Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Legendak es Enigmak: Vihar Ibara felett (Gulandro )

• Válasz írásához lépj be
23 hozzászólás érkezett eddig

Insholent

Insholent

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 1 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.11.25, 11:45

Nem olvasom el az ismertetőt(szeretem a meglepetéseket), de úgy érzem ezt mindenképpen meg kell vennem :) Jó olvasni a pozitív visszajelzéseket :D

zachary24

zachary24

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 6 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.10.11, 19:17

Drága Írógárda! Hadd gratuláljak! Fantasztikus, letehetetlen!! Ne hagyják abba!! Szívemből örülök, hogy azok az emberek, akik Ynevet megteremtették, ismét közöttünk járnak és a tőlük megszokott színvonalon nyújtanak nekünk újabb kalandokat. Csodálatos könyv. Ezt olvasni olyan érzés, mint amikor először vettem az Első Törvénykönyvet a kezembe 13 évesen... Köszönöm még egyszer

Airyku

Airyku

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 766 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.10.04, 14:48

Végre egy novella író is hozzászól a kritikához! :langol: Én is megveszem, talán már holnap. Egy ideje reménykedek a normális novellákban. Hol vannak a kalandozók egy történetben? Számomra az etalon Eric Crowe barbárja, aki tűzön-vízen viszi magával társait, és az erioni fogadós brigád, élén a Számvevővel. :popcorn:

Raon

Raon

Révész

• Fórumita
  • 721 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.09.21, 10:09

Szia Erwin!
A Vérlitániát én követtem el. Ha nem áll össze a vége, az biztos nem a te hibád, én írtam meg rosszul. A koncepció egyértelműen a Summarium Useb-hetjére és a Papok, paplovagok dzsados részére épült, és bár igyekeztem a novellába is annyi mindent beletenni, hogy önmagában megálljon a lábán, az eddigi visszajelzések szerint az ilyen esetekben tipikus eredmény született - volt, akinek túl kevésnek érezte az infókat, volt, aki soknak.
Ha konkretizálsz, hogy melyik rész volt zavaros, szívesen segítek.
üdv,
Raon (Heidel Dan)

erwin2

erwin2

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 12 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.09.19, 21:18

Előbb olvastam a könyvet, mint ezt az ismertetőt. Jómagam csak a regényeket olvastam, az egyéb kiegészítőket (pl. Summarium) nem. Lehet, hogy ezért nem értettem a Vérlitánia c. novellát. Konkrétan azt a részt nem, amikor Aineb a kincstárban beszélget Raszuffal. Valószínűleg a vége is emiatt zavaros. Segítenétek kibogozni a történetet?

Az utolsó novellában (Pókmajor) pedig ki vette fel a pénzt? Csak azt tudom elképzelni, hogy a vén dzsad a ranagolita pap testében. Jól tippeltem?

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6490 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.09.10, 22:14

jó a könyv. Persze elfogult vagyok, de nem nagyon találtam benne gyenge novellákat.

Geldrin

Geldrin

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 3 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.09.09, 20:20

Most tartok Al-Ajur veszedelménél, és eddig nagyon jó a könyv!

Köszönjük az ajánlót.

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1269 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.09.09, 09:15

Csak még egy idézet Novák Csanád blogjából (http://csanad.blogspot.com/):
"Voltam író-olvasó találkozón, nosztalgikus élmény, de rájöttem, nincs ott semmi keresni valóm."
Ebben egyetértünk.

Mosomedve

Mosomedve

Orbitron Megaharcos

• Fórumita
  • 1648 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.09.09, 08:59

Colton:
nem tudom a deltavision elég erős cég-e,hogy két Ősmahut-ot eltartson. előbb utóbb valamelyik eladja a jogokat másnak és balhé lesz:)

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1269 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.09.09, 08:43

Colton:
Vannak olyanok, akik a mai napig meg vannak győződve róla, hogy NCS hozta be az AD&D-t Magyarországra, ő írta az első magyar szerepjátékot, az első MAGUS-regényeket, és ő volt a Rúna magazin főszerkesztője.

Colton

Colton

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 317 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.09.08, 20:42

"...hanem az annak alkalmából rendezett író-olvasó találkozó, melyen a kötet alkotóin kívül Novák Csanád is megjelent mindenki nagy meglepetésére és esetenként döbbenetére."

Mi a fene Új-Zélandon is csődbe vitt valamit? Mondjuk a szervezők részéről nehezen érhető N.CS szerepeltetése, lévén sokan sok helyen leírták már, hogy milyen szerepe volt a MAGUS körül kialakult jogi perekben. Bár gondolom PR-ba ez úgy megy ki, hogy ő mint alkotó "ősatya"-i minőségben volt jelen a rendezvényen; nem mint a "A nagy likvidátor".

Tekozlo_fiu

Tekozlo_fiu

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1573 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.09.08, 14:21

Én is bizalmat szavazok a kötetnek, a Bíborgyöngyök II-vel remélem - végre - egy igényesebb éra kezdődött, és véget ér a MAGUS kötetek minőségének mélyrepülése...

Az Uwell/Gyöngyök/Ibara borítók, a kötetek terjedelme, a felvonuló írógárda és a mögöttes műhelymunka biztatóan hangzik, a kritikák alapján az írások színvonala is végre-valahára az olvashatóság szintjére emelkedett.

Remélem a folyamat itt nem áll meg...
Tf

monguz

monguz

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 164 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.09.08, 13:01

Én tuti megveszem. Mondhattok akármit az írások témája igenis érdekes és számomra (én nem vagyok az a túlságosan agyonművelt magam által felmagasztalt írófajta) pont jó. Néha úgyérzem teljesen mindegy ki mit és milyen szinvonalon ír Ynev témájában - úgysem lesz jó... pedig szerintem ez jó. A bemutatót köszi róla, nekem nem elvette inkább meghozta a kedvem a könyv megvételéhez.

Leonidas

Leonidas

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 430 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.09.07, 15:36

Kösz Gulandro.Annyi biztos,hogy a könyvet megveszem.
Ja,és jobb később mint soha.

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.09.07, 15:18

Pedig milyen szép életkép: emberünk besétál egy kaszinóba, föltesz tízezret a hetesre, aztán kockát ragad... és rögtön bevillan neki a manifesztációs háború :)

Értékelem a kritika gyorsaságát, én ennyi idő alatt még csak könyvesbolt-közelbe se kerültem. Majd a havi nagybevásárlás alkalmával megnézem közelebbről

Blob

Blob

Kockavadász Ogre

• Fórumita
  • 1604 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.09.07, 15:01

Attila: ok, elbeszélünk egymás mellett. A költői túlzás valóban költői túlzás lett az ismertető írója részéről, ellenben anno, a '90-es években, ha üti a vasat a kiadó, és nyomja a manifesztációs dolgot, kifejezetten szép világot és kampányt indíthatott volna.

Avagy: origo, de csak lehetett volna anno. Mára egy (méltatlanul) elfeledett kampányszál, időben kissé későn felélesztve.

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.09.07, 14:39

Blob: most szedjem össze neked azokat, akik - bár kockát ragadtak valamilyen formában - nettó leszarják ezt az ynevi eseményt, vagy azért magadtól is elfogadod, hogy fenti nyitómondat kissé tán erősen élt a szónoki túlzások eszközével? :)

Blob

Blob

Kockavadász Ogre

• Fórumita
  • 1604 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.09.07, 13:22

Attila: ha kellő merészség és elszántság lett volna az alkotókban, akkor a manifesztációs háború anno lehetett volna olyan origo, mint mondjuk a landing of the Behemoth in the heart of Barsaive...
Így nem értem a kacagást.

anarion

anarion

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 816 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.09.07, 11:25

Sokat gondolkodtam azon, hogy elomenjek-e erre az író-olvasó találkozóra. Azonban miután legutóbb is csak a legvégén jutottam fel amikor deikáltatni lehetett - olyan kicsi volt az a tetőéri rész - úgy gondoltam, inkább kihagyom.

Most kicsit bánom, de csak Novák Csanád miatt. Igaz, ha Nyulászi Zsolt is ott lett volna, akkor még jobban bánnám.

Az ismertető tetszett, ha mostanmában nem jelenik meg valami jó könyv, és marad pénzem ilyesmire, akkor 1-2 novella miatt lehet meg is veszem.

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.09.07, 08:19

"A manifesztációs háború krónikáját ígérő tematikus novelláskötet híre igen nagy szelet kavart földi viszonylatokban is. Ez az ynevi esemény példátlanul nagy súllyal esik latba, mert mindenki, aki valaha kockát ragadott valamilyen formában, origóként tartotta számon az amundok keltette világégést."

Höhöhöhöhöhö. Na persze.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]