Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Necronomicon marpedig van... vagy legalabbis lesz (Herbie )

• Válasz írásához lépj be
69 hozzászólás érkezett eddig

donsam

donsam

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 50 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.11.09, 22:17

Ebben a Vallhallás cuccban a "kiegészítő anyag a 777-hez" vicces lehet.:)

Akeley

Akeley

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 67 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.11.05, 10:31

Kifejezetten aranyos a... khm... őőő... azt mondja "rajzolat" (muhaha!), amit az eladó a kötethez mellékel. Engem Babar királyra emlékeztet. :felvon:
Jut eszembe: nem akar venni valaki tőlem R'lyeh-ről származó kavicsot ötmillióért? Lengi üveget tízmillióért? Mi-Gó kocsonyát húszezeré'? Kici ócó! ;)

kissp

kissp

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 35 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.11.04, 20:11

Emberek!

Ez meg nekem is faj, pedig en, mint lentebb olvashato nem zarkoztam el a letezes tenyetol.:felvon:

Akeley

Akeley

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 67 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.11.04, 19:32

Lehet... :-)
Bár az eladó babarugdalózókat is árul.

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4664 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.11.04, 19:05

szerintem a vateras 2 haver hoax-a... :felvon:

Akeley

Akeley

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 67 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.11.04, 16:15

Nem jutok szóhoz. Szinte szó szerint fáj mások hülyesége.
Ha lesz olyan degenerált, kretén, konzumidióta, "guglimüvellt" barom, aki megveszi, akkor sírva fogok fakadni és magamban eltemetem az emberiséget. Az eladót pedig legszívesebben bíróság elé állíttatnám. (Mint az összes, emberi hiszékenységet kihasználó kuruzslót.)
Nem hiszem el, egyszerűen nem tudom elhinni, hogy van érdeklődő erre a... áh, tényleg nem találok szavakat. Felmerül bennem, hogy csak álmodok, és reggel jót fogok röhögni az egészen.

Julianus

Julianus

Érdeklődő fórumozó

• Archívum
  • 92 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.11.04, 13:12

Uraim!

Nem tudom létezik-e még az "Arany csörgősipka" díj, de azt hiszem találtam egy rá esélyes kollégát:

6.000.000 Ft-ot kér a Vaterán egy bőrkötéses Valhallás Necronomiconért!!!!! Ami pedig a legfurcsább, hogy van rá érdeklődő. Lásd a licit alján a kérdéseket.
Ó sós könny szídd ki agyvelőm, hogy milyen ostoba emberek vannak...

http://www.vatera.hu/sorszamozott_borkotes..._155244021.html

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2612 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.10.30, 22:13

Jé, milyen viktoriánus motorunk van itt, nem tudtam, meg se próbálkozok ezentúl csúnya szavak begépelésével.

A keresztény "legenda" (figyelem, itt most a középkori eredetűekről van ám nagyba szó, nem ám a vesekivágó nigériai levelezőkről) meg tán azért elfogadottabb (? - hitbéli kérdésekben sok értelme van ennek a felvetésnek is) mert pár ezer éve visszakövethető és minden boltban kapható, szemben egy vicces kedvű író hagymázait reprodukáló rajongók vagy futóbolondok termékeivel.

Hitetlen kutyák szempontjából persze a Nagy Cthulhu és a Mindenható is a létnek ugyanabba a kategóriájába tartozik, ám jelentős különbség, hogy az egyikre alapozott eszmerendszert sok millió ember komolyan veszi világszerte, a másikat nem, és ennek határozottan örülök.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2612 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.10.30, 21:57

Aztak***a, hogy te milyen művelt vagy!

kissp

kissp

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 35 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.10.30, 21:42

Szep szammal akadtak hozzaszolasok, miota nem olvastam oket.
Valaszolva a lentebb feltett kerdesre, nem puhaboritos nacikrol szolo konyvben olvastam arrol a konyvrol. Azokat nem szeretem.
A masik hogy szellemi vezeto, mint alias Jezus, lehet hogy volt, de mennyiben bizonyitott ez. Ja es most en kerdeznek. Miert elfogadotabb a kereszteny legenda, mint akarmilyen masik? Mert mindenki, aki ide ellenvelemenyt ir az rajuk hivatkozik. Ha az en hozzaszolasomra reagalok, akik rogton Lovecraft imadonak es Chuthulu hivonek kialtanak olvasnak egy kicsit abban amit irtam, csak felvetettem, hogy ha volt valami hasonlo konyv, akkor otletkent szolgalhatott kedves ironknak a Necronomiconhoz.
Ja es kedves tanult olvaso tarsaim, a koznyelv jelenleg a legendat sokmindenre hasznalja. (lasd. varosi legendak, messze nem kereszteny eredetuek)

Asidotus

Asidotus

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 241 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.10.29, 16:31

Múltkor néztem a National Geographicot, az óceán mélyét mutogatták, hogy mi mindent fedeztek már fel ott, és mennyire sok még a fehér folt a meder alján. Persze, a gondolat nem hagyott nyugodni, hogy a szerkesztők lehet, hogy kivágták a Ry'leh városát vagy a mélységlakókat...

donsam

donsam

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 50 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.10.29, 14:26

300 Ft-ért bőven poén, kár, hogy a vonatjegy kicsit megemelné a beszerzési költséget.:)

Sigmund

Sigmund

Uwel Ökle

• Fórumita
  • 3321 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.10.29, 13:29

Amennyiben bárkit érdekelne, itt, a Debreceni Egyetem főépületében (alias Bölcsészkar) a Nagykönyvtár előcsarnokában jelen pillanatban több más (és ettől etérően érdekes és esetenként hasznos) könyv mellett szép, fekete kötésben eladás alatt áll a Necronomicon. Ja, 300 Ft-ért vesztegetik. Elmebeteg tinik és Lovecraftmániások hajrá, még nem vitte el senki.
Teszem hozzá én se fogom, mert ökörségekkel nem foglalkozok. De 300-ért valakinek talán megéri. Én inkább megiszok egy sört. Vagy veszek érte valamilyen értelmesebb könyvet.

Lepus

Lepus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1156 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.10.28, 15:30

...ja bocs, hirtelen reagáltam, látom te is rájöttél minderre. ;)

Lepus

Lepus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1156 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.10.28, 15:29

Petrus:
"Létezett viszont Alhazred és iu. 730-ban, Damaszkuszban megírt egy Al Azif c. könyvet."

Na innen nem is olvastam tovább. Nem létezett, nem írt. Lovecraft találta ki. Az Internet ebben a kérdésben kétségbeejtően megbízhatatlan információforrás.

donsam

donsam

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 50 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.10.28, 14:41

Petrus ez egy nagyon frankó cikk. Gratulálok.

donsam

donsam

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 50 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.10.28, 13:47

Ja úgy értettem, hogy komoly Lovecraft honlap, hogy ezen kívül, szépen rendbe volt szedve a bibliográfia, meg ezek.;) Most Crowleyra rányomni, hogy fehér vagy fekete, vagy citromsárga egy kis lilás beütéssel hülyeség, de ez nem is idetartozik. Én egy olyan "szektáról" hallottam - sőt fel is raktak youtubera egy-két videót - ami a Peter Carroll féle kaoista vonalat ötvözi a Cthulhu mítósszal. Mondjuk egy olyan okkult vonalba aminek az a fő jelszava, hogy "semmi sem igaz, ezért minden megengedett" bőven belefér az ilyesmi. Mondjuk az is Crowley hagyatékának távoli örököse, mint a ma annyira népszerű Wicca, meg Anton LaVey is átvett egy keveset, de ő inkább a Golden Dawntól főleg.

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4447 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.10.28, 10:40

Anno pár éve a Lovecraft fórumon felbukkant valaki, aki hallott valakiről, aki biztosra olvasta máshol, hogy... Szóval a témában kicsit elmélyültem, akkoriban szültem ezt, összefoglaló okulásul:

http://member.rpg.hu/cu/cuo31/index.php?p=2&f=myths01

Godfrid

Godfrid

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 129 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.10.28, 09:58

Crowly igazából egy okos ürge volt, aki összehordott egy rakás baromságot, hogy benézhessen pár tinilány/fiú szoknyája alá.
A therionról annyit, hogy teljesen abszurd hogy a tagok ilyen izé hívők lennének:
1. Lényegében egy tagból áll a zenekar + az alkalmilag szerződött emberek, és a félig meddig állandó tagok.
2. Ha pl keresztény lennék nem hiszem, hogy olyan dalokat írnék, és adnék elő, ami szembe megy a vallásommal.
3. Ha műveltebb, és kevésbé hülye vagyok, mint egy doboz vaj, akkor meg nem hiszek ilyen hülyeségekben.

Lepus

Lepus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1156 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.10.28, 08:06

(Ja igen, egy létfontosságú tény amit Crowleyról nem árt tudni... A vén kecske nagyon szerette sokkolni a népet, feltűnési viszketegségben szenvedett, és szívesen tetszelgett démoni szerepekben, de a vallásos jellegű munkásságát tekintve valódi, hamisítatlan teurgus, azaz FEHÉR MÁGUS volt! Lol.)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]