Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Lidercfeny: Ammerunia kulonszam (Aldyr )

• Válasz írásához lépj be
9 hozzászólás érkezett eddig

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3368 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.06.14, 17:43

Tetszett ez a "Hajnali emberek" c. novella, amit linkeltel, Aldyr. Koszi. :vitatkozik:

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5803 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.06.11, 13:35

Elég égő, de szentesi létemre nekem a cikk felkerülésekor koppant le (hála a linknek), hogy ez "hazai termék" ;) .

Aldyr

Aldyr

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 51 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.06.11, 08:21

kabal: "klasszikus" fantasy-világ, kard és boszorkányság az, amit kínálunk. Én - sajna vagy sem - leragadtam a 90-es évek (idehaza) sokak által megkedvelt irányzatánál. Urban fantasyt, amolyan "felkavaró irodalmat" - egyelőre - bizonyosan nem fogok írni. Amennyiben valaki a klasszikus vonalat "kinőtte", nem feltétlenül ajánlom az ammeres köteteket. Még úgy sem, hogy az "ammer = elfek világa" koncepcióval a következő 5-10 évben az egyediség megerősítésére fogunk törekedni. (A kísérlet nyitó darabja a Sötételf c. kötet lesz.)

"az eddig olvasottak alapján"

Ez nálad mit jelent?
Olvastad a köteteket, avagy a különszámot, netán a különszám egyes fejezeteit?

Amennyiben kimaradt az életedből, ajánlom Soren Ward: Feketepart c. regényét a sorozatunkból. "Kard és boszorkányság" persze, ám GRR Martint sem azért szeretjük, mert Westeros alapjaiban forradalmasította a fantasy-világokról alkotott nézeteinket.

Ward (Hernád Péter) szerintem kiváló író, és mellesleg urban fantasyt is ír. Az elfes novelláit éppúgy megéri beszerezni. A "Rohamos" írását belinkelem, hátha az a műfaj neked jobban bejön.

(Hajnali emberek pdf)
http://www.roham.hu/magazin_view.php?cmd=view&id=18

Gulandro, Eberen Orkodo: köszönjük a bíztatást!

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1269 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.06.10, 08:37

Szerintem inkább a játékirodalmi életet erősíti, mint a szerepjátékost. Van egyáltalán olyan parti, aminek a tagjai Ammerúnián játszanak szerepjátékos kampányt? Na jó, lehet ötletadónak/háttéranyagnak használni, de az eddig olvasottak alapján eléggé általános fantasy settingnek tűnik, nem ragadta meg igazán a fantáziámat. Persze tizenéves koromban én sem találtam ki jobbakat, de annál a korszaknál már többre vágyom.

Eberen_Orkodo

Eberen_Orkodo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 996 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.06.09, 08:58

A borító szerepelt a hogyan készült sorozatban is itt, az RPG.HU-n, és szerintem is nagyon szép.
Örülök minden ilyen kiadványnak, amelyek erősítik a magyar szerepjátékos életet.
Elismerésem a készítőknek!

Aldyr

Aldyr

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 51 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.06.09, 07:36

Gulandro: a 100 db "műhelyes" kiadványt ősszel helyezzük majd ki egy tervbe vett rendezvényen.
A Lidércfény csapatának példányai Szentesen biztosan, plusz talán a bpi Sárkánytűzben érhetők el. Szándékunk amúgy, hogy valamennyi Sárkánytűzbe juttatunk belőlük.

Tekozlo_fiu

Tekozlo_fiu

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1573 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.06.08, 20:04

"Ez a borító nekem nagyon ismerős vhonnan..."

Gyanúsan a Leceai játszma Ammerúnia kötetről... :ninja:

Lordsab

Lordsab

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 50 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.06.08, 19:24

Ez a borító nekem nagyon ismerős vhonnan...

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5803 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.06.08, 16:30

Gondolom helyben (Szentesen) mindenképpen :ninja: .

Gulandro

Gulandro

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 825 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.06.07, 23:33

Különös hely ez az Amerrúnia. Elolvastam az első novelláskötetét és fogalmam sem volt, hogy miről is szól ez a világ vagy miről is akar. A fenti képpel rendelkező regényt azonnal megvettem, mert nagyon régen láttam ilyen szép borítót, majd amikor az első oldal első sorában lefejeltem egy M* specifikus kifejezést úgy éreztem, hogy "valaki tévedett". Vagy az író amikor azt leírta vagy az aki engedte megjelenni vagy én, hogy megvettem a könyvet. Máig rejtély.

Ez a kiadvány amúgy nagyon szimpatikus, biztos vagyok benne, hogy a világ rajongóinak nagyon fog tetszeni. Kicsit sok netről olvasni, majd kinyomtatom. A papíralapú darabokat hol lehet beszerezni?

-------------- automata szoveg -------------------------
Lidércfény: Ammerúnia különszám ( Aldyr )
http://rpg.hu/iras/mutat.php?cid=5507
--------------------------------------------------------

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]