Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Hogyan teremtsunk apro otletekbol kalandokat? (Sebastien Boily)

• Válasz írásához lépj be
23 hozzászólás érkezett eddig

Hudini

Hudini

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 4 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.06.04, 11:26

ha nem szó szerint fordítódott volna és kigyomlálódik belőle a sallang akkor jobb lenne. rövidebb, tömörebb, velősebb. ergo átláthatóbb...

amúgy az ötlet jó...

egyébként én a körülnézős/filmekből ötletet ellopós km vagyok(voltam)...

Egyetlen

Egyetlen

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 23 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.09.04, 13:27

A kommentek miatt megérte elolvasni.:koszonom:

jól kezdődött amúgy a cikk, de eléggé félre sikerült a vége.

tényleg nem a modult kell egyben kitalálni, hanem egy apró mozzanat/ötletszikra köré épiteni.

a kérdésekről meg csak annyit: aki kíváncsi, az hamar megöregszik!

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4636 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.11, 16:25

Lepus
Spoiler

idezek kicsit lentebbrol:
"de en lennek a legboldogabb, ha ezeket/ilyeneket magyar jatekosok es meselok irnak meg, sajat kutfobol. mert akkor lehetne hinni a magyar szerepjatekosok _aktiv_ kreativitasaban is."

kerlek bizonyitsd be, hogy a te (kozhasznu) kreativitasod nem merul ki az utobbi idokben produkalt ures, beszolas-jellegu vadaskodasokban. :ok:
peace.

Lepus

Lepus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1156 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.11, 15:36

Pedig ezúttal nem állt szándékomban neked beszólni. (Úgy látszik a GAC elleni kifogásaim különösen érzékenyen érintettek...)

Nekem aztán édesmindegy. Nyugodj meg, ezentúl nem fogom tovább firtatni a szerzői jogok és az RPG.HU viszonyát, szóval nem kell rögtön idegesnek lenni.

Viszont a cikk... legjobb esetben is közhelyes, és már itt, az rpg.hu-n is nagyon hasonló, vagy majdnem azonos jellegű cikkből is találhat az ember nem egyet és nem is kettőt. Amelyek némelyike jelentősen jobb is ennél.

De tudod mit, vedd magadra ezt is.

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4636 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.11, 13:15

az ilyen es ehhez hasonlo idiota kerdesek kvotajat szerintem idenre mar kimeritetted.
http://rpg.hu/iras/mutat.php?cid=5551
kerlek fejezd be.
koszonom.

Lepus

Lepus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1156 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.11, 13:08

Mammon: "És ha nem is fiú?"
Erről az a mondás jutott eszembe, hogy "töke van a menyasszonynak"... Ez se lenne rossz kalandötlet.

Különben meg... Hát mit ne mondjak, az ilyen cikkekkel már rég el lehetett volna rekeszteni az ország összes folyóját...

Miért ez a cikk került lefordításra? Miért most? Kinek származik ebből haszna? Az rpg.hu-nak? Kornya Zsoltnak? A fordítónak? A kezdő mesélőknek? A kezdő mesélőknek... De miért nem olvassák el inkább a Fomalhaut alapkönyvet? Mert hülyék? Mert nem hallottak róla? Mert megharapja őket egy lila sün, ha megpróbálják? Mi haszna van ebből a lila sünnek? Ki küldte? Kinek származik haszna a lila sünből?

Mammon

Mammon

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 131 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.08.10, 10:48

tilleo: és ha a fiú valójában nem is fiú? sőt: nem is ember??? :)

Lordsab

Lordsab

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 50 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.08, 08:48

Na igen, Tilleo kommentjéből jobban érthető a dolog lényege szerintem. Az aranyhajkurászós példa meg maradjon csak a wowban.

Tilleo

Tilleo

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2252 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.08, 08:38

Annyira azért nem rosz cikk, kezdőknek segíthet is akár.

A lényeg a "kérdezős módszer" erre érzett rá a szerző, csak nem tudta teljesen körbejárni.

Ahogy én használom: jár az agyam, beugrik egy kép, egy filmszerű mozzanat, pl látok egy fiúcskát talpig maszatosan ahogy fut egy sötét erdőben... és jönnek a kérdések:
Miért fut? Üldözik?, Eltévedt? Elrabolták de megszökött? Ok elrabolták! De ki? Ki, és miért? Nemesi sarj? Valami cím, rang örököse? Egy varázsló segédje? Csak látott valamit? OK látotott valamit! Egy gyilkosságot? Egy összesküvést? Hümm ez jó lesz. Ki és ki ellen? A város bírája? Egy rablólovag? Jámbor gxgdfgd a pap? A Jámbor.. aki valójában sötét urat szolgál titokban? Sőt! A Jámbor aki sötét szertartásokat végez az erdőben, a város bíráját is beszervezte, és együtt törnek valakinek az elveszejtésére? Átkoznak? Ki legyen az? És miért? A lovag? Az inkvizítor? A szép de szomorú Grófnő? Nagy hatalmú és hozzáférhetetlen személy kell legyen! A Király?! És miért? Hatlomféltés? Valami szörnyű titok? Öröklés?
Ki a gyerek? Szolga fattya? Utcaköjök? Apród?
Hogy kerül a csapat a képbe? Megbízással? A fiút keresik? Csak beléjük botlik? Ezaz.. egy esős délutánon beléjük botlik, az üldözők nem merik megtámadni a csapatot.. egyenlőre.

A lényeg az hogy addig vigyük a gondolatmenetet amig megy lendületesen, és ne törődjünk egyenlőre az ellentmondásokkal, és ne akarjunk mindenáron dönteni csak vessük fel a kérdéseinket.
Ha sikerül eljutni valameddig akkor a történet váza lassan meg is van, persze finomítani kell még. Ahol több kérdés is jónak tűnik ott átgondolni letisztázni a viszonyokat, de alapötletnek már több mint a semmi. Persze gyakran előfordúl hogy a gondolat menet vége nem egy lemesélhető valami, de adott esetben félre lehet tenni hátha késöbb jól jön.

Üdv,

Tilleo

Krynn

Krynn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1180 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.07, 17:05

Nem rossz, kicsit tényleg vontatott volt, de alapvetően hasznos.

Ravenheart

Ravenheart

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2870 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.07, 10:01

Géppuskák és Guminők... Egész jó név lenne egy új szerepjátéknak... Most látod adtál egy ötletet. :)

_Kilhalm (NPC/NJK)

_Kilhalm (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2009.08.07, 09:50

Nem tudom én nem bírálni akartam a tejbepapival. Reggeli humornak szántam..
Az ötlet egyébként nem rossz, én úgy szoktam, hogy szavakat válogatok össze. Például körbenézek és amit érdemesnek ítélek pl. lámpa, asztal, és a többi.

Ha mondjuk géppuskákat és guminőket tartanék a szobámban akkor azért könnyebb dolgom lenne. :)

THE_Eye

THE_Eye

Csillagvadász

• Fórumita
  • 1261 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.07, 09:31

Vajon felborítja a játék világának aranyra alapuló gazdasági helyzetét egy "Flesh to Gold" varázslat? És arancsinálásra használják?

Hátööö...

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4636 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.07, 08:36

Natalia visszatero onkentes fordito:
http://rpg.hu/iras/mutat.php?cid=5543
http://rpg.hu/iras/mutat.php?cid=4768
http://rpg.hu/iras/mutat.php?cid=4812
...stb
es termeszetesen vannak eredetileg is jobb/rosszabb cikkek, amin a forditas sem mindig segithet.
a forditando szovegek kivalasztasa az en saram, engem kovezzetek, de en lennek a legboldogabb, ha ezeket/ilyeneket magyar jatekosok es meselok irnak meg, sajat kutfobol. mert akkor lehetne hinni a magyar szerepjatekosok _aktiv_ kreativitasaban is.

de legkozelebb ugyelni fogok, hogy a cikk igy kezdodjon:
(Figyelem! Kizárólag kezdő játékosok/mesélők számára! - főszerk.)

Fulgore

Fulgore

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 408 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.07, 08:19

BePe, most sem vagyok "mindig ilyen". De ez a fordítás... Kis Hölgy a fordításért köszönet, de ilyet ne fordíts le legközelebb. Így oké? :)

mesmer

mesmer

Ordo Dracul tag

• Archívum
  • 487 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.08.07, 08:16

Szerintem maga az elgondolás jópofa, hogy ugyebár állandóan kérdezni és tovább haladni. Lényegretörő a cikk, a példák pedig nyilván nem olyan lényegesek, csak a folyamat/elgondolás a fontos.

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1254 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.07, 08:16

Ha valaki ismeri a Pandemonium! szerepjátékot, ott táblázatból kellett kidobni a következő kalandot-és némelyik brutálisan jól sikerült!
Ha pedig valakinek nincsenek ötletei, ne menjen mesélőnek! Nekem épp hogy túl sok kalandötletem van, de nem tudom mindegyiket játékba átültetni.

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5190 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.07, 07:45

Indulásnak nem rossz habár kesztyűkön meggazdagodó kereskedő kicsit érdekes volt nekem (természetesen illik minden világba csak fura h vki becsületes munkával akar gazdag lenni)
Amúgy javaslat modulíráshoz, én rájöttem ha ZSÉ kategóriás akciófilmek alatt jól lehet modult írni speciel nekem és a film+ adja is őket rendesen.

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4636 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.07, 07:27

Nahon
sorry.. az az en hibam volt... ;) javitva.

Fulgore
ez igy netto/rosszindulatu tahoizmus volt. :) pedig nem voltal mindig ilyen.

Kilhalm
ezzel a harci festessel adtal egy otletet egy kalandhoz. thx.

...ja es tudok mas cikkeket is kuldeni forditasra a vallalkozo kedvu onkenteseknek.

Bakou-1

Bakou-1

Régi fórumozó

• Archívum
  • 2623 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.07, 07:15

Tény, h nem a legklasszabb cikk a témában... Ugyanakkor köszönet a fordításért Natinak , hisz rettentően ritka az rpg-s cikk a címlapon.

(Bár az elmúlt napokban mintha szaporodnának.)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]