Ugrás tartalomhoz

Fotó

MK online

• Válasz írásához lépj be
530 hozzászólás érkezett eddig

EzRaEl

EzRaEl

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 378 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.08.24, 12:31

Sziasztok!

Mi ez a mizéria? :punny: Online MK*? Én is beszállok :para:

PadreSelmo

PadreSelmo

TöKöS

• Fórumita
  • 835 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.24, 10:19

Hát nem tudom... én nem úgy képzeltem el, hogy minden nap játszunk "A"naptól "B" napig. Én ezt valahogy úgy gondoltam, hogy mint igazából havonta kitűzünk egy meghatározott napot(avagy többet) és akkor azon a napon lenne egy verseny, és ennek megfelelően pontozni az embereket. Ennek fényében a ki-kivel játszhat értelmét veszti, marad a sorsolás. SZVSZ ez még azért is lenne jobb, mert így ugye nem jut nagyobb előnyhöz az aki, valamely oknál fogva többet tud játszani egy nap.
Asszem ennyi :para:
Üdv! :punny:

dugo_gyor

dugo_gyor

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 189 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.24, 10:08

Online ligával kapcsolatban:

Hány dekkel lehet nevezni? Milyen gyakran lehet paklit váltani, aktualizálni a dekket, dekkeket?
Mikor és kinél kell regisztráltatni a dekket/dekkeket?

Ha valaki a workstation működéséhez is fűzne egy-két szót, azt nagyon megköszönném! Várom az U2U-t ezzel kapcsolatban. Remélem tud valaki segíteni.

Köszi:
dugo győr

Lord_Tyuk

Lord_Tyuk

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 684 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.24, 09:11

Bármi más, ami fontos lehet: A megfelelö korlátozások:
-Egyediszám korlátozás: Ki kell tesztelni, én elsöre pakli lapszáma/3-at engednék (felfelé kerekítve)
-Naponta játszható meccsek számának korlátozása. Legyen mondjuk 10 (online van egy jó óra egy game, úgyhogy ez egy reális számnak tünik).
-Kell szerezni bírókat (nem feltétlen bírói vizsgásokat, hanem olyanokat, akiknek a szavára ad a nép), akiket mindenki felvehet és megkereshet MSN kétes helyzetben.

-Egyediszám korlátozás? Ez minek? :punny: Max megölnél vele pár jó dekket, más értelmét nem látom, hisz nem lesz attól függ a dekk ereje hogy hány egyedi van benne. (vagy csak én látom így?)
-Naponta játszható meccsek számát megint nem értem minek korlátozni. Ha meg valaki egész nap csak játszani akar hát tegye.
-A bírók stimmel, bár ha beindul a dolog akkor ez szerintem magától is kialakulna hogy ki mikor érhető el, és mennyire adnak a szavára.

Jutalmazás:
- Olyat tuti nem kéne hogy a nyertest a következő idényre még tovább tápoljuk :para:

Bíráskodáshoz még annyit hogy gyak. minden lépést logol a progi, ezt célszerűnek találnám menteni, így minden nyomonkövethető.

Noran

Noran

Baltás pajtás

• Archívum
  • 2409 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.24, 08:26

Cstomi:
Pontozás: Mint a rendes ranglistán.
Kommunikáció: Ennek megfelelö topik, ahol az eredményeket fel lehet vezetni. A közönség megszavazhat valakit, aki a pontokat folyamatosan számítja, és aktualizálja a ranglistát.
Valamint egy kiemelt Topik, ahol a ranglistát is vezetjük (itt a pontokat számító emberkének moderátori jogok kellenek, hogy ne legyen keveredés a ranglistában)
Illetve ennek az embernek joga van bekérni valami bizonyítékot (screenshot, U2-ban megerösítés, stb.) a meccset hitelesítendö (ehhez további tippek késöbb, ha a közönség úgy gondolja, hogy szükség van rá).
Ki kivel játszhat: Mindenki mindenkivel. Így rájöttem, hogy azt sem kellene szabályozni, hogy ki kinek a kihívását köteles elfogadni. Pusztán azt, hogy egy bizonyos helyezés alatt nem kap pontot a delikvens (tehát ha mittomén több, mint 100 hellyel alatta van a kihívó). Ez megnehezíti a fantommeccseket, föleg akkor, amikor már jóval a 100. hely alá csúszott az 1000 pont.
Tiltások, formátumok: Mint rendesen.
Új tagok (felvétele, regisztrálása): Regisztrációs kártyával. Az mindenkinek van, akinek nincs, elmegy egy hivatalos versenyre, és megkapja.
Mennyi ideig menjen a liga: mint rendesen, egy évig.
Egy mérkozésen belül a játékok száma: Szabadon megválasztható. A játékosok tisztjzzák egymás közt elöre. Ha sok idejük van, játszhatnak akár 5 meccset is, ami végül egynek számít.
Bármi más, ami fontos lehet: A megfelelö korlátozások:
-Egyediszám korlátozás: Ki kell tesztelni, én elsöre pakli lapszáma/3-at engednék (felfelé kerekítve)
-Naponta játszható meccsek számának korlátozása. Legyen mondjuk 10 (online van egy jó óra egy game, úgyhogy ez egy reális számnak tünik).
-Kell szerezni bírókat (nem feltétlen bírói vizsgásokat, hanem olyanokat, akiknek a szavára ad a nép), akiket mindenki felvehet és megkereshet MSN kétes helyzetben.
A liga befejeztével a nyertes(ek?) jutalmazása: Ez a KM-el kéne lekommunikálni, ha támogatja. Ha nem, igazából mindegy, mert úgyis megvan minden lap mindenkinek :punny:.
-Lehetne mondjuk pár különleges (direkt erre a célra tervezett) lap, amit adott ideig csak a nyertesek használhatnak.
-megkaphatná a nyertes azt, hogy a következö évben megjelenö ultákat pl. három hónappal megjelenés elött használhatja.
-Kaphatna a következö évre egyediszám növelést a dekkjeihez.
Ide várok még ötleteket, bár nekem az elsö lenne a legszimpibb.

PadreSelmo

PadreSelmo

TöKöS

• Fórumita
  • 835 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.23, 20:14

Lehet, hogy vevő lennénk én is az online ligára..., de honnan lehet letölteni a Workstation-t? Kerestem, de nem találtam...

Itten-é :para:
Üdv! :punny:

Zargas

Zargas

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1375 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.23, 19:28

Lehet, hogy vevő lennénk én is az online ligára..., de honnan lehet letölteni a Workstation-t? Kerestem, de nem találtam...

Noran

Noran

Baltás pajtás

• Archívum
  • 2409 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.22, 09:34

Cstomi: Az érdekeltek alatt én a szervezésben érdekelteket értettem. Aki csak játszani akar, de nincs kedve fejlesztgetni, az véleményezhet, aki szervezni is akar, az konceptet dolgoz ki. Most gyorsan ennyi. Majd írok még.

cstomi007

cstomi007

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 812 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.21, 23:23

Cstomi: A legjobb, ha azok, akik érdekeltek a dologban, kidolgoznak egy-egy szabálytervezetet, felteszik valahova, és akkor ülnek össze megvitatni a témát. Ugy össze lehet válogatni a legjobb ötleteket. Egyébként én is benne lennék.

Ha ebben az összes jelentkező benne van, akkor természetesen oké. Az ok, amiért én sem ezt írtam, az az, hogy van, aki csak játszani szeretne a ligában, nem szervezni azt. Az ötlet egyáltalán nem rossz.
Szóval akkor azt szeretném kérni, hogy mindenki, aki jelentkezett, írjon fel ötletet, hogyan tudnánk lebonyolítani az online-bajnokságot.
Pár támpont:
- pontozás és ranglista
- kommunikáció (avagy hogyan-miként közöljük egy meccs kimenetelét; vitás kérdések felvetésének helye, elrendezése stbstb.)
- Ki kivel játszhat
- Tiltások, formátumok
- Új tagok (felvétele, regisztrálása)
- Mennyi ideig menjen a liga, mikor záruljon le
- Egy mérkőzésen belül a játékok száma (3 vagy 1 meccses párbajok)
- A liga befejeztével a nyertes(ek?) jutalmazása (amennyiben erre szükség van)
- Bármi más, ami fontos lehet, de nem írtam most ide fel.

Előre is köszi!
Én holnap írok pár ötletet...
Köszönöm mindenkinek az eddigi segítséget!

Üdv!

Tamás

Noran

Noran

Baltás pajtás

• Archívum
  • 2409 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.21, 06:14

Cstomi: A legjobb, ha azok, akik érdekeltek a dologban, kidolgoznak egy-egy szabálytervezetet, felteszik valahova, és akkor ülnek össze megvitatni a témát. Ugy össze lehet válogatni a legjobb ötleteket. Egyébként én is benne lennék.

cstomi007

cstomi007

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 812 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.20, 16:28

Sziasztok!
Akkor egy népszámlálást tartanék, hogy kik is jelentkeztek eddig a Magic Workstation ligába (nickneveket írok csak):

cstomi007
Gkar
Noran
PadreSelmo
gekko
Lord Tyuk
Rannien
Zsibok
memento
Oyrin
dugo_gyor
Szeki

Nos, egyenlőre ennyien lennénk. Alig egy naphoz képest nem rossz... :felvon:
Én nagyon szívesen kitalálom a rendszert, amiben játszani fogunk. Persze a segítség mindig jól jön. Arra gondoltam, hogy páran (vagy akár bárki, aki úgy gondolja, hogy segédkezni szeretne és ötlete van) msn-en összeülhetnénk, és kiagyalhatnánk.
Ha rám hagyjátok, akkor majd felírom ide a fórumra egy-két nap múlva, ahol lehet véleményezni, ötletelni, módosítani stb.!
Ki lenne benne a szervezésben, illetve ki szeretne segíteni, és hogyan szeretnétek megoldani?

Üdv!

Tamás

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]