Ugrás tartalomhoz

Mágusok Nagytornya

• Válasz írásához lépj be
1444 hozzászólás érkezett eddig

Yruxan

Yruxan

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 7 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.05.11, 11:51

Amíg várakozik, az ajtónak háttal állva a természetet figyeli főleg a madarakat. Az ajtó nyílásának hangjára fordul csak meg. Arcán hatalmas mosoly ül, de magában azon morfondírozik, vah'j milyen lény állhat előtte.
- Szép jó reggelt önnek is - hajol meg.
Elindul befelé, s legközelebb már csak a kapu túloldalán szólal meg.
-Terália híres mágustornyának egy lakójához van szerencsém?

Amaru_Hiatus

Amaru_Hiatus

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 622 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.05.11, 11:21

*Az hogy elhagyta egyáltalán a Mágusok Tornyát, vagy mindvégig ott maradt, már mindegy lett… Most ott van, és ez a lényeg! Mivel nem tartozik a Főmágusok közé, így elsőre igencsak meglepődik, ahogy a Torony bejáratának kopogtatója egymásután háromszor is megszólal. Reggel lévén még a szobájában van, és onnan indul meg a bejárathoz… Hogyha egy főmágus nem aktivizálta a bent lévő őröket, hogy azok nyissanak ajtót, úgy leérkezte után maga teszi meg!
Igaz várnia kellet az utazónak, de végül is feltárul az ajtó. Egy jegesmedveprémbe burkolt alak áll az ajtóban, kinek arcát ama állat koponyája rejti el… Ahogy megszólal, hangja mély, de mégsem goromba:*
- Reggelt! Ha már idáig elért, fáradjon beljebb! *Invitálja beljebb.*

Yruxan

Yruxan

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 7 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.05.08, 20:33

A nap első sugarai buknak fel éppen. A távolból valaki közeledni látszik a teráliai mágusok dicső tornya felé. Egy vándorköpenyes alak trappolása vegyül a reggelre ébredő természet hangjaival. Emberféle lehet, legalább is arca emberéhez hasonló. Valójában fél-elf, ám erre utaló jegyei mind rejtve vannak a ruházat s csukja alatt. Jobb kezében egy tölgyfa botot tart, melynek végébe egy vörös drágakő van ültetve, ezzel segíti magát előre, mint az öregemberek, ám esetében erről szó sincs, csak megfáradt. Baljában papírost szorongat. Arcán nyugodt mosollyal sétál a bejárati ajtóhoz, ám egyenlőre még nem kopogtat be a hatalmas ajtón. Figyelme a bejárat mellett sorakozó szobrokra terelődik. Közelebb is lép egyhez, végig simít rajta, pár pillanatig élvezve a mágia járta kő tapintását. Pár pillanat, aztán ismét összeszedi magát. Megragadja a hatalmas kopogtatót, s háromszor az ajtóhoz üti, hogy aztán várakozhasson a válaszra, mit reményei szerint mihamarább megkap.

Amaru_Hiatus

Amaru_Hiatus

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 622 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.09.19, 22:02

- A terveimet még magam sem látom át, de tudom mit akarok elérni… *Megrázza fejét.* Már megint elkalandoztak a gondolataim, s nem figyelek, mit beszélek. Mindenesetre érdekesen hangzott, amit korábban mondtál, úgyhogy veled megyek. Egyik nagy hibám a kíváncsiságom…
*Próbál a maszk alatt egy kis vidámságot erőltetni arcára, ám még ez is nehezére esik pillanatnyilag. Majd egyenlőre szótlanul folytatja lépteit Xant követve…*

Xanta

Xanta

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 443 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.09.18, 07:48

*Egykedvűen bólogat, látszólag megtört az imént még oly nagy kedve.*
-Részemről jöhetsz, bár ahova megyek, ha jobban meggondolod, nem szeretnél velem jönni. Ahogy a "fal" is mondotta, kutatásom nem eme épület falai közé való, igy oly helyre megyek, hol tán értékelik. de most eleinte még a szobámba összeszedni pár dolgot.

Amaru_Hiatus

Amaru_Hiatus

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 622 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.09.17, 21:20

- Talán jó is lenne… *Mondja egyhangúan, majd Xanta után indul, hacsak amaz nem inti le ezen tervében?. Két kezét elrejti a bunda takarásába, és úgy sétál utána.* Eddigi tapasztalataim azt mutatták, hogy pillanatnyi megdöbbenést lehet vele kelteni, ha négy penge villan, és csap egy időben vki fele. De ez már innentől sajnos nem a művészetről szól... *Sóhajt egy aprót.* Jut eszembe, azokkal hova tartasz? Mehetek én is, vagy inkább magányra vágynál?. :)

Xanta

Xanta

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 443 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.09.17, 13:43

*Aldawen szavai kicsit feldühitik, csak morog egy ideig magában, majd feláll, s ami az övé személy szerint is, azokat elkezdi összeszedegetni. Közben válaszol a kérdésekre, amint azokat megkapja.*
-Tolvajkulcs? olyan 100 ezüst lehet, vagyis pont egy arany.
*A kezeket megpillanta megáll egy pillanatra a pakolába, s vizsgálgatni kezdi a végtagokat.*
-Igazság szerint nem tudom eldönteni melyik a valódi. Talán négy kezed van?
*Hóna alá kapja dolgait, s elindul kifelé, hátranézve várja a választ*

Amaru_Hiatus

Amaru_Hiatus

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 622 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.07.01, 21:07

*A szűkülő, és újra megszólaló falra eszmél a beszélgetésből. A hang irányába néz, már ha egyfelől jött, és bólint, hogy réséről megértette. :cool:. Majd visszatekint Xanra, és pár kérdést kihagyva mondandójából, beszélget vele tovább.*
- Jókat tudsz tőlem kérdezni… tolvajkulcs… Akkor mondjuk, egy tömb aranyat, mennyiért lehet beszerezni azon a pénznemen?
*Majd újra elgondolkodik, és csak kisidő múlva válaszol a kérdésre.*
- Gondolom arra már rájöttél, hogy nem vagyok az a tipikus Mágus-fajta, mint amit errefele leginkább látni lehet. Tudásom még tiedétől is eléggé elmarad, és akkor a náladnál erősebbekre még nem is gondoltam. *Bők fejével a fal fele. :dilis: * Én a jeget formálom, alakítom, és használom. És ettől fogva jégszobrokat is alkotok, amik egy közkatona fürgeségével tudnak mozogni. Ám nem muszáj az alapsémámnál maradni… *Itt köpenye takarásából először előhúzza két, majd másik két kezét is.* Meg tudnád mondani, hogy melyik az igazi kezem, és melyik nem az?
*Mind a négy kezét(két bal, két jobb), könyökig dugta elő, tenyérrel felfele. Az összes hófehér, s pont ugyanolyan külsőre. Mikor megmozgatja az ujjai egymástól függetlenül, és természetesen mozognak hajolnak. :popcorn: Habár várja a választ, még folytatja picit*
- Fel tudom ruházni pár meglepetéssel, ami mikor harcnál hírtelen kiderül, elég nagy meglepetést és fejetlenséget okozhat az ellenség seregében… :aboci:

Aldawen

Aldawen

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 108 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.06.30, 14:37

A Torony falai a beszélgetés során lassan kezdenek összébbhúzódni..... egyre kisebb lesz az a szoba, ahol a két magáról megfeledkezett mágus beszélget. Aztán ismét megszólal a hang.

Megmondtam, hogy nekromanciának semmi helye nincs ebben a toronyban! :popcorn: Ezt annak idején még Fistandantilus is betartotta! Ha jót akartok, ezt a csevegést nem folytatjátok itt tovább! :dilis:

Xanta

Xanta

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 443 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.06.30, 11:58

- ööö, mennyibe kerül KAban egy tolvajkulcs készlet? Akkor megmondom h mennyi KA-ban. Ami a gyengéjüket illeti, az éppen van.
*Ismét közelebb hajol, s ha lehet méghalkabban suttogja.*
- Mágiatörés elsősorban, de Clistnél a kiráylpárti felkelők úgy végeztek vagy ötszáz efféle zsoldossal, hogy rájuk engedték a várfalat. Sajnos a teherbírásukon dolgozni kell. A kötődést nem nagyon tudom, gondolom egy szállal az alkotó a sajátjához hasonló mintát köt az asztrális mintájukhoz, ezzel a sajátjává téve őket, de konkrétan hogy Trehmarban hogy csinálták, nem tudom. Én így dolgoznám ki. Az idő megint húzós, olyan 2-3 hónap egy darab, ám sajnos nem lehet tömeggyártásban csinálni, minden egyed nagy odafigyelést igényel...
No és te mikre gondoltál, ifjú tisztalelkű barátom?

Amaru_Hiatus

Amaru_Hiatus

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 622 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.06.30, 00:12

- Ezzel a pénznemmel még nem találkoztam… Az itt még használatos KA-ra át tudnád számolni, akár csak megközelítőleg is?? Akkor talán képbe kerülnék. *A korábbi szobrok megemlítésére apró csettintéssel fejezi ki, hogy ő bizony jobb példát is el tudott volna képzeli helyette. :D * - Tudom erre nem biztos, hogy választ kapok, de ezeknek van vmi gyengéjük, vagy hogyan is kötődnek parancsolójukhoz. Illetőleg szóbeli tőszavakat értenek csak meg, vagy összefüggő mondatokkal is elboldogulnak? És a legfontosabb, az anyagi költségen túl, az idő, míg egyet elő lehet állítani, az mennyi?? :D
*Teljesen úgy kérdezgeti most a másikat, mint aki tényleg venne pár ilyet, ha kellőképp képbe kerül, és még utána is megérné neki… :) *

Xanta

Xanta

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 443 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.06.29, 23:58

- Költség? Nézzük: egy troll, drowvér, sárkányvér, asztráltérből energiát átvevő kövek, a fegyverzet, páncélzat .... Egy egyed olyan 300 ynewi arany, ha nem duplája.
*töpreng el. Majd ismét körül néz*
- Az engedelmesség meg nem gond, a szobrok is úgy ugrálnak ahogy Irgath akarja, ezek sem lesznek mások. *kacsint, szemében valami fanatikus izzás jelenik meg*

Amaru_Hiatus

Amaru_Hiatus

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 622 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.06.29, 23:21

*Csak csendben hüledezik a hallottak alatt.*
- Ezekhez képet én inkább csak gyerekjátékokat csinálok… :D *Ismeri be, hasonló hangerőn, min Xan beszél.* Igaz nem ide tartozik, de szerintem most ennél kevesebb is a káoszba tudná taszítani ezt a kis országot… :) Habár igaz csak alig nemrég óta tartózkodom itt, de vhogy nekem ez az érzésem. *Majd picit elgondolkodik, és még halkabban kérdezi meg:* És mennyi is egy ilyen egyed előállításának a költsége?? És mennyire irányítható, szófogadó lesz? :D

Xanta

Xanta

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 443 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.06.29, 23:00

*Körbenéz, majd kockáztatva hogy esetleg Úrnője hallja, közelebb hajol Amaruhoz, s suttogni kezd.*
- Képzelj el egy trollt, kinek testében saját vérén kívül sárkány és sötételf vér is keveredik. a különböző vértípusok vérmágiával köttetnek össze, s így a három faj életeszenciája egyszerre hat a testre. A sárkány mágikus erőt, a sötételf mágikus ellenerőt, a troll fizikai erőt nyújt, bár utóbbi nem kifejezetten a vérrel öröklődik. Az így létrehozott egyed elemi páncéllal vértezendő fel, s szálmágikusan megszőtt fegyverekkel ruházandó. A hátránya hogy rendkívül drága, ám annál nagyobb pusztítóerő. Állítom neked, 3000 darab akár Teráliát is képes volna elpusztítani. *álmodozik*

Amaru_Hiatus

Amaru_Hiatus

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 622 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.06.29, 22:40

- Hmm értem… *Jegyzi meg a könyvek böngészésére kapott válaszra, majd kis gondolkodóba kezd. Most saját maga érdeke miatt is, inkább nem kérdez rá, hogy hogyan is van, hogy alig pár perc különbséggel elég válogatatlan szavakat használt az anyjára, majd utána Aldawen-t az anyjához hasonlította?. :) Aztán részéről hosszabb csönd után szólal meg:*
- Igen lehet hogy lenekromantázlak majd egyszer, de most még nem. Viszont én inkább egy sokkal tisztább mágiaformát használnék személy szerint erre a célra. Igaz nem hús-vér harcosok a végeredmény, hanem egy ennél jóval specializálódottabb bandérium… Nem egy előnnyel, de biztos hátránnyal is, habár ahhoz tudnom kéne mit is tudnának a te harcosaid, egy közkatonához viszonyítva?.

Xanta

Xanta

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 443 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.06.28, 20:04

-Igen is asszonyom, ahogy parancsolja asszonyom.
*Az eltűnő félben lévő könyvek és tekercsek tudata miatt elszontyolodik*
-Ki ő? A torony ....
*Aztán meggondolja magát, és nem mond semmi terhelőt a testi egézségére nézve.*
-... egy nálamnál is nagyobb mágus, a torony úrnője, a nagy és hatalmas Aldawen úrnő. Ha böngészni akarsz, vele kell lebeszélned

Amaru_Hiatus

Amaru_Hiatus

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 622 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.06.03, 21:07

- Mókás kaland lehetett az a harc. Mivel sikerült kieszközölnöd?
*Xan utolsó neki szánt mondatát nem érti tisztán, mit is akart vele mondani?. Majd ö is meglepetten hallgatja az új hangot. Nem ismeri, így különösebben nem kelt benne semmilyen érzést sem. Csak figyel, és nézi közben a lény reakcióját. Majd miután elejti, ő maga is le-lehajol, és segít felvenni a tekercseket. De amint pár elkezd beleolvadni a falakba, abbahagyja a segítséget…*
- Ki ő? *Bök a fal felé fejjel.* Csak nem egy náladnál is nagyobb mágusa ennek a toronynak, vagy inkább maga a torony? *Majd kis hallgatás után megkérdi.* Van rá mód, hogy az elzárt könyveket is átböngésszem majd egyszer?? :felvon:

Aldawen

Aldawen

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 108 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.06.03, 18:39

*a tekercsek közül jónéhányat nem sikerül Xantának felszednie, mert mielőtt hozzájukérne a falak beszippantják őket....* ;) Azt hiszem inkább megvizsgálom előbb őket ! :felvon: *hallatszik ismét a hang* és kérem a könyvet is! * a szavakkal egyidejűleg a fal egy része kinyújtott kézzé formálódik* :dilis:

Xanta

Xanta

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 443 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.06.03, 18:09

Összerezzen a hangra, s össze is húzza magát, még a tekercseket is elejti mind egy szálig.
- Öööö, ez nem nekromancia, csak az élettel kapcsolatos kutatásaim kiterjesztése - hebegi a falnak, majd lehajol, s elkezdi a tekercseket feldobálni az asztalra, közben ide oda kapkodja a fejét, nem e jön megtorló lépés ellene.
Ha életben végez a tekercsek felszórásával, óvatosan, szinte már sunyin egy székhez ugrik, s leül rá.
- Nem hiszem el, ez a nő mindent hall, olyan mint az anyám volt. :S - jegyzi meg halkan Amarunak - azért kedvelem ^^

Aldawen

Aldawen

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 108 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.06.03, 17:45

Xanta!!!! :felvon: *szólalnak meg a falak* - Nekromanciával a Csonttoronyban foglalkoznak, nem itt!!!!! ;) :dilis:

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]