Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Monte Cook`s World of Darkness (Ynas Midgard)

• Válasz írásához lépj be
23 hozzászólás érkezett eddig

Terde

Terde

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 28 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.07, 18:49

Jakirte Jak Cyr: 100.000 halandóra 1 vámpír lesz az. Az meg szerintem nem olyan sok (50-60 ezer vérszívó)egy város lélekszáma (magyar viszonylatban persze)a világra kivetítve.

Amúgy a kiadvány nekem egyáltalán nem szimpatikus, dehát izlések és pofonok ugye.

Olman

Olman

Magiszter

• Fórumita
  • 2471 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.06, 20:27

Az Unknown Armies (Unpublished Archon Edition) a ki nem adott, első kiadás előtti vázlat puhafedeles könyvformában. Különleges mágikus értékkel bír, bibliomancereknek kötelező.

Ynas_Midgard

Ynas_Midgard

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1075 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.06, 16:26

Hát, ezt mondjuk épp itthon szereztem be (így sajnos drágább is volt), de én még az amazont tudom ajánlani. Pár hónapja, mikor rendeltem, másfél hét után hozták is a cuccot, ráadásul árban is elég korrektek voltak.

Ravenheart

Ravenheart

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2870 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.04, 21:19

Hantien_Harran: bármilyen szerepjáték szabálykönyv beszerzésére javaslom a következő boltokat:
-bookdepository.com: angol bolt, mindenféle könyv van, rpg-ből nem biztos hogy megtalálod, amit keresel, de ha igen, akkor jól jártál, mivel nincs postaköltség(!), és gyorsan ki is hozzák a holmit.
-nobleknight.com: itt szinte biztos, hogy megtalálsz bármilyen rpg könyvet, leárazások, használt könyvek vannak, viszont postaköltség is - bár szállítás módját lehet választani.

Unknown Armies mindkét bolt listáján volt, bookdepository-n sajnos elfogyott, viszont nobleknighton még van első, második, meg valami "unpublished archon" kiadás is.

Hogy a cikkhez is kapcsolódjon a hsz: Monte Cook's WOD-dal pont ugyanez a helyzet. Előzőn elfogyott, utóbbin van, $39.95 + postaköltség új állapotban.

Hantien_Harran

Hantien_Harran

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 52 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.08.04, 20:35

OFF: (ahogy eddig is :ok: )
Amazonon kívül lehet valahogy Unknown Armies szabálykönyvet szerezni?

Xever

Xever

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 491 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.04, 19:23

Én is beleolvastam a könyvbe. Meglehetősen erős előítéletekkel álltam hozzá, mert a d20 nem azt a fajta játékot támogatja amit én szeretek, de mivel lenyűgözőnek találom a WoD világát kíváncsi voltam mit hoznak ki belőle. Nagyobb csalódás volt mit vártam. Sajnos nem nagyon lehet egy játék világát függetleníteni a rendszertől amire írták.

A rendszer kérdésben Dexterrel értek egyet. A WoD motor egyetlen hibája a harc volt és ezt az újban ügyesen orvosolták.

Csendben jegyezném meg, hogy az Unknown Armies rendszere azért mindkettőnél jobb :lol:

Hantien_Harran

Hantien_Harran

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 52 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.08.04, 14:43

Abból a szempontból próbáltam leírni a dolgokat amiket egy kezdőnek érdemes tudni ha gyors be akar ugrani a játékba.

A MAGUS-ban érdemes tudni a pusztításról mer a legtáposabb képzettség, és amikor X játékidő múlva az új ember csak lesi a tapasztaltabb játékos harcosát ahogy szétnyes mindenkit ő meg karcolgat jobbra balra, átverve érezheti magát. No meg egy újhusi játékosnak (aki sztem az esetek 90%-ban 18 év alatt van)bejövős lehet a harci-szecskázó karakterkoncepció.

WOD-ban azért érdemes elmagyarázni a védekezés szabályait, szerintem tiszta sor.

D&d-vel jóval kevesebbet játszottam (ami azt illeti ezt kultiválom a 3-ból a legkevésbé) de ennyit bőven elég tudni. A kezdőnek meg kétkezes csatabárdot adtam, eddig kettőből kétszer nem bántam meg, mert örültek a 3x sebzésnek.
Egyébként hiba volt (meg önmagam túlértékelése) beleszállni ebbe a témába mert őszintén szólva fogalmam sincs mire gondolsz távolság meg helyzetmódosító alatt. :lol:
Gondolom nem azt, hogy ha hátulról támadsz az plusz, mert ez logikus és nyilvánvaló a kezdőnek is.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5617 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.04, 14:08

Az nWoD egyetlen dobással intézi el a támadást és a sebzést is.

A D&D4 már nem a sima "attack vs. AC" módon vezeti le a dolgot.

Kadmon

Kadmon

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 410 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.04, 13:34

Hantien Harran: Ez szép lenne, ha igaz lenne. Érdekes módon a Magust és a WOD-ot sikerült korrekten leírnod, de valahogy a d20-nál elfelejtkeztél helyzetmódosítókról, távolságokról, arról, hogy mi van, ha nem csak 20-al van kritikus, valamint a támadó és a védekező képzettségeiről, képességeiről...

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6529 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.04, 08:32

Ynas_Midgard:
Nagyon sokat kell ahhoz inni, hogy rá tudjam venni a játékosokat, hogy a mostani szűkös, havi egy alkalommal a futó kampány helyett valami mást játszunk. Már a felvetés is nagyjából lincshangulatot eredményezne. :lol:

De ha egyszer, a távoli jövőben összejön valami, akkor majd írok róla.

Ynas_Midgard

Ynas_Midgard

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1075 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.03, 22:11

Az az igazság, hogy csak azért vettem meg a könyvet, mert erőt vett rajtam a gyűjtőszenvedély. Élesben még nem próbáltuk ki, valószínűleg jó darabig nem is fogjuk - bár ennek nem a kiadvány minősége az oka.

Hantien Harran:
Nem feltétlenül egyszerűbb - nem véletlenül hangsúlyozták itt többen a tömérdek módosítót, képességet, et cetera. Személyes vélemény, de ennek ellenére így is következetesebb, mint a MAGUS.

Bulldy:
Ha egyszer mégis kipróbálnátok, egy rövid beszámolóra kíváncsi lennék.

Cthulhu

Cthulhu

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 711 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.03, 17:19

Az ismertető kerek egész, én megtudtam belőle amire kíváncsi voltam.

Rendszerkedés:
Mindig van egyszerűbb rendszer - állítólag ez örök igazság.
A d20 szvsz jó ötletcsírából indult, de a megvalósítás során túlságosan elaprózták. A szintlépéses fejlődés pedig sosem volt a legjobb, de ez is magánvélemény.

Ravenheart

Ravenheart

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2870 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.03, 15:34

d20-as rendszerrel addig nincs is gond, amíg nem jön elő kismillió módosító, feat, és egyéb kutyafüle, valamint rettenetesen lelassul, ha már körönként kettőnél többször támad valaki. És akkor ott vannak még a birkózási szabályok... De persze igen, van aminél egyszerűbb.

Hantien_Harran

Hantien_Harran

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 52 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.08.03, 14:51

Nem vagyok nagy szerepjáték bubus, de a d&d 3.5 nekem egyszerűbbnek tűnik a MAGUS-nál pl. A (Maskarádé)WOD rendszere is kicsit elbukik a harci jeleneteknél..szvsz.

Mármint nézzük, ahogy az egyszeri ember betér a haverjához szerepjátékozni egyet, kap valami harcost vagy bármi egyszerű karit hogy jöjjön bele és próbálod elmagyarázni neki egy harc menetét.
(3 rendszert ismerek ezekkel példálózok nyilván vannak egyszerűbbek is.)
Ja és tudom, a magas szintű atyaúristen szerepjátékhoz kockák se kellenek.

MAGUS: Ok, most k100-al dobjál támadót, add hozzá a támadóértékedhez, meg a fegyver támadóját is add hozzá (tessék itt a számológép), ha többre jön ki mint az ellenfél védője eltaláltad. De, ha 50-el többre jön ki mint az ellenfél védője akkor túlütötted ekkor nem fp-t hanem ép-t sebzel, de ha 5. fokú a fegyverhasználatod vagy van pusztításod... stb stb.

WOD: Összeadod az ügyesség meg a lőfegyverek értékeidet és annyi kockával kell dobjál, ahányszor 6-ot vagy többet dobsz annyi siker, de lehet hogy kitér. Te alapból nem tudsz kitérni csak ha van gyorsaságod, vagy megosztod a kockatartalékodat. Ha 2-őt szeretnél cselekedni akkor először két kckával kevesebbel dobsz aztán hárommal ha 3-at akarsz cselekedni akkor először 3-al aztán 4-gyel stb stb.

d&d: Ez a támadód dobsz hozzá d20-al ha több mint az ellenfél védője eltaláltad ha 20-at dobsz akkor krita és duplát sebzel. Vehetsz fel fegyverfókuszt +1 támadóér.

Szerintem.

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.03, 09:30

Világinfó: ha a fajokat+mágikus erőket nem sorolod ide, talán a kötet 1/4-e

Jakirte_Jak_Cyr

Jakirte_Jak_Cyr

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1280 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.03, 08:59

Érdekesnek tűnik, főleg azért mert nem vagyok oda az eredeti WoD-ért.

Mégis mennyi világinfó van benne? Egy ilyen könyvnek elsősorban arról kellene szólnia, mint világinterpretáció.

A számok azonban rémisztőek. Chicagoban több mint 100.000 természetfölötti lény??? Az egy dolog, h sokmilliós város, de akkor is..Már korábban is fura volt a 10.000 halandóra egy vámpír agymenés...

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.03, 08:43

"A legfakockább, legegyszerűbb rendszer"

Nekem pont nagyon szabálynehéznek tűnt a könyv, ami kár, mert ez a WoD valamivel szimpatikusabbra és játszhatóbbra sikerült, mint az eredeti, már szvsz...

D20 helyett inkább Unisystem meghajtással játszanám ezt a világot.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6529 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.03, 07:42

A könyv előszavában leírja MC, hogy miért "déhuszasítja" a WoD-ot. Ez persze ebben a formában nem igaz, mert ez a WoD nem az a WoD. Nekem is megvan ez a könyv, szerintem jó. A grafikák olyanok, mint bármelyik másik White Wolf WoD könyvben: egyéni értelmezés, hogy kinek melyik jön be.
A rendszerrel valóban sokat foglalkozik, gondolom az volt a cél, hogy egy önállóan is használható könyvet adjon ki, ne egy olyat, ami mellé meg kell még venni néhány másikat.
A természetfeletti fajok átalakítása szerintem jól sikerült, bár én szeretem az ilyen újító jellegű dolgokat. (Az nWoD is megvan, az is tetszik.)
A világ az Intrusion-nek hála olyan, amilyennek a mesélő akarja. MC leírta az alapokat, én nem láttam volna értelmét, hogy többet írjon róla. Ha valakinek bejött az, amit leírt, akkor a hangulat alapján olyanra alakítja, amilyenre akarja. Akinek nem, az meg úgysem fog vele foglalkozni.

Hogy mennyire játszható a dolog?
Hát... izé...
A könyv rengeteg adatot tartalmaz, ha olyasvalaki veszi kézbe, akinek a d20 rendszer alapból nem szimpatikus, azt leginkább csak elriasztja. A rendszer nem lett egyszerűbb. A karakteralkotás egy horror, rutinos d20 system játékosként is többször újra kellett benne olvasnom ezt-azt, hogy felfogjam mit miért és hogyan.
Ahogy Ravenheart is írta, jó, szép és érdekes, de hogy játszani nem nagyon játszik vele senki, az is biztos. Én már elgondolkodtam rajta, hogy keríteni kéne pár elvetemült szerepjátékost, akikkel ki lehet próbálni, de olyan mértékű átolvasást igényel mind mesélői, mind játékosi részről, hogy nem hiszem, hogy valaha is időt szánok rá.

Az ismertető nagyon korrekt. (Az értékelésnél valamiért nem engedi változtatni a csillagokat...)

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1254 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.03, 07:30

elGabor: na igen. Megszólalt két olyan ember, aki egyszer már beszélt olyan emberrel, aki állítólag egyszer már játszott D20-al...

Ravenheart

Ravenheart

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2870 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.03, 07:18

Monte Cook nem kicsit elfogult d20 téren, elvégre a rendszer egyik atyja, ráadásul szereti is buherálni - főleg mióta kitúrták Wizardsból. Lásd még Malhavocos kiegészítőit, és az Arcana Unearthed, bár ahhoz van világ is meg tetemes háttéranyag is. Mondjuk szerintem az AU, meg a MCWOD is olyan játék, ami szép, jó, meg érdekes, de még egy olyan emberről nem hallottam, aki játszik is vele.

Mondjuk kíváncsi lennék, milyen lenne 4e, ha Monte Cook tervezte volna.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]