Ugrás tartalomhoz

Fotó

A Legenda folytatódik - Új Vér

• Válasz írásához lépj be
65 hozzászólás érkezett eddig

QBee

QBee

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 410 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.09.21, 17:38

Nem tudom, hogy mással is így van-e, de én csak 1 általános körlevelet kaptam eddig.

Helleon

Helleon

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 41 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.09.20, 21:57

Jee minnyá játék :szomoru:
Apropó még mindig nincs hozzáférésem semmilyen merán fórumhoz. Mintha lenne ilyen nem?

SirThomas

SirThomas

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2049 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.09.18, 10:09

Néztem az időjárási előrejelzéseket. Ha igazat szólnak, akkor napos idő lesz és a szél sem lesz erős. A héten sem fog esni az eső, így a talaj is rendben lesz. Kifejezetten ideálisan alakul a dolog, csak maradjon is így... :)

magi44

magi44

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 364 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.09.18, 09:16

Egyenlőre csak ennyi..

he-he.....megint két kard?...:sor:

Akartam szólni,hogy a tűzgyújtási tilalmat feloldották de látom lemaradtam Nekem továbbra is gyenge pontom a tűzgyújtás de ez csak szakmai ártalom

tenyleg az altalaj száraz.....en inkabb az allando szélfujast vennem "zavaro" tenyezonek. Sarkányt már erdemes eregetni a fennsikon..... :)

SirThomas

SirThomas

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2049 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.09.17, 21:05

Kiment az első tömbösített válasz, a személyre szólók pedig ezeket követik majd.
Nehezíti a helyzetemet, hogy egyszerre fut a Legenda, két rpg verseny, 4 történelmi előadás, egy larp fesztivál és az ostromok szervezése.
Életemben nem szerveztem ennyit párhuzamosítva. Durva... Azért igyekszem. :D

Bog: Üdv a fedélzeten. Már azt hittem, hogy cserben hagysz minket :felvon:
Nézd meg a biztonsági leírást a táborról. Megfelel az elvárásoknak?

Módosította SirThomas: 2009.09.17, 21:07

Bogmester

Bogmester

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 1 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.09.17, 05:31

Akartam szólni,hogy a tűzgyújtási tilalmat feloldották de látom lemaradtam :felvon: Nekem továbbra is gyenge pontom a tűzgyújtás de ez csak szakmai ártalom :D

Helleon

Helleon

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 41 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.09.16, 16:34

Én még nem kaptam választ. Persze még ráér

Cyrrian

Cyrrian

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 6 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.09.16, 11:59

SirThomas: ment a mail.

The_flying_pig

The_flying_pig

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 219 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.09.16, 09:26

Hali,

Gondoltam a biztonság kedvéért rákeresek hogy akkor most lehet-e tüzet gyújtani, és a jó hír, hogy bár nemrég még országos tűzgyújtási tilalom volt, ezt 15-én feloldották
forrás: Országos tűzgyújtási tilalom, Közlemény a tűzgyújtási tilalom feloldásáról

Szóval ha jól értelmeztem a dolgot akkor nyugodt szívvel sütögethetünk amit akarunk :cool:

SirThomas

SirThomas

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2049 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.09.15, 20:56

Cyrrian: Egyeztessünk e-mailben és akkor megoldható a dolog. Viszont kalandosabb lesz számodra a feljutás, az már bizonyos... :cool:

Artemis: nem baj, beosztunk.

Alex: szerintem mehet a bográcsozás.

Helleon: köszi, megkaptam. Válasz ment, vagy megy rövidesen (ez a többiekre is igaz).

Cyrrian

Cyrrian

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 6 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.09.15, 14:32

Üdv!

Egy kérdésem lenne, mielőtt gyorsan jelentkeznék.
Az a problémám, hogy 25-én, pénteken előrehozott ZH-m lesz 18:00-tól 19:30-ig. Meg lehet oldani, hogy az indulás nekem is megfelelő lehessen, vagy erre egyáltalán nincs esély?

Helleon

Helleon

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 41 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.09.14, 19:06

Elviekben jelentkeztem. Meránt adtam meg, de ha lehet valahova az ismerőseim közé tegyetek. ^^ ezt is beleírtam

ArtemisEntreri

ArtemisEntreri

A Vadász

• Archívum
  • 251 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.09.14, 09:26

Hello!

Kérdés: Még nem küldtem el a jelentkezésem...majd a válasz után.. A kérdésre h melyik városban lennék baj ha nem válaszolok? Mert igazából szerintem attól függ hogy kik lesznek az adott városban (főként azért is mert nem tudok a 2 közt külömbséget tenni mivel még nem voltam legendán) Szóval ha be is írok valamit helyszínen lehet változtatni? Egyenlőre csak ennyi..

alexics_gabor

alexics_gabor

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 13 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.09.12, 01:33

Kösz a reakciókat! A kutya projekt elvetve, mert a kocsival macerás lenne... (A többi nem lenne probléma, mert frászt kapnak, amikor nem érzik a szagom, és tökéletesen jámborak, viszont minden mozgást tényleg jeleznek)

Viszont erről: Tűzoltóval beszéltem, kocsival megyünk, úgyhogy viszünk pár cuccot. Az a kérdés, hogy hozzuk-e mi a bográcsot állvánnyal és egy bográcsmelegítő gázégőt? (Ha tűzgyújtási tilalom van, ő még kiásott gödörben sem nagyon szeretne tüzet rakni, mert a helyi tűzoltókat ismeri is és nem akar munkahelyi macerát) Mert ugye, ha valami közös kaját megint csinálnak Maverick-ék (mint annó a Felkelő Nap Városában), vagy esetleg a szakácsok (Erik, Owden), akkor inkább oda társulnék... (Ha ilyen nincs: sztem 5-10 emberre, akik beszállnak a hozzávalók megvételébe előre simán tudunk 1-1 étkezést: gulyás, pörkölt, paprikáskrumpli, rizseshús, slambuc stb. összepakolni)

Helleon

Helleon

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 41 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.09.11, 16:49

Sztem a kutyákkal csak annyi van hogy ha valaki neked esik játékon belül nehogy azt higgyék hogy gond van és rátámadjanak valakire. Bár nem tudom ez mennyire van így, részemről imádom az állatokat, nagyon örülnék nekik :gyagya:

Sztem tuti jó az íj, igen középen műanyag összefogóval. Régóta használom, lőttem már meg vele 5 méterről is embert és semmi komoly. Én tiplifából csinálok hosszú nyílvesszőket, azok is egyszerűek, veszélytelenek. Szal sztem jó lesz.

magi44

magi44

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 364 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.09.11, 13:35

Halihó! Hát ez nagyon jó lesz!!!

Bocs ha nem érdekel mást, de engem igen:

1) Kutyák. Mi a vélemény arról, ha jönne velem két eb? Nagyon nem javasolt, vagy igazából belefér, vagy megkötésekkel (na nem a pórázról beszélek, hanem mondjuk éjjel-nappal tudnom kell, hogy 20m-es körzetemben vannak)?

És erről jut eszembe a másik:

2) WC. Tudom, hogy csak én vagyok ennyire városi gyerek, de hogy oldjuk meg? Van toi-toi, ásunk+körbekerítünk házibarkács budit, könnyen elhagyható a terep a civilizáció fele, vagy mindenki ahogy tudja? (A legutóbbi a papírszemét rendszertelen széthagyása miatt gáz, és ha áldás van a kutyákon, akkor ezesetben a meghempergőzéstől tartok...)

:lol:....................... :gyagya:

01-
en elviselem folegha abban a varosban lakunk együtt ahol a kutyák lesznek...=orkodes megoldva. :aaaaa:
egyenlore elso jatekon még nem zavaro a kutya jelenléte. este okoz egy kis ribilliot de ti tobbszor lesztek fent igerem mint én hogyha kuszok,maszok mert a kutya mindenre bejelez....:)))))

02-
"Tuzoltonak" szoltam...de nem uzent meg vissza....ha elcsiped valahol akkor "zsetonkészletet" hozza estére jo leszzz...!!!

SirThomas

SirThomas

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2049 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.09.11, 12:36

1 - Nem javasolt. Ha 100%, hogy nem lesz velük gond, akkor esetleg jöhetnek. Szájkosár azért nem árthat, meg valami, amihez este ki lehet kötni őket. Ha elcsatangolnak odafenn, sosem találod meg őket...

2 - Toi-toi odafent kizárt, rendes klotyót (pottyantóst) viszont építünk.

Hellen: Magi válasza korrekt, támaszkodhatsz rá.

Módosította SirThomas: 2009.09.11, 12:36

alexics_gabor

alexics_gabor

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 13 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.09.11, 10:31

Halihó! Hát ez nagyon jó lesz!!!

Bocs ha nem érdekel mást, de engem igen:

1) Kutyák. Mi a vélemény arról, ha jönne velem két eb? Nagyon nem javasolt, vagy igazából belefér, vagy megkötésekkel (na nem a pórázról beszélek, hanem mondjuk éjjel-nappal tudnom kell, hogy 20m-es körzetemben vannak)?

És erről jut eszembe a másik:

2) WC. Tudom, hogy csak én vagyok ennyire városi gyerek, de hogy oldjuk meg? Van toi-toi, ásunk+körbekerítünk házibarkács budit, könnyen elhagyható a terep a civilizáció fele, vagy mindenki ahogy tudja? (A legutóbbi a papírszemét rendszertelen széthagyása miatt gáz, és ha áldás van a kutyákon, akkor ezesetben a meghempergőzéstől tartok...)

magi44

magi44

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 364 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.09.11, 07:30

Újabb kérdés. Fontolgatom hogy elhozom a larpos íjam. Egy kissebb méretű, ha jól tudom üvegszálas vagy valamilyen rétegelt lemezes íjacska. Ezer éves kis játékcucc, még apám kapta gyerekkorában Jugoszláviából - ami már nincs is ugye. :lol:
Tapasztalatom szerint a szokásosan Larpokon használt íjaknál jóval gyöngébb ám.
-Nem saját készítésű
-Nem tudom hány fontos
Érdekelne hogy belefér-e, és hogy házilag le tudnám e mérni?

sztem belefér...
yugoszlav...kozepen az kis fehér muanyag osszefogo?.....aztat nagyon szerettem en is....márkatipusa: shoko-le-oko?

Lemérés: ..helyszinen lesz ijaszati "font" méroeszkoz
Otthon:....Íjadra rateszel egy atlagos 28colos (~73cm )hosszu nyilvesszőt és az Ijhurra közben ráaggatsz Kilogramm sulyokat (Pl.asvanyvizes palackot) 1 font=0,453 kg..tehat 1 db masfel Literes palack megtoltve vizzel 1,5 kg =2,2 font........ha elérte a maximalis kihuzást (28colt) akkor megnézed mennyi sulyt tettél rá...és atszamitod......ennyi

Vélemeny:......"elviekben" ha nagyon erős csokkentheted a nyilvessző hosszával az Íjad erősségét.......de ugyebár egy 30 fontos Íjhoz NE tartozzon 15 cm hosszu nyilvessző...he-he..:lol:))))))
Velemeny 2.0:......a lényeg a lényegben a TOMPITAS,,,tompitas,.....tompitas......!!!!!

Aloha..... :felvon: ..Mgx

Helleon

Helleon

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 41 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.09.11, 06:29

Újabb kérdés. Fontolgatom hogy elhozom a larpos íjam. Egy kissebb méretű, ha jól tudom üvegszálas vagy valamilyen rétegelt lemezes íjacska. Ezer éves kis játékcucc, még apám kapta gyerekkorában Jugoszláviából - ami már nincs is ugye. :felvon:
Tapasztalatom szerint a szokásosan Larpokon használt íjaknál jóval gyöngébb ám.
-Nem saját készítésű
-Nem tudom hány fontos
Érdekelne hogy belefér-e, és hogy házilag le tudnám e mérni?

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]