Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

En es a DnD (17 ev) (nyenyec)

• Válasz írásához lépj be
26 hozzászólás érkezett eddig

Narem

Narem

Árnymester

• Fórumita
  • 3923 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.05.15, 15:56

Bíborkódex mond valakinek valamit???

Tanaka

Tanaka

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 175 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.05.08, 18:30

Na, azok tényleg szép évek voltak:)
A C-64 nekem is nagyon ment, bár én RPG-t nem sokat játszottam rajta... Élőben AD&D-t, néhányszor, (az előttem hozzászóló úr ismertetett meg a dologgal:P), majd M*-t...
Hej, de régen volt!

Johann

Johann

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 293 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.05.07, 17:56

hehe, azok a gondtalan gyermekévek... :))Asszem '88 (vagy '89?) nyarán a PeCsában volt a 1st impact, ahová egy újsághírdetés(!!! - Na jah, az még az internyet előtti korszak volt :)) révén keveredtem el... Csak úgy kocogtak a kockák, röpködtek a takók, észik meg ikszpik, és egy kukkot sem értettem a dologból.

Ravenheart

Ravenheart

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2870 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.05.05, 18:10

Ha az életet akarom megmutatni a kölöknek, akkor leküldöm a boltba kenyérért, nem pedig szerepjáték szabálykönyveket veszem elő - pláne Vampiret. Legalábbis néhány elborult góton és emóson kívül kevés olyan embert tudok elképzelni, akinek az élete a Vampire-t juttatná az eszembe... :P

Alfdam

Alfdam

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 909 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.05.05, 17:54

9 éves gyereknek DnD van a kezében? Még a végén szebb, boldogabb világban fog felnőni és egyáltalán nem érti majd a narratív játékrendszereket!
VAMPIRE-t a kölyök a kezébe, hadd tudja meg, milyen az élet! :P

Aldawen

Aldawen

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 108 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.05.05, 14:11

Hát igen. Régen volt, de nagyon szép volt. A c64 volt valóban az első olyan gép, amin élvezhető volt a grafika és így maga a játék is . (Azért se árulom el, hogy a legelső számítógépem a ZX81 volt. ;)) Miután megjelent a PC Hosszú időn keresztűl a Wizardry sorozat volt a kedvencem. Én viszont azért is fiatal vagyok. :(

Aloha

Aloha

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 16 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.05.05, 13:28

C64-en a Champions of Krynn volt az első, ami annyira megfogott, hogy a négyünk által összedobott pénzből vásárolt DMG-PHB-MC1 szentháromság mellé egy Krynn alapdobozt vásároltunk, ami máig is nagy kedvencem ;) Basszus, de öreg vagyok^^

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2955 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.05.05, 08:43

Tényleg szép volt... 80-as évek végén első fantasy-k (a Conan kötet még mindig megvan, bár lapokban), aztán lapozgatós könyvek... harc és varázslattal már 7.-ben, szünetekben játszogattunk. De béna is volt... de jó. Számítógépen a Death Knights of Krynn (csuda tudja, miért a széria közepén csöppentem bele), majd az Eye of the Beholder.
Aztán gimiben, asszem elsős évem vége felé kerültem ismét össze az általános iskolai szedrepjátékos csapat egy részével, és ott már ment az AD&D. Na, annak is már vagy 15 éve.

Lordsab

Lordsab

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 50 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.05.05, 08:04

Azta, szép kis sztori ;)

Ork

Ork

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1196 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.05.05, 07:26

No igen, nekem is kb. 17 évem van benne (az első Bíborholdtól datálom a szerepjátszásom kezdetét :-)) ). És milyen jó volt!
2.5 éves és egy még kisebb lányaim vannak, na, ők szaporítani fogják a magarországi női szerepjátékosok tárborát, szükség is van rá! :-D
És az utóbbi időben én is sokkal jobban értékelem az ADnD-t, mint a dnd3-tól fölfelé a játékot. Nem is szívesen játszom vele. Bezzeg egy jó kis Kard és Mágia! :-)

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6490 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.05.04, 22:36

jó kis írás, nosztalgikus emlékeket idéz, a régi klubos-bíborholdas időkből, szipp.

Giltintur

Giltintur

Nolda

• Fórumita
  • 257 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.05.04, 21:11

Dejóóóóó

Remek ;)

Tantris

Tantris

Lovag

• Fórumita
  • 729 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.05.04, 18:00

Ezen sírtam. Tökre átérzem (bár még fiam nincs). ;)

_Judea (NPC/NJK)

_Judea (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2009.05.04, 17:08

Nem mondhatok mást, mint, hogy én is így kezdtem, leendő gyermekemnek én is megmutatom majd a játék szépségeit. Persze ahhoz még sokat kell várni, idén fog megszületni. ;) Szívemet melengette ez a cikk.

Fishblood

Fishblood

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 388 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.05.04, 15:41

A számokról: Én a fenti PHB-t '92 környékén 2000 Ft-ért vettem. Anyu engedéje kellett hozzá, mert előre kellet csekken fizetni és csak utána postázták a cuccot...

Reprobus

Reprobus

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 126 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.05.04, 12:26

;)

Sanctus

Sanctus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.05.04, 11:48

"Gyakrabban kéne jönni..." ;)

Eberen_Orkodo

Eberen_Orkodo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 996 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.05.04, 09:35

COV beszkennelve... beszarás! Erre a bűnronda borítóra még emlékszem is. Akkor se tudtam pontosan eldönteni, hogy nő vagy férfi.

Jómagam kicsit később, a csúcsgrafikájú EOB2-vel kezdtem, magyar ADnD könyvet is valami utcai árusnál vettem 12-13 éve, első ösztöndíjamból.

Jó cikk, köszi! :-)

Gulandro

Gulandro

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 825 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.05.04, 09:15

Érdekes, hogy másban nincs ekkora ellenállás a DnD "votkás" időszakának kiadványai után. Én személy szerint rajongtam az ADnD-s világokért, videójátékokért és kalandokért, de a harmadik kiadástól felfelé egyszerűen idegenek voltak.
Az ilyen antik, C64-es játékokhoz kézzel rajzol képek pedig egyszerűen álomszépek nekem.

iceride

iceride

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3647 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.05.04, 08:47

;)

Imádlak titeket! :(

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]