Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Earthdawn, 2009 (Attila )

• Válasz írásához lépj be
21 hozzászólás érkezett eddig

Ynas_Midgard

Ynas_Midgard

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1078 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.10.11, 11:59

Tetszett a cikk, alig várom már a hosszabb elemzést is :ejj: (bár kicsit elbizonytalanít az a 150 dollár...)

Pett-moondevil

Pett-moondevil

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 572 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.10.10, 16:46

Attila, Radivoj:

A D&D 4th Edition az nem d20 szerintem (más a licenc, az biztos). Bár az igaz, hogy félreértettem Radivojt, mert a "készül" nem azt jelenti, hogy van.

Szerintem sem könnyed az ED mechanikája, de ez egy nehezen megítélhető dolog, mert vannak ennél bonyolultabbak is, de a legtöbb ehhez hasonló.

Radivoj

Radivoj

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1606 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.10.10, 10:45

Pett-moondeveil:

Azt tapasztalom bele-belenézegeteés alapján, hogy a kimondottan heroikus szabályrendszerek (Exalted, Earthdawn, d20-on belül Midnight) erősen növelik az egy főre jutó és nyilvántartandó részletek, karaktererők számát, ami játékosi szinten és gyakori játéknál elmegy, ha viszont még meghódításra/felfedezésre vár a játék + háromhavonta van csak játék, akkor esélytelen, hogy ebbe belevágjunk.

Igazán heroikus és egyszerű játékot így hirtelenjében nem tudok mondani. Ott lenne a d20 előtti AD&D, de abban a heroikus szint (10+) előtt van egy soklépcsős tanulási szakasz, ott szvsz ezért nem riaszt el senkit a szabályrendszer a puszta méretével.

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.10.10, 09:19

Én speciel (a 2.kiadásban) egyetlen elemet tartok túl részletesnek: a success level táblát. Ezért úgy mesélek, hogy a célszám 3/2-étől jó, 2x-esétől kiváló eredmény. Ettől eltekintve sztem a rendszer elég sima ügy.
Barsaive pedig nekem az a világ, ami az egész "kalandozósdit" hagulatilag leginkább a helyére teszi.

Egyébként a Classic editiont én sem tudtam eddig hova tenni, jó ez az áttekintés

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.10.10, 00:40

"Egyébként engem kissé rémiszt az ED heroikussága miatti rendszer-részletezettség. Szívesen játszanék itt, de valahogy semmi kedvem megtanulni rules-heavy, ultra-detailed szabályrendszert."

Ez oké, de az ED rendszere minden, csak nem ultrarészletes.

"Másik dolog, ami nekem nem tűnt fel: hivatalos d20-as ED. Ilyen szerintem nem létezik."

De készül. Pontosabban a D&D4e-hez.

Pett-moondevil

Pett-moondevil

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 572 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.10.09, 23:45

Radivoj: a heroikusság foka (feltéve, hogy egyre gondolunk) és a szimuláció részletessége közti összefüggést én nem is sejtem. Segítenél?
Másik dolog, ami nekem nem tűnt fel: hivatalos d20-as ED. Ilyen szerintem nem létezik.

anarion

anarion

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 806 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.10.09, 20:12

Évekig játszottunk az ED első kiadásával, még mindig megvan az alapkönyv, és majd tucatnyi kiegészítő hozzá.. Ott állnak a polcon.

Ahogy mostanában újra feltámasztottuk a Spelljammert, és elkezdtünk játszani, ki tudja, lehet egyszer az ED is újra sorra kerül. :ejj:

Radivoj

Radivoj

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1606 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.10.09, 19:39

Kicsit csodálkozom, hogy Savage Worlds alá még nincsen Earthdawn-konverzió. Ha már D20 alá is készítenek, akkor általában be szokott jelentkezni a Pinnacle is, hogy csinálna egy verziót.

(Fan verzió van ugyan, de az emlékeim szerint nem annyira részletes, és illusztrációmentes, márpedig ED JL nélkül nem ED).

Egyébként engem kissé rémiszt az ED heroikussága miatti rendszer-részletezettség. Szívesen játszanék itt, de valahogy semmi kedvem megtanulni rules-heavy, ultra-detailed szabályrendszert.

Gergi_X

Gergi_X

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 136 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.10.09, 12:20

Anno '94-95-ben nálunk is az volt a baj, hogy nekem kellett elmesélnem, mi is ez az egész, az angol alapkönyv elolvasására senkit nem tudtam rávenni.

Amúgy csodálatos a hangulata a játéknak, és most fájó volt olvasni, hogy a mai napig sem sikerült kiküszöbölni a rendszer-hiányosságokat.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5687 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.10.09, 09:57

Az ED egyik nagy kedvencem, ezért külön fáj, hogy eddig nagyon kevés alkalommal tudtam játszani :nemertem: - egy kezemen össze tudnám számolni, hogy hányszor.
A cikkért köszönet, egy picit el voltam veszve a kiadások/kiadók között.

Ravenheart

Ravenheart

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2870 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.10.09, 09:22

Másrészt kis hazánkban az átlag ember nem szívesen ad ki könyvre pénzt, és eléggé hadilábon áll az angollal. Szerencsére ilyen probléma nincs egyik csapatommal sem (max pénzkiadás), és az elmúlt pár évben elég sok szerepjátékot volt alkalmunk játszani. Előbb-utóbb talán Earthdawn is sorra kerül, most D&D4e, HackMaster Basic és Warhammer megy.

Amadeus

Amadeus

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 216 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.10.09, 09:05

Akkor részemről szerencsés helyre születtem:)
a szerepjátékos haverjaim közül két embert tudok akinek megvan a Mágus, de csak egyikük csapata játszik vele. Az Earthdawn errefelé a 90-es évek közepén volt kedvelt, több társaságban is játszották. Számomra az első kiadás az igazi, holott más rpg-k esetében szeretem az újabb verziókat (D&D, Warhammer, Shadowrun, etc...). Másfelől nagy a megszokás hatalma is, szívesen játszik az ember azzal amivel kezdte az rpg-s pályafutását :nemertem:

szabadid

szabadid

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 598 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.10.09, 08:26

Csak megerősíteni tudom kabal véleményét, ugyanezt tapasztaltam én is. Ráadásul idehaza nincs is igény az újdonságokra. Most mondhat akárki akármit, én eddig - kis kivételt leszámítva - az újabb (értsd más, vagy formabontó) játékok kapcsán csak elutasítást és érdektelenséget láttam.

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1265 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.10.09, 07:34

Oké, módosítom a megjegyzésemet, mert az általánosítás csúf demagógia, és az ilyesmi kerülendő. Itt, Fejér megyében vagy tíz M.A.G.U.S. partiba beszállhatnék, de egyik sem hajlandó nem hogy áttérni egy új játékra, de még kipróbálni sem. És nem kiskölykökről van szó, hanem érett, rutinos huszonévesekről. Mintha egy Counter-Strike playert próbálnék meggyőzni, hogy az Unreal Tournament is egész jó játék. Lehet, hogy csak nekem vannak rossz tapasztalataim, de mikor Pesten laktam, akkor sem volt jobb a helyzet. 80-90% M*-t játszik, a maradék meg olyan összeszokott parti, hogy nem lehet hozzájuk beszállni.

Amadeus

Amadeus

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 216 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.10.09, 00:07

"Magyar ember nem próbál ki olyan fantasy RPG-t, amiben nem lehet kráni fejvadászt játszani."
Ezt kikérem magamnak és a magyarságra nézvést szintúgy! Ráadásul baromi messze van az igazságtól. valószínűleg lényegesen több idegen nyelvű szerepjátékos kötet van a hazánkban, mint magyar. Persze ez lehet téves is, de itt Sopronban egészen biztos h így van. A dnd pedig szvsz azért buktázott mert 3 alapkönyv kell hozzá alsó vonalon, és akkor még nincs világleírásod - szal egy vagyon elkezdeni.

Jakirte_Jak_Cyr

Jakirte_Jak_Cyr

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1280 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.10.08, 22:30

Kabal: ki kell hogy ábrándítsalak, de a M*ban se lehet kráni fejvadászt játszani. A házi agyrémeket meg rendszerfüggetlenül lehet gyártani.

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1265 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.10.08, 22:28

Arflo: az utolsó mondatodban van a megfejtés. Magyar ember nem próbál ki olyan fantasy RPG-t, amiben nem lehet kráni fejvadászt játszani. Nálunk még a legáltalánosabb FRPG, a D&D is megbukott- hogyan lehetne sikeres egy olyan játék, ami gyökerestül forgatja fel az összes fantasy dogmát?

Mantriel

Mantriel

Fehér Torony Mágusa

• Fórumita
  • 457 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.10.08, 20:18

Earthdawn mindig is érdekelt, ennek ellenére nagyon keveset olvastam róla. Remélem minél hamarabb jön valami "Wall of text" szerű leírás róla.

StB

StB

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1232 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.10.08, 10:40

Hatvágner úr, most virtuális papírfecnivel állok sorba az autogramodért. :nemertem:
Várjuk türelemmel a bő lére eresztett recenziót.

Arflo

Arflo

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 175 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.10.08, 10:26

Kabal nem értem, hogy miért nem sikerült senkit rávenned az ED-re hiszen engem annó az megihletett ahogy a világról elmondták a legalapvetőbb infókat... őszintén szólva nem vagyok tapasztalt ed-s de imádom a világát és tuccat számra képes lennék könyveket olvasni róla ha lenne megfelelő nyelven :nemertem: és itt sajnálatos szerény angol tudásom :S utoljára ilyen a magussal szemben esett meg velem...

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]