez- egy kérdés: mi a ráknak kell regényszereplőket rpg-statisztikákkal felruházni?

Ez szerintem egy alapvető mellékhatása annak, ha valaki túl sokat játszik.

Ha jól emlékszem, a kapitány 466 pontból készült az átlagos kezdőkarakter 100-ához képest. Hát, én Verne helyében jobban meggondoltam volna azt a karaktert. Ennyi pontból összerakhatott volna egy szuperhőst repüléssel és regenerációval.

Madovick: de hát Némo egy szuperhős is! Hi-tech wonder, méghozzá. :sor:
Nem regenerál és repül, mert ő mást tud.
Kijár neki az a rettenet erő. Némo zsenialitása nemcsak, hogy messze megelőzte a korának technikai ismereteit, de a totális terve a világ óceánjaival, csak egy ultra-tapasztalt valakinek juthat eszébe eleve. Nemhogy sikerüljön neki a megvalósítás is majdnem. Némo remekül beszél vagy 10 nyelven, hihetetlenül művelt , profi búvár, vívó és egyáltalán-fizikailag is nagyon erős a kora(ez-ha jól emlékszem a regényben sincsen megmagyarázva, hogy hány éves, meg hogyan csinálja...) ellenére.
Erkölcsisége, regénybeli leírása viszont szerintem felmenti őt a táp vádja alól. Ez a lényeg. Némo egy nagyon jól kitalált hátterű és szuperhatalmas "főgonosz", akinek az indokai értehetőek, de nem elfogadhatók(kiirtani az emberiség nagy részét...hmm)

Tudtommal valami félreértés soramán, kinyiffantották a kedvesét, mire ő hirtelen felindulásból, leginkább a saját meglepetésére végzett egy fél osztagnyi rendőrrel\katonával. Ekkor figyelt fel rá (Vagy épp eleve ő rendezte így.) Palpatine.

Hát, ha ezt a hátteret találták ki Maulnak, akkor jobb lett volna, ha inkább csak elintézik az "ismeretlenből jött" dumával... Ez szörnyű. :felvon:

Akakij Akakievics Bashmacskin (the Csinovnyik)
(AD&D)
Human male(Russian) Diplomat 1. level
Lawful-Neutral

STR: 12
DEX: 10
CON: 15
KAR: 8
INT: 16
WIS: 15

Hp: 6
AC: 10

Att/r.:1/1
Att: by weapon

... :pirul:

Módosította Tadeusz: 2007.06.11, 13:37

Madfox

Madfox

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1315 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.06.11, 12:36

No azt azért megjegyezném hogy Darth Maul csak a filmben volt epizódszereplő "lecsapandóellenség". Amúgy volna neki története. Tudtommal valami félreértés soramán, kinyiffantották a kedvesét, mire ő hirtelen felindulásból, leginkább a saját meglepetésére végzett egy fél osztagnyi rendőrrel\katonával. Ekkor figyelt fel rá (Vagy épp eleve ő rendezte így.) Palpatine.

Ezt egyébként egy ps2-s játékból szedtem, és nem tudom mennyire hivatalos, de mivel még sehol máshol nem találtam még utalásokat se Darth Maul multjára, egyellőre ezt fogadnám el.

(Persze a dolog nyilván itt is utólag lett megszerkesztve, de a média világában ez egyáltalán nem ritka jelenség. :buszke: )

Különben meg a Jedik alapból táposak. Telekinézis, szuggesszió, jövő előrelátása meg még mi nem? :pirul: Szvsz az "erő" szépen kiváltja az inteligencát, és mást is. (Ahogy a filmben is. Valljuk be Anakin eléggé ostoba amúgy. De a fiát se kell sajnálni.) Szvsz mondjuk ez reális is. Aki hozzászokott az efféle hatalomhoz, az nem kényszerül túl gyakran gondolkodni, de a másoknál alap szociális képességek elsajátítása is időpazarlásnak tűnhet.

Módosította Madfox: 2007.06.11, 12:39

_Canis lupus (NPC/NJK)

_Canis lupus (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.06.11, 11:23

Akorr éljen a hoszu élet. Elöre Elfek !!

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12407 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.06.10, 06:50

Hali!

Egy igényesebb világ megalkotói azt is - legalább közvetve -
lefektetik, hogy a világ lakói kb. milyen tápszinten állnak.

Ennek örömére valahol olvastam egy cikket, hogy AD&D-ben
egy átlagos goblinnak, tekintetbe véve, hogy rövidke életük
alatt hányszor halhatnak meg, ivarérett korukra olyan 3.-4.
szintűnek kellene lenniük.
:felvon:

Adios
KLM

Madovick

Madovick

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 106 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.06.09, 18:21

Erről a GURPS Steampunk jut eszembe. Abban a vernei Nemo kapitány statisztikái voltak olvashatóak az utolsó kis mellékjártasságig lebontva. Ha jól emlékszem, a kapitány 466 pontból készült az átlagos kezdőkarakter 100-ához képest. Hát, én Verne helyében jobban meggondoltam volna azt a karaktert. Ennyi pontból összerakhatott volna egy szuperhőst repüléssel és regenerációval. ;)

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6521 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.06.09, 18:04

Ha valaki olyan, mint mondjuk Szauron, vagy a Császár, az csak inkább hatalmas.
Conan az tápos.

Conan? :aaaaa:

van fen pár karlap róla a neten itt-ott, szerintem nem tápos..

Amúgy meg -átalában a jónéphez- egy kérdés: mi a ráknak kell regényszereplőket rpg-statisztikákkal felruházni? ;)

_Tadeusz (NPC/NJK)

_Tadeusz (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.06.09, 18:00

A régi star Wars trilógiában még Vader is csak muhaha volt.

Újabban lett csak egy mélyenszántó lelki krónika kibontva a harmatossá váló szemű mozinézők ámulata közepette. ;) :aaaaa:

Egyébként szerintem az a tápos, aki attól függetlenül, hogy mi is illik a karakteréhez, kimaxolta minden lehetséges módon magát. Ha valaki olyan, mint mondjuk Szauron, vagy a Császár, az csak inkább hatalmas.
Conan az tápos.

alister

alister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3482 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.06.09, 16:59

Üdv!

De Vader atyánk tényleg erős. És neki van jelleme meg háttere, Maul meg abból áll, hogy "gonosz vagyok oszt legyaklak hülye jedi muhaha".

Igen, ez a "háttér" tesz különbséget két, statisztikailag hajszál-azonos karakter között: az egyiknek van (ő erős), a másiknak nincs (ő tápos)... ;) :aaaaa:

Maradok tisztelettel: Alister

_Jarlaxle Baenre (NPC/NJK)

_Jarlaxle Baenre (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.06.09, 16:50

Maul tápos? Akkor rosszul tápolt, hiszen egy középszerű padawan lenyomta... ;)

De Vader atyánk tényleg erős. És neki van jelleme meg háttere, Maul meg abból áll, hogy "gonosz vagyok oszt legyaklak hülye jedi muhaha".

_Canis lupus (NPC/NJK)

_Canis lupus (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.06.08, 10:45

Szerintem tápos karakternek az számit aki képes egyedül megoldani mindet és megis teszi. Ezel megfosztja a játékosokat és a mesélöt a JÁTÉKÉLMÉNYTÖL.

olvastar

olvastar

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 60 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.05.26, 08:10

Hát... Mikor szerepjátékot játszok akkor nem tápozok... Mikor viszont gépen nyomom akkor nagyon tudok durvulni... Oblivionban pl a 43. szintű karim minden szintlépésnél hármas szorzóval lépet szintet, és sehol nem volt egy felesleges szorzó se... És ezért még a játékélményt se vertem agyon csak figyeltem mit "szabad" használnom és mit nem. Ha szabad így mondanom akkor talán még érdekesebb is volt :titok:
(OFF)Pláne mikor le kellett volna ugranom valahonnan, de az elég magas volt ahoz h bejőjjön egy extra szorzó... Ha leugrok KB 1 másodperc és kijutottam... Helyette fél órát szenvedtem mindenféle barom szörnyel, mert másik úton kellett mennem (lopakodnom :dilis:)(/OFF)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]