Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

CoC bemutato modul (Laczko Andras)

• Válasz írásához lépj be
7 hozzászólás érkezett eddig

kalandvadasz

kalandvadasz

jómunkásember

• Fórumita
  • 1433 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.07.26, 15:38

No, így olvasás után...

A történet elég gyenge és sablonos, a plagizáció, amit ppwhere említ, valóban bicskanyitogatóan egyértelmű és gáz. A helyesírásra plusz a külalakra ügyelni kellett volna...

Ez így sem a Cthulhu hívására, nem a Rúna táborra nem vet jó fényt. Kár érte.

ppwhere

ppwhere

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 74 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.07.24, 16:28

Senkinek nem tunik fel a legidegesitobb dolog? A sztori felereszben a 2002-es The gathering (Gonosz falu) plagizacioja. Ha mindezt osszerakjuk a hiteltelen helyszinnel... Szoval nem a valaha volt legjobb modul. Feleslegesen hiteltelenitettek el az egeszet szvsz...

Levedi1

Levedi1

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 99 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.07.16, 21:42

A fogalmazás, és az idegen szavak helyesírási hibái sajnos már a második oldalnál elvették a kedvem attól, hogy tovább olvassam.
Ez egy CoC modulnál nagyon szomorú :)

Stoneskinner

Stoneskinner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1137 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.07.05, 13:57

http://en.wikipedia.org/wiki/Greenock

"Greenock Central railway station at Cathcart Street opened in 1841, for the first time providing a fast route from Glasgow to the coast "

loke

loke

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 645 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.07.04, 23:22

nem ovastam a cikket, csak az elöző hozzászólásban több dolog nagyon megütötte a szemem.
1914: Kis történelem, ekkor volt a nagy fegyverkedési verseny. Nem vasutat, hanem hadihajót kezdett anglia nagy üzemben épiteni. Egyébként jelenleg is épitenek vasúti vonalakat, mert itt angliában maqgyarországgal ellentétben ügyelnek a vasút frejlesztésére.
Skót kastélyszálló: ilyent jelenleg is csak nagy ritkán látni, és minden kastélyszállót jelenleg is a család üzemeltet (itt nincsenek nagyipari szállók, csak a nagyon nagy városokban)

Stoneskinner

Stoneskinner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1137 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.07.04, 22:51

well, nem tudom, hogy mennyi kutatómunka van mögötte de a városka nevére rákeresve nincs ilyen település.
És ha lenne, akkor Glassgow (sic!) és Greenock között északról határolná tenger-öböl és nem nyugatról...Fieldriver nevűfolyó sincs a környéken.

1914-ben megépül a vasút??? holy shit, abban az országban, ahol felfedezték a vasutat..naná, hogy ünneplésként felhúztak egy pub-ot, mert ez lehetett a talán legutolsó vasútvonal.

Skót kastélyszálló: nem tudom akkoriban mennyire volt divat ilyet működtetni? szerintem nem nagyon, inkább esélyes, hogy a skót család még aktívan benne lakott.

a modulötlet még nem is lenne rossz, de CoC-ban sokkal fontosabb szerintem, hogy az ilyen apró részletek stimmeljenek, hogy tényleg úgy érezze a játékos, hogy ez meg is történhet, és ne egy kitalált városka legyen a helyszín.

Armand

Armand

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 434 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.07.02, 13:25

Glassgow, az Üveghegyen is túl?:szent:

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1252 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.07.02, 10:57

Idézet a modulból:
"Mindegyik elmúlt már legalább harminc éves, és kb. úgy néznek ki, mint Gollam."
Azt hiszem, ezzel el is mondtam mindent...

-------------- automata szoveg -------------------------
CoC bemutató modul ( Laczkó András )
http://rpg.hu/iras/mutat.php?cid=5523
--------------------------------------------------------

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]