Ugrás tartalomhoz

Fotó

Kérdések-válaszok #7

• Válasz írásához lépj be
2698 hozzászólás érkezett eddig

Guldor

Guldor

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 553 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.13, 18:57

Szia seti!

A régi, akár 2000 előtti kiadások is kompatibilisek az újabbakkal a szabályok szempontjából. Az újabb kiadások csomagjaiban többnyire erősebb kártyák vannak, mint a régiekben, így érdemes összevegyítve játszani velük és nem a régieket az újak ellen.
Remélem tudtam segíteni.

Jó játékot!

seti

seti

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1043 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.13, 12:35

Üdvözlet!

Nem tudom, hogy jó helyre írok-e, de azt szeretném megkérdezni, hogy a játék korábbi kiadásai mennyire kompatibilisek az újabbakkal? Ezt azért lenne jó tudnom, mert kollégákkal beszéltük, hogy talán belevágunk a M.K.-ba, és nekem már van két régi paklim. Egy első kiadásos Észak Lángjai, és egy a Valhallás időkből származó fehér márványmintás Első Kiadásos alappakli.

Nem igazán szeretnék újabb alappaklit venni, ha a régi is használható lenne.

Köszi előre is a válaszokat.

Daneelprophet

Daneelprophet

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 905 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.08, 10:04

Normál esetben nyilván megöli.

De ha Adun harci képességével ingyenesítve játszod ki a döfést (erre gondoltál?), akkor nem, hiszen arra a képességre rá van írva, hogy nem.

A részletes válasz az lesz, hogy a helyettesítő hatás (ld. a képesség szövegében "akkor az  ehelyett") mindig felülbírál minden egymással ütközni látszó hatást.

Módosította Daneelprophet: 2016.03.08, 10:06

sharkoon

sharkoon

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 2 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2016.03.07, 21:19

Adun con Kratase sikeres támadás dobást tesz Döfés Szívbe-re. Mi történik az ellenfél kalandozójával? Meghal vagy nem?

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6802 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.04, 14:48

Köszönöm a választ!

Bulldy

Daneelprophet

Daneelprophet

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 905 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.04, 09:35

Igen, tornyok.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6802 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.03, 23:00

A Küzdőverem és az Ófa ága toronyszintek vagy építmények? Szintjük nincs, de kijátszási feltételük sem. Vagy azért nincs nekik, mert nyíltak?

Bulldy

Daneelprophet

Daneelprophet

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 905 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.27, 09:23

Tudom-tudom, csak nem állhattam meg.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6802 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.26, 22:36

Én kérek elnézést, hogy olyan cikket írok, amiben még régi designes kártyákról is szó van.

Nem irónikus írtam, tényleg köszönöm a linket, át fogom olvasni.

Azt viszont komolyan írtam, hogy nem szenvedhetem az eltérő dizájnt és hasonló furcsaságokat. (A feleségem enyhe autista jelnek nevezi, lehet van benne valami...) Ezért is várom, hogy a DV kiadjon egy gazdagabb lapkészlettel rendelkező szettet.

Bulldy

Daneelprophet

Daneelprophet

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 905 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.26, 22:14

Én kérek elnézést, hogy olyan cikket írok, amiben még régi designes kártyákról is szó van.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6802 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.26, 21:51

Enriquel:

Láttam a speciális "ezt a három küldetést old meg a győzelemért" lapokat az MR-ben, de azt besoroltam a küldetésmegoldó koncepcióba, mint speciális esetet. A Ritkaságtárba nem szaladtam bele, valószínűleg nem az új dizájnos lapok közt van, hanem kicsit régebbi.

A lapdobatós "úgy nyerek, hogy te vesztesz paklielfogyás miatt" dekkre én is gondoltam, de nem gondoltam, hogy működhet egyedi vagy mitikus lapok nélkül. Mondjuk pont az Elementálfészek miatt jutott eszembe, de nem néztem össze, hogy milyen Gy-A van még hozzá.

Daneelprophet:

Köszönöm a linket, de én csak az új dizájnú lapokból szeretnék dolgozni. Egyéni szociális probléma, de nagyon nem szeretem, ha össze-vissza vannak a lapok, ezért nem tudtam megszeretni igazán a HKK-t, illetve mentem át M*K-ról V:tES-re (ahol szintén csak három blokkból doloztam, mert előtte és utána minősíthetetlen rajzok voltak a lapok nagy részén).

Ezért gyúrok arra, hogy az utolsó néhány kiegészítőből rakjak össze valamit. (A fél-kétmágus - fél-DV kieg a szöveges kaszt-jelölésekkel határeset...)

Bulldy

Daneelprophet

Daneelprophet

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 905 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.26, 14:00

Október végén külön írtam cikket az elmúlt 6 év életképes GYÁ-témáiból (http://ketmagus.hu/news/message/view?id=1769), ezek többségéhez van is feltöltve decklista a deck-könyvtárba, / a facebook-csoportban.

Módosította Daneelprophet: 2016.01.26, 14:00

enriquel77

enriquel77

Rendszeres fórumozó

• Moderátor
  • 471 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.26, 09:33

Igen, van két alternatív győzelmi opció is: az egyik a legutolsó kiegben kiadott Menekülés a tinolok bércein át küldetésre épül, és nem DP-vel nyer, hanem fixen 3 küldivel, és a kincskeresős vonal, ami a Ritkaságtár megalapítása küldetésre épít, szintén alternatív győzelmi kondícióval. Mindkettő megvalósítható gy-á paklival! :) Más alternatív nem jut eszembe. Ezen kívül gy-á vonalon még szerintem eléggé erős a lapdobató koncepció: elveszett lelkek kórusa, elementálfészek, változások őre vonalon mozogva pl. Ohh és még egy eszembe jutott: Sorsszilánkok(sorsszelence és kárhozat angyala). :) 

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6802 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.26, 08:37

Egyelőre lapkeresővel próbálok összerakni 2-3 paklit, csak gyakori-átlagos lapokból és csak az új megjelenésű kártyákból.

Lesz egy küldetés megoldós (félelfes) és egy ostrom (kyrek) pakli, illetve egy lovagos-párbajozós.

Nyilván nem lesznek tökéletesek (kevés a GY és A lap :( ), de majd feldobom ide őket.

Kérdés küldetéseken és ostromon kívül van más koncepció, amire érdemes paklit építeni ezen a szinten?

Bulldy

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6802 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.25, 11:03

Köszönöm az infót, biztos jövök még kérdésekkel!

Üdv,
Bulldy

enriquel77

enriquel77

Rendszeres fórumozó

• Moderátor
  • 471 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.25, 09:40

Én is beleszólnék, mert ennyi kiegészítést szerintem megér a dolog: Az elvadult lapokat le tudod idézni mint egy normális lapot is, ha éppen a szükség úgy hozza, bár ez ritka. Abban viszont nem értek egyet, amit Cobin mond, hogy semmi értelmük. Ugyanis lehet ezek köré a lapok köré kombót is építeni. Rualan átkával és Veszélyes vidékkel meglehetősen kellemetlenek tudnak lenni az Elvadultak is, ráadásul a Nhyssis nevű kalandozó is bőven hasznukat tudja venni. Nála például kifejezetten hasznos, ha kevés igazi akadálylapod van, és nem csak a képessége miatt, hanem azért is mert nagyon jól megy hozzá az Useb-Het nevű ereklye. A sok elvadult kalandozóval szinte mindig meg tudod nyerni az Useb-Het által generált minijátékot, amivel eldobathatod az ellenfeled! :)

cobin

cobin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1275 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.24, 23:00

Mi van akkor, ha egy ilyen kalandozót akadályként csatolok egy saját küldetéshez?

Ha a küldetésnek 3 útja van, és te rá raksz 3 ilyet akkor az ellenfél már nem tud csatolni.

Mi van akkor, ha más játékos küldetéséhez csatolom? Toronyszinthez?Mit fog csinálni?

Semmit, igazából ez az egész nem más, mint blöff. Az ellenfél azért fél a csatolástól és nem biztos, hogy el megy rá, meg neked nem fogja a kezed.

Igazából ennek jelen formájában sok értelme nincs, mert így joggal kérdezed miért ne rakjak be akkor normális akadálylapot. :D. Gondolom bontott formátumon volt hangulata, értelme.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6802 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.24, 22:32

Sziasztok!

Az "Elvadult" kulcsszót nem igazán értem. Mi van akkor, ha egy ilyen kalandozót akadályként csatolok egy saját küldetéshez? Mi van akkor, ha más játékos küldetéséhez csatolom? Toronyszinthez? Mit fog csinálni?

Előre is köszönöm, ha kapok példákkal alátámasztott magyarázatot, mert a szabálykönyvből nem sikerült semmit kihámozni.

Bulldy

Guldor

Guldor

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 553 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.12.28, 19:32

Szia!

Igen.

Igen.

Igen.

sharkoon

sharkoon

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 2 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2015.12.28, 10:56

Sziasztok!

- Ellenfelem egyetlen Hanyatlás Korát irányít. Választhatom-e a forduló végén a csatolt lap feláldozást, ha nincsen csatolt lapom?

- Ugyanez zsarolással: Választhatom-e hogy átadok egy mp-t ha 0 manőverpontom van, vagy választhatom-e hogy eldobok 2 lapot, ha nincs kártya a kezemben?

- Kijátszhatok-e Vérzivatart, ha a soromban lévő egyetlen éber kalandozó Ezüstcsákány Gráim?

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]