Ugrás tartalomhoz

Fotó

Infinity

• Válasz írásához lépj be
3447 hozzászólás érkezett eddig

pattison

pattison

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 642 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.08.10, 10:49

Human Sphere-t még nem szedtem le, de majd otthon, és akkor ott meg tudom nézni. Köszi!

Szerk.: Köszi Atis. A magyar nem rossz, de azért én mindig az eredetit próbálom preferálni. Bár gondolom itt az a spanyol volna, de az angollal ált. nem lehet melléfogni. :) Az értéssel nincs probléma, őszintén szólva amit az angolban olvastam el, az egyből átjött.

Módosította pattison: 2012.08.10, 10:52

Bat21

Bat21

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2616 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.08.10, 10:49

Impetuous: igen azok a lehetséges parancs_kombinációk_ a sorrendjük viszont nem kötött. Ez alól kivétel a fekvésnél a felkel+mozog, ez viszont külön le is van írva valahol.

Koordinált vs. fire-team:

1. koordináltnál minden modell elkölti a parancsát, fire-team-nél csak egy parancs megy el az egész csapatra.
2. Koordináltnál mindenki végrehajtja a parancsot, fire-team-nél ez megoszlik, bizonyos parancsokat mindenki végrehajt (általában a mozgás típusu parancsok) van amelyiket csak a kijelölt vezető (pl. támadás).
3. ARO-nál nincs koordináció, fire-team-nél viszont a csoport minden tagja ARO-zik (ez az egyetlen eset, amikot a csapat tagjai nem csak bonuszt adnak a vezetőnek, hanem támadhatnak is) és magkapják a bónuszokat is.

Edit: tuti egy rakat dolgot kihagytam, de pont itt az ideje az újrakezdésnek :) A bakunint majd otthonról, nem akarok marhaságokat írni.

Btw, ne szenvedj a magyarral, ha megy az angol abból jobb/egyszerűbb a dolog, pedig a magyarhoz még minimális közöm is volt. (Akárcsak Gróf úrnak.)

Módosította Bat21: 2012.08.10, 10:50

Grof

Grof

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2817 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.08.10, 10:33

Gróf úr, azért ne túlozz, van pár szabály ami fostalicskaszarértelmezhetetlenokádék, de meg lehet oldani.
Igen, a fedezékre+LoS-ra gondoltam elsősorban :P

...amik a játék lényegét, a (tűz)harcot alapjaiban befolyásolják... :-DDDD De tényleg, normális játékostársakkal és előzetes megbeszéléssel megoldhatók ezek a problémák. Amúgy helyre kis pörgős és hangulatos kockajáték ez! :-)

Mi a helyzet a fire-teamekkel? Csak pár szóban? :) :) Vagy ha az online magyarban benne van, akkor oldalszám is jó...

Az a Human Sphereben van benne, nem tudom, megvan-e magyarul letölthetősben, ha nincs, szólj, küldök privit.

pattison

pattison

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 642 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.08.10, 10:30

Persze, hogy onlájn, amit nem muszáj, nem nyomtatok.
Ami meg elérhető ingyen letöltve, azt csak akkor veszem meg könyvben, ha imádom nézegetni benne elalvás előtt a képeket. :D
Nah, akkor csak nem vakultam meg teljesen (fegyverlista). Egyébként pont azért kérdeztem, mert ez tipikusan egy nyomtatandó dolog.
A tulajdonságokat egyébként rendesen megtaláltam az onlájnban is.
Igen, az impetousra gondoltam, csak mint írtam, itt jelenleg csak a szinkronizált változat áll rendelkezésemre. :) Én úgy látom, hogy ott mindenképpen a mocorgással kell kezdened, nem lehet előbb okosan kihajítani a gránátot:

A lehetséges engedetlen parancs kombinációkat lásd alább.
Engedetlen-parancs
Mozog + mozog
Mozog + támad
Mozog + mászik
Mozog + kitér
Mozog + ugrik
Mozog + úszik
Felkel + mozog (teljes MOZ érték)

Mi a helyzet a fire-teamekkel? Csak pár szóban? :) :) Vagy ha az online magyarban benne van, akkor oldalszám is jó...

Köszi!

Edit: Halló, én vagyok az, tudod, aki már több, mint 2 éve abbahagyta a 40k-t, mert primitív szar volt. :) Eddig amit felfogtam ebből a szabályrendszerből, az nekem mind elég logikusnak és az én gondolkodásmódom szerint valónak tűnt. Látom, hogy baromi kidolgozott, de nem érzem, hogy erőltetni kéne rajta az agyamat, hogy mit is akar. A WM/H-ban pl. azért eltelt egy kis idő, mire megszoktam a "sajátos fogalmazási stílusukat", mert hát van nekik.

Módosította pattison: 2012.08.10, 10:33

Bat21

Bat21

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2616 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.08.10, 10:28

Gróf úr, azért ne túlozz, van pár szabály ami fostalicskaszarértelmezhetetlenokádék, de meg lehet oldani.
Igen, a fedezékre+LoS-ra gondoltam elsősorban :P

Grof

Grof

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2817 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.08.10, 10:24

Jupíííí, élet :)

Gróf úr, Pattison, az online szabálykönyvben csak a szabályok vannak, a fegyverlista külön van.

Ja, h az online? Arra nem figyeltem, my bad. Abban tényleg külön vannak. Érdemes beszerezni egy offlinet vagy nyomtatni egy fegyver-listát, az elején sűrűn fogod nézni, aztán később már fejből fognak menni a népszerűbb fegyók statjai :-)

Editke: Húhh, Patti, nem elijeszteni akarlak, de arra készülj fel, h a szabályok csak kicsivel kidolgozottabbak és összeszedettebbek, mint 40kban... A fórumon pedig mindenre a "játszd ahogy neked és kis pajtásaidnak a legjobb" a válasz. Kiadtak egy FAQt, de az néha több kérdést vet fel, mint megválaszol ;-)

Módosította Grof: 2012.08.10, 10:26

Bat21

Bat21

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2616 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.08.10, 10:18

Jupíííí, élet :)

Gróf úr, Pattison, az online szabálykönyvben csak a szabályok vannak, a fegyverlista külön van.
...
Infinity weboldal, -> Downloads -> Army Lists -> English
Innen minden kell szerintem.

Még 1 dolog: ha egy modell az extra "engedetlen" parancsából kötelezően kimozog coverből, majd a támadásával kihajít egy füstbombát, attól függetlenül egy ellenséges modell (ha meglátta) rálőhet ARO-ból még mielőtt a füstöt kidobhatta volna? Úgy olvasom, hogy az ilyen reakciós lövéseknél a reaktív játékos eldöntheti, hogy a triggerelő order melyik szakaszában adja le a lövést.

Ez az impetuous lenne ? Mert ott csak az a megkötés, hogy a két cselekedet közül az egyiknek kell kötelezően mozgásnak lennie, tehát megteheted, hogy dobod a gránátot cover-ből (erre ha jól csinálod nem tud ARO-t jelenteni ez ellen), majd a parancs második feléből mozogsz. Mivel a füst már ott van, az ellen - hacsak nem táposállat és nincs MSV-je, amivel átlát rajta -, már nem tud ARO-t lőni.

Bakunin-t majd otthonról beírom, fejből nem megy sajna,..

pattison

pattison

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 642 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.08.10, 10:18

OK, értem.
Magyar meg az angol is megvan.
Utóbbit preferálnám, de azt csak otthon engedte letölteni, és még nem hoztam be ide a melóba... :)
Elolvasom újra, és aztán jövök megint.

Grof

Grof

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2817 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.08.10, 10:08

Melyik szabálykönyved van meg? Csak h egyezzenek az oldalszámok :-)
Javaslat:
1.) olvad el a szabálykönyvet (létezik magyarul is, ha úgy könnyebb).
2.) Olvasd el még egyszer.
3.) Keress ebben a topikban, hátha kitárgyaltuk már.
4.) Kérdezz :-)
--(5.) Keress próbajáték-lehetőséget.)--

Értem én a lelkesedést, h mindent azonnal és itt és most és fenének van kedve lapozgatni, de nem gépelném be újra az egész szabálykönyvet :-D

pattison

pattison

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 642 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.08.10, 09:59

Köszi Gróf.
Az feltűnt, hogy különböző képpen modellezett babák vannak, és azt is láttam, hogy az army builderben a különböző felszerelésűek különböző áron szerepelnek, de akkor ezek szerint ezekből kell kiügyeskedni, hogy minél kevesebb pontot pazarolj el.

A fegyver statokat megpróbálom újra megnézni a szabálykönyvben.
Tudsz egy oldalszámot mondani esetleg? Mert táblázatfélét kerestem, de csak a leírásokat találtam meg (jata vagyok, tudom).

Az availability értékeket szintén újra meg kell néznem, lehet azt nem figyeltem a listaépítőben.

Mégegy kérdés ezzel kapcsolatban: ha jól tudom, akkor sectorial seregekben lehet ún. fire teameket összekapcsolni 2-től 5 figuráig, amelyek unitként működnek, és 1 order elköltésével ugyanazt a parancsot lehet velük végrehajtatni. Ez így működik? Ezek szimultán skillek, vagy ugyanúgy külön-külön dolgozod ki, csak 1 orderből? Erről is találok valamit a szabálykönyvben? Igaz az, hogy csak sectorial sereggel lehet ilyet, vagy sima listával is?
Ez ugyanaz, mint a koordinált parancs, vagy összemosom a kettőt?

Spec. képességeket is újra meg kell néznem... úgy látszik nem voltam elég körültekintő.
Mentségemre legyen mondva, hogy csak tegnap töltöttem le. :)

Még 1 dolog: ha egy modell az extra "engedetlen" parancsából kötelezően kimozog coverből, majd a támadásával kihajít egy füstbombát, attól függetlenül egy ellenséges modell (ha meglátta) rálőhet ARO-ból még mielőtt a füstöt kidobhatta volna? Úgy olvasom, hogy az ilyen reakciós lövéseknél a reaktív játékos eldöntheti, hogy a triggerelő order melyik szakaszában adja le a lövést.
Köszi

Grof

Grof

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2817 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.08.10, 09:22

Amit nem találtam / nem értek:
- Egyes fegyverek pontos statisztikái hol találhatóak?
A szabálykönyvben van leírás, de statokat nem találtam. Lehet, hogy csak félrenéztem amúgy.

Félrenézted, ott vannak azok is :-)

- Sectorial seregek megkötései és előnyei hol találhatóak? Az army builderből számomra csak a kevesebb választási lehetőség világlik ki, de egy-egy típusú modellből ugyanúgy be tudtam tuszkolni egy rakatot a sima listába, ahogy a sectorialba is.

Előnyei a más AVA érték, hátrányai a megkötés, mit hozhatsz, mint WM/H Tiereknél.

- Spec képességek leírása meg van valahol együtt? Én csak az army builderből linkelődtem a Wiki/FAQ oldalra, ahol szépen korrektül le volt írva, hogy pl. mi az a Courage, de erre a kattintásra ugye játék közben nem lesz mindig lehetőség. Valahol le vannak ezek írva egyben?

Szabálykönyben?

- És végül olvastam valahol olyat, hogy plusz felszerelést is lehet venni figuráknak. Ezeknek a tulajdonságai, meg pontértékei hol találhatók? A lista természetesen gyakran pár ponttal kevesebbre jön ki, amit jó volna felhasználni

A figurát veheted többféle felszereléssel: bunyigyalog puskával 8 pont, bgy mesterlövész puskával 23 pont + 1 SWC, bgy rakétával 44 pont + 1,5 SWC etc. Ez is a szabálykönyvben van :-D

pattison

pattison

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 642 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.08.10, 08:54

Na, ide is bekontárkodok. :)

Természetesen hülye kérdésekkel kezdem:

Szabálykönyvet megtaláltam, nem is tűnik bonyolultnak a rendszer alaplogikája. Pipa.
Army buildert megtaláltam, szépen tartalmazza az adott figura statjait is. Pipa.

Amit nem találtam / nem értek:
- Egyes fegyverek pontos statisztikái hol találhatóak?
A szabálykönyvben van leírás, de statokat nem találtam. Lehet, hogy csak félrenéztem amúgy.

- Sectorial seregek megkötései és előnyei hol találhatóak? Az army builderből számomra csak a kevesebb választási lehetőség világlik ki, de egy-egy típusú modellből ugyanúgy be tudtam tuszkolni egy rakatot a sima listába, ahogy a sectorialba is.

- Spec képességek leírása meg van valahol együtt? Én csak az army builderből linkelődtem a Wiki/FAQ oldalra, ahol szépen korrektül le volt írva, hogy pl. mi az a Courage, de erre a kattintásra ugye játék közben nem lesz mindig lehetőség. Valahol le vannak ezek írva egyben?

- És végül olvastam valahol olyat, hogy plusz felszerelést is lehet venni figuráknak. Ezeknek a tulajdonságai, meg pontértékei hol találhatók? A lista természetesen gyakran pár ponttal kevesebbre jön ki, amit jó volna felhasználni, nem beszélve arról, hogy valamelyik batrepben azt láttam, hogy egy sniper egy bazi nagy doboz hátán csimpaszkodott mászókarommal, és folyamatos coverből lövögetett. Nem tudom az extra felszerelés-e, de elég hatékonynak tűnt. :)

Atis, neked mid van a Bakuninból? :nos:
Egyelőre még nem jutottam dűlőre magammal, hogy melyik frakció legyen, de a Nomads az egyik azok közül, ami tetszik.

Köszi előre is a válaszokat!

Bat21

Bat21

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2616 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.08.03, 15:21

Új könyv: kampány+fejlődésrendszer, 16 küldetés, új sectorial (aleph - görög rész), új frakció (nyam), új modellek a régi seregekhez, új felszerelések.

És fluff fluff fluff, yeeee.

Bővebben jövő héten, Inf. hét lesz a BoW-on.

Kazador

Kazador

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1256 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.08.03, 09:44

ez mi lesz?

Bat21

Bat21

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2616 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.08.03, 08:17

Oooooo....jajajajajajajajajjajajajaj...

http://www.beastsofwar.com/wp-content/uploads/2012/07/Scarface-Cordelia-Coming-Soon-for-Infinity.jpg

Van valami video az új cuccokról, keresem...

WAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

Módosította Bat21: 2012.08.03, 08:22

Bat21

Bat21

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2616 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.07.04, 19:51

Az új srácok szabályai:

http://www.infinitythegame.com/infinity/downloads/army-lists/[en]NewProfiles.pdf

A rior grrl csács, lehet mégse kéne eladni a bakunin srácaimat...Sheskiin meg egy állat :D

pepe

pepe

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 435 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.06.11, 14:21

Tudom ajánlani az egységek hátterének leírásait. Esetleg berakod forítóba és úgy már csak ki lehet belőle hámozni valamit és ezekből azért elég sok infot le tudsz szűrni.

Nyarlathotep

Nyarlathotep

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 59 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.06.09, 13:58

Én nagyon várom ezt a könyvet és megmondom őszintén, pont abbna reménykedek, hogy fluff-el lesz tele. Persze jó ha nyitva hagynak pár területet(mint mondjuk a Human Edge, stb). Az első két könyv azért rengeteg kérdést felvet sztem. A Földön ragadt országok sorsáról alig van info, stb, stb...

Kicsit irigyelek, én nem tudom olvasni a fluffot. kár, hogy sehol nincsen magyarul. :(

pepe

pepe

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 435 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.06.08, 22:31

Én nagyon várom ezt a könyvet és megmondom őszintén, pont abbna reménykedek, hogy fluff-el lesz tele. Persze jó ha nyitva hagynak pár területet(mint mondjuk a Human Edge, stb). Az első két könyv azért rengeteg kérdést felvet sztem. A Földön ragadt országok sorsáról alig van info, stb, stb...

Nyarlathotep

Nyarlathotep

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 59 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.06.03, 12:47

Valami konkrétum?
Mik a pletykák a fő tartalomra?

Elég konkrét pletykaák alapján. Nem hiszem, hogy lesznek komoly szabály modosítások. Ha minden igaz már a könyv elött jönnek, majd ki új figurák és lesznek új szabályok bizonyos babákhoz. Meg persze a lentebb is említett dolgok.

De szerintem ennél konkrétabbat egyenlőre ne várj. :)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]