Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Husege vegtelen (wearydays )

• Válasz írásához lépj be
23 hozzászólás érkezett eddig

Azraeel

Azraeel

Újdonsült fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 22 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.10.24, 19:18

A bevezetés tetszett de aztán valahogy túl hamar letudtad az egészet. El tudnám képzelni ezt az egészet mondjuk egy kisregény prológosaként

Herbal

Herbal

Érdeklődő fórumozó

• Archívum
  • 62 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.07.23, 09:52

A címével teljes. Köszönjük!

Raksi

Raksi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 130 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.07.17, 20:11

Kösz.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2653 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.07.17, 07:41

Híres viktoriánus sátánista és hivatásos nagyon gonosz: http://en.wikipedia.org/wiki/Aleister_Crowley

Raksi

Raksi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 130 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.07.16, 16:33

Crowley engem sem zavart. Valószínűleg azért, mert fogalmam sincs ki ő (mármint a novella főszereplőjén kívül). Valaki fehomályosítana?

Odusz

Odusz

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 203 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.07.15, 23:27

Nekem tetszett. A páncélos polgárháborús résznél angol polgárháborúra asszociáltam. Nem volt nekem bajom vele.

A szivgyüjtemény kicsit furcsa volt nekem is, mindig próbálom vizualizálni a jeleneteket. Igy (nekem is) zavaros volt a helyzet, hogy mi mekkora is akkor. Kérdem én: miért nem adtál neki monumentalitást, pl. több sorrba, több mélységbe, "feneketlen zsák" jellegű multidimenziós szekrénnyel egy ilyen helyenként szürreális novellában simán jó lett volna. Szvsz.
Amúgy a olyan asszociációs elemek voltak benne, olyan burkolt hangulati elemek, hogy hihetetlen: bűnösség, szexualitás, fösvénység, birtoklási és bosszúvágy, stb. helyenként olyan finoman átszövi a cselekményt, hogy le a kalappal.
Crowley amúgy nem zavart, miért ne lehetne bedobni egy ilyen novellába. A jövevényszavak nyelvtanja oké, de sok szinvonalas fantaszban (régiak) láttuk az angol megfelelöjét irva, ami lehet hogy nem helyes, de hangulatos. (És én a hangulat miatt olvasok rpg.hu-t, ha a nyelvtan érdekelne, akkor helyesrási lexikont olvasnék...:D jó, néha rám is férne! :D

Itt van 10 pont, max respect!

Kianah

Kianah

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 73 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.07.15, 18:09

Nem volt rossz, de szerintem sokat dobna rajta, ha több lenne benne a sejtetés, és kevesebb a magyarázat, info...

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6573 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.07.14, 22:11

nem rossz, de pár baki elrontja:
-Crowley :D
-a 'nyomozó' egyből tudja, hova kell menni. Egy szál nyomi szukubbusz van összesen? Több nincsen? Semmi kihívás.. az egész sztori lapos, bár a stílussal nincs baj. Meg ez az egész ördögösdi olyan elcsépelt cucc.

Lepus

Lepus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1156 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.07.14, 21:44

...ja és soha a büdös életbe nem fogom megbocsátani neki, hogy így elbaltázta a Dark Tower sorozatot. :D Pedig olyan jól indult...

Lepus

Lepus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1156 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.07.14, 21:43

Ami Kinget illeti, az én tapasztalataim szerint ő is úgy jó író, mint mondjuk Gaiman: Amíg olvasom a könyvét, addig képtelenség letenni, de mihelyt vége lett, azon kezd járni a fejem, hogy "ez a könyv azért elég átlagos volt a hype-hoz képest..."

Raksi

Raksi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 130 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.07.14, 21:00

Bocs, véletlenül elküldtem:
Amúgy még egyszer mondom, tetszett a novella.

Raksi

Raksi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 130 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.07.14, 20:59

Alapvetően tetszett a novella. Ha nem haragszol wearydays, megoszom veled kevés (szubjektív) észrevételemet.

1. Engen nagyon tud zavarni a túlzottan sok jelző. Számomra elveszik a mondat értelme a sok jelzőtől, a szöveg nehezen olvashatóvá válik.
2. "A következő nap elutaztunk Párizsba, aztán Rómába, aztán tucatnyi más városba." Szerintem a következő napokban (vagy hetekben) jobban illett volna ide.
3. 4 hónapot kicsit kevésnek érzek, hogy egy gazdag ember, akinek ráadásul kormánykörökben is befolyása van, legatyásodjon.
4. A csattanó nekem csak másodjára esett le. Az is azért, mert kerestem, hisz tudtam, hogy van csattanó. Az utolsói előtti mondatba nem kellene szerintem a "mert". Az utolsó mondat pedig inkább általános kijelentés. Tudjuk, hogy sok embernek (démonnak, sárkányak) van a szíve a szekrényben. Nyílván azoknak nem gyógyul északon. Ha így írtad volna: Azt hiszem, valami hideg helyen fogom eltölteni, mondjuk Norvégiában. Azt beszélik, a távolság és az idő gyógyítja a megsebzett szívet. Talán esetemben is így lenne, ha az nem egy poros szekrényben pihenne, lassan lüktetve tucatnyi, üvegbe zárt társával együtt. Vagy valami ilyesmi. (Bár ezzel egy kicsit túl beleszóltam a dolgodba. Bocs.)

Am

Xik_uz

Xik_uz

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 217 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.07.14, 15:33

"egy sárkányszív hatalmas, szívós csomóját is láttam" gondoltam a hatalmas tényleg nagy. Ezzel együtt tényleg csak kötözködtem,szerintem klassz a hangulata, jó kis novella.

wearydays

wearydays

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 2 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.07.14, 15:24

A Crowley tényleg nagy hülyeség volt (bár fonetikusan ő krauli, ezt ne felejtsük el); nem csak Boeing (bőing) méretű sárkányok léteznek; és egy rakás polgárháborúban viseltek páncélt (Meki sem csak Amerikában van, ugye).
A terézanyás hasonlathoz közkívánatra mellékelek egy alternatív változatot: ezentúl "krisztina akvilera az apácazárdában"-t tessék olvasni helyette, akinek szúrja a szemét. A szukkubusz pedig ezentúl behelyettesíthető a "szivola" szóval. Mindenki más maradhat az eredeti verziónál.
A csattanó tényleg inkább csak placcsan, köszönöm, hogy felhívtátok rá a figyelmem.

Rerynia

Rerynia

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 195 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.07.14, 10:44

Szerintem is jó, bár a vége valóban elég kicsit szólt. De szívesen olvastam, nagyon is. King pedig szerintem is igen jó író. :D

Aegis482

Aegis482

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 49 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.07.14, 10:39

Egy kicsit elvont,de nekem tetszet!

Fulgore

Fulgore

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 410 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.07.14, 09:19

Teccik, a hangulata is találó :D

Zajec

Zajec

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 223 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.07.14, 09:11

Nem volt ez rossz, egyáltalán nem. Kicsit összevontam a szemöldököm, amikor olvastam a dolgozószoba festményein vágtázó "polgárháborús katonák ósdi páncélját", mert emlékeim szerint (ha az amerikai polgárháborúról van szó)ott, akkor már nem hordtak páncélt. Amúgy nem volt rossz, bár én arra számítottam, hogy az intéző hazamegy, kinyitja a szekrényt, és ott lessz a csaj szíve egy üvegben... Azért tetszett.

BLAcK

BLAcK

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 6 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.07.14, 08:50

Aranyos volt. Semmi extra, sok szempontból lerágott csont, ugyanakkor hangulatos. Teréz anya hasonlata kissé erős volt, a Crowley név helyett jobban tetszett volna valami más, itt-ott túlzottan erőltetett egy-két leírás és hasonlat, de összességében élvezetes. Így tovább!

Xik_uz

Xik_uz

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 217 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.07.14, 08:10

Nekem bejött,bár a Crowley név engem is (meg)zavart.
Esetleg annyi,hogy több üveget,köztük egy hatalmas sárkányszívet, ne a hátával takarjon el a hölgy,de ez már csak szőrszálhasogatás...
King pedig szerintem jó író,attól függetlenül,mit hisz magáról.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]