Ugrás tartalomhoz

Fotó

Istenek és küldötteik

• Válasz írásához lépj be
3175 hozzászólás érkezett eddig

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12227 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.11, 12:22

Kicsit gondolkodtam Rondagólon

Spoiler

Hittételek: 

1. - Van lélekvándorlás, tehát egy élet, nem élet, a halálnak messze nincs olyan jelentősége, mint IRL
  2. - Feljebb és feljebb kell emelkedned, ahogy Ranagol is feljebb kívánja emelni az emberiséget. Egy részét legalábbis.
  3. - Egyszerre használhatod ki az alattad állókat (Halott indul hozzád...) és vagy köteles példát mutatni nekik. A kiemelkedésben durván meggátolni valakit bűn - de nem mindenki érdemes a kiemelkedettségre (lásd 2. pont)
  4. - Ha kiemelkedettebbnek számító valakit segítesz ebben a földi, akkor a következő életeidben kapsz pár kupont - ezért lehet a vezeklésképp Ranagolnak áldozni másokat, mert ezzel nem veted őket vissza a több életen át tartó kiemelkedésben, hiszen kiemelkedettebbet szolgált a halálával.

Igen, ezzel a Bosszúállókból ismert Ebony Maw (volt valami magyar neve is) tenyérbemászó figurák lesznek a rondagól-papok... 

Spoiler

xinaf

xinaf

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1081 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.09, 15:13

Ha mernek rá lapot húzni, betehetnek egy kráni tartomány véletlen generátort is olyan elemekkel, mint a poszt-apok fantazi kősivatag vérfolyóval, parazita (élő) menhirekkel, és az egyetlen túlélő elátkozott királlyal :)

(OFF)(ebből az is kiderül, hogy miért menekülne minden mágus rajongó a csapatból, ha Yneven kezdenék mesélni)(/OFF)

Szerintem zseniális :) Ha egyszer Kránban akarok mesélni, tutira összedobok valami hasonlót :D

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6406 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.09, 15:01

KLM, elég sok mindenben nem értünk egyet, de megszoktam.:rohog: :sor:

Galu, szerintem Yneven Kránon kívül is van nagyon sok lehetőség, nekem nem fog hoányozni. Kicsit olyan ez, minthogy Középföldén sem kalandhelyszín Valinor. :nos:

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4987 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.09, 14:51

KLM, gondolom a Kelet-mánia az Nyulászitól jött, aztán ehhez Kornya már nem piszkált hozzá.
Gáspár András mondta nekem a mostani DV-magus "ősbemutatóján" hogy Krán az nem lesz része a játék helyszíneinek, de Raon is ugyanezt mondta a kb: "létezik, de senki nem tud róla biztosat, a határok le vannak zárva, mágikusan is."

Mondjuk ez annyiban nem rossz ötlet, hogy így mindenki azt tud oda mesélni, amit szeretne.
Annyi megkötéssel, hogy a külső részeken kell lenni orkos és nomádos gyepűnek (a dúlás magyarázatához), meg valahol beljebb a Toronynak 13 (vagy már csak 12? rég volt) varázslóúrral.

Ha mernek rá lapot húzni, betehetnek egy kráni tartomány véletlen generátort is olyan elemekkel, mint a poszt-apok fantazi kősivatag vérfolyóval, parazita (élő) menhirekkel, és az egyetlen túlélő elátkozott királlyal :)

(OFF)(ebből az is kiderül, hogy miért menekülne minden mágus rajongó a csapatból, ha Yneven kezdenék mesélni)(/OFF)

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12227 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.09, 13:50

KLM, gondolom a Kelet-mánia az Nyulászitól jött, aztán ehhez Kornya már nem piszkált hozzá.

Ezzel nem értek egyet, de mindegy.

Gáspár András mondta nekem a mostani DV-magus "ősbemutatóján" hogy Krán az nem lesz része a játék helyszíneinek, de Raon is ugyanezt mondta a kb: "létezik, de senki nem tud róla biztosat, a határok le vannak zárva, mágikusan is."

Az jó, ha a Dúlást ki akarják hozni kampánynak... :gyagya:

Tehát a Ranagol-papok esélyesen gorvikiak lesznek, ott meg nem annyira nehéz elhitetni egy, a homlokodba égetett/tetovált Ranagol-szimbólummal a kiemelkedettségeses blablát.

Elvileg egész Ynev egyik legnépszerűbb istene volt (25 éve :bezzeg: ), szóval máshol is akadhat belőlük... A kosfejes tetkóval meg úgy vagyok, hogy csak az varratja a homlokára, aki menőnek érzi magát (és amíg büszkén hordja, addig ad is valami bónuszokat). 

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6406 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.09, 11:14

Tehát a Ranagol-papok esélyesen gorvikiak lesznek, ott meg nem annyira nehéz elhitetni egy, a homlokodba égetett/tetovált Ranagol-szimbólummal a kiemelkedettségeses blablát.

Módosította Orastes: 2020.04.09, 11:15

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12227 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.09, 09:16

Aztán ebből lett egy valóban a LaVey-i "sátánizmusra" és szociáldarvinizmusra hajazó, "az erősebbnek van igaza" hozzáállás, de még itt is hozzájön azért (bár meglehetősen halkan), hogy "ha az az erősebb kiemelkedett", de ezen kiemelkedettség pontos mibenléte nincs tovább magyarázva.

Valahol - többször is - Kornya felvállalta, hogy nem különösebben izgatja egy koherens filozófia megteremtése, neki bőven elég a pözőrködő hangulatot megadó westernfilmes városka, ahol a házaknak csak a homlokzatát építik fel és nem érdekli, hogy egy ekkorka porfészekben miért hodálynyi a saloon, ami - az üres utcákkal ellentétben - tömve van válogatott rosszarcokkal. 

- - - 

Ha az eredeti pre-KKK :gyagya: koncepciót vesszük, ahol az öreg kertész is kiemelkedett, mert csinált valamit, amit csa kevesen tudnak, akkor elég hamar eljutunk az olyan kráni tartományokhoz, amelyek a távol-keleti társadalmakra emlékeztető szigorú társadalmi rendre épülnek (nem véletlen a krániak mandulavágású szeme), ahol a viselt címered egy rakás dolgot elárul rólad...

...és azért viseled, mert közlekedsz a Birodalomban és ez a jelzés szükségtelenné teszi, hogy egy rakás kötekedő alakot levágjon a karaktered. 

Módosította KLM: 2020.04.09, 09:20

morgorito

morgorito

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 687 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.08, 19:26

A koncepció ismeretében nekem úgy jött lett hogy az, hogy valaki nagy harcos/varázsló/stb. -önmagában nem elegendő- de -feltétele- a kiemelkedésnek, illetve a "meghívásos" rendszer alapján a "hitvallás" az az, amit inkább később meg lehet tanulni, és első sorban a "táp szint" alapján szelektálnak.

De ha már ennyire szétszedjük a dolgot, akár el lehetne vinni egy olyan irányba is, mint amit tar242 mondott, és a "tömegpusztító erők" mellékhatásként jelennének meg a szellemi kiemelkedettség mellett. Ennek is lenne létjogosultsága, habár lehet komolyabb változtatásokat követelne meg, mint az én koncepcióm. 

Hmm, talán így még az OD-ból is lehetne valamit csinálni a mostani "erősebbmintajékánekedilyennemlehetvarázserő". Mondjuk lehetne azoknak a kiváltsága (vallás/faj/satöbbitól függetlenül), akik kellő belső tisztaságot értek el, és már megközelítik a "mágus" állapotát. Hiszen így még akár érdekes is lehetne, nem pedig egy gyerekes kísérlet az aquirok gyenge stat blokkjának turbózására. Így mondjuk közülük is csak a "megvilágosodottaknak" lenne OD-ja, meg a nagyon öreg elfeknek, stb, és el lehetne engedni a "vérségi" megközelítést.

De már megint kezdek eltérni a témától, nem kéne ennyire csapongnom. 

Módosította strato: 2020.04.09, 13:48

xinaf

xinaf

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1081 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.08, 19:12

Aztán ebből lett egy valóban a LaVey-i "sátánizmusra" és szociáldarvinizmusra hajazó, "az erősebbnek van igaza" hozzáállás, de még itt is hozzájön azért (bár meglehetősen halkan), hogy "ha az az erősebb kiemelkedett", de ezen kiemelkedettség pontos mibenléte nincs tovább magyarázva. Tehát a puszta erő és a másik megsemmisítésére való képesség elvileg még itt sem elegendő, de ez  - ha jól tudom - valóban nincs tovább kifejtve.

Legalábbis, ha valaki ténylegesen el tud pusztítani mindenkit a környezetében, viszonylag kevesen merik kétségbevonni kiemelkedettségét. 

Módosította xinaf: 2020.04.08, 19:12

tar242

tar242

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 784 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.08, 18:48

Ahogy én értem és "működőképesnek" vélem: az eredeti kráni kiemelkedettség idea a szociáldarwinizmus helyett sokkal inkább hajazhat a keleti tantrikus irányzatok álláspontjára:

a kiemelkedettség azt jelenti, hogy magad mögött hagyod a pusztán emberi szintet: az emberi mozgatórugókat, az emberi emóciókat (direkt nem érzéseket  - sensus- írok), az emberi célokat, az emberi gondolkodást, stb. és az efölötti (isteni és még afölötti) szintet célzod meg, képességeidet ennek elérésére fordítod.

És ez esetben egy csontsovány aszkéta vagy jógi, még mindenféle "különleges képesség" nélkül is kiemelkedettebb lehet egy nála pusztán anyagi síkon jóval nagyobb hatalommal bíró, őt lazán elfújni és anyagi mivoltát könnyedén megsemmisíteni képes, ámde pusztán emberi érzések, célok, mozgatórugók által irányított valaki.

Tehát a kiemelkedettség mértéke nem feltétlenül a (külső) anyagi hatalom és a másik megsemmisítésére való minél hatékonyabb képesség, hanem a belső irányultság, a célok, a mozgatórugók és azok emberfeletti szintre helyezettsége.

Aztán ebből lett egy valóban a LaVey-i "sátánizmusra" és szociáldarvinizmusra hajazó, "az erősebbnek van igaza" hozzáállás, de még itt is hozzájön azért (bár meglehetősen halkan), hogy "ha az az erősebb kiemelkedett", de ezen kiemelkedettség pontos mibenléte nincs tovább magyarázva. Tehát a puszta erő és a másik megsemmisítésére való képesség elvileg még itt sem elegendő, de ez  - ha jól tudom - valóban nincs tovább kifejtve.

Módosította tar242: 2020.04.08, 18:55

morgorito

morgorito

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 687 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.08, 18:21

Xinaf:

Alapvetően a Ranagol pap minden nem gorviki partiban NJK kasztú :) . De komolyra ferdítve a szót, meg lehetne csinálni....teljesen más fajta mágiarendszerrel. Mert a jelenlegi erre egyszerűen nem alkalmas. A K&M isteni bajnokai felől megközelítve esetleg működhet, viszont ehhez meg nem csak játéktechnikai hanem világképi átírás is szükségeltetne.

Eh, igen eléggé szilárdnak tűnik a "ezt rohadtul nem találták ki" hipotézis.

Off: Ezek közül szerintem még az Ereni elfgyűlölet a legidiótább, tekintve hogy -tényleg- semmi oka nincsen hogy ez ne csak maximum -ellenérzés- legyen, hanem aktív vadászat.  :duh:

Meséltem egyszer egy életutat, ahol a partyban lévő Ranagol pap a kampányzáró játékig tudta titkolni a karakterek és a JÁTÉKOSOK ELŐTT IS! hogy Ranagol papja. Harcosnak gondolták, az Mp-jéből buffolta fel magát az összecsapások előtt, sunyiban. A végén végzett a partyval is, ennek ellenére mindenki számára emlékezetes játék volt. Nem emlékszem IRL mennyi időt vett igénybe, de sokat. (A játékos kis papírcetliken jelezte, mit varázsol, ez akkoriban elfogadott technika volt minden JK és a KM között nálunk, még feltünő sem volt.

A KéM isteni bajnokával az a fő baj, hogy játéktechnikailag alig tesz hozzá. Bármely Magus rendszerben kb. a kap Mp-t/Kegypontot megfelelője. A dolog azért nehézkes, mert létezik a játéktechnikai pap és a társadalmilag pap, és itt a karakter ha pap is lenne játéktechnikailag, a társadalom szermében egy kiemelkedett harcos/fejvadász/bárd/akármi.

Élből el kéne törölni a "társadalmi pap" kategóriát ha ez lenne a megközelítés, inkább "Ranagol kegyeltek" lennének, akik lehetnek akármilyen kasztúak. Esetleg pár krányi észosztó hinthetné az igét, de a "családi ranagol pap" illetve a "ranagol papnak tanult" koncepciók egyértelműen ugranak. Mondjuk szerintem nem dőlne össze a világ így se, csupán Gorvik koncepciójának kéne egy kis bizgerálás.

Egyébként ha mindenképpen a meglévő rendszerben kéne leképeznem, valszeg X-er használatos fix E-s varázslatokat adnék, a KM megítélése szerint, egy skálával érzékeltetve, hogy milyen cselekedetért, mit érdemes kapni. Esetleg nem visszatöltődő mana/kegypontot, ilyesmit. Magyarul a kegyeltség nem konstans, hanem folyamatosan kell bizonytani a kiemelekedettséget, ha valaki a gyümölcseit akarja élvezni.

Alapvetően úgy kiegyensúlyozva, hogy aktívan kell tenni ezekért, és nem a játékos választja ki hogy pontosan mit kap.

Hátrány hogy ezt nem lehet patikamérlegen kibalanszolni, hanem a mesélő józan belátására lenne bízva a dolog megoldása (de a fent említett útmutatással, nem egy "találd ki te, mocskos parasztja mit képzeltél" jellegű félmondattal, mint mondjuk az UTK-s Hét Sor Iskolája).

Mondjuk én egyébként is azon párti vagyok, hogy a kegyeltek kaphassanak "1-3 kegypont"-nál komolyabb ajándékokat az isteneiktől, ha tényleg nagy dolgokat visznek végbe. Ugyanígy kaphatnak a harcosok/varázslók és képzettségeket pár pont HM-et ,Manát, stb. Kicsit hangulatosabb mint a "szintlépésnél ugrás, közte semmi" megközelítés, de ez már erősen off topic, szóval ennek a fejtegetését itt itt abbahagyom.

U.I.: Amit a Ranagol pap megcsinált, azt nálunk is sikerült egy A.-i Tűzmesternek, habár ő csak szimplán nem használt mágiát, kivéve ha nagyon kellett. Voltak mondjuk jelek, amit a játékosok nem szúrtak ki.

Módosította morgorito: 2020.04.08, 18:23

xinaf

xinaf

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1081 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.08, 17:55

Xinaf:

Alapvetően a Ranagol pap minden nem gorviki partiban NJK kasztú :) . De komolyra ferdítve a szót, meg lehetne csinálni....teljesen más fajta mágiarendszerrel. Mert a jelenlegi erre egyszerűen nem alkalmas. A K&M isteni bajnokai felől megközelítve esetleg működhet, viszont ehhez meg nem csak játéktechnikai hanem világképi átírás is szükségeltetne.

Off: Ezek közül szerintem még az Ereni elfgyűlölet a legidiótább, tekintve hogy -tényleg- semmi oka nincsen hogy ez ne csak maximum -ellenérzés- legyen, hanem aktív vadászat.  :duh:

Meséltem egyszer egy életutat, ahol a partyban lévő Ranagol pap a kampányzáró játékig tudta titkolni a karakterek és a JÁTÉKOSOK ELŐTT IS! hogy Ranagol papja. Harcosnak gondolták, az Mp-jéből buffolta fel magát az összecsapások előtt, sunyiban. A végén végzett a partyval is, ennek ellenére mindenki számára emlékezetes játék volt. Nem emlékszem IRL mennyi időt vett igénybe, de sokat. (A játékos kis papírcetliken jelezte, mit varázsol, ez akkoriban elfogadott technika volt minden JK és a KM között nálunk, még feltünő sem volt.

A KéM isteni bajnokával az a fő baj, hogy játéktechnikailag alig tesz hozzá. Bármely Magus rendszerben kb. a kap Mp-t/Kegypontot megfelelője. A dolog azért nehézkes, mert létezik a játéktechnikai pap és a társadalmilag pap, és itt a karakter ha pap is lenne játéktechnikailag, a társadalom szermében egy kiemelkedett harcos/fejvadász/bárd/akármi.

morgorito

morgorito

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 687 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.08, 12:46

Xinaf:

Gkar:

Ez szép és jó, de ha Ranagolt nem érdekelné, akkor miért támogatná papi hatalommal, azt a nem is olyan kevés gorviki papot? Hiszen ha pont nem érdeklik a Kránon kívüli dolgok...

Meg hát, azért az utánpótlást jóval egyszerűbben is meg lehetne oldani. Elvégre, nem hinném hogy Gorvikban arányában több "bevonzandó" egyén lenne, mint máshol. Az ő elkorcsosult Ranagol hitük meg lehet hogy rosszabb, mint ha csak simán ne tudnának semmit Ranagolról. 

De megint azt érzem, hogy ez egy olyan kérdés ami az alkotókat nem foglalkoztatta. 

A MAGUS lorejának ezen a ponton valóban rebootra lenne szüksége, csak ennek az esélye közel nulla.

kukac:

Egyébként a többi síkról való hatalom jóval több kérdést vet fel mint amennyit megválaszol. Főleg ha praktikusan végtelen mennyiségű van belőlük. 

Ennél még tényleg az a fejtegetésem (ami mögött bevallottan nincs részletes koncepció) is kevésbé problémás, hogy az istenek egyrésze (vagy akár mind, tudja fene) valami erős entitás volt istenné válása előtt is, és az csupán a hatalmát növelte exponenciálisan.

Más:

Mellesleg, mivel nem tudtam magamat GA világleíró könyvén sokadik próbálkozásra se átrágni, akkor most pontosan mi a legfrissebb lore az istenekkel kapcsolatban? Mert ez az Egy-es koncepció eléggé ellentmond minden régebbinek, legalábbis ahogyan én értelmeztem.

Tippre ez valami Gáspárizmus, és sosem volt átgondolva hogy mennyire illik a világba/milyen hatása lenne.

Habár valamiért ezen kevésbé akadtam ki, mint azon hogy egy random polgár a Godoniakról értekezik. :D

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12227 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.08, 11:51

Ha Ranagol kultusza tényleg más létsíkról jött, ...

Ezzel meg az a gond, hogy Ranagol az Egy egyik nagyobb szilánkja, aki miután kikapott a Kilencektől szétesett, majd különböző istenek alakultak ki belőle (Kyel, Darton, Ranagol, Domvik, stb...) Szóval elég nagy itt a káosz és az átgondolatlanság....

Lehet nem ártana Kzs és GA minden okosságát kidobni és újra kezdeni mondjuk a 93-as szabálykönyv világképéből

Én a magam részéről a ZÖLDből és a CX Grimóból indulok ki, a Renegátból meg amit GA a TNG-s és Garmacoros könyvekben leírt és minden, ami azon felül van, az maximum úgy történt meg, hogy a homályosan emlékező, elfogult szemtanúk szerint van úgy, amit kell gond nélkül felülírok az előző lista lapján. 

Gkar

Gkar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 481 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.08, 10:22

Ha Ranagol kultusza tényleg más létsíkról jött, ...

Ezzel meg az a gond, hogy Ranagol az Egy egyik nagyobb szilánkja, aki miután kikapott a Kilencektől szétesett, majd különböző istenek alakultak ki belőle (Kyel, Darton, Ranagol, Domvik, stb...) Szóval elég nagy itt a káosz és az átgondolatlanság....

Lehet nem ártana Kzs és GA minden okosságát kidobni és újra kezdeni mondjuk a 93-as szabálykönyv világképéből

Módosította Gkar: 2020.04.08, 10:26

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12227 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.08, 10:08

morgorito:

Nyilvánvalóan az a legésszerűbb magyarázat erre, hogy KZs Koncepciója baromság egy meglévő világhoz hozzátákolt katyvasz.

Ráadásul Kornya nagy WH40k és Lovercraft rajongó, onnan is átvett témákat, amin nem segített az, hogy ő fordította ezeket és a magyar kiadásokban ugyanezek a szófordulatait használja. 

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1242 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.08, 07:22

Egyébként meg, ez a "hívők száma számít nagyon" dolog nem áll olyan erős lábakon Yneven, elvégre akkor Orwella sosem tudott volna világégést előidézni, illetve Sogron hatalmának eléggé gyengének kéne lennie. Személyesen logikusabbnak tartom azt, hogy az istenek egy részének van, az istenség státusztól (tehát attól hogy hisznek benne) független "hatalmi bázisa". A hit csupán ehhez jön hozzá. Ez megmagyarázza azt is, ha valaki "eltűnik" ha meghalnak a híve, de azt is ha kvázi hívek nélkül visz végbe nagy dolgokat (mondjuk pont Krán létrehozását, teszem azt).

Namármost viszont ha nem túl sok követővel (tudomásom szerint Krán létrehozása előtt nem volt egy nagy isten), képes létrehozni a kísérletet és működtetni azt, akkor valószínűleg nincsen rászorulva arra hogy akárhogy növelje a követői/papjai számát.

Ha jól emlékszem, nem csak az Yneven lévő hívek száma számít, hanem alle zusammen. Ha Ranagol kultusza tényleg más létsíkról jött, akkor ott is lehettek még hívei, vagy Sogronnak is van kultusza Calowynen (vagy az csak valami házi izé volt...?). Az x millió többi anyagi síkon előfordulhatnak olyan világok, ahol Orwella a kemény, a pyarr istenek meg csicskák, és onnan forgatta át a hatalmát (vissza befektetés helyett). És még ott van, hogy a Másodlagos Anyagi Síkon esetleg még nem is ugyanazokkal a nevekkel imádják őket, esetleg nem is ugyanazzal az ideológiával. (Meg ott van még az ateizmus is....)

Gkar

Gkar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 481 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.08, 07:15

morgorito:

Nyilvánvalóan az a legésszerűbb magyarázat erre, hogy KZs Koncepciója baromság egy meglévő világhoz hozzátákolt katyvasz.

Ha jól értelmezem a fórumos észosztását, Ranagolt igazán csak a Kránon belüli dolgok érdeklik. Ott 100%-ban érvényesülnek a tanai. Még a külvilágban nem, eleve ezek különböző kráni potentátok tevékenységének az eredményei (Gorvik az Shakalor egyéni projektje).  Ranagol szempontjából ennek igazán nincs hátránya és segíti az ígéretes alanyok Kránba áramlását (pl Messor a renegátból aki egy gorviki fejvadász).

xinaf

xinaf

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1081 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.08, 05:51

(OFF)

Egyszóval, nem látom logikusnak a leképezését se a vallásnak (gorviki kísérlet), se a játéktechnikának.

Logikai hiba Yneven? Ezt kikérem magamnak a shadoni kultúra nevében, ahol a nemesség egy része bajvívó, más része lovag egy időben, Toron nevében ahol a káosz istene államában van a legszigorubb rend és Eren nevében is, ahol gyűlölik tiszta szívből az elfeket, akik az egyik katonai és ideológiai szövetségedük (Vörös lobogó).(/OFF)

De értem mi a bajod, csak ezt nem lehet anélkül megvalósitani, hogy táposabb legyen Ranagol papja a többinél. Vagy berakjuk a teljes Ranagol pap koncepciót a kráni varázsló mellé, mint NJK kasztot, lévén életutazni büdös életbe nem fogsz Ranagol papként. (A kampány célja lehet az azzá válás.) Léven vagy lesz x szint más kasztja és olyan szintű papi hatalma vagy lesz x szint más kasztja, de papi hatalma egy kezdőé, akit lenos egy Ellana bábaaszony mágikus párbajban...

morgorito

morgorito

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 687 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.07, 23:22

Ekkor viszont felmerül a kérdés, hogy mégis miért adna "egyes szintű", azaz az alábbi eszmefuttatás szerint azért még messze nem kiemelkedett személy, számára a kegyéből varázserőt.

Röviden és tömören, miért támogatna a saját alapfilozófiájával ellentétes vallási irányzatokat/nem megfelelő papokat, ha nincs is rá szüksége (hiszen nélkülük is eléggé szépen tudott "alkotni")?

A kérdés helyesen: miért ad, és miért tàmogat?
A saját eszmefuttatásod bizonyitja, hogy a szerepjátékokban létező Ranagol nem úgy gondolkodik ebben a kérdésben mint te. De erre is van IRL példa: a náci párt tagjai sem voltak mind magas, karcsú, szőke és kékszemű egyedek. Úgy tűnik Ranagolra is igaz, hogy az elmélet és a gyakorlat nem feltétlenül fedi egymást.

Az inkvizitoros hasonlat (nagas szinten válhat Ranagol pappá) azért nem működik, mert se a játékban, sem az irodalomban nem ilyenek. Pl. a Tizedikben lévő Ranagol pap egy grammal nem táposabb a többieknél. Sőt, menekülnie kellett mert bukott nemesi ház sarja. És mégis megtarthatta a hatalmàt.

Előszöris, tisztában vagyok vele hogy a meglévő anyagokban nem ezt a logikát követik, de ettől függetlenül még tarthatom hibásnak, főleg mert mint alább írtam, Ranagolnak sok oka nincsen arra, hogy inkonzisztens legyen az elveivel kapcsolatban. Inkább csak azt bizonyítja, hogy ezt nem igazán gondolták végig, és előbb volt meg a Gorvik koncepció mint az isten kifejtése (meg ugye, a koncepció útközben változott), és ezért paradox szituációt kreáltak. 

Ez alapján nem meglepő, hogy a változó Ranagol kép nem felel meg a már előtte létező elvárásoknak (legyen Gorviki egyház, ahol ez meg az van).

Ettől függetlenül még nem lesz kevésbé problémás a helyzet.

Monnyuk még mindig nem tudom honnan veszitek hogy a Ranagol pap táposabb lenne a többinél, mikor inkább arról beszéltem végig, hogy teljesen más jellegű papság/kegyeltek lennének logikusak, ha ignoráljuk azt, hogy mennyire katyvasz módon van megírva a fluff. 

Egyszóval, nem látom logikusnak a leképezését se a vallásnak (gorviki kísérlet), se a játéktechnikának.

Módosította morgorito: 2020.04.07, 23:23

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]