Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Warhammer Fantasy Roleplay 3E? (Dekszter )

• Válasz írásához lépj be
32 hozzászólás érkezett eddig

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5812 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.13, 13:02

Éjfél után néztem a megjelenést (eddig broáf...) de a cikket megérni, csak reggel volt erőm. Sajnálom, hogy bejöttek a tippek :( .

whoisnot

whoisnot

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 219 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.13, 08:19

és íme:

http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=729

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5812 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.12, 07:21

THE END. Ez szerepel a Ratcatcher's tale mostani részének a végén. Holnap GenCon... minden kiderül.

Ravenheart

Ravenheart

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2870 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.09, 06:52

Áh, most már értem mire gondolsz. Félreértés oka az lehetett, hogy nekem eléggé le vannak kerekítve a d10-eim szélei. ;) De mindegy, tényleg nem érdemes ezen tovább lovagolni. Várjuk a végeredményt, már nem kell sokat aludni GenConig.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5812 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.08, 10:58

Becsszó leszállok a témáról ez után ;) =>
http://www.flickr.com/photos/dj_amp3x/2665610471/

A d20 lapjai egyenlő oldalú háromszögek, a d10-é viszont négyszögek. Talán ez is csak azt bizonyítja, hogy nagy szívatásról van szó(?).

Ravenheart

Ravenheart

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2870 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.08, 10:23

Hát nem tudom, csúcsára állítottam a d10-esemet és pont így nézett ki. ;)

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5812 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.08, 09:51

A d10-nél az egyes mezőkből középen indul lefelé az él, szerintem ezek d20-ak.

Ravenheart

Ravenheart

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2870 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.08, 08:44

Az szerintem 2d10 a képen. Szerintem a szöveg is utal arra, hogy a "Dais Pool" célja az, hogy bátran úszhasson mindenki, ne legyen kitéve a folyóvíz veszélyeinek... Hmm...
Immár másodjára hivatkoznak a high elf swordmasterekre, dwarf ironbreakerekre, és wood elf wardancerekre, illetve arra, hogy megritkultak a félszerzetek. Lehet, hogy mostantól mindkét elf faj választható, és alap lesz ez a három (basic vagy advanced, ki tudja) karrier?
Anno a Career Compendium kiadása előtt volt egy eszmefuttatása egyik dizájnernek, hogy nagyon sokféle Warhammer kép alakult ki emberekben az idő folyamán: valakinek a régi, darkos WFRP1, valakinek a WHFB, valakinek a Felix és Gotrek könyvek, míg másoknak a WAR jelenti a Warhammert, nekik meg pengeélen kell táncolni, és megtalálni az arany középutat, hogy mindegyik csoportot meg tudják fogni. Ez mondjuk megmagyarázná eme három új karriert, hisz kettő közülök volt a WAR-ban, a wardancer meg mindig is népszerű volt.
Meg volt benne említve még a Graham McNeil blogján írt kaland is. Kíváncsi vagyok, a lovagnál említett "conservative stance" valami képességet takar-e.
Illetve az még feltűnt, hogy gyakran említik a 3, 30 és 40 számokat az Daily Altdorferekben. Jelenthet ez valamit? Lehet intrikálni és agyalni. ;)

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5812 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.08, 08:22

Akkor ezek szerint itt a "dice pool". 2d20? OMG ;) Nagyon tudnak ködösíteni... ÁLlati kíváncsi vagyok, hogy tényleg mi sül ki ebből.

Ravenheart

Ravenheart

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2870 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.07, 22:17

Új Daily Altdorfer elérhető, egyre gyanúsabb tartalommal. Főleg a végén lévő Dais Pool és a hozzá tartozzó "alaprajz" vágott fejbe, ha tudja valaki, mire gondolok...

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4514 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.06, 09:06

Egyetértek Petyával, a DH korántsem etalon, de nem is a harcrendszere, hanem inkább a skillrendszer az, ami alapos átgondolásra szorulna, mert így elég nevetséges és bosszantóan körülményes (ahogy azt a DH ismertetőmben írtam is). Ha már WFRP3-mat akarnak, akkor inkább ezt kellene megműteni...
A "nyugodtan ahatsz a akarakternek +10-20%-ot" kitétel meg nálam egyáltalán nem jellemző, ezt ő meg is erősítheti, mert én mesélek DH-t nekik már egy jó ideje. :ok: Szerintem érdekesebbek és izgalmasabbak a csaták mindenféle extra módosítók nélkül. :ok:

Ravenheart

Ravenheart

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2870 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.05, 13:11

Petya, az alap BS harci helyzetekre vonatkozik amikor tolong benned az adrenalin, nagy a zaj, dörögnek a fegyverek, és mozognak a célpontok... Úgyhogy nyugis helyzetben nyugodtan ahatsz a akarakternek +10-20%-ot, és akkor már ott is van az általad reálisnak tartott rontási esély.

Petya

Petya

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 79 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.05, 13:03

Dekszter:
Igen, de mégsem. Szerintem a második kiadású WFRP-ben annyi bónuszt kapnak a karakterek, hogy sokkal táposabbak, mint DH-s társaik. Meg szerintem a fejlődés is viszonylag könnyebb.

Alfdam: Jó, jó de a lézerirányzék csak egyes lövésre használható. :ok:
Másrészt viszont azért elvárnám egy akármilyen karaktertől, hogy nyugis helyzetben (+0) célozva (+20) eltaláljon egy embernagyságú célt lézeres irányzékkal (+10) szignifikáns rontási esély nélkül (kb 30% hibázási esély van a mostani számolással)

Alfdam

Alfdam

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 909 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.05, 12:11

Petya:

Etalonnak én sem nevezném, de használni kell a +10/+20/+30 módosítókat okosan és akkor remekül, mit több, merem mondani, kiválóan muzsikál. 400 xp-s karakterek meg használjanak tíz lépésről gépfegyvert, full bursttel meg lézerirányzékkal és máris +40-el lőnek. :ok:

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5812 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.05, 10:29

Bocsánat. "fejlődésben"

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5812 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.05, 10:07

Petya: a whfrp és a dh/rt ebben a szempontból ugyanaz. d100 < tulajdonság. A lényeges különbség a fejlődősben és a karrierek működésében rejlik.

Petya

Petya

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 79 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.05, 09:56

creep:

Hát nemtom, habár valóban hangulatos a DH rendszere, és én is nagyon élvezem a játékot, etalonnak viszont nem nevezném a botladozó lúzer karaktereket, akik tíz lépésről alig tudnak valakit eltalálni, és ha úszni kell, akkor nagy eséllyel elsüllyednek. (még páncél nélkül, ha skilljük is van rá)

Ravenheart

Ravenheart

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2870 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.05, 07:54

Meg kell hagyni, FFG-ék nagyon beindultak Warhammer téren. Három dolog már biztos, hogy készül:
-Chaos in the Old World: egy táblás játék, amiben valamelyik Káosz isten szerepében kell elfoglalnod az Óvilágot.
-Invasion: gyűjtegetős kártyajáték, a befuccsolt WarCry utódja minden bizonnyal.
-Chaos Marauders: az 1987-es kártyajáték feltámasztása, amiben ork hadurak gyepálnak...

Ezek után több mint valószínű, hogy új szerepjáték is lesz. Kíváncsi vagyok, mikor fuccsol be annyira a GW, hogy FFG csinálja az új WHFB-t is...

Ravenheart

Ravenheart

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2870 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.04, 18:14

Nagyon biztos vagy te abban? A könyvet Dekszter is említette a hírben. De ha csak egy kiegészítőről van szó, miért lenne egy külön szekció az FFG honlapján szerepjátékok közt egyetlen, csatornákról szóló, 3 dolláros könyvnek? Nézz jobban körül az FFG-s hírek és fórumok közt. Az biztos, hogy valami új játék készül, csak a részletek egyelőre sűrű ködbe burkolóznak.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5812 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.04, 18:10

A mini site ismert, a fenti írás is csak a pletykákat gyűjtötte össze. De... ha csak kiegészítő, akkor miért van külön rpg részleg neki a termékválasztó menüben? Várom a Gencont és remélem, hogy okosabbak leszünk.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]