Ugrás tartalomhoz

Fotó

Nálatok mi számít már tápos karakternek ?

• Válasz írásához lépj be
2354 hozzászólás érkezett eddig

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12412 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.05.02, 07:30

Hali!

Kedvenc hasonlatom: Darth Vader erős karakter.
Darth Maul "csak" tápos.

Adios
KLM

alister

alister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3482 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.05.01, 22:40

Üdv!

Ehez a rovathoz lenne néhány hozzá"írásom" csak szem tú sokat wow-ozok emiatt a tápos karikrólmindig a twink-rouge-k jutnak az eszembe.... :sor:
De most az a táp aki mindenkit elver és nagykemény vagy az a táp aki jól fel can cuccolva erős meg minden (akár mágiával akár fizikailag) de azér nem legyőzhetetlen? :-o :) :D

Nem bántásból, de olvass vissza a topikban -azt hiszem már mindent leírtunk a kérdésről korábban...

Maradok tisztelettel: Alister

_ELFogalt (NPC/NJK)

_ELFogalt (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.04.30, 18:15

Üdv!

Ehez a rovathoz lenne néhány hozzá"írásom" csak szem tú sokat wow-ozok emiatt a tápos karikrólmindig a twink-rouge-k jutnak az eszembe.... :lol:
De most az a táp aki mindenkit elver és nagykemény vagy az a táp aki jól fel can cuccolva erős meg minden (akár mágiával akár fizikailag) de azér nem legyőzhetetlen? :lol: :lol: :(

lordmiky

lordmiky

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 266 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.03.29, 13:21

(OFF)kösz, majd megkeresem, megvan nekem is....(/OFF)

Hantien_Harran

Hantien_Harran

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 52 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.03.29, 13:00

Üdv!

Summáriumban volt leírva, hogy pontosan hol fogalmam sincs, de ha akarod megnézem. Az a lényege, hogy van mély meg magas(?) nyelvjárás. A méyet leginkább a határvédők használják, hogy ne juthasson át senki az erdeiken, vagy ilyesmi. A magas meg ugye a tipikus szinte mindenre jó hatalomszó, óelf nagyágyúknak fenntartva.

lordmiky

lordmiky

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 266 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.03.28, 16:18

(OFF)nem halott a fórum, csak nagyrésze már ki van vesézve... (/OFF)

monjuk nemtom, ti honnan vettétek, hogy a elf hatalomszavak rejtőzésre szolgálnak, szerintem nem (vagy inkább elsősorban nem). Ha ez valahol le van írva, elküldhetnéd nekem is...

egyébként van egy ismerősöm, aki kb 8 szinten át vezetett egy kráni fejvadászosztagot orvellánus papnővel. A karakterek nem jöttek rá később sem, és a játékosoknak is csak az tűnt fel, hogy ranagol papjaként "csak" halál szférájú varázslatokat használ..... :five:

Hantien_Harran

Hantien_Harran

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 52 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.03.28, 13:22

Üdv!

Offolok egy kicsit: most regisztráltam erre a fórumra, de alig láttam aktív témát, attól féltem halott az egész, örülök, hogy kaptam választ!

Na szóval: a hatalomszavai az elfek mély nyelvéből származtak, vagyis elsősorban rejtőzésre használhatóak. Na most azér hatalomszóval elrejtőzni, ugye necces dolog mer ha csak egy varázsló is van, akkor bukta dolog.
No meg a rejtőzés nem az ő stílusa volt mivel a karakter a hírnév megszállottja lévén nem lett volna okos dolog hatalomszavakat vagdosni az ellenfélhez (márha képes lett volna rá), mikor rengetegen ismerik és könnyen rossz fülekbe juthatna a hír.:sor:

A csapattagokat természetesen mindent felhasználva mentette volna meg, ám erre szerencsére nem volt szükség.

Valamint a csapat is szépen volt összerakva, mivel egy tolvaj volt mellette, meg egy kardművész. A tolvajnak meg volt az igen tágas magánszférája, semmit nem tudtam volna megoldani, amire ő csuklóból képes volt. A kardművésszel meg harcban úgyse vehettem fel a versenyt, így mindenkinek megvolt a maga szerepe, ahol kiélhette magát. Leginkább a csapat szószólójaként működtem, harcban nem voltam valami aktív...

Ja igen, a kis szemét tolvajnak volt valahonnan némi bm mágiája... hogy meddig tudta azt titkolni, félelmetes. :five:

Módosította Hantien Harran: 2007.03.28, 13:24

lordmiky

lordmiky

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 266 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.03.23, 14:40

hantien: nagyon jó, amit leírtál, de ezzel nekem csak egy gondom van...

mégpedig:

ha az előbb említett csapattag már a barátja volt, akkor szerintem minden eszközt megragadott volna a megmentése érdekében. használja a mágiát, sőt akár hatalomszót is...

nekem is van olyan karakterem, aki egyedül képes megoldani szinte bármilyen szituációt...
azért nem játszom vele, mert nincs értelme a csapat többi tagjának (hiszen képes megoldani egyedül is bármilyen problémát), valamint frusztrál az, hogy meg tudnám csinálni, de hagynom kell a másikat is érvényesülni....
így pedig már nincs értelme játszani...

üdv: LM

Hantien_Harran

Hantien_Harran

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 52 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.03.19, 13:44

Hello Mindenkinek

Nekem volt egyszer egy iszonyat táp karakterem, de furcsamód senkinek nem volt vele problémája. Hadd vázoljam-
Mókusban volt:
Egy elf aki tűzvarázsló (tudom tudom ilyet nem lehet, ne is kérdezzétek) meg még néhány tápos harci képzettség az enoszukés könyvből meg még ezen felül 5 darab fincsi Od pont.
Hiába volt eszementen túltápolva még mindig a legkedvesebb karaktereim közé tartozik. Egyszerűen csak ki kellett játszani. Hiába volt mindent elsöprően durva, ott figyelt a karakterlapon az Élet jellem. No meg emellett ugye a mágiáját borzasztó ritkán vehette elő, elvégre kihallott már olyat, hogy egy elf pusztán a gyorsabb hentelés miatt felgyújt egy erdőt, vagy akár várost vagy akármi mást. Valahogy nem jött be a dolog. Az Od pontjaiból meg csak egyetlen egyszer költött hosszú pályafutása során, mivel ugye azt megérzik a varázslók/Adron-papok ha a manaháló sikoltozva rángatózik tőle stb, így csak egyszer, még pedig arra, hogy másodpercek alatt kinövesszen egy fát, emléket állítva ezzel a parti egyik győzelmének.

Szóval lényeg a lényeg, ha valaki ésszel készíti el a karakter jellemét, akkor lehet ő maga az atyaúristen, nem fogja elrontani sem a Km napját sem a parti játékát, bőven megfértünk a többiekkel.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12412 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.02.26, 17:39

Hali!

Ő:
http://en.wikipedia.org/wiki/Bomber_Harris

Hozzá fűződik pld. Drezda Ragyogása:
http://en.wikipedia.org/wiki/Bombing_of_Dr...in_World_War_II

----------
Eirch Hartmann meg minden idők legeredményesebb
vadászpilótája volt...
http://en.wikipedia.org/wiki/Erich_Hartmann

Na, ki a táposabb? Aki lelőtt 350+ gépet, vagy aki
bármely célpontra kiküldhet 350+ gépet?

Adios
KLM

Aemaeth

Aemaeth

Dark Jedi

• Archívum
  • 2584 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.02.26, 17:22

Üdv!

"bomber" Harris?

Emmeg ki? :) Köszi.

Módosította Aemaeth: 2007.02.26, 17:22

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12412 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.02.26, 12:47

Hali!

Ahogy vesszük... Mennyire tápos a Láthatatlan Egyetem
körülrajongott szakácsa?

Mennyire tápos az az öregúr, aki egy nagyobb Nemesi Ház
utazó diplomatája... Vagy 20 éves hordszékben üldögél,
viszont 80 lándzsás katona kíséri, a léhűtőkön, a saját
varázstudóján/gyógyítóján és persze a külön bejáratú
behatoló orgyilkosán felül?

Mennyire tápos Saburo Arasaka?

De kérdezhetjük az is, ki volt táposabb:
Erich Hartmann vagy "bomber" Harris?

--------------
Vagy vegyünk egy tolvajt... Ki a táposabb -
az aki átkígyózik 30 katona fegyverei között
vagy az, aki észrevétlenül besurran, élvégzi
amiért jött és távozik - és soha, senki meg nem
tudja, hogy ott járt volna valaki?

Adios
KLM

FantasyManias

FantasyManias

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 17 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.02.25, 13:08

Hogy nekem mi is számít tápos karinak?

-Ha mágus a karim akkor a varázsreő, mana (ha van) és hogy mennyi varázslatra vagy képes.
-Ha harcos a karim akkor a sebzés, gyorsaság és a mágia ellenállás
-Ha tolvaj a karim akor a gyorsaság, sebzés és szintén a mágia ellenállás
-Ha pap a karim akkor a varázsreő, mana (ha van) és hogy mennyi varázslatra vagy képes.

:rohog:

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12412 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.02.24, 19:28

Hali!

szerintem nem kell értékben erőssebbnek lennie az njk-nak mint a JK nak egy gyenge njk is indíthat halálos támadást a  jk ellen lesből, jól kiismerve szokásait, ugyan úgy mint ahogyan a jk parti is ezt teszi a hatalommal szemben :rohog:

Elsőre nem is rossz megközelítés.

Nade... Mikor a karakter erejét 4 oszlop adja:

- Harci képességek (TÉ, VÉ, stb.)

- Mágikus képességek

- Szociális képességek (mellébeszélés, emberismeret,
alvilág, de ide sorolnám az ún. "kapcsolatokat", ideértve
az imserősöket, házi bérgyilkosokat, anyagi hátteret...)

- Sunnyogós képzettségek (követés/lerázás,
lopakodás/éberség , esetleg a dekázás is)

(OFF)Van még az is, mikor az ellenfélnek sok karakterpontja,
karmája van, vagy mikor sok és tápos varázstárgya,
de azokat végül is be lehet sorolni a fenti négyesbe,
kis szódával(/OFF)

Na, amit mondtál, azok alapján a partinál igenis
erősebbnek kell lennie az NJK-nak - főleg a negyedik,
de a harmadik csoportban is.

Adios
KLM

Belzenrupper_Mordred

Belzenrupper_Mordred

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 276 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.02.24, 18:12

szerintem nem kell értékben erőssebbnek lennie az njk-nak mint a JK nak egy gyenge njk is indíthat halálos támadást a jk ellen lesből, jól kiismerve szokásait, ugyan úgy mint ahogyan a jk parti is ezt teszi a hatalommal szemben :rohog:

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12412 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.30, 09:04

Hali!

Nálam az számít táp karakternek, amikor a játékos már azt hiszi, hogy annyira erős, hogy bárkit legyőzhet. Ez lehet varázsló, vagy harcos, a lényeg az, hogy túl erősnek gondolja a karakterét. Ilyenkor az a nehézség, hogy olyan ellenfelet találjunk, akik megfelelő számára, és a party többi tagjának is megfelelő. Igazam van :cool:?

Inkább az a gond, ha a MESÉLŐ is azt hiszi, hogy nincs
neki ellenfél. :rohog:

Amúgy nincs az a rendszer, és nincs az a karakter,
akinél nincs erősebb. Ha mást nem, fogod a karakterlapján,
lemásolod és minden értékhez adsz egy tetszőleges egész számot
:)

Ami már érdekesebb, hogyha egy karakter "kinő" a többi közül.
Ha egy területen ő a "jani" akkor hajrá. Végül is a "klasszikus"
varázsló+pap+tolvaj+harcos partiban ugye a harcosé a díj
szecskavágásban, a tolvajé sunnyogásban... ésatöbbi, ésatöbbi...

Ha viszont túl sok területen lesz ő a király (Mókusos
turbóbárd pld.) akkor már gondok vannak, HA ÉS AMENNYIBEN
ez nem kívánt dolog.

(Pld. Ars Magicában "a" mágus kenterbe veri az összes
többi karaktertípust. De hát ez is a lényeg).

Namost ilyenkor jó tűzoltási lehetőség, hogyha az illető
személyes múltjából szedünk elő dolgokat (ahogy már
le is íródott itt párszor).

Namost ha ezek az izék (világbeli szervezetek,
dühös férjek, ilyesmi) jól rákészülnek a táposunkra,
akkor a többi partitag ellen viszont sebezhetőbbek.

No és persze ott a lehetőség, hogy leülsz, és beszélsz
a játékossal, hogy elrontja a többiek szórakozását
(tényleg elrontja vajon?! ), vegyük takarékra, stb.

Adios
KLM

alister

alister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3482 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.30, 01:45

Üdv!

Nálam az számít táp karakternek, amikor a játékos már azt hiszi, hogy annyira erős, hogy bárkit legyőzhet. Ez lehet varázsló, vagy harcos, a lényeg az, hogy túl erősnek gondolja a karakterét. Ilyenkor az a nehézség, hogy olyan ellenfelet találjunk, akik megfelelő számára, és a party többi tagjának is megfelelő. Igazam van :rohog:?

Szvsz az még nem baj, ha a játékos azt hiszi, hogy nincs már számára ellenfél. Csak általában nagyon gyorsan kiderülhet, hogy tévedésben élt... :cool: :)

Fonky_Family

Fonky_Family

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2032 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.29, 19:08

Nálam az számít táp karakternek, amikor a játékos már azt hiszi, hogy annyira erős, hogy bárkit legyőzhet. Ez lehet varázsló, vagy harcos, a lényeg az, hogy túl erősnek gondolja a karakterét. Ilyenkor az a nehézség, hogy olyan ellenfelet találjunk, akik megfelelő számára, és a party többi tagjának is megfelelő. Igazam van :rohog:?

alister

alister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3482 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.28, 00:43

Üdv!

De a varázslóval, főleg magas szintű varázslóval játszó játékos szerintem minden mesélő rémálmia.

1. Sok játékban az ilyenek saját varázslatokkal jöhetnek. Nekem ettől égnek áll a hajam, ha tehetném megtiltanám, dehát nem vagyok köcsög...

2. Sok sok manapont. Maximum egy hasonló szintű varázshasználó szállhat szembe egy ilyennel.

3. Ha valahogy mégis leállítom az "ilyenek" ;) őrjöngését, akkor én vagyok a szemét mesélő.

Szóval magas szintű varázsló = tápos karakter.

Tapasztalatom szerint durván leirtja a magas "szintű" varázsló tápszintjét, ha elkezdünk összefüggéseiben mesélni. Ugyanis a varázsló vagy egy iskola tagja (és ekkor ott vannak "fenyítő eszköznek" a saját főnökei és a rivális szervezetek hasonszőrű mágusai), vagy saját iskolája van (riválisok, magas politika, alulról furakodó beosztottak, stb.), vagy magányosan éldegél (a varázslószervezetek és/vagy inkvizíciók heves és negatív hatású érdeklődése, bizonyos nem evilági hatalmasságok kéretlen és kellemetlen figyelme, különböző hatalmasságok irtó hadjáratokban megnyilatkozó neheztelése, stb.).
Szvsz egy magas szintű varázsló rendkívül sikeresnek mondhatja azt a napot, amikor a fenti kellemetlenségek közül csak kettővel-hárommal fut össze... és minél nyaklótlanabbul használja a hatalmát, a helyzet annál rosszabb. Igazán mértéktartó nagyhatalmú varázslók akár azt is elérhetik, hogy huzamosabb időn át csak egy-két fent vázolt kellemetlenséget kell kezelnie.
Persze akár seregeket tehet egyetlen mozdulatával semmivé, és koronás főket gyalázhat porban csúszó férgekké -ám mindez az erő mit sem számít, amikor elfogynak a varázslatkomponensek, a tanítványok orgyilkosokat fogadnak egymás és a mester ellen, a helyi egyház isteni kegyelemmel védett inkvizítorai éppen"sátánimádó" mágusok megpörkölését tűzték ki szent feladatul, a helyi világi urak puszta hatalomféltésből mágiaszívó ereklyével felvértezett lovagokat parancsolnak a mágus tornya ellen, a szomszéd tartomány mágusai ellentéteiket félretéve szövetséget kötöttek a szövetségükön kívül mágusok levadászására, és Azael démonherceg is elküldi nem evilági szolgát pár a mágusunkhoz került csecsebecséjéért...
És a fentiekben az a legszebb, hogy semmi mesélői genyaság nincs bennük: puszta a karakter ""magasszintű" varázsló" léte vonza őket magával... :D

Szóval egy "magasszintű" varázsló is csak annyira tápos, amennyire a mesélő engedi...

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12412 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.27, 13:33

Hali!

Ahogy vesszük.

Úgy látom ismét itt az ideje az
egyik vesszőparipám megfuttatásának.

Van az angélusban a power gamer,
aki erős karakterterekkel jól tud játszani
(és esetleg csak azzal szeret/tud) illetve
van a munchkin, aki erősen emlékeztet
a fiatal Vér Istvánra, (akinek a Mesélője
Tápos Karcsi).

---------------
Visszatérve a varázslóra, mivel a valós életbeli
(akár sokadik kézből származó) tapasztalatok
a mágiánál számítanak a legkevesebbet, igen,
a varázstudóknál üthet a legnagyobbat, ha a
mesélő és a játékos nem kommunikál kellőképp.

---------------

Azt már ismerjük, hogy jön Géza és leblasztolja
a mesélő kedvenc szörnyét.

De az már a mesélő sara, ha - sarkítva - a Láthatatlan
Egyetem Arkrektorának "dandzsön hekket" mesél.

Adios
KLM

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]