Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Keplopok nyomaban (Tikos Peter)

• Válasz írásához lépj be
27 hozzászólás érkezett eddig

Alfdam

Alfdam

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 908 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.11.25, 12:33

Bepe:
Dehogynem felmerül, csak annak semmilyen okát nem láttam. Próbálom megfejteni, de nincs semmilyen értelme. Még csak nem is ironikus a csillag. Rejtély akkor, miért csillagozta ki a kedves szerző.

Odusz

Odusz

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 203 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.11.25, 03:03

el Gabor: Ennyire nem mélyedtem el a részletekben, csak feltételeztem. Ebben az esetben természetesen komoly büntetést érdemel. Sajnos ha a jogrendszer nem büntet valamit eléggé hogy elrettentő legyen, akkor pontosan ezt kapjuk, ami itt most van!

algi: Senki sem vonja kétségbe, h. a művészek sokat és jól dolgoztak. És hogy rendkívül tehetségesek, azt sem. ÉS azt sem állítom, hogy reklámozni kéne őket mert rászorulnának.

Sajonos napjaink embere mindig mindent letölt (és legalább nincs kitéve az el Gabor által említetteknek az ember, mert ha sz@r amit letöltött, nem bosszankodik és szemetel, hanem nyom egy delete-et) DE adományt fizethet jó esetben és ilyenko aki csinált valami jót esetleg fog is még csinálni. A másik oldalról (ha tetszett egy mű) ilyenkor "illik" megvenni azt a künyvet, h. ne csak elektronikusan legyen meg, vagy elmenni arra a filmre, stb.

Sajnos sokan etikátlanok.

Amúgy ironizálni próbáltam, olyan 10-20 % -os komolyság tartalommal, csak a betűúkből ez ne mderül ki.

Sajnos a legtöbb ember etikátlan. És néha nem is kicsit!

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4623 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.11.24, 21:00

az fel sem merul benned, hogy esetleg a user maga irt be par csillagot?

Alfdam

Alfdam

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 908 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.11.24, 20:36

Valaki elárulná nekem, mit csillagozott ki a motor creep hozzászólásában? Mert Colton az elején használta a torrent szót, mégis bentmaradt.

algi

algi

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 631 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.11.24, 19:40

Colton:

"Unblock"? Ugye csak iróniából írtad így?

Odusz:

Legalább reklámozzák? Elismerés? Az, hogy k***asokat dolgoztak valamin, amiért más aratja le a babérokat? Szerinted amúgy a reklámozásra szoruló grafikusoktól nyúlnak? (Boros-Szikszaiék is biztos rászorulnak a reklámra szegények.)

creep

creep

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 161 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.11.24, 10:55

SlyZero, megnyugtatlak, nem te vagy az egyetlen. Szerintem el kéne felejteni ezt a "te t******elsz, a Pokolban fogsz elégni" szöveget. Butaság. Persze, hogy t******elnek az emberek.

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4329 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.11.24, 09:21

Én öt-hat éve rendeltem könyveket az Outlaw Presstől, és annak rendje-módja szerint meg is érkeztek (a tulaj nagyon barátságos volt meg minden). Na, amellett, hogy a borítók iszonyú, pixeles szörnyűségek voltak, olyan ostoba és ötlettelen szerepjátékos anyagokat én szerintem soha máshol nem olvastam, pedig nekem bárki elhiheti, hogy találkoztam már néhánnyal. A valóban kiváló T&T reprinteket kivéve bizony a szelektívben végezték.

Odusz egyébként tévedésben van a történtekkel kapcsolatban. Ez egy egyszemélyes vállalkozás, amit egy alapvetően jellemtelen ügyvéd (igen, igen) vezet; korábban arról vált ismertté, hogy engedély és a szerző tudta nélkül kinyomtatta és publikálta Olivier Legrand kiváló Mazes&Minotaurs szerepjátékát. Főnökről tehát szó sincs, Mr. Shipman szimplán egy jellemtelen alak. Mivel most nagyhalakkal is összeakasztotta a bajszát, könnyen lehet, hogy ezúttal nem ússza meg a náspángot.

Odusz

Odusz

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 203 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.11.24, 03:19

Persze nem örülnék a helyzetnek a művészek helyében, de valahol ez az elismerés XXI. századi formája, szvsz. Legalább foglalkoznak velük és reklámozzák őket! Csak remééljük eredménye is van, számtalan helyen van már olyan, hogy "nézd meg és ha tetszik utalj már át 5 $-t és szerintem vannak olyan mecénás hajlamú műkedvelők akik ezt meg is teszik. Remélem legalább is!

Orwen

Orwen

Lar-Dor-i varázsló

• Fórumita
  • 315 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.11.23, 22:17

Engedélyt kell kérni a felhasználásra.
Nem tudom mennyi a tarifájuk a grafikusoknak, mi például egy jövőben megrendezésre kerülő találkozó poszteréhez használtunk fel egy képet, ami meg lett photoshopolva (megjegyzem sztem jobb lett, mint az eredeti). A kép eredeti szerzője teljes mértékben korrekt volt, és segítőkész, azonnal az engedélyét adta a kép felhasználására.

Tran

Tran

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 32 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.11.23, 20:43

Elég kemény ügyvédei vannak az Upper Deck-nek, ahogy a linket elnézem...

SlyZero

SlyZero

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 332 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.11.23, 20:08

Colton:
A kettő között van egy olyan, a magyar büntetőjogban is figyelembe vett szakadék, amit haszonszerzésnek hívnak.
(Bár remélem nem én vagyok itt az egyetlen aki a „ha tetszik úgyis megveszem, ha nem, akkor meg úgyis lomtárban landol” típusú ember.)

Sentinel

Sentinel

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 130 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.11.23, 18:13

Radivoj és penge, fején találta a szeget. Ez azt hiszem, a bagoly mondja verébnek...tipikus esete.

Aserminio_de_Mueria

Aserminio_de_Mueria

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 459 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.11.23, 15:44

Nem tudom, mi ez a nagy nyüzsgés. A magyar féllegális könyvkiadás tele van hasonló esetekkel, nyilván az Outlaw Press úgy gondolta, hogy a magyar festők úgysem játszanak T&Tt, nem veszik majd észre. De mégis.

Ha Tikos bepereli őket, nyilván kiderül, hogy a cégnek nincs vagyona, felszámolják és a festők ott maradnak a követeléseikkel, a felszámoló meg majd megvonja a vállát, hogy ő tehetetlen. Mármint ha ezek a kiadók egy cseppet is hasonlítanak a magyar építőiparra, ez lesz majd a pontos menetrend. A cégben esetleg leledző pénzt pedig azonnal elköltik valami számlagyárban, vagyis hazaviszik zsebben.

penge

penge

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 1 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.11.23, 14:12

Ha itt tartunk annak idjén a Rúnában megjelent képek is eléggé hasonlítottak más művészek munkáira. Sőt ha jól tudom az a csapat nem a csak a képeket szerezte be hanem nem egy külföldi írónak/kiadónak "felejtette el" kifizetni munkájukért járó pénzt.

Persze ez a régmult ma senki nem tesz ilyet...

Alfdam

Alfdam

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 908 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.11.23, 13:36

Bármennyire is ejnye-bejnye, Coltonnak azért vagyon igazsága. De azt ő se felejtse el, hogy amikor a torrentező letölti egy kiadó teljes piaici kínálatát, filmet, stb, nem áll neki a nyomdagéppel sokszorosítani, majd pénzért eladni...

Attila:
Leszólni talán nem, de azért a "kibaszott jó"-t talán megvonnám tőle. Nem látatlanul.

Sanctus

Sanctus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.11.23, 13:18

Még jó, hogy a Rúna idejében nem volt ilyesmi. :szent:

Arflo

Arflo

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 175 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.11.23, 12:51

Egyet értek coltonnal!

Colton

Colton

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 317 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.11.23, 12:04

A habzó szájjal büntetésért lihegő hozzászólóknak (nem az alkotóknak): remélem akkor is ilyen elánnal álnak ki a szerzői jogok mellett mikor a goggliba beütik a "D&D, Star Wars,... stb. torrent" kifejezéseket és "unblock" letöltik egy szerepjátékkiadó teljes piaci kínálatát, vagy egyes darabjait...:szent:... Ha valaki soha nem tett ilyet, annak van erkölcsi alapja mellet verni.

Odusz

Odusz

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 203 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.11.23, 11:19

Sajnos sokszor az ember egy telefonba ordibáló, vagy az irodai széke mögött, vagy az főnök irodájában (oroszlánbarlangban) a szőnyeg szélén ácsorogva hallgatva az oroszlánbömbölést: "Nem érdekel! Old, meg most azonnal, nem baj hogy nincs semmink, főleg pénz nem, mire háromig számolok meg legyen oldva, különben kirugom és veszek fel mást!" úgy dönt, hogy marad a "call for help magic google" varázs-bűbáj-idézés. Ilyenkor uriemberek megadják a hivatkozást és máris jobban néz ki a dolog.
Ha képlopásról van szó és ezt kiadják és hasznuk lesz belőle, akkor más a helyzet. Ez már gazemberség.
Valószínűleg ezt ők is tudják. Szerintem az állhat a jelenség hátterében, hogy egy főnök erőltette a dolgot, az alkalmazottnak meg mindegy végülis, hogy beperelik a céget, főleg ha már köcsögölnek is vele és amúgy is megy más céghez...

De csak teória, lehet, hogy egy 12 éves srác foci helyett felfedezte a google-t, vagy valaki nem olvasott Bibliát, illetve átfutott a szeme a "Ne lopj!" parancsolaton.

Művészként ilyet megélni nagy méreg lehet. Velem a fordítottja történt: beküldtem egy novellát egy pályázatra és még csak egy "köszönjük a részvételt" sablonemailt sem bírtak küldeni. Vajon küldök még ezeknek bármit is eztán? Szomorú a helyzet.

Pett-moondevil

Pett-moondevil

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 572 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.11.23, 11:10

Attól még, hogy mások is csinálnak ilyet, meg fogják érdemelni az alapos büntetést.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]