Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

CthulhuTech szerepjatek (Noro )

• Válasz írásához lépj be
44 hozzászólás érkezett eddig

Morak

Morak

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1011 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.11.13, 14:35

Régi ismertető, ma olvastam először. Vélemény: Szerelem első látásra.

Tisztelettel:
Morak

Amadeus

Amadeus

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 216 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.12.10, 19:46

Ideje kicsit hozzátenni az eddigiekhez: Mégis, merre fejlődött ez a játék?
Újabb kiegészítő kötetek jelentek meg, melyek egyre teljesebb, kirajzoltabb kört alkotnak a világkép ábrázolásában! A hangsúly nagy mértékben kiterjedt a különböző szervezeteknek dolgozó operatív ügynökök irányába. A tager karaktereket még izgalmasabbá és egyedibbéé tették a választható adottságok és fejlődési metamorfózisok játékba hozásával. Komoly teret kapott a kémkedés, nyomozás, a durva, halálos horrorba oltott kőkemény akció... A játék eleve jól kezelte a személyiség torzulását, amitől mindez igazi személyes horrorelemekkel is bővül. Persze, léteznek mechák, de nem kifejezetten rájuk épül a Cthulhutech.
A végén két bedobott bomba a játékfejlesztőktől, amolyan ajándékképpen!: Játszhatóvá tették némi one-shot őrület lehetőségéért a ghoul, vagy épp a mi-go partyk alakítását!!! :) :) :)
Jól jön az ilyesmi egy hosszú, komoly hangvételű mesesorozat közbeni pihenésnek!

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6223 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.09.01, 11:40

szerintem jó ismertető -ez egy másik koncepció, na és, akkor mi van? Nem kötelező. A "saját rendszer" ötlete nem annyira tetszik, a többi rendben van.

Petya

Petya

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 79 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.14, 09:31

Tetszik, tökjó!

Amadeus

Amadeus

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 216 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.11, 06:21

Nos az ismertető hatására azóta már átolvastam a két kötetet, és szvsz egy igazi új játékérzést sikerült összehozni az alkotóknak!
Szerintem egy újabb jól fennmaradó rétegjáték született:))

SlyZero

SlyZero

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 332 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.10, 16:22

Értem. Kár. :)

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.10, 15:48

Ez a great race (of Yith) lesz. Csak említés szintjén szerepel, hogy állítólag és elméletben bármely kort meglátogathatják

SlyZero

SlyZero

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 332 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.10, 14:51

Már csak azért kérdezem, mert egy ilyen lény kijátszása ebben a környezetben meglehetősen érdekes lenne szerepjáték technikailag. Hiszen olyan karaktert kellene alakítani, aki az ismereteivel igencsak nagy hasznára tudna lenni az egész emberiségnek, ugyanakkor, ha segíteni akar, azt úgy kell megoldania, hogy ne bukjon le a „főnökei” előtt.

SlyZero

SlyZero

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 332 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.10, 14:34

Kabal:
Ühüm. Azokra a rusnya lényekre gondoltam, akik a víz alatt imádkoznak a Cthulhuhoz, és szeretnék visszafoglalni maguknak a Földet.

Noro:
Hmm. Nem igazán vagyok otthon a a szerepjátékos feldolgozásokban előforduló neveikkel, de a dicső faj eredetileg a tudatukat térben és időben szabadon utaztató ősi lényeket takarta, akik többek között a tengerbe rugdosták Cthulhu követőit, a föld alá pofoztak egy másik fajt (gondolom ők lennének a mélységlakók) és az Antarktiszra száműztek egy harmadikat.
Lovecraft írásaiból az derül ki róluk, hogy egy másik bolygóról küldték ide tudatukat, és itt elég sokáig ők voltak a domináns civilizáció. Majd, amikor a föld alá pofozottak revansot vettek, átmenekítették magukat egy, az emberiség után virágzó, rovarcivilizáció elméjébe. Hobbijuk közé tartozik, hogy ezzel az időutazással testet cserélnek más idősíkban élőkkel, és tanulmányozzák a kultúrájukat, nem kis lelki sokkot okozva ezzel a „vendéglátónak” (bár alapvetően barátságosak).

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4351 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.10, 13:48

És még csak nem is egyedi eset, mert Howardot Lin Carter és L. Sprague de Camp rajongása tartotta meg a köztudatban - olyan embereké, akik aztán igen csúnyán átfirkálták az eredeti írásokat.

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1257 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.10, 11:16

No igen, Derleth... Igencsak ironikus, hogy Lovecraft műveinek fennmaradását egy olyan embernek köszönhetjük, aki totálisan félreértette és félremagyarázta H.P. munkásságát.

Lepus

Lepus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1156 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.10, 09:02

kabal: Szerintem a mélységlakókra gondolt, akik valóban Dagon (ésvagy Cthulhu, az sem kizárt hogy a kettő egy és ugyanaz) követői.

SlyZero: Az emberiség pályára emelése, mint elsődleges célpont, Derleth bűne. Derleth keresztény volt, és Lovecraft munkásságát is ebbe a tolkieni, pszeudo-biblikus irányba akarta továbbvinni... Fából vaskarika.

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.10, 06:50

SlyZero: a mi-gók és a mélységlakók (deep ones) szerepelnek

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1257 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.09, 23:27

Mik azok a dagoonok? Dagonból csak egy van.

SlyZero

SlyZero

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 332 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.09, 23:24

Akárki akármit mond, nekem mindig is idegenek lesznek a direkt emberiség ellen törő mítoszlények. Az eredetiben csak a dagoonok foglalkoztak fajunkkal, a többiek magasról tettek a homo sapiensekre (na, jó, kivéve talán a mi-gok és a dicső faj néhány kutatóját).
Jut eszembe, a dicső faj benne van a játékban?

Lepus

Lepus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1156 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.09, 16:10

Ja az egész mechapilóta kérdéskörhöz szerintem a legjobb forrásanyag a Soukyuu no Fafner c. anime, ami kicsit EVA epigon, viszont szerintem magasan túlszárnyalta a legendás őst, és érdemtelenül hanyagolt a nyugati animerajongók körében. ;)

Lepus

Lepus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1156 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.09, 16:04

Noro: A mi-gók Lovecraft azon kevés szörnyetege közé tartoznak, akiknek kifejezetten világosak a motivációi. A mi-gók bányászok. Értékes érceket akarnak a Földről, és olcsó rabszolga vagy zombi munkaerőt aki kiássa.

Flaser

Flaser

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 26 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.09, 15:02

Mint "mániákus" (a szó jobb értelmében) Evangelion rajongó az Engel pilótákhoz ezt tenném hozzá: az ilyen szereplők kiemelt fontosságúak, de nem szabad, hogy az Engelt közvetlenül beemeljük a játék menetébe.

Épp ellenkezőleg, egy Engel bevetést egy party (vagy ne adj Isten, a magányos pilóta!) semmiképp se tud saját szakállára elkövetni. Akárcsak az NGE-ben az Eva, úgy itt az Engel is egy valódi fétis, ember kreálta istenség kell legyen, amely "imádatára" (karbantartására) egy egész egyház/vallás (titkos társaság, dogmák stb). épül rá.

A pilóta egy próféte, kiválasztott (átkozott), aki hidat ver a gépisten és ember közé és érvényt szerez az emberi akaratnak. Azaz egy védendő, rendkívül fontos valaki akiért ha kell az egész party fel (kéne) áldozza magát.

Ez máris remek játékra ad lehetőséget, mert a valószínűség szerint az Engel-en kívül egy kifejezetten esendő karakterről van szó. "Kivételezettsége" remek apropó arra, hogy a többiek szivassák, féljenek tőle vagy a kegyét keressék.

Ami az egész pikantériáját adja, az az, hogy a pilóta maga cserébe lehet, hogy abszolút semmit se tud tenni a party-ért (max. nem lép direkt rájuk), hisz valószínűleg nem maga dönt az Engel bevetésének hogyan és mikéntjéről. Ráadásul a hétköznapi életben se tud felmutatni semmi rendkívülit (max. egy mániákus fanclub-ot).

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.08, 17:26

Lepus: mikor voltak a mi-góknak világos motivációi? Azt a könyvet nem olvastam ;) Mondjuk én arra szavaznék, hogy nem akarták az emberiséget a külső űrben látni

Lepus

Lepus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1156 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.08, 16:12

Jah, "geeks' wet dream".

Viszont érdekesnek tűnik, és lehet hogy hangulatos is. Mondjuk "HA MÁR", akkor én simán behoztam volna egy nem ellenséges idegen fajt is. ;) Pl. a csillaglényeket. Hatalmas játéklehetőség lenne, egy olyan faj akik úgy tekintenek az emberre mint egy közönséges állatfajtára, ugyanakkor a közös ellenség összeköt...

A Macross párhuzam valahogy nagyon erőltetettnek hat, az EVA átemelés viszont hatalmas ötlet, az már magában is eléggé lovecraftos volt. ;) A Mi-Gók motivációi sem egészen világosak, illetve hogy miért egyszerre szakadt minden az emberiség nyakába.

A "strange aeons" pedig... ROTFLOL. Ha az ember elolvassa a verset, arról üvölt, hogy Kornya értelmezése a helyes... "With strange aeons, even death may die" - magyarul a halál sem örök, ez ennyit jelent.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]