Ugrás tartalomhoz

Fotó

Kérdések-válaszok #7

• Válasz írásához lépj be
2698 hozzászólás érkezett eddig

Mantriel

Mantriel

Fehér Torony Mágusa

• Fórumita
  • 457 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.07.13, 11:30

Egy szokatlan kérdésem lenne.

Van valakinek egy listája az összes kiegészítőről?

Volt a:

1. Premier, 2. észak lángjai, 3. Alapcsomag első kiadás, 4. Erion. 5. Shulur, 6.Tarin stb. ?

Megoldódott.

Mantriel

Mantriel

Fehér Torony Mágusa

• Fórumita
  • 457 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.07.13, 02:10

Egy szokatlan kérdésem lenne.

Van valakinek egy listája az összes kiegészítőről?

Volt a:

1. Premier, 2. észak lángjai, 3. Alapcsomag első kiadás, 4. Erion. 5. Shulur, 6.Tarin stb. ?

Mirko1974

Mirko1974

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 3 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2017.04.06, 23:04

Sziasztok!

Nem találtam a megfelelő forumot ezért itt szeretném megkérdezni hogy egy első kiadású gyülytemény és a premier elötti "fehérkeretes" lapok jelenleg képviselenek e valami értéket mert gondoltam túl adnék rajta.

Válaszaitokat előre is köszi !

szia!

A csere-bere rovat pont erre való, hogy meghírdesd, előtte a chit-chat-ben bármit megbeszélhetsz,

véleményem szerint nem sok értéke van ezeknek a lapoknak egy-két tápot leszmítva.
Játéktechnikailag már gyengék, esetleg gyűjtőknek lehet érdekes.

De mindenképpen beszélj 3-4 emberrel legalább, hogy mások mit mondanak mert egy vélemény nem vélemény.. :)

bye: ComEcon

Nagyon Szépen Köszönöm a segitséged !

ComEcon

ComEcon

Vén Kandúr

• Fórumita
  • 1457 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.04.06, 11:22

Sziasztok!

Nem találtam a megfelelő forumot ezért itt szeretném megkérdezni hogy egy első kiadású gyülytemény és a premier elötti "fehérkeretes" lapok jelenleg képviselenek e valami értéket mert gondoltam túl adnék rajta.

szia!

A csere-bere rovat pont erre való, hogy meghírdesd, előtte a chit-chat-ben bármit megbeszélhetsz,

véleményem szerint nem sok értéke van ezeknek a lapoknak egy-két tápot leszmítva.
Játéktechnikailag már gyengék, esetleg gyűjtőknek lehet érdekes.

De mindenképpen beszélj 3-4 emberrel legalább, hogy mások mit mondanak mert egy vélemény nem vélemény.. :)

bye: ComEcon

Mirko1974

Mirko1974

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 3 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2017.04.06, 09:11

Sziasztok!

Módosította Mirko1974: 2017.04.06, 09:12

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6514 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.04.08, 17:31

Tékozló Fiú:

Köszönöm a részletes példát. Valami hasonló kellene a szabálykönyvbe a kulcsszavakhoz, mert a jelenlegi formájában elég nehezen emészthető...

Jó megoldás amúgy, nem is tudom hányszor buktam hasonló okoból az asszamitáimmal vtes-ben. ;)

Bulldy

Tekozlo_fiu

Tekozlo_fiu

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1573 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.04.08, 14:10

Mondok egy példát, ami talán érzékletesen szemlélteti a dolgot.

Tegyük fel, hogy anur paklit építész, már meg is van a pakli magja:

Athalay-csarnok
Beavatás csarnok

3 Fehér tigris
3 Vérszomjas hiúz
3 Bölcs párduc
3 Oroszlán ugrása
3 Marcangolás
3 Teremtés kora
3 Szintlépés
3 Hadba hívás
3 Harc oltára
3 Termékenység bálványa

A pakli Bálványokon és Hadba híváson termel DP-t, plusz ezekből ingyen kalandozókat hoz. A Bálvány kihozásához alapszint jelző kell, amivel ráadásul a Fehér tigris és a Beavatás csarnoka miatt a kalandozóid olcsóbban tudnak ütni. A Szintlépés ráadásul védelmet nyújt, ha az ellenfél is verekszik, és a kalandozóid szépen meghíznak, hogy átvigyék a manővereket. A Hadba hívásnál is minél nagyobb a szinted, annál olcsóbb a kalandozód. A Hiúz miatt az ütések múltidézhetők is, a Harc oltára miatt stabilabban dobod meg a támadó dobásokat, és még DP-t is ad.  Az Oroszlán ugrása 5 seb akár védettbe is, megintcsak olcsóbban hozhatsz vele kalandozót, sőt, lehet, hogy ingyen idézed és még múltizédheted is.

Ez eddig egy nagyon feszes, elképesztően szinergikus és hatékony pakli. Összerakod, játszol vele, de az istennek se akar úgy igazán jól működni. Van, hogy nyersz, de máskor meg hol a törzsszövetség nem jön össze, mert kevés kalandozót húztál, és nincs kit Hadba hívással meg Oroszlán ugrással kirakni. Hol kalandozók vannak, de ütések nincsenek - már mindent ingyen és múltidézve csinálhatnál, csak épp elindulni nem mersz, mert megver az ellenfél. Hol pedig kaller is van, verekedés is, csak épp nincs hova elindulni, mert nem jött Bálvány vagy Hadba hívás. Ha ilyenkor beáll a kezed, és a következő körben sem tudsz megindulni, lehet véget is ért a játék.

Mit rontottál akkor el? Semmit. Ennek a paklinak ilyen a természete, három pólusú (kalandozók, ütések, manőver kezdeményezők), és ha valami hiányzik, könnyen megnyekken. Az álom kezdőkezek pedig ritkák, ezért játszott a pakli korábban Krad-szentéllyel, hogy stabilabban húzza össze a paklidarabokat. De az kiment Új Hullámról, ha a pedig szembe jön egy Ófa ága, és a kézméreted hatos, hát abból lesznek a híg húzások.

Tehát a paklimag mellé szükséged van extra kalandozókra (de csak akkor, ha épp extra kalandozók kellenek), és szükséged van még ütésre is (de csak akkor, ha épp keveset húztál). Hiszen fordított esetben, ha bármelyik felgyűlik a kezedbe, épp hogy szabadulni akarsz tőlük. Ekkor például érdemes elgondolkozni az elvadultakon. A Kóbor leopárdot nem szívesen raknád ki 5 Mp-ért, de Hadba hívva, Bálványozva vagy Cicahoppolva már nagyságrendekkel jobb. A Kalapácslendítés 0 MP, míg a Gáncsrúgásnál 1, de ennek a paklinak nem igazán számít, hisz egyetlen Tigris mellett ígyis-úgyis ingyen van. És ezeket a lapok pontosan azt csinálják, amik ide kellenek: a pakliban vannak, hogy a legyenek, és nincsenek kézbe, hogy ne legyenek ott.

Tekozlo_fiu

Tekozlo_fiu

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1573 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.04.08, 13:12

Ez így rendben, a szabálykönyvet olvastam.

De mit tudok aztán kezdeni a lappal? Például csatolok egy Gáncsrúgást az egyik toronyszintemhez. Felhasználhatom onnan? Ha igen, mikor: tetszőlegesen, mintha a kezemben lenne vagy csak akkor, amikor a toronyszint aktív, például mert ostromolják? Ha a letett lapot már nem használhatom, akkor miért jó nekem, hogy letettem (a lappörgetésen kívül)?

Bulldy

Nem használhatod fel akciólapként. Mikor lecsatolod, a kártya típust vált, és egy mondhatni "üres szövegmezővel rendelkező" akadálylap lesz. Hogy mire jó ez? Ami hirtelen eszembe jut:

Elsősorban kipörgetni, hogy következő körben újrahúzhasd. Ez lehet most furcsán hangzik, hogy "ugyan mért akarnék önként megszabadulni egy lapomtól, hiszen azért tettem a pakliba, hogy kijátsszam?". Ezek a kártyák azért rugalmasak, mert ha nincs rájuk szükség, nem kell őket fogdosni. Ez a finomhangolt paklinál nagyon nagy jelentőséggel bír, hogy minél több lapodat bármikor kijátszhasd, eldobhasd, hogy sose ragadjon be a kezed, mindig pörögjön a paklid. Van, hogy az ellenfél nem akar verekedni, és kerüli a harcot, vagy egyszerűen csak túl sok ütést húztál, és úgysem tudnád mindet felhasználni, de más lapokra viszont égető szükséged van.

Blöffölni. Nem, nem arra valók, hogy azért tedd be, mert "majd jól azthiszi az ellenfél, hogy erős akadályalap". Hisz ennyi erővel akár lehetne erős akadálylap is. De ha egyébként is a pakliba kerülne, és emellett még ki is pörgethető, és emellett még akár előnyt is vehetsz ki belőle, már lehet megfontolandó. Néha (mit néha, rengetegszer :aboci: ) az ellenfél egyszerűen túlgondolkodik dolgokat ("Ó, az biztos pókháló az utolsó tornyon, nem viszek zászlót"). Ha bármilyen értéket még ki tudsz venni egy már "elhasznált" lapból, attól a kártya csak még praktikusabb.

Nem egyszer láttam már Lesath-Kobranyelv paklit úgy átvinni manővert, hogy az ellenfél tudta, sok megelevenedő verekedéssel játszik a pakli. Le volt neki csatolva két elvadult küldetése, amire már nem volt szüksége, és az ellenfél nem mert beállni, mert félt, hogy az Útonállók-Homonkulusz megöli a védtelen kallerét. 

Szintén a "blöff" kategória, hogyha az ellenfél játszik akadálylap takarítást (Tyranno tombolása, Szeánsz), elpazarolhatja őket olyan lapokra, amiktől te egyébként csak meg akartál szabadulni.

Apróság ugyan, de néha rendkívül fontos: mivel saját küldetéshez is csatolhatók (ellentétben más akadálylapokkal) meg lehet velük tölteni a küldetéseid akadályok helyeit, így kiszorítod az ellenfelet, hogy ne tudjon akadálylapot csatolni a küldetésedhez

Más lapok léphetnek vele interakcióba, például a Rualan átka, Nhyssiss vagy Behatolás Orwella főszentélyébe.

Módosította Tekozlo_fiu: 2016.04.08, 13:19

szabee

szabee

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 179 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.04.08, 12:36

De mit tudok aztán kezdeni a lappal? Például csatolok egy Gáncsrúgást az egyik toronyszintemhez. Felhasználhatom onnan? Ha igen, mikor: tetszőlegesen, mintha a kezemben lenne vagy csak akkor, amikor a toronyszint aktív, például mert ostromolják? Ha a letett lapot már nem használhatom, akkor miért jó nekem, hogy letettem (a lappörgetésen kívül)?

Bulldy

Blöff! 

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6514 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.04.08, 12:22

Bulldy

Daneelprophet

Daneelprophet

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 905 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.04.08, 11:35

http://ketmagus.hu/szabalykonyv/2.00

"2. 14. ELVADULT

• 2.14.a. Az ELVADULT kulcsszóval rendelkező lapok laptípusuktól független csatolhatók akadálylapként.
  • 2.14.b. Csatolhatóságuk Toronyszint/Küldetés.
  • 2.14.c. Csatolhatók saját küldetéshez is.
  • 2.14.d. Az akadálylapként csatolt ELVADULT lapok
    • MP-értékük nem meghatározható,
    • képességük/laphatásuk nincs
    • (tehát önmagukban nem aktivizálhatók)."

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6514 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.04.08, 08:11

Sziasztok!

Ha egy akciólapnak van Elvadult kulcsszava, azt hogy kell értelmezni?

Bulldy

enriquel77

enriquel77

Rendszeres fórumozó

• Moderátor
  • 471 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.20, 17:40

Tudomásom szerint Szegeden van még játékosi közösség, pár emberkével, velük biztosan tudsz játszani. Ha nincs túl messze neked, akkor a Szigetvár - Pécs vonal is jó lehet, ott is vannak játékosok. :)

seti

seti

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 968 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.18, 22:47

Hódmezővásárhelyen, esetleg Szegeden vannak játékosok, akikkel lehetne játszani, és így megismerkedni a játékkal?

seti

seti

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 968 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.16, 16:28

Daneelprophet köszönöm a választ. Nekem csak egy alapkészletem van, meg Észak Lángjai egyelőre, de az is lehet, hogy nem haveri körben tudom elkezdeni a játékot, hanem majd átruccanok Szegedre hátha a Sárkánytűzben lesz majd egyszer játék, hogy ismerkedjek a gyakorlati résszel is.

Daneelprophet

Daneelprophet

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 905 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.16, 09:42

Szerintem a gorviki boszorkányokból jó paklikat lehet építeni, jók és hangulatos mind a 3 kalandozó - játssz velük nyugodatan, én is szerettem őket. Az érdektelenség-ellenszegülés lapok nagyon erősek ma is - pedig átlagos lapok. Van hozzájuk egy nagyon jó küdletés, a Boszorkányszekták egyesítése. A kiegészítők úgy vannak megtervezve, hogy a csomagban a kalandozók a küldetéseket többnyre meg tudják oldani. Szerintem izgalmasat és élvezeteset lehet velük játszani otthon is és klubnapon is. Boszorkányokkal amúgy sem ostromolnék - az hangualtiglag sem illik hozzájuk annyira.

Van még 2 gorviki boszorkány a régebbi kártyák között, a Gyertyabűvölő és a Gorviki örömlány (Manifesztáció éve kiegben megjelent gyakori-átlagos (GYÁ) lapok, 10-20 ft az áruk). Érdemes szerezni a boszorkányok mellé egy Háremet is (szintén GYÁ). Az új boszorkányok között a Maida Saluquas Csábító és a Lélekkötő nagyon jól használhatóak. Hozzájuk és az örömlényhoz jól illik az Átlépés a féregjáraton nevű küldetés, mindhárom lap az Idők Tengere csomagban jelent meg, szintén GYÁ. Illetve, ha már Idők Tengere, én hosszú távon ajánlom, szerezz 4-4 égi hajók korát és feledés homályát (ezek is Idők Tengere kiegészítőben megjelent GyÁ lapok, a 8 db együtt kb. 100 ft. Ezek ma univerzális akadálylap- és akció-eseménylap védelmet biztosítanak kb. minden pakliba simán beférnek).

Amit Guldor írt: "ugyanannyi csomagot vásároljanak mint te, hogy nagyjából azonos lapkészlettel rendelkezzetek és így az erőviszonyok is kiegyenlítettek lesznek." Ezt abszolút aláírom, ha baráti körben játszotok.

(Ha kevés kártyád van, szintén érdemesebb kiegészítőket venni, mint egyes lapokat, mert ott a cél-lapok mellett lesz más is a csomagban, amivel szintén lehet játaszni. :) )

HA versenyezni is szeretnél, érdemes kiegészíteni a paklit szemmelvéressel (egy ez egyedi lap a Kárhozat Szilánkjai kiegészítőben jelent meg, kb. 800-900 ft / db) és boszorkányiskolával (ez egy ultra 250-350 ft/db) és talán Kígyóvarázzsal (szintén ultra 300 ft). Jó kártya lehet a Szeánsz (Idők tengere egyedi, 800-900 ft/db)

Utána, ahogy a játékba belejössz, úgyis fogod látni, miket lenne érdemes kipróbálni a már meglevő pakliba. Ilyenkor, és kb. mindig, ha a paklidat alakítani szeretnéd, érdemes körülnézni a honlapon a Lapkeresőben, a Pakli-építő rovat cikkei között, illetve a Deck-könyvtár laplistáiban (ehhez már kell egy kis rutin, mert itt csak a lapnevek vannak felsorolva, a a keresőben és a cikkekben mindig látod a kártyát is).

Módosította Daneelprophet: 2016.03.16, 09:48

seti

seti

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 968 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.15, 17:26

Egy elsősorban gorvikiakra, és boszorkányokra épülő paklihoz milyen ötleteket tudnátok adni? Abszolút kezdő vagyok, korlátozott anyagi lehetőségekkel. :)

seti

seti

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 968 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.14, 10:25

Szerintem abból a kiegészítőből vásárolj, aminek a lapjai számodra a legérdekesebbek, illetve amelyiknek a témája hozzád a legközelebb áll.

A játékhoz tartozó weblap alábbi aloldalán az összes forgalomban lévő kiegészítő lapjai fent vannak képpel, tablószerűen, itt érdemes körülnézni:

http://ketmagus.hu/termekeink

Annyi javaslatom lenne még, hogy akik ellen játszani fogsz lehetőség szerint ugyanannyi csomagot vásároljanak mint te, hogy nagyjából azonos lapkészlettel rendelkezzetek és így az erőviszonyok is kiegyenlítettek lesznek.

Még nincs kőbe vésve semmi sem, de a gorvikiak közel állnak hozzám, és a boszorkányok is. :) Arról már nem is beszélve, hogy a meglévő lapjaim között van Ranagol pap, és paplovag, és néhány boszorkányvarázslat is. A kétmágus oldalt ismerem, szoktam ott nézelődni, hogy milyen lapok vannak, és ott bukkantam rá az Árnyékháború kiegre. A Kék Éjszakák Árnyai regény óta kedvelem a gorvikiakat, szóval nálam kötelező egy ilyen pakli összeállítása. :)

Guldor

Guldor

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 553 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.14, 05:22

Szerintem abból a kiegészítőből vásárolj, aminek a lapjai számodra a legérdekesebbek, illetve amelyiknek a témája hozzád a legközelebb áll.

A játékhoz tartozó weblap alábbi aloldalán az összes forgalomban lévő kiegészítő lapjai fent vannak képpel, tablószerűen, itt érdemes körülnézni:

http://ketmagus.hu/termekeink

Annyi javaslatom lenne még, hogy akik ellen játszani fogsz lehetőség szerint ugyanannyi csomagot vásároljanak mint te, hogy nagyjából azonos lapkészlettel rendelkezzetek és így az erőviszonyok is kiegyenlítettek lesznek.

seti

seti

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 968 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.13, 22:07

Köszi a választ Guldor!

Nagyon örülök neki, hogy nem szükséges újabb alapcsomagot vennem, ha nem akarok. 

Még annyi kérdésem lenne, hogy kezdőknek milyen paklit lenne érdemes összeállítani? Én szemezek az Árnyékháború kiegészítővel, mert az én kártyáim közt van néhány gorviki, és/vagy ranagolita.

Egyelőre olyan pakliban gondolkodom, amiben Boszorkányok, és Ranagol papok, paplovagok lennének.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]