Ugrás tartalomhoz

Fotó

Malifaux szabályok

• Válasz írásához lépj be
3658 hozzászólás érkezett eddig

Bolem

Bolem

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 228 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.12.24, 09:59

Sziasztok!
Látom nem mostanában volt használva ez a fórum, de azért próbálkozok, lenne egy szabály kérdésem!
Ha egy trigger szövegében az van,hogy annyiszor történik valami, ahány adott suit van a végeredményében, akkor hogyan tud többet szerezni? Csalni ugyebár csak egy lappal lehet kézből, de a szabály szerint ekkor (ha sors módosítók miatt több lapot is flipeltem) dobni kell a korábbi kártyát. Vagy a suitok ekkor is megmaradnak? Ha nem maradnak meg,akkor csak a beépített suit és SS költéssel lehet több suitot elérni triggerhez?
Előre is köszönöm a segítséget!

FPSZ

FPSZ

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4067 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.01.06, 14:28

Amúgy azt is nézted hogy az első támadásával elveszti a harmless-t a figura? :)

Pyerre

Pyerre

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 354 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.01.06, 09:56

Felvetődött, hogy ha valaki Immune To Influence az védi-e a Terrifying/Harmles... ellen.
Én ott és akkor azt mondtam, hogy nem, mert a szabályban az van, ha jól emlékszem, hogy, ha védőként szerepel. Sajna nem volt nálunk könyv, de most megnéztem:

"Immune to influence:
This model is immune to WP duels when it is the defender."

Lett ez valahol erratazva? Csak mert én nem találtam.

Bala

Bala

Programmer of FELDB

• Moderátor
  • 3759 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.08.08, 09:29

(OFF)nyugi warboss, az ETC-vel kelek és fekszek, ez csak a kikapcsolódás, hogy ne zöldüljek bele :) Különben is, a seregem teljesen készen van, valamit csak kell modellezni :) (/OFF)

kgb

kgb

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 735 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.08.07, 17:44

Csonti, nagyon szépen köszönöm, pont ennyi kellett az ismert linkek mellett :) :sor:

Bár itt nagyon off, de:
Bala te azzal foglalkozz, hogy versz meg egy WoC sereget és mit csinálsz 5 dark elf pegazussal... :) Ráérsz Malifaux dolgokkal foglalkozni augusztus 20 után...
off vége

Bala

Bala

Programmer of FELDB

• Moderátor
  • 3759 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.08.07, 15:32

Csonti, nagyon szépen köszönöm, pont ennyi kellett az ismert linkek mellett :) :sor:

-csonti-

-csonti-

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1558 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.08.07, 14:10

beginner kérdés:
Az alábbi modellek beszerzésén és/vagy konvertálásán gondolkodom, érdekelne egyfajta használhatósági ráta ezekhez a modellekhez, hogy az ember csak a polcra veszi meg őket, vagy kvázi minden játékban hozza. Az alapkönyves guild modellek nagyjából megvannak, a három mesterhez és még Hoffmanhoz érdekelnének.
Köszi minden választ:

Próbálok bőbeszédűbb lenni, de néhány alapvető link, mielőtt nekimennénk. A PullMyFingert ilyen témában mindenképpen érdemes olvasgatni, ott van a legtöbb tudás összehordva. Itthon meg még jó tanácsadó, infógyűjtő hely lehet az FB-s oldalunk is.

Exorcist

élőholtak, nightmare-ek, spiritek ellen nagyon jól jön egy

Ryle

Hoffmannak már csak fluff miatt is kötelező - vagy leginkább azért :)

Witchling Handler

elsősorban Sonniánál jön szóba, amikor jó sok Witchlinget hozol

Brutal effigy

ha nincs szükség totemre, már csak a gyógyítás miatt is érdemes betenni

Latigo Pistoliero (mennyit? ha van értelme ezekből hozni, akkor inkább konvertálom)

én nem látom nekik értelmét, max fluffos seregépítésnél tenném be őket sörmeccsen

Pale Rider (konvezió lesz szerintem. Egy elég ugye?)

Unique, szóval elég. Nagyobb, hentelős csatákban lehet igazán kihasználni, de talán még akkor is kicsit drága. Ízlés dolga.

Warden

Olcsó, két Scrapet dobó tucatgép. Hoffmannak mindenképpen jól jöhet, meg olyan csapatokban, ahol a Guardsmaneket lehet tápolni (pl. Drill Sergeanttal). Kettő, de akár három sem elképzelhetetlen egy működőképes listán. Az igazán szemét dolog benne a range triggere, ami paralizál. Emiatt sosem teheti meg az ellenfél, hogy nem próbálja kivédeni az amúgy nem túl acélos lövést, mert nem lehet biztos benne, hogy nem kapja be a triggert.

(a Guild Houndokból kettőt konvertáltam)

Jól jöhetnek, mert mozgékonyak és relatíve olcsók.

* * *
Illetve Arcanist - Ramosnak:
Electrical creation (mennyit???)

Ahogy előttem is írták, unique, szóval egy kell.

Mechanical Rider

Engem nem győzött meg ez a lovas, de az ellenkező véleményt is készséggel elfogadom.

Soulstone minder (2?)

Én egynél többnek nem nagyon látom értelmét. Az is elég esetlegesen.

Large Steampunk Arachnid (2??)

2 a minimum, de aRamos könnyedén felpakol körönként egyet, szóval vele akár több is kellhet.

Köszi,
Bala

nm

Módosította -csonti-: 2012.08.07, 14:12

Bala

Bala

Programmer of FELDB

• Moderátor
  • 3759 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.08.06, 23:30

Hát, örültem volna kicsit részletesebb leírásoknak, kezdőként. :) De legalább csak egy Electr.Creát fogok csinálni

szetymereg

szetymereg

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 669 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.08.06, 08:21

A Pale rider is unique, abból is csak egy lehet. Nem játszok egyik frakcióval sem a lentiekből, de a felsorolt modellek szerintem mind használhatóak, és bizonyos csapatokban van ami alap is.

btk666

btk666

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2436 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.08.06, 07:16

nej árj úgy mint Cila barátom, Electrical creation unique, sztem 1 elég :D

by: btk

Bala

Bala

Programmer of FELDB

• Moderátor
  • 3759 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.08.05, 23:07

beginner kérdés:
Az alábbi modellek beszerzésén és/vagy konvertálásán gondolkodom, érdekelne egyfajta használhatósági ráta ezekhez a modellekhez, hogy az ember csak a polcra veszi meg őket, vagy kvázi minden játékban hozza. Az alapkönyves guild modellek nagyjából megvannak, a három mesterhez és még Hoffmanhoz érdekelnének.
Köszi minden választ:

Exorcist
Ryle
Witchling Handler
Brutal effigy
Latigo Pistoliero (mennyit? ha van értelme ezekből hozni, akkor inkább konvertálom)
Pale Rider (konvezió lesz szerintem. Egy elég ugye?)
Warden
(a Guild Houndokból kettőt konvertáltam)

* * *
Illetve Arcanist - Ramosnak:
Electrical creation (mennyit???)
Mechanical Rider
Soulstone minder (2?)
Large Steampunk Arachnid (2??)

Köszi,
Bala

-csonti-

-csonti-

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1558 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.06.25, 18:39

Szörnyeteg van születőben, legalábbis a lényegi részekre tapintó első kérdésekből ítélve. :)

Szóval Levi valóban nem húz lapot a második körtől, csak ha meghal. Ezért is jó, ha meghal. Meg azért is, mert egy csomó képessége Wd-t von le tőle, így a leghasznosabb Levi a sértetlen Levi. Amit csak úgy tudsz megoldani, ha néha meghal, mivel automatikusan is sebződik kör végén.

És igen, két Waif valamennyivel nagyobb biztonságot jelent, mint egy. És a pozicionálásban is segíthet. De nagyon gyors figurák ellen játszva még így sem lesz fáklyás menet a védekezés.

Amúgy nem tudom, rátaláltál-e már a Malifaux Battle College-ére, mindenesetre belinkelem.

Rudi_von_Dudi

Rudi_von_Dudi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1131 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.06.25, 18:16

Hali,

ismerkedem Leveticus-al és nem értem miért jó ha meghal.

Empty Inside:
Beginning with the second turn, while this model is in
play, Crews containing it draw 0 cards during the Draw Phase. You
ignore any enemy effects targeting this model which require you to
discard Control Cards.
Eternally Shackled:
If this model is killed or sacrificed during the turn, during
the Closing Phase sacrifice a friendly Hollow Waif and Place this model into
base contact with that model before it leaves play, then sacrifice all other
friendly Hollow Waifs in play. Discard your Hand and draw up to your Crew’s
Maximum Hand Size.

Azaz, a második körtől kezdve nem húzok lapot, ha Leveticus játékban van, ez ok.
Tehát, a kör elején egyáltalán nem húzok, mert, ha halott a kör végén vissza jön.
Hollow Waif-el b2b teszem le és a játékban lévő összes Waif sacrifice lesz, ezután
visszajön az összes Waif, mert ekkor lép életbe a shackled képesség.
Azért kell több Waif, hogy nehogy megölje az ellenfél jól értem?

Azt néztem még, hogymivel CROW-t ad atackhoz, ezért jó lehet olyan modeleket választani, akik trigerrlnek,pl. Cb(Rot).

-csonti-

-csonti-

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1558 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.06.07, 06:57

Ez azért érdekes mert a könyvben szó szerint az van írva , hogy az első kőr initiative flipje elöttt választ Prayt tehát nem értem mi volt ez az idézés utáni móka ???? Esetleg a kártyán más szerepelt ???

MAC

Igen, a könyves verziót anno gyorsan felülírták, most pedig visszatértünk a kályhához. :)

Marneus_AC

Marneus_AC

Lord of Macragge

• Fórumita
  • 911 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.06.07, 06:53

Kábé mindenki félreértett valamit. :)

A változás lényege, hogy a megidézett Shikome mostantól nem úgy érkezik le, hogy Preyt választ automatikusan. Erre a normál ügymenet szerint a saját aktivációjában elnyomott (All) eksönnel továbbra is van lehetősége - akár az idézése körében is. Amúgy a Shikome nem tud Slow lenni, ezért az idézését követő aktivációjában is megkapja a normál AP mennyiséget.

És szerintem a változtatás pont rendben van, mert eddig volt elmebeteg, hogy Kirai túlaktivált, 12"-re lepakolt egy Shikome-t, aki mozgott egyet ingyen majd ütött háromszor csupa [+] flippel. Ezt kábé a mestereken kívül bárki beszopta, de még a mesterek is akkor úszták meg, ha égettek követ. Ha megnyerte a következő kezdeményezést, akkor ugyanezt még egyszer. Nobrainer volt, ami nem tett jót a játéknak. Tipp: ezután is fognak idézni Shikome-t a Kirai játékosok.

Ez azért érdekes mert a könyvben szó szerint az van írva , hogy az első kőr initiative flipje elöttt választ Prayt tehát nem értem mi volt ez az idézés utáni móka ???? Esetleg a kártyán más szerepelt ???

MAC

szetymereg

szetymereg

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 669 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.06.06, 15:56

... Tipp: ezután is fognak idézni Shikome-t a Kirai játékosok.

Bizony fognak! Attól a modell még jó, pláne ha kettő van belöle. ;)

-csonti-

-csonti-

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1558 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.06.06, 12:38

Kábé mindenki félreértett valamit. :)

A változás lényege, hogy a megidézett Shikome mostantól nem úgy érkezik le, hogy Preyt választ automatikusan. Erre a normál ügymenet szerint a saját aktivációjában elnyomott (All) eksönnel továbbra is van lehetősége - akár az idézése körében is. Amúgy a Shikome nem tud Slow lenni, ezért az idézését követő aktivációjában is megkapja a normál AP mennyiséget.

És szerintem a változtatás pont rendben van, mert eddig volt elmebeteg, hogy Kirai túlaktivált, 12"-re lepakolt egy Shikome-t, aki mozgott egyet ingyen majd ütött háromszor csupa [+] flippel. Ezt kábé a mestereken kívül bárki beszopta, de még a mesterek is akkor úszták meg, ha égettek követ. Ha megnyerte a következő kezdeményezést, akkor ugyanezt még egyszer. Nobrainer volt, ami nem tett jót a játéknak. Tipp: ezután is fognak idézni Shikome-t a Kirai játékosok.

Marneus_AC

Marneus_AC

Lord of Macragge

• Fórumita
  • 911 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.06.06, 12:20

Model Clarifications
- Shikome-nél már nincs Prey idézésben -> Helló, Kirai!

Tehát nem nyomhatja az Allos akcióját a New Prey-t???? Csak mert ez így hülyeség ezzel kicsit felrúgják a szabályokat....pont ő nem használhatja idézés után az ALL akcióját :-D.....Akkor most senki sem használhat idézés után ALL akciót ??
Az is lehet,hogy én értettem félre valamit ???

MAC

Az alapszabály szerint eddig sem használhatott senki ALL akciót, ha bármi mást csinált már előtte, kivéve, ha valami egyéni szabály ezt engedte neki. Kirai-t nem ismerem, így nem is mélyedtem el benne, hogy miket tud, milyen képességei vannak. De a lényeg, hogy az alapszabály szerint all akcióval a teljes köröd erre megy el, semmilyen más akció nem megengedett mellette, még 0-ás sem.

Mac arra gondolt, hogy idézés után ALL akciót hajt végre, mondván 1 AP-je van a körben ezért abból végrehajthat egy ALL-t és mást már nem csinál. Azaz elvileg Shikome nem hajtott végre semmi akciót effektive csak megidéződött, de azt az akciót elvileg nem Ő hajtotta végre.

Saját vélemény szerint hülyeség is hogy valaki(bárki) idézés körében hajtson végre ALL-os akciót, mert azért végrehajtotta azt hogy megidéződött). Szóval ez így van rendjén. majd hajtsa végre a Prey-t az első igazi körében.

Félreértesz !
Ezzel maximálisan egyetértek de akkor az összes figurára terjesszék ki ezt a szabályt mert most bárki más idézés után csinálhat ALL -os akciót csak Shikome nem :(
Egyszerűen következetesség !

MAC

Necron

Necron

Necron

• Fórumita
  • 489 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.06.06, 10:14

Model Clarifications

Tehát nem nyomhatja az Allos akcióját a New Prey-t???? Csak mert ez így hülyeség ezzel kicsit felrúgják a szabályokat....pont ő nem használhatja idézés után az ALL akcióját :-D.....Akkor most senki sem használhat idézés után ALL akciót ??

MAC

Az alapszabály szerint eddig sem használhatott senki ALL akciót, ha bármi mást csinált már előtte, kivéve, ha valami egyéni szabály ezt engedte neki. Kirai-t nem ismerem, így nem is mélyedtem el benne, hogy miket tud, milyen képességei vannak. De a lényeg, hogy az alapszabály szerint all akcióval a teljes köröd erre megy el, semmilyen más akció nem megengedett mellette, még 0-ás sem.

Mac arra gondolt, hogy idézés után ALL akciót hajt végre, mondván 1 AP-je van a körben ezért abból végrehajthat egy ALL-t és mást már nem csinál. Azaz elvileg Shikome nem hajtott végre semmi akciót effektive csak megidéződött, de azt az akciót elvileg nem Ő hajtotta végre.

Saját vélemény szerint hülyeség is hogy valaki(bárki) idézés körében hajtson végre ALL-os akciót, mert azért végrehajtotta azt hogy megidéződött). Szóval ez így van rendjén. majd hajtsa végre a Prey-t az első igazi körében.

Fritz

Fritz

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 40 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.06.06, 08:50

Model Clarifications

MAC

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]